درخواست معرفی بهترین و قویترین پلاگینهای میکس و مستر

شروع موضوع توسط علی مری ‏31/7/15 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک درخواست معرفی بهترین و قویترین پلاگینهای میکس و مستر تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

1. علی مری

علی مری عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    سلام.این سایت اعضای زیادی داره و احتمالا با اکثر پلاگینها کار شده و امتحان پس داده شده. برای جلوگیری از سردر گمی افرادی مثل من و بعضی ها دوستان قویترین پلاگینها را معرفی کنند تا وقت ما وقتمون را صرف با پلاگینهای مختلفی کار کنیم اخرش هم هیچ. وقتمون را بزاریم برای کار روی مواردی که اساتید تجربه کردند و بهترین نتیجه را گرفتند. به عنوان مثل تو سایت خوندم که پلاگین اکولایزر F-a-b-Filter از میان پلاگینهای شرکتهای دیگر عالی و قویتر هست یا پلاگین کمپرسور شرکت ik multimedia از بقیه شرکتها قویتر هست یا پلاگین واید کردن شرکت aay audio قویتر از بقیه شرکتها است. اینطوری تقریبا بهترینها دستمون میاد چیه. رو همن ها مانور میدیم. حالا دوستان همه شرکت کنند برای یک نتیجه گیری خوب برای قویترین پلاگینها. ریورب کدام شرکت؟ دیلی کدام شرکت؟ لیمیتر کدام شرکت/ و بقیه پلاگینهای صدابرداری و میکس و مستر.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. علی مری

علی مری عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    این همه عضو تو سایت و سوال بی پاسخ/.

3. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیز ...
    نمیشه به این سوال دقیق پاسخ داد ‌. هم بحث سلیقه مطرح میشه و هم راحتی کاربری که ازشون استفاده میکنه ! پلاگین های معروف زیادن ویوز , izotop , F-a-b-Filter و خیلی های دیگه .
    میشه به پلاگین های اختصاصی uad هم اشاره کرد که رایگان نیست و خیلی گرون میشه و ...
    بستگی به این داره که کی با چی راحت تر کار میکنه و خیلی چیزای دیگه ...
    موفق باشید ...

Sent From My Galaxy Grand 2

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. yousef yahooda

yousef yahooda عضو سایت

امتیازات:
    +32 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    شما دنبال این هستی که ضابطه و قانون درست کنی و این درست نیست دوست عزیزم. اون کمپرسوری که الان من بهت معرفی کنم ممکنه به سازت نخوره ‌ . بطور مثال مثلا کمپرسور tracks بهش بهتر بیاد. کاراییها یکیه رنگ و لعابها متفاوته تقریبا. باید کار کنی دستت بیاد. منم روز اول همه کمپرسورها رو امتحان کردم و الان بیشتر از یکی استفاده میکنم. سلیقه هم دخیله. موفق باشی

5. Soheil Monfared

Soheil Monfared عضو سایت هنرمند

شغل :
    MusicProducer/SoundEngineer
    امتیازات:
    +1,211 / 5 / -5
    نرم افزار:
    ableton, nuendo, protools, reason
    کمپرسور : ویوز

اکولایزر : F-a-b-Filter

ماکسیمایزر : F-a-b-Filter

ریورب : Breverb

6. farshadalizade

farshadalizade عضو سایت

امتیازات:
    +86 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    فاب فیلتر
    ویو

7. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    عرض ادب.
    خودتون رو‌درگیر انتخاب پلاگین نکنید.
    چون دنیای نرم افزار ها دنیای بزرگیست و قطعا نمیشه یک انتخاب مشخص داشت.
    تنها دانش و مهارت شما مهمه و پلاگین ها فقط و فقط یک ابزارند.
    گاهی با ساده ترین پلاگین هم میشه بهترین نتیجه‌رو‌گرفت و برعکس.

8. علی مری

علی مری عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    پلاگینهایی که من دیدم به 2 دسته تقسیم میکنم. میخوام ببینم دوستان با کدام یک کار کردند.

1-
    VOXENGO--TONEBOOSTER -TRITONE- URS- -SPL -STILLWELL - studio devill- SUGARBYTE- Sonoris pack- SOUNDRADIX - SOUNDTOYS- SPC -- سافت تیوب-SONAKLESIS-SONIC SHARGE-- RSO-psp-REVEAL-robpapen-اورلود-overtone-oxford--NUGEN--NATIVE PLUGINS-NEBULA-nomad--melda--liquid sonics- loomer-LUASSA-majix-KILO HEART-KJAERHUS-KONG audio- IK MULTIMEDIA-IMEA-FX PANSION--Guitar Rig-F-a-b-Filter- -focustire- FX PANSION- -ddmf-BRAINWORX--BBE SOUND-BLUECAT--AOM--AUDIO DAMAGE--alliance-

2-
    -WOK-XILS lab-YAMAHA-WAHNSYN- - VIRSYN- Teeky Synths- ویوز 9R26-TOGU AUDIO -SPL -STILLWELL - studio devill- SUGARBYTE- Sonoris pack- - SPC -slatdigial- --SONIC SHARGE-ROGER NICHOLS-rogerlinn- RSO-sknoite-psp-QUIKQUAK-REVEAL---Novuzeit--OHMFORCE OLILARKIN-NATIVE PLUGINS-NEBULA-nomad-novation-melda-MELLOWMUSE-MOKAFIX-l-LUASSA-majix-KILO HEART---INEAR DISPLAY-ISM-ایزوتوپ-hofa IK MULTIMEDIA-IMEA-FX PANSION audio-ha sound--FILM COMPOSSER-- -DMITRY-E HONIC-EXPERT SLEEPERS-DE.LA MACHNA-disco.dsp-DMAX-dmg-CK MODULES- CRYSONICS---B.A.Tech-BBE SOUND--Boz digital LAB-EASE-AUDIOFEXX- AudioRealism--APPLIED ACOUSTICS-ApulSoft----AlgoMusic--ANWIDA.Soft- acidgrooves--ACON--AdmiralQuality--QUIKQUAK Plugins --WOK-

9. علی مری

علی مری عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    دوستان اکثرا با بیشتر این پلاگینها کار کردند.چی میشه بیان بگن مثلا اگربا اکولایزر فلان شرکت کار کنی نتیجه بهتری میگری تا پلاگینهای دیگه یا اگر مثلا با پلاگین دیلی یا ریورب یا کمپرسوریا واید کردن یا ایمیجینگ یا لیمیتر یا ماکسیمایزور یا فلنگر فلان شرکت بهتر و قویتر از بقیه شرکتها جواب داده. تا ما هم بیشتر فوکوس کنیم روی همونها.

یا اینکه این پلاگینه هر کدوم بیشتر به درد چه مراحلی از میکس و مستر میخوره؟ کدام برای کار با وکال خوبه کدام برای کار روی ملودیها و سازها خوبه؟

10. Arsalan 794

Arsalan 794 عضو سایت

شغل :
    خواننده و آهنگساز
    امتیازات:
    +431 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    آدم های بزرگ تو این کار که دیدم از پلاگین های :ویوز , F-a-b-Filter , ایزوتوپ اوزون
    استفاده می‌کنند ...
    فرق زیادی باهم ندارن ، بستگی به سلیقه و مهارت شما داره ...

11. علی مری

علی مری عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    خوب من تعریف - -urs-SUNDTOYS-RSO- PSP-OVELOAD--NUGEN-NOMAD-MELDA-IK -BRAINWORKS-BBE SOUND- و مخصوصا IK MULTIMEDIA و VOXENGO و - - BLUCAT و
    --- را خیلی شنیدم.اینا چطوره؟OXFORD-TON BOOSTER

12. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    علی جان، وقتی میبینی کسی جواب تاپیکت رو نداده، باید بدونی که یه چیزی توی سوالت اشتباهه! بنابر این بجای اینکه اصرار کنی که اعضا جواب بدن، به سوال خودت برگرد و یه مروری بکن. وگرنه به زور جواب گرفتن چیزی عاید تو نخواهد کرد.
    سوالی که در تاپیک مطرح کردی، نشون دهنده ی اینه که خودت در مورد کیفیت سنجی پراسسینگ پلاگینهای افکت اطلاعات کافی نداری. چون اگه داشتی، خودت میتونستی تست کنی و به جوابت برسی (در ایران هم که چک کردن این پلاگینها راحت تره چون نیازی نداری که بخری، کافیه که دانلود کنی!). وقتی خودت مجهز به این تخصص نیستی که خودت تست کنی، نتیجه ی جواب سوالت رو هم تشخیص نخواهی داد. پس دنبال چه "کیفیت"ی میگردی؟ کیفیتی که برات قابل تشخیص نیست؟! وقتی قابل تشخیص نباشه، حالا چطور میخوای ازشون استفاده کنی؟!
    کسی که رانندگی رو در حد آماتوری بلد باشه، حالا چه "فراری" زیر پاش باشه و چه "پراید"، در حد آماتوری خودش از اونها استفاده خواهد کرد و تفاوتی در رانندگیش دیده نخواهد شد. اگر هم که به سطح حرفه ای برسی، دیگه نیازی به این سوالها نخواهی داشت و خودت صاحب "انتخاب" خواهی شد.
    این دنبال "بهترین" گشتن ظاهراً یه چیزی مثل یک سندرم افتاده به جون افکار و فرهنگ جوانان! ظاهراً فکر میکنن با دستیابی به "بهترین"، کلاً مشکل آموزش و تخصص رو قادر خواهند بود که دور بزنند! در دنیای بیرون هیچ "بهترین"ی وجود نداره. فاکتور "بهترین" در درون خود ماست، خودمون باید اونو کشف کنیم و گسترش بدیم. چشمها را باید شست . . .

آخرین ویرایش: ‏3/8/15
    • خوشم اومد خوشم اومد x 9
  13. Reza Soleymani

Reza Soleymani عضو سایت

امتیازات:
    +563 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    تا حد زیادی اینکه چه چیزی مناسبتونه بر می گرده به تجربه های اندک اندک از کار با اینا.. و اینکه کدوم قدرت مانور شمارو زیاد می کنه. من خودم برای EQing و Compression خیلی موارد میتونم اشاره کنم که حتی از بعضی هاشون مدت ها استفاده نکردم. ولی چون بار سی پی یو واسم مهم بود خیلی سراغ پلاگین های بیرون هاست خودم که اف ال باشه نرفتم.. ولی اکولایزر و لیمیتر و مولتی بند دیستروشن F-a-b-Filter رو خیلی خوب دیدم. آنالیزور و کمپرسور از Wave و همچنین کمپرسور Mdynamic و آنالیزور های Melda.. بعضی از پلاگین ها در درون خودشون جنبه آموزشی دارند. مثلا من تا 1 سال پیش که اصن چیزی از میکس نمیدونستم خیلی سراغ ProQ فابفیلتر نمی رفتم. ولی الان وقتی میبینم چقدر مونو و استریو کردن و بحث آنتی فاز شدن مهمه مدام تو پروژه های طراحی صدام هم دارمش. و مثلا با Mdynamic Melda خیلی از مفاهیم کمپرس و اکسپند رو یادگرفتم
    پیشنهاد من اینه به مدت یه هفته روزی 2-3 ساعت وقت بذارید تو مجموعه پلاگین های شناخته شده و حتی اونها که رایگان ارائه میشن بچرخید تا دستتون بیاد. و تا زمانیکه محتایج یک افکت خاص نشدید دنبال اون جور پلاگین نرید ذهنتون به جای اینکه از محدودیت در بیاد سردرگم میشه

14. علی مری

علی مری عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    خوب عزیزان هر کدام از این پلاگینها را دارن برای دانلود بزارین
    TOGA AUDIO- TEEK SYNTHS- YAMAHA- SONORIS PACK- SOTUBE- SONIK SHARGE- ROGER LIN- SKNOTIC- PRODYON- OVERTON- OLILARKIN- NOATION- MELLOMUSE- MOKAFIX- LIQUID SONICS - LOOMER- LUASSA- KJA ERHUS- KONG AUDIO- INEARDISPLAY- ISM- DMAX- AUDIO FEXX-

15. علی مری

علی مری عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    چقدر دوستان کمک میکنند.

16. علی مری

علی مری عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    چقدر جواب.

17. Arsalan 794

Arsalan 794 عضو سایت

شغل :
    خواننده و آهنگساز
    امتیازات:
    +431 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    یه زحمت به خودتون بدین سرچ کنین تو سایت .

18. علی مری

علی مری عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    سرچ کردم. فایده ای نداشت

19. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    دوست عزیز این همه پلاگین میخوای چکار ؟

نصب پلاگین های بیفایده جز خرابی ویندوز هیچ فایده ای نداره .

پلاگین هایی که بعد از سخت افزار ها مورد تائید قرار گرفتن : ویوز / T-Racks / ایزوتوپ اوزون 6
    وحالا پلاگین های دیگه هم مثل F-a-b-Filter و brainworx-bundle

که اگه شما تعریف کاملی از کارایی هر پلاگینی داشته باشی همون ویوز جواب گو هست .
    خیلی از پلاگینها بخاطر نداشتن آنالیزر های بزرگ بزرگ مثل F-a-b-Filter از استفاده از خیلی پلاگین های ویوز صرف نظر میکنن . چرا ؟ چون پلاگین های ویوز محیط گرافیکی ندارن و متاسفانه همه میخوان با چشم کار میکنن .

شما اصول و قوانین میکس رو یاد بگیرید بعدش هر پلاگینی بیاد زیر دستتون هیچ دغدغه ای باهاش ندارین .

موفق باشید .

آخرین ویرایش: ‏4/8/15
    • خوشم اومد خوشم اومد x 4
  20. علی مری

علی مری عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    خوب منهم از همون اول همین منظور را داشتم که تقریبا اون پلاگینهایی که دیگه قدرت کاراییشون معلوم شده و بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند امارش دستمون بیاد همونها را نصب کنیم

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. معرفی بهترین پلاگین مسترینگ