درخواست کمک برای آکوستیک اتاق

شروع موضوع توسط محمد-بیگوردی ‏12/6/11 در انجمن Acoustic ( اکوستیک )

تاپیک درخواست کمک برای آکوستیک اتاق تالار Acoustic ( اکوستیک ) در persian-music.org.

1. محمد-بیگوردی

محمد-بیگوردی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    سلام به اساتید محترم
    من مطالب مرتبط رو خوندم ولی به نتیجه ی قطعی نرسیدم

من یه اتاق 12 متری دارم و میخوام با وسایل ابتدایی( موکت و ...) تقریبا آکوستیک و قابل رکورد بکنمش
    وسایلی که آماده کردم:
    _موکت برای دیوارا و سقف(البته به اندازه ی دو لایه دیگه هم موکت کار کرده دارم. یعنی میتونم سه لا موکت بگیرم رو دیوارا و سقف)
    _شونه تخم مرغ
    _کاچو 5 سانتی
    در مورد ترتیب چسبوندن اینا کمکم کنید. اگه چیز واجب تری هست بگید
    برای کنج ها چیکار کنم؟
    راستی این فوم چیه؟ من درست متوجه نمیشم !!!!! ازش عکس دارید؟!!!!!

2. AdroiT

AdroiT عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +32 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوست من موکت صرفا به تنهایی نمیتونه عایق باشه(چه 1 لایه چه 3 لایه) وبهتر اینهکه موکت رو به صورت مکمل استفاده کنید
    موکت بیشتر برای جذب فرکانس های بم به کار میره و معمولا برای کف اتاق یا سقف مناسب تره

فوم(که اینجا مد نظر مایه) همون جنس نوار درزگیر منظوره که زمستون ها لایه در و پنجره چسبونده میشه

یکی از بهترین و ایده آل ترین عایق ها که پیشنهاد شخصی منه ابر یا اسفنج هست که با ضخامت بیشتر از 7 سانتی متر واقعا میتونه مفید باشه
    ساختار سلولزی ابر یا اسفنج شدیدا صدا رو به خوبی جذب میکنه و باعث عدم بازتاب صدا میشه.پیشنهاد من اینه که ابر یا اسفنج رو در خارجی ترین لایه قرار بدی که مستقیما با فرکانس های اتاق در ارتباطه و قیمت نسبتا مناسبی هم داره اگه از کلی فروشی تهیه کنین
    و اولین لایه (داخلی ترین لایه) بهتره از پشم سنگ استفاده کنین و میشه بعدش فوم یا یونولیت و در نهایت بعدش ابر یا اسفنج به کار برد.
    برای کف اتاق هم که خودم تست کردمش یک لایه موکت قرار دادم و روی موکت تاتامی(تشک های ورزشی که حالت پازل دارند) انداختم و فوق الاده عالی نتیجه داد

3. محمد-بیگوردی

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خیلی خیلی ممنون از راهنماییت. منظورت از ابر همون ابریه که باهاش تخته سیاه پاک میکنن؟!!! واسه بیرونی ترین لایه یکم کم دوام نیست؟ حالا ابر بهتره یا اسفنج؟ پس اینهمه موکتو چیکار کنم؟!!!!!! پرز داره هاااااا:smile (9):!!!!!!!!!!

4. محمد-بیگوردی

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان دیگه هم لطفا کمک کنن. یعنی اینهمه موکت به درد نمیخوره؟؟؟؟:smile (74):

5. jamehdarAn

jamehdarAn عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست عزیز من هم دارم دد روممو میسازم.طی تحقیقاتی که من کردم واسه عایق کاری میتونیم از موکت+اسفنج+ابر+تایل صوتی استفاده کنیم.اگر بخوایم پشم سنگ استفاده کنیم هزینه ها بالا میره چون به قیمت دیروز مترمربعی 10000 تومان در میاد و نمیصرفه (البته از لحاظ قیمت)...قیمت اسفتج یا همون پلی اتیلن 1 سانتی متری 2200 و قیمت ابر 2سانتی نیمه فشرده هم متری 3500 در میاد اگه اشتباه نکرده باشم...ترتیب استفاده هم اول اسفنج رو کار میکنیم بعد ابر و بعد موکت و در نهایت تایهای صوتی...اگر بتونید بین موکت و تایلها یه چوبکشی کنید و شانه تخم مرغ بزارید خیلی بهتره چون هوا بین لایه ها ایجاد میشه و خودش به بهتر شدن عایق کمک زیادی میکنه...تایله هم قیمتشون مترمربعی 5400 تو بازار هست که هم مدل راکتون و هم کراس مناسب کارند و به این نکته توجه کنید که تایلها باید 15 میل باشند...اگر دیدید جایی میگن حتما باید راکتون یا بالعکس کراس کار کنید قضیه ی همون شگرد قدیمیه موجودی انباره...موفق باشید...

بارگذاری...