درخواست کمک : از کجا باید شروع کنم برای ساختن همچین آهنگایی

شروع موضوع توسط NewMember ‏29/12/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک درخواست کمک : از کجا باید شروع کنم برای ساختن همچین آهنگایی تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. NewMember

NewMember عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام و خسته نباشید
    و تشکر زیاد از شما دست اندرکاران سایت بابت این فروم آموزنده
    بدون مقدمه سوالم رو می پرسم , امیدوارم کمکم کنید

من میخواستم آهنگ های پاپ رو دست کاری کنم و به صورت House در بیارم
    مثل این آهنگـا :
    ( که اولی رو «مسعود فولادی» و دومی رو «مهران عباسی» ساخته )

http://www.youtube.com/watch?v=z7qBUJl_XTY

http://www.youtube.com/watch?v=g8z4LjjbgWQ

حالا سوال بنده اینـه که از کجـا شروع کنم که به این علم برسم که بتونم خودم آهنگای پاپ رو دستکاری کنم و ژانر اونا رو به House تبدیل کنم
    و بر اساس سلیقه خودم آهنگها رو عوض کنم

یه سری از دوستان گفته بودن با برنامه FL Studio میشه
    من سراغش رفتم و کلی آموزش خوندم در موردش ولی همشون به بیت سازی بر میگشت
    یه جورایی آهنگ سازی بود که من نمیخوام آهنگ سازی کنم ...
    در ضمن خیلی پیچیده بود ( یا حداقل این آموزشایی که من خوندم اینجوری بود )

به هر حال یک دنیا ممنون میشم اگه اول راه رو بهم نشون بدید
    خودم بقیه اش رو میرم و هرجور شده یاد میگیرم , چون واقعا علاقه دارم به این کار و برام آرزو شده که بتونم همچین کاری انجام بدم

با تشکر از شمـا

2. proftimer

proftimer عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اینا ساختنش کاری نداره.اکثر ریتم ها سمپل هست که یکم تغییر داده شده.می تونی خودت هم بسازی ولی حتما نباید این کار رو بکنی .
    ببین هر سبکی یه سری المنت های خاصی داره .مثلا در هاوس جنس صدا ها نوع کوانتایز کردن و ...
    که میشه هاوس.

توصیه می کنیم یه سری از این مجموعه های آهنگ های کامل که به صورت لایه باز هست (سمپل های Ueberschall و لوپ مسترز تهییه کن.)

3. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    سلام
    دوست من به نظر من شما برای این کار که حتی به قول خودتون نمخیخواید آهنگبسازید و این کاری که نیخواید انجام بدید شبیه رمیکس هست...
    برای این کار دست که باید مقداری از علوم تئوری موسیقی رو فرا بگیرید چون بلاخره برای رمیکس کاری احتیاج دارید که نت اون کار رو و آکورد هاش رو در بیارید و خیلی مسائل دیگه.

و در کنار این باید با میزان ضرب ساخت ریتم ارپژ بندی نوشتن خطوط موسیقی آشنایی داشته باشید.

پیشنهاد من به شما این هست که در ابتدا به دنبال یادگیری موسیقی باشید و از یاد گیریه یک ساز شروع کنید.
    موفق باشید

4. NewMember

NewMember عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دقیقا همون چیزی که خودم هم فکرش میکنم
    یعنی یه سری آهنگ هاوس آماده با کمی تغییر و اضافه کردن اون آهنگ پاپ بهش با کمی افکت ( بر اساس سلیقه ) میشه همون چیزی که من میخوام
    ولی سوال اینجاس که این مجموعه رو از کجا تهیه کنم ؟؟ و بهترین و آسون ترین برنامه چی هست برای این کــار ؟؟

5. NewMember

NewMember عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    دوست عزیز یعنی اگه من نتونم هیچ سازی رو بزنم , نمیتونم اینجوری آهنگـا رو دست کاری کنم ؟؟
    فرض میگیریم من خوب گیتار میزنم , ولی اگه با برنامه های آهنگ سازی نتونم کـار کنم که خوب نمیتونم هیچ کاری انجام بدم که ...
    در مورد علم موسیقی هم حالا یه چیزایی میدونم
    و هر روز دارم در موارد مختلف از همین اینترنت مطلب میخونم و بیشتر و بیشتر باهاش آشنا میشم

به هرحال ممنونم دوستان بابت وقتی که گذاشتین
    ولی به اون جوابی که میخواستم نرسیدم هنوز

6. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    خب ببینید دوست من شما میگید گیتار بلد باشم ولی نرم افزار بلد نباشم خب چنین چیزی ممکنه و در این صورت باید بری دنبال یاد گیری نرم افزار ولی اگر گیتار بلد نباشی نرم افزار هم بلد نباشی نمیتونی بری نرم افزار یاد بگیری چون اصول کار ها بر اساس موسیقی هست و موسیقی هم زمانی یاد میگیری که اول یک سار بلد باشی حالا نه حرفه ای ولی تا یه حدی بعد هم تئوری

7. NewMember

NewMember عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    میشه اسم اون نرم افزار رو بگید ؟؟

8. NewMember

NewMember عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از بقیه دوستان کسی نیست به من کمک کنه ؟؟؟ نظری ؟ پیشنهادی ؟

9. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    ببینید دوست عزیز
    منظور از ساز یاد گرفتن دانستن علمش. ممکنه من پیانو بلد نباشم اما با نرم افزار وقتی می خوام یه قطعه پیانو بزنم میام بر اساس قوانین پیانو می زنم (به عنوان مثال پیانو مثل گیتار نیست که بشه یه نتش رو به صورت ریز پیک زد، به جاش پدال ساستین گذاشتن تا صدا رو کش دار کنه)
    حالا همینطور واسه اجزا و پیکربندی های دیگه ی یک موزیک./

شما که می خواید هاوس کار کنید و آهنگ های پاپ رو رمیکس کنید باید ساختار موسیقی هاوس رو بشناسید. از چه سینت ، جنس درامز، نوع بیس، نوع پرکاشن و غیره تشکیل میشه.

بعد از شناخت ایناست که می تونید پلاگین و نرم افزار های مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

بعد از اون همه چیز برمیگرده به هنر شما و شناخت شما از توانایی نرم افزارتون و استفاده بهینه از اون

برای اینکه راهنمای عملی هم باشه می تونید از پلاگین Nexus که توی همین فروم هم دانلودشو داریم استفاده کنی. پلاگین کاملیه .

نرم افزارهای مادر یا همون DAW هم متفاوت ان که بسته به سلیقه ات می تونی انتخاب کنی. بعضی ها با FL حال می کنن بعضی ها Cuebase بعضی ها .. Reason انتخاب با خودتونه.

اگه با این هاهم آشنایی ندارید در سایت مفصل بحث شده.

موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  10. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اینها آهنگ رو دستکاری نکردن،آهنگ رو از اول اونطوری که دوست داشتن تنظیم کردن
    فکر میکنم شما خوب متوجه نشدید،قضیه ی ریمیکس با دستکاری کردن آهنگ خیلی فرق میکنه
    شما 2 ورژن مختلف از یک آهنگ رو گوش کنید مثلاً:
    ورژن اصلی آهنگ دریا و این ورژنی که مهران عباسی تهیه کرده،خیلی باهم فرق میکنن
    دقیقاً میخواید چی کار کنید؟
    مثلاً روی یک آهنگ صدای کیک اضافه کنید؟یا...
    :84:

11. NewMember

NewMember عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون بابت کمکتون
    ولی نمیدونم چرا هنوز برام گُنگه این موضوع که از کجـا باید شروع کنم

12. Pesar].[Khaleh

Pesar].[Khaleh عضو سایت

امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, soundforge, wavelab
    آقا جان خودت باید ببینی که با کدوم یکی از DAW ها راحت تر هستی از لحاظ کارایی،قدرت مانور و خیلی چیزایه دیگه که بهش احتیاج داری آخه اگه الان من مثلا به تو بگم برو Cubase کار کن بعد خواسته هات رو بر آورده نکنه فقط فوشش واسه ما میشه که تو فلان فلان شده گفتی برم با این کار کنم ،ببین با کدوم راحت تر هستی با همون کارتو شروع کن ، بعد تو اصلا بگو از موسیقی چی میدونی با چه سازی کار میکنی چقدر حرفه ای هستی چقدر از نرم افزارهایه آهنگسازی اطلاعات داری تا بچه ها بتونن بهتر کمکت کنن

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏4/3/11
  13. ASOT

ASOT عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, flstudio
    سبک اصلی کارای منم house هستش فکر مکنم همون Fl راحت ترین برنامه برای شروع هستش و هر چیزی که یه تنظیم کننده حرفه ای میخواد رو داره و یکی از اصلی ترین مزیت هاش برای شما که تازه کاری پریست هاشه که خیلی جولو میندازتت اون افرادی هم که نام بردی از دوستان من هستن و جفتشون از Fl بهره میبرن واسه کاراشون یکیشونم که Daw اصلی Fl هستش به من اطمینان کن بر عکس حرف خیلی ها که میگن Fl برای مبتدی هاست من کارایی باهاش میکنم که خودشون دهنشون باز میمونه مخصوصا برای این سبک ها ! نمیخوام بهت بگم راه درازی پیش داری حتما یه میدی کنترولر معمولی بخر و قبل از اینکه بخوای شروع کنی حداقل این مفاهیم رو از موسیقی سعی کن بفهمی از همین سایت هم استفاده کن . گام . ضرب و میزان . ساختن گام ماژور و مینور البته نه بصورت نتی همین که بتونی روی کلاویه های میدی کنترولرت هر گامی رو که خواستی بسازی و توش یه ملودی بزنی و پیشنهاد من اینه که فعلا خودت ریتم درست نکنی و برای ریتم هات از لوپ های آماده که دوستان اسم بردن استفاده کنی و کم کم که شروع کنی خودت متوجه کمبود های دیگت میشی که این در این سایت کسایی هستن که کمکت کنن اگه به این کار علاقه داشته باشی ساختن این نوع موزیک ها برات سخت نیست .

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...