درخواست معرفی بهترین کتابها ی موسیقی

شروع موضوع توسط m1h2s3 ‏12/9/14 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک درخواست معرفی بهترین کتابها ی موسیقی تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. m1h2s3

m1h2s3 عضو سایت

امتیازات:
    +60 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام خدمت دوستان
    میخواستم ببینم بهترین و معتبرترین کتاب هایی که به پیشرفت سریع تر کمک میکنه رو بگید
    این کتابهایی هست که میخوام تهیه کنم لطفا بهترینشونو بگید مرسی.
    1-سبک شناسی
    2-ساز شناسی
    3-تنظیم
    4-اهنگسازی

2. mohammad rezaa

mohammad rezaa کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
    سازشناسی:سازشناسی پرویز منصوری (ایرانی و جهانی)
    دوست عزیزاهنگسازی بحث بسیار گسترده ای هست که به چهار بخش تقسیم میشه
    1 هارمونی
    2 ارکستراسیون
    3 کنترپوان
    4 فرم
    که هرکدام با یکدیگر در ارتباط هستند.مباحثی مثل کنترپوان یا فرم شاید در موسیقی پاپ امروزی نیازی به فراگیریشون نباشه.
    خوب حالا بریم برای بخش یک یعنی هارمونی..
    کتاب های بسیار مفیدی برای فراگیری هارمونی وجود داره که توسط بهترین تئوریسین های دنیا نوشته شده که البته تمام اون ها ترجمه های خوبی نشدن.
    1 هارمونی والتر پیستون.ترجمه سیاوش بیضایی که از بهترین کتاب های موجود در این زمینه هست.
    2 هارمونی کاربردی نیکلای ریمسکی کرساکف.ترجمه وارطان ساهاکیان.من خودم این کتاب کم حجم رو پیشنهاد میکنم به چند دلیل.مهم تر از همه اینکه کرساکف که معروف هست به پدر ارکستراسیون درواقع از بهترین اهنگسازان تاریخ جهان هم بوده و صرفا یک تئوریسین نیست.مهم تر از همه اینکه این کتاب تمرین های عملی بسیاری داره و فقط با حل مسائل ریاضی سرو کار ندارین.
    کتاب های دیگری هم هست در این زمینه که بنده اطلاعی ندارم و تعداد دیگری که ایرادات زیادی به ترجمه اونها وارده.مثل ترجمه های اقای ابراهیمی...

فرم
    فرم و طرح در موسیقی نوشته ری بنت(roy benet) احسان امامی
    کتابی کم حجم ولی بسیار مفیدبرای اشنایی با فرم های موسیقی کلاسیک

اما جدای ازین مباحث پیشنهاد میکنم که کتاب " درک و دریافت موسیقی" نوشته راجر کی مین رو تهیه کنین که هم منبع کنکور هست و اینکه به راستی نگاه شما را به موسیقی عوض میکنه.ترجمه این کتاب از حسین یاسینی هست.میتونین مطالبی جالب راجع به سبک ها در این کتاب بخونین.که به نظر من کامل تر از هر کتابی سبک ها رو بررسی کرده.همچنین فرم و هامونی رو... .

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  3. آریا فیضی

آریا فیضی عضو سایت

امتیازات:
    +201 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام.به نظر من قبل از همه چیز کتاب تئوری مهمتره.پا به پای تئوری یه ساز هم اصولی کار کنین .و بعد از مدتی ساز شناسی و آهنگسازی.البته بستگی به هدفتون داره و انتظاری که از خودتون دارین به چه سطحی از موسیقی برسین؟
    ولی اگه میخواین از اول شروع کنین اونجور که گفتم.هر ساز هم کتاب دستورات خودشو داره.مثلا واسه گیتار کتاب های گیتار هم هست که همزمان با شاز باید آموزش ببینی.
    ولی در هر صورت کتاب تئوری موسیقی ضروریه.پیشنهاد می کنم (تئوری بنیادی موسیقی نوشته پرویز منصوری)و(تئوری موسیقی مصطفی کمال پورتراب.این یکی حجمش کمه مزاحم اون کتاب دیگه نمیشه)

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. بهترین کتاب های موسیقی

,
  2. بهترین کتابهای موسیقی

,
  3. مهمترین کتابهای موسیقی