درخواست نرم افزار برای رکورد همزمان صدای ورودی و خروجی کامپیوتر

شروع موضوع توسط TopGear ‏15/8/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک درخواست نرم افزار برای رکورد همزمان صدای ورودی و خروجی کامپیوتر تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. TopGear

TopGear عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام .
    بنده هیچ اطلاعی درباره مباحث مربوط به صدا و موسیقی ندارم . بهمین دلیل خواهشمندم لطف کنید بنده را راهنمایی بفرمائید . از کارت صدای معمولی PCI Creative Vibra 128 استفاده میکنم . قدیمی هست ولی جوابگوی کارهای معمولی من تا بحال بوده . اما نیازمند نرم افزاری هستم تا همزمان صدای ورودی و خروجی سیستم را ضبط کنم . در اینترنت بسیار جستجو کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم . با سایت شما آشنا شدم و این مطلب را نوشتم . اگر هم لازم است تا کارت صدای جدیدی خریداری کنم که این قابلیت را داشته باشد لطف کنید بفرمائید .
    با سپاس .

2. oxygenx

oxygenx مدیر تالار پروژه های کاربران تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +814 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    اگه منظورتون از این جمله پخش آهنگ و همزمان خوندن شما رو آهنگ هست و رکورد هر دو،شما با ادوب ادیشن میتونیداین کار رو انجام بدید!

3. TopGear

TopGear عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فرض کنید از طریق یک مسنجر با شخصی در حال مکالمه هستید . صحبتی که از میکروفن انجام میشود ( ورودی ) و صدایی که از اسپیکر ( خروجی ) میشنویم .
    برای ضبط همزمان هر دو . MIC و Speaker .

4. oxygenx

oxygenx مدیر تالار پروژه های کاربران تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +814 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    اگه صرفا برای همین کاری که گفتید نیاز دارید،کافیه فقط صداها از میکروفون رکورد بشه...
    چون...
    صدایی که از اسپیکر میاد و صدایی که شما خودتون صحبت میکنید همزمان میتونه توسط میکروفون گرفته بشه!
    با jet Audio هم براحتی میتونید رکورد بگیرید!

5. TopGear

TopGear عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اگر لطف کنید بیشتر راهنمایی کنید .
    من الان با jet Audio تست مکینم نمیشه . یا صدای میکروفن را رکورد میکند یا اسپیکر را .
    هر دو را همزمان با هم نمی تواند . من میخواهم صدای ورودی و خروجی همزمان رکورد شود .
    درضمن بنده از گوشی ( هدفون ) استفاده میکنم و صدای خروجی را از طریق هدفون دریافت میکنم .
    اسپیکر جداگانه ای وجود ندارد . ( صدایی در فضای باز اتاق پخش نمیشود که بتوانم به آن صورت رکورد کنم )
    لطفآ لینک برنامه Adobe Edition را هم بگوئید .

6. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +568 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    خوب اصلا نیاز به نرم افزار ی نسیت مثلا در کارت های آنبورد realtek با فعال کردن گزینه ی strereo mix د ر قسمت (tab)میکسر این عمل انجام میشه و در هنگام ضبط با هر نرم افزار ی هر دو صدا ضبط میشه.حتما در بخش تنظیمات کارت صدای شما هم یک همچین گزینه ای وجود داره

در realtek این گزینه در بخش میکسر و در تنظیمات رکورد(ضبط) وجود داره.

7. TopGear

TopGear عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز وقتی استریو میکس فعاله ، میکروفن غیر فعال میشه .
    در لحظه فقط یکی میتونه فعال باشه .

درخواست نرم افزار برای رکورد همزمان صدای ورودی و خروجی کامپیوتر-1.jpg

8. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +568 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
  9. super_sonic

super_sonic عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    اگه بگید برای چه منظوری میخواید این کار رو بکنید بهتر میشه راهنمایی کرد

10. Mahdi-update

Mahdi-update

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با نرم افزارAtomix Virtual DJ Pro 6.1 به راحتی میتونید این کار رو انجام بدید.کار کردن باهاش هم خیلی راحته

11. علی عباسی1070

علی عباسی1070 Banned

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    سلام.
    sound forg یا wave lab نصب کن تنظیمات برای ورودیش streo mix در نظر بگیر اونوقت خروجی ورودی حتی نویز سیستمتم ضبط میکنه.

12. بهنود کریمی

بهنود کریمی عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    protools
    سلام دوستان یک سوال حل نشده برام بوجود اومده تو برنامه cubase در زمان ضبط وکال همزمان با خوندن افکت هارو اعمال کنم (ریورب) یعنی تو هدفون صدا رو با اکو داشته باشم کارت صدای maudio fast track proبا میکروفون shur ms 58 اگه لطف کنین این مشکل کوچک من رو حل کنین ممنون می شم

13. musician1992

musician1992 عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام بهنود جان.ببین کارت صدای شما دارای درایو ASIO هست بنایراین از سایت M-Audio درایور مخصوص مدل وینوزت رو دانلود کن و نصب کن.بعد از این کار از قسمت Manage سیستمت کارت صدای قبلی سیستمت(آنبورد) رو Disable کن و از تنظیمان Control Panel تمامی ورودی و خروجی ها رو از گزینه M-Audio استفاده کن.بعد از این کار نرم افزار مخصوص به کارت صدات رو که از سایت M-Audio دانلود کردی که پایین صفحه سمت راست هست که رنگش قرمز هست(شبیه آنتی ویروس) باز کن یه سری تنظیمات داره به قسمت Latency برو و بذار رو گزینه 128 که کمترین تاخیر زمانی رو داشته باشی.حالا کیوبیس رو باز کن از قسمت Device نرم افزار و قسمت VST Audio System رو انتخاب کن و ورودی رو به گزینه M-Audio Asio تغییر بده.بعد که Ok کردی خوب حالا محیط نرم افزار رو جلوت داری با یه کارت صدای خوب که سیستمت شناختتش و حالا میخوای رکورد کنی.بعد از اینکه مطمئن شدی که تمامی اتصالاتت رو درست وصل کردی از گزینه Insert یه Audio Track باز کن.و حالت مونو رو انتخاب کن و Ok رو بزن.بعد از این کار یه Fx Channel هم باز کن.بعد رو Audio Track اول کلیک کن و از قسمت تنظیمات سمت چپ ورودی میکروفون رو مشخص کن.(Left.Right) که بستگی به این داره که خروجی میکروفون رو به کدوم یکی از ورودی های کارت صدا زدی.حالا گزینه مانیتور رو انتخاب کن که یعنی صدا همزمان از هدفون هم پخش بشه.بعد از این کار رو Fx Channel کلیک کن و از قسمت Insert یه افکت رو انتخاب کن و رو حالت On بزارش.حالا برو رو قسمت Audio Track اول که باز کردی و از قسمت Send گزینه Fx1 رو انتخاب کن و دوباره گزینه Power رو روشن کن یعنی همون On کن و Volume که پایین همون لاین اول Send هست رو تنظیم کن(به مقداری که میخوای)حالا که از میکروفون میخونی صدات که از هدفون پخش میشه بر اساس همون افکتی که تو Fx Channel انتخاب کردی هست.خوب این کارایی که گفتم رو انجام بده به نتیجه میرسی.اگه نه بپرس تا دوباره من و دوستان رهتماییت کنیم.البته موضوع این تاپیک چیز دیگه ای هست واسه همین سوال بعدیت رو تو این موضوع تو قسمت سوالات و اشکالات مربوط به کیوبیس مطرح کن.موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  14. reza karimi

reza karimi عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلاااااااااااام به همه ی دوستان
    ببخشید می خواااستم بپرسم ایا این کار درستی که صدای اهنگ بیکلام از یه کامپیوتر دیگه پخش بشه و خواننده که میخونه در ه کامپیوتر دیگه رکورد بشه و بعد میکسش کرد؟
    این درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    لطفا کمک کنید مرسی

15. mmr0mmr0mmr

mmr0mmr0mmr

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام دست عزیز
    مطمئنی که با ادوب آیدیشن میشه این کار رو انجام داد؟؟؟(یعنی همزمان صدایی که از میکروفن ضبط میشه از اسپیکر پخش بشه و روش افکت هم گذاشت)
    اگه میشه لطفا راهنمایی کن
    خیلی دوست دارم این کار رو انجام بدم!

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. پخش همزمان افکت صدا در کامپیوتر