درخواست کمک برای دفع low frequency

شروع موضوع توسط hameddavari83 ‏19/10/13 در انجمن Acoustic ( اکوستیک )

تاپیک درخواست کمک برای دفع low frequency تالار Acoustic ( اکوستیک ) در persian-music.org.

1. hameddavari83

hameddavari83 عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    درود
    دوستان بنده در طبقه سوم یک اپارتمان زندگی میکنم و یکی از اتاقها را که 12 متری هست رو ایزوله و اکوستیک کردم برای کار میکس .
    برای زیر سازی Mdf 1 cm کار کردم تاتومی 3 سانت کار کردم یونولیت 5 سانت پشم شیشه 2 اینچ فوم 5 سانت و در اخر تایل اکوستیک 1 سانت ولی با همه این اوصاف مقداری نشتی low frequency از سقف اتاق به طبقه بالا دارم که همسایه به تازگی بهم گوشزد کرده ضمنا این مشکل را با مانیتورهای 8 اینچ خودم که طبعا دارای قدرت بیشتری در ضمینه low frequency داره دارم
    از دوستان میخواستم که راهکارهاشون رو برای دفع کامل low frequency ارائه بدهند
    با سپاس فراوان از دوستان عزیز

2. behnam0014

behnam0014 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    یونولیت تقریبا میشه گفت هیچ تاثیری نداره در جذب یا ایزولاسیون صدا. و معمولا در ساخت استودیو استفاده نمیشه.
    فوم هم اغلب برای جلوگیری از برگشت صدا (اونم نه در فرکانس های پایین) استفاده میشه نه ایزولاسیون. که عملکردش با کاهش فرکانس و افزایش طول موج کم میشه.
    اگه به نمودار جذب فرکانسی موجود در کاتالوگ تایلهای آکوستیک هم دقت کنید متوجه میشید که بیشتر مناسب جذب فرکانسهای میدرنج هستند و در مورد خاصیت ایزولاسیونشون مطمئن نیستم.
    بهتره یونولیت و تاتامی و حتی پشم شیشه رو بکنید و بجاش یک یا دو لایه پشم سنگ با ضخامت و تراکم بالا نصب کنید. پشم سنگ عملکرد خیلی خوبی در ایزوله کردن و جذب فرکانس های پایین داره. منتهی برای سلامتی مضر هست و باید روش رو با پارچه یا تایل بپوشونید.

ضمنا راجع به عملکرد مانیتورهای 8 اینچ در چنین فضای کوچیکی هم فکر کنید. حتی اگه بیس ترپ و آکوستیک بسیار خوبی دارید. در این فضا معمولا 3 اینچ و نهایتا 5 اینچ پیشنهاد میشه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. sarmad.dehnadi

sarmad.dehnadi

شغل :
    صدابردار و آهنگساز
    امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
بارگذاری...