درخواست کمک برای تهیه استویو برای میکس و مسترینگ

شروع موضوع توسط ashkan.meteora ‏12/3/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک درخواست کمک برای تهیه استویو برای میکس و مسترینگ تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. ashkan.meteora

ashkan.meteora عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام. دوستان من می خوام یه سیستم استودیویی صرفا برای آهنگسازی میکس و مسترینگ داشته باشم و هیچ گونه ضبط وکال و ساز زنده ای رو نداشته باشم.می خوام همچنین بتونم با میدی کنترلر تو محیط نرم افزار ساز بزنم و احتمالا اونو بدون تاخیر صدا رکورد کنم.اولا با توجه به محدود بودن بودجم آیا می تونم از هدفونهای سری akg به جای اسپیکر مونیتور استفاده کنم؟ ثانیا کارت صوتی نیاز دارم؟ چرا؟ و اگه نیاز دارم آیا کارت صوتی M-audio fast track برای کار من انتخاب خوبیه؟ هم چنین برای میدی کنترلر سری behringer umx واقعا خوبن یا نه؟ ممنون. راستی ببخشید عنوان تاپیک غلط املایی داره. هول بودم دیگه!

2. Honarju

Honarju عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست گلم پیشنهاد میکنم اول مطالب سایت رو مطالعه کنی،درباره ی همه ی سوالاتت مطلب هست

3. ashkan.meteora

ashkan.meteora عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    درسته اما خوب پراکندس. من نظر شما دوستان در مورد این تجهیزات رو یه جا می خوام

4. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    با توجه به اينكه ميگيد كار ميكس و مستر داريد صد در صد كارت صوت هم نياز داريد.براي اتصال مونيتورينگ و يا هدفون.

5. ASOT

ASOT عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, flstudio
    من فکر میکنم کارت صوتی نیاز ندارید ولی رم و Cpu خوب میخواهید البته اگه میخواهید فقط از هدفون استفاده کنید

6. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    مگه ممکنه بدون کارت صوت کار کرد ؟
    دوست عزیز شما مقدار بودجه ایی که میتونید برای اینکار بذارید رو بفرمائید بهتر میشه تصمیم گرفت

7. ASOT

ASOT عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 1 / -0
    نرم افزار:
    چرا کارت صوت نیاز دازن آقای محبی عزیز ؟!

8. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab
    به این دلیل نیاز دارند که :
    1- بعضا" کارت های صدا پروسس های خاصی رو روی صدا انجام میدن (ضعیف )

2- ایشون خروجی های باند مانیتورشون رو که نمیتونن از کارت صدای آنبورد دستگاه بگیرن .... عملا نیاز به یه میکسر پیدا میکنند که اونم باز بدون کارت صدا ، بی ارزشه ...

3- صرفا برای میکس خوب و مستر خوب نیاز به شنیدار قوی دارند ...

ضمنا برای دوستی که تاپیک رو ایجاد کرده بودند :
    شما قطعا کارت صدا رو نیاز دارید ، انتخاب بدی نیست ، اما از محصولات Focousrite هم تحقیق کنید ....
    behringer هم برا ی سکوئنس خوبه ، مشکلی نداره

به هیچ وجه هدفون جای مانیتور رو پُر نمیکنه ، دو ابزار جدا هستند که هر کدام به کار خودشون میاد

9. hosseinnaghiloo

hosseinnaghiloo

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    garageband
    میشه بگید صدا از کارت صوت در بیاد یا از کارت خود مادر بورد چه فرقی داره کیفیتش بهتر میشه ( فک کنم هرتز صدا میره بالا درسته ؟
    به نظرم فقط سرعت میره بالا نه ؟
    من وقتی با اف ال کار میکنم کارت صدا رو با نرم افزار asio4all میزارم کلید ها رو که میزنم زو د پخش میکنه فقط سی پی یو خیلی کم میاره

10. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    البته جاش اینجا نیست ، ولی بدونید که منهای بحث فرکانسی ، همون بحث delay که شما مطرح کردید رابطه مستقیم با کارت صدا داره ..
    ضمنا این که کارت های صوتی قسمتی از پروسه پردازش صدا رو بعهده میگیرن تا CPU بتونه فعالیت اصلی خودش رو انجام بده و بقول شما کم نیاره ، Ram هم تاثیر بسزایی داره ....
    asio4all در واقع کارت صدای آنبورد شما رو مجبور میکنه که قسمت بیشتر از حد خودش رو از پردازنده اصلی استفاده کنه ...بنا بر این preDelay شما کمتر میشه یا نزدیک صفر میشه ولی بحث خروجی صدا اصلا جالب نخواهد شد .

11. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    برای اینکه کارت صدا در اکسپورت کردن تاثیری نداره اما قدرت خروجی کارت برای شنیدن و اتصال به لوازم و تجهیزات جانبی لازمه
    مخصوصا کارتهایی که خروجی بیشتری دارند و میشه اونها رو به سیستمهایی که در کار مسترینگ نیازه متصل کرد.
    همچنین برای میکس و مسترینگ داشتن کارتهای dsp خیلی توصیه میشه.

12. ASOT

ASOT عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 1 / -0
    نرم افزار:
    حرف شما رو قبول دارم ولی در صورتی که ایشون بخوان از مانیتور استفاده کنند اونم فقط بخاطر فقدان output های کارت صدای آنبورد نیاز به کارت صدا دارند اما آیا وقتی هدفونشون به کارت مادربورد وصله چیز دیگه ای نسبت به موقعی که به کارت صدای حرفه ای وصله میشنون یعنی در قسمت Monitoring باهم فرق دارند ؟! در واقع اگر اینجوری باشه میشه این تعبیر رو کرد که وقتی ما یک فایل Mp3 رو در ویندوز پلی میکنیم هم باید این اتفاق بیوفته و در پخش کیفیت ها فرق کنند چون خود شما هم قبول دارید که کارت صدا در محیط برنامه ای که توش خبر از رکورد صدا نیست فقط نقش مانیتورینگ دارند و عملا هیچ Process ای در export ندارند

اما در رابطه با کارت های DSP بنده جسارت نمیکنم و فقط تجربیات خودم رو میگم و روی گفته هام هم تعصب ندارم خوشحالم میشم که کسی بیاد و با دلایل مستند حرف های منو رد کنه چند وقتی بود که شایعه استفاده از کارت های Dsp وتفاوت چشمگیر کیفیت آنها میشد مثل Uad 2 .power core .Pro Tools HD .بنده از دبی UAD 2 خریدم وساعت ها روش تحقیق کردم خروجی من از مجموعه Uad خوب بود اما تاکید میکنم از مجموعه UAd نه از Dsp هاش و بعد از ور رفتن روی یکی از پلاگین ها متوجه شدم که این کیفیت مربوط به پلاگین پری امپ Manely موجود در Uad میباشد که شبیه سازی صدای پری امپ معروف و گرون Manely میباشد که از وچرش خریدم فقط مربوط به نرم افزارش هست و تنها فرقش نسبت به زمانی که این پلاگین رو بدون این کارت نصب میکنید این است که در این حالت از Cpu استفاده میشود و در Uad از Dsp و با توجه یه این موضوع الان هر وقت احساس میکنم که روی Cpu فشاره uad رو وارد پروسه مستر میکنم البته یکی از دوستانم که حدود 15 ملیون خرج Pro tools HD و 3 تا کارت اDsp کرده بود هم به این نتیجه رسید لذا پیشنهاد من اینه که سعی کنید حتی اگه با یک لپ تاپ هم میکس و مستر میکنید فقط تمرکزتونو روی سوادتون تو این زمینه بزارید نه تجهیزات و شما با یک لپ تاپ ساده هیچ چیزی در رابطه با کیفیت کم ندارید اما ممکن در رابطه با کم اوردن cpu و رم مشکل بر بخورید اینا به نظر من برای میکس و مستر مهمن.

13. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    جسارتا عرض میکنم برای یه میکس خوب و استاندارد شما نیاز ندارید که صدای واقعی رو بشنوید؟ایا میشه با هدفون معمولی صدای واقعی رو شنید؟پس نقش مونیتورها چیه؟

14. ASOT

ASOT عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 1 / -0
    نرم افزار:
    من فقط آخر سر یکبار با مانیتور گوش میکنم البته شاید کاره درستی نمیکنم میگم شما میتونید بیاید دلیل منطقی بیاورید که من اشتباه میکنم ولی تا حالا با هدفون مشکلی نداشتم و دقیقا بر عکس شما فکر میکنم که امکان داره شما با هدفون صدای واقعی رو گوش کنید ولی احتمال زیاد با مانیتور هاتون نمیتونین بشنوین دلیلشو عرض میکنم . البته من هدفون های زیادی امتحان کردم از گرون ترین هاشون بگیرین تا ارزون ترین هاشون اکثر هدفون ها مشکل Flat نبودن اکولایزر رو دارن حتی در کلاس های حرفه ایشون البته بنده بعد از تست شنوایی متوجه شدم در یک فرکانس هایی مشکل شنوایی دارم و هدفون مناسب خودم رو انتخاب کردم و به همه دوستان هم این تست شنوایی رو پیشنهاد میکنم گوش اگر در معرض صداهای ناخراش قرار بگیرد مخصوصا در فرکانس های بالا حساسیتش کم میشه و این موضوع در طول عمر ترمیم نمیشود و این موضوع میتونه نا خواسته تو کارتون تاثیر بزاره اما جدای این مطالب به این دلیل فکر میکنم که به احتمال زیاد شما از مانیتور هاتون صدای واقعی نمیشنوید 1 - اکثر مانیتور ها در پخش یکسری از فرکانس های بیس مشکل دارن به همین دلیل خیلی از دوستان در کنار مانیتور هاشون از ساب استدیو استفاده میکنند که زیاد در کشورمون جا نیوفته دلیل دوم اینه که تنظیم کالیبره کردن صدای مانیتور و مخصوصا ساب استدیو با توجه به محل قرار گرفتن استدیو کار هر کسی نیست و منم به شخصه 2 نفر بیشتر نمیشناسم که اینکارو بتونن انجام بدن در تهران البته بازم میگم من نمیشناسم شاید تعداد این افراد زیاد باشه و در 90 درصد استدیو هایی که رفتم به این موضوع توجه نشده بود در حالی که در خارج از کشور کسانی هستند که شغل رسمیشون کالیبره کردن صدای مانیتورهاست . دلیل اینکه میگم احتمالا شما از مانیتور هاتون صدای واقعی نمیشنوید همینه شایدم شما به این موضوع اهمیت میدین ولی من فکر میکنم اگه دوستان به فکر یک هدفون خوب و مناسب خودشون باشن زودتر به کیفیت مورد نظرشون میرسن !

15. ASOT

ASOT عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 1 / -0
    نرم افزار:
    کسی نیمخواد در رابطه با اشتباه بودن استفاده از هدفون منو توجیح کنه

16. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    با توجه به اینکه شما دارید روی عقیده خودتون پافشاری میکنید و اصل استفاده از مانیتورینگ رو و در همچنین کارت صدا ( در پستهای قبلتون ) زیر سئوال میبرید :
    پس با این تفاصیل اگه هدفونتون کارتون رو کاملا انجام میده و رضایت دارید. به همین روال کار کنید. مشکلی نیست. مهم رضایت شما از خروجی نهایی هستش.
    پس اگه من و یا دوستان دیگه دلیل هم بیاریم ممکنه شما قانع نشید.

17. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    همه چیز بستگی به بودجه داره. اگه بودجه تون کمه همون هدفون کارتون راه می اندازه.
    اما آدم وقتی پولش رو داره چرا تجهیزات مناسب نگیره. اگه با هدفون می شد کاملا حرفه ای کار کرد خوب این همه استودیو معروف تو دنیا رو. یه جفت 2 جفت مانیتور استفاده می کنن...

توی همون بحث بیس که گفتید خوب مشخصا واضحه که هدفون کم میاره.
    ولی به هر حال وقتی بودجه نیس با میکرولب هم می شه کار کرد":دی

18. ASOT

ASOT عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 1 / -0
    نرم افزار:
    بنده به هیچ وجه اصل استفاده از مانیتورینگ و کارت صدا رو زیر سوال نمیبرم و به نظرم یکی از پارامترهایی که در کیفیت رکورذ تاثیر بسزایی داره همون کارت صداس اما با توجه به تجربیات اندک خودم که در مقابل تجربیات ارزشمند شما هیچ میدونمش بنده تمام کارهای موزیکم رو با هدفون میکنم و final رو با مانیتور گوش میکنم و واقعا اگر این مطالب رو نوشتم فقط به این دلیل بود که شاید کسی از دوستان دلیلی بیاورند و بنده هم شیوه کارم رو عوض کنم و شاید هم دلایل من برای دوستان منطقی باشه در هر صورت هدف فقط به اشتراک گذاشتن تجربیات هستش و بنده روی هیچ یک از گفته هام تعصب ندارم و عرض کردم اینها نتایج تحقیقات من هستن و امکان اشتباه بودنشون وجود داره اما برای ثابت کردن اشتباه نیاز به دلیل منطقی ایست.

19. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    اینجا هیچکس شما رو توجیه نمیکنه ، فقط تجربیات گفته میشه برای این که هممون استفاده بهینه از ابزار هامون انجام بدیم ....
    اما یادتون باشه که اصول همیشه پا برجا هستند .

بارگذاری...