درخواست مشاوره برای خرید پیانو

شروع موضوع توسط Ssarina ‏27/11/11 در انجمن پیانو

تاپیک درخواست مشاوره برای خرید پیانو تالار پیانو در persian-music.org.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. Ssarina

Ssarina عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان میدونم ممکنه بهم بخندین اما واقعا به کمکتون احتیاج دارم من 21 سالمه و هیچ اطلاعات موسیقی ندارم از بچگی عاشق پیانو بودم ولی هیچ وقت شرایطش رو نداشتم الان فکر میکنم اگر این کار رو نکنم هیچ وقت از خودم راضی نمیشم میدونم سنم بالاست اما مطمئنم میتونم لطفا کمک کنید از کجا باید شروع کنم؟
    در ضمن پول زیادی هم واسه خرید پیانو ندارم. لطفا نا امیدم نکنید...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. kaveh79

kaveh79 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +304 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar, soundforge
    سلام

چايكوفسكي هم همسن شما بود كه موسيقي رو شروع كرد. و مثلي در ادبيات پيانيستهاي امريكايي هست كه ميگه: "تنها يك زمان براي آموختن پيانو ديره و اون زمانيه كه مرده باشي!". (دور از جونتون). پس هرگز دير نيست. تنها علاقه و تعهد و مقداري بودجه براي تهيه ساز لازمه.

لطفا ميزان بودجه رو بفرماييد تا من يا ديگر دوستان بتونيم راهنمايي كنيم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  3. Ssarina

Ssarina عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شما نمیدونید با این حرفتون چه لطف بزرگی در حق من کردید.راستش بودجه در حد یک میلیون تومان دارم

4. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    ديجيتال بهترين گزينه براي شماست . شما ميتونيد يكم بودجتون رو بيشتر كنيد و يه پيانو ديجيتال خوب تهيه كنيد تا جايي كه من اطلاع دارم الان زير 1 و هفصد پيانو ديجيتال نيست ! فقط اگر خواستيد پيانو ديجيتال بخريد زير 3 تومان ياماها نخريد . اين تجربه شخصيه منه . موفق باشي

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. shahrdad

shahrdad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, protools
    korg sp250 این مدل فکرکنم مناسب حدود یک میلیون و صد هست

6. kaveh79

kaveh79 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +304 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بنده واقعيت رو گفتم. اين بودجه براي پيانو آكوستيك كفايت نميكنه و اونطور كه دوستمون گفت پيانو ديجيتال گزينه مناسبيه. البته براي "پيانيست شدن" هيچ ديجيتال پيانويي جايگزين پيانو آكوستيك نميشه اما ديجيتال پيانو در شروع به هيچ وجه گزينه بدي نيست و بالعكس مزاياي زيادي هم داره. حالا بايد ديد با توجه به بودجه شما چه برندي گير مياد. نظرات ديگر دوستان رو هم بررسي بفرماييد.

7. Ssarina

Ssarina عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    میشه فرق پیانو اکوستیک رو با دیجیتال واسم توضیح بدید؟ من واقعا نمیدونم از کجا باید شروع کنم

8. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    دوست من پیانو اگوستیک که معمولا فیمت های بالای 3 4 میلیون تومان هم دارند پیانو هایی هستند که صدای اون ها از سیم حاصل میشه و به صورت مکانیکی کار میکنند.

پیانو الکترونیک پیانوی هست که داخل اون هیچ سیمی وجود نداره و صدای اون از اسپیکر های داخل منجر میشه و عمل کرد مکانیکی نداره.
    در عمل بین این دو مدل تفاوت زیادی وجود نداره مگر در بحث های تخصصی صدایی.

و حتی اگر شما بودجه مناسب برای خرید پیانو آگوستیک رو هم داشتید من به شما پیانو الکترونیک پیشنهاد میکرد به دلایل خیلی زیادی . . .
    اما شما اگر بخواید زیر 1 میلیون تومان تهیه کنید گزینه : yamaha p95 بهترین انتخاب برای شما هست و اگر تا 1 میلیونو پانصد هزار تومان هزینه کنید گزینه yamaha clp 320 بهترین انتخاب هست.

فکر نمیکنم با این بودجه بتونید انتخاب مناسب تری داشته باشید از این سری که خدوتتون گفتم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  9. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    البته پيانوي clp320 الان گرونتر شده . چون من چند ماه پيش نمايندگيش رفته يك ميليون نهصد بود ! تاز فكر كنم بيشتر .

سعي كنيد بودجتون كمي بيشتر كنيد مارك Dynatone الان اومده كه كره اي هست و صداش خوبه . كارت صدايي كه توشه خوب جواب ميده.اگه خواستيد من شمارش رو ميدم و خودتون يه قيمت بگيريد . اگه خواستيد شماره رو از پيغام خصوصي بهتون ميدم

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  10. alireza1975

alireza1975 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز سلام
    میخوام امیدوارتر کنم شما رو به اینکه من در 34 سالگی شروع کردم. هیچ وقت برای شروع دیر نیست.

سلام
    مهمترین و مهمترین ومهمترین فرقشون اینه که وزن کلاویه ها در دیجیتال استاندارد نیست . به همین نسبت پیانو upright به grand . ولی چاره ای نیست از یه جا باید شروع کرد من با دیجیتال شروع کردم بهد رفتم سراغ ( upright ( YAMAHA U1 حالا هم دنبال سازی میگردم که وزن کلاویه هاش به استاندارد نزدیک باشه.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏12/1/12
  11. kaveh79

kaveh79 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +304 / 0 / -0
    نرم افزار:
    5 سال پيش يه مدل كاوايي ديدم مشكي رنگ و اصل ژاپن كه بودجه 5 ميليوني من براي خريدش كفايت نمي كرد. اين پيانو آپرايت بود اما قابليت جالبي داشت : نوازنده ميتونست بوسيله اهرمي كه سمت چپ كلاويه ها قرار داشت وزن و اكشن كلاويه ها رو سوييچ كنه به يك پيانوي گراند. در مورد صداش هم واقعا حرفي ندارم براي گفتن. بسيار دلنشين بود و گرم و البته اين عقيده شخصي منه و شايد باب طبع دوستداران ياماها واقع نشه. قيمتش هشت و نيم ميليون بود اون موقع. اگر اين مبلغ رو داشتم لحظه اي ترديد نمي كردم در خريدش.

بارگذاری...
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)