1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

درخواست شبیه ساز امپ خوب

شروع موضوع توسط Game_builder ‏6/12/18 در انجمن سازها و افکت های مجازی VST و VSTi

تاپیک درخواست شبیه ساز امپ خوب تالار سازها و افکت های مجازی VST و VSTi در persian-music.org.

1. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0
    سلام دوستان . من هر افکتی دانلود میکنم به خصوص اوردرایو و دیستورشن . صدای کاملا افتضاحی داره . میگن باید به یه شبیه ساز هد و کابین وصل شه . این شبیه ساز های گیتار ریگ خوب نیستن . کسی شبیه ساز امپ حرفه ای میشناسه معرفی کنه ؟ ممنون

2. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,435 / 3
    تو گیتار ریگ هم شبیه ساز امپ هستش. اما اگه نمیخواید
    اینا هم هستند:
    IK Multimedia AmpliTube
    مجموعه ویوز
    اورلود TH3
    positive grid bias
    kazrog thermionik
    و ... .

آخرین ویرایش: ‏6/12/18
    • موافقم موافقم x 2
  3. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0
    غیر از kazrog thermionik بقیه رو امتحان کردم جالب نبودن زیاد . امپلی تیوب خوب بود ولی برای افکت های خودش بیشتر . اورلود th3 خوب بود ولی هرکاری کردم کرک نمیشد . 15 روزه میپرید
    ممنون kazrog thermionik رو تست میکنم ببینم چیه

4. projektnoire

projektnoire هنرمند عضو سایت

امتیازات:
    +581 / 9
    نرم افزار:
    ableton
    من از Helix Native استفاده میکنم و البته POD Farm . جفتشون هم مال کمپانی Line6 هستن. Helix Native دقیقا به شما یه مالتی افکت، امپ مادلر مثل سخت افزاری به همین اسم (یا جدیدترش HX Stump) میده که شما میتونی افکت هات رو بچینی و یا از Preset هاش استفاده کنی.
    البته Amp Modeler برای صدای خوب گرفتن کافی نیست، شما نیاز داری تا روی سیگنال گیتار موقع ضبط EQ اعمال کنی، گیت بذاری (من از GGate استفاده میکنم) و ... . تازه شما احتمالا نیاز خواهی داشت یه سری افکت ها رو جدای از امپ مادلرت توی Signal Chain قرار بدی تا صدای بهتری بگیری. توصیه میکنم ویدئوهای Ola Enlglund و Pete Correl و ... رو ببینی، خیلی نکات خوبی راجع به ضبط و میکس آهنگ با محوریت متال (و طبیعتا گیتار الکتریک) دارن.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • موافقم موافقم x 1
  5. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0
    امروز کلی نرم افزار دان کردم امپلی تیوب و 3 تا نرم افزار positive grid و karzrog اصلا صدای خوبی ازشون نگرفتم نمیدونم مشکل از کجاست . من همینارو تو یوتیوب میبینم یارو یه صدای خوبی ازش میگیره ولی دقیقا همونکارو میکنم صدای خرابی میگیرم . یکی از دوستان grind machine رو معرفی کرده بود که پلاگین خوبیه ولی برای همه ی کار ها خوب نیست الان نمیدونم مشکل از کجاست ولی صدای بشدت افتضاحی از اون پلاگین هایی که اول گفتم میگیرم .

6. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    موزیک تراپیست (مرکز تحقیقات دانشگاه برگن)
    امتیازات:
    +7,895 / 8
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    بعید میدونم بتونی به اون صدایی که میخوای برسی. از دو ماه پیش داری همین جستجو رو میکنی ولی هنوز هیچگدوم رضایتت رو جلب نکرده ظاهراً. فکر میکنم باید یه پلاگین خاص سفارش بدی برات بسازن.

• خنده دار خنده دار x 1
  7. projektnoire

امتیازات:
    +581 / 9
    نرم افزار:
    ableton
    من هم این مشکل رو داشتم کماکان هم بعضا این مشکل وجود داره، ببین همه چیز موثره در این که صدای خوب بگیریم از یه امپ یا افکت :
    ۱. گوش آشنا به صداها. مثلا شما میتونی هر روز مگادث گوش کنی و روزی که یه بند جدید بهت معرفی کنن، بگی چقدر toneش مزخرفه (چون tone ای که مگادث داره الگوی کلی ذهنت شده). پس بهتره تنوع موسیقی راک/متالی که گوش میدی رو زیاد کنی تا ببینی همین دیستورشن ساده هم چقدر تفاوتها داره (نمونه‌ش : صدایی که متالیکا تو St. Anger داره و Kill 'em all متفاوته، یه tone داریم بهش میگن Swedish Death متال که با نمونه آمریکاییش متفاوته و ... ).
    ۲. آشنایی با افکت ها. شما وقتی بخوای یک امپ واقعی هم استفاده کنی، قبل و بعدش یه سری افکت اضافه میکنی، طبیعیه که این مورد رو هم با دقت دنبال کنی، مثلا قبل امپ من GGate رو میذارم که نویزهای محیطی رو بگیره، بعد از امپ هم یه EQ تا صدا رو تمیز دربیارم. حتی پلاگین هایی مثل EZMix (که واقعا «هلو بروی توی گلو» هستن) هم بدون رعایت این ظریف کاری ها، به خوبی جواب نمیدن. بخصوص وقتی بخوای لید بزنی و نیاز داری تعداد زیادی نت تو مدت زمان کم بنوازی.
    ۳. گیتار! خود گیتار هم مهمه. من نمی‌دونم شما چه گیتاری داری (ولی اگر بگی Ibanez و احتمالا RG170 و یا JRG200 تعجب نمیکنم، چون از معدود گیتارهاییه که هنوز میخوره به بودجه دانشجویی :)))) ). بی‌دلیل نیست که یه گیتاری میشه لس‌پاول، یکی میشه استرتوکستر و یکی هم تلکستر. کلی تفاوت در جزئیات دارن که در صدا هم تاثیر داره!
    ۴. نوازندگی! نوازندگی خود شما هم به شدت موثره، بیشتر نمیگم چون با متن نمیشه نوازندگی یاد داد، ولی باز هم دیدن ویدئو، کمک گرفتن از استاد یا دوستان گیتاریست و ... ، خیلی موثره.
    ۵. و مهم ترین چیز، ابزار شنیدن رکوردینگ! شما صدای ضبط شده رو با هندزفری گوش بدی مشخصا صدای خوبی نمی‌شنوی. مهم ترین بخشهای صدا یهو حذف میشن خود به خود. این که میگید صدای خوبی نمیده، احتمالا بخاطر ابزاریه که صدا رو مانیتور میکنید باهاش.
    توصیه من اینه که حداقل یه هدفون خوب تهیه کنید، احتمالا نظرتون عوض میشه.

و اگر پنج مورد بالا کار نکرد، فکر کنم جدی باید سفارش بدید پلاگین بسازن :))

• موافقم موافقم x 2
  8. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0
    نه من صدای دیستورشن خوبی برای متال میگیرم و راضیم . منتها صدای غیر متال خوب نمیتونم بگیرم مثلا صدای اوردرایو خوب اصلا ندارم . تن صدای زک وایلدو و مالمستینو جان پتروچی رو یارو با یدونه گیتار ریگ در اورد ولی من همون افکتارو میذارم صداش در نمیاد نه اینکه خراب باشه اصلا در نمیاد :))))
    گیتارم ibanez rg370 هست .

9. projektnoire

امتیازات:
    +581 / 9
    نرم افزار:
    ableton
    سوال : تعریف «صدای متال» و «صدای غیرمتال» چیه؟ چون در موسیقی متال هم صدای Clean استفاده میکنن هم Distortion/Overdrive/Fuzz (نمونه‌ش : Opeth, Gojira و Jinjer ).

یه سری افکت هستن که Overdrive های خوبی میدن. مثل TSE808 اگر اشتباه نکنم. هم رایگانه هم واقعا صدای Tube Screamer رو میده (البته باز هم ظریف کاری ها رو باید رعایت کنی)

اگر ویدئوی یوتوب بود، شاید بتونی ازش بخوای که Preset ای که ساخته رو بهت بده، بعد لودش کنی توی گیتار ریگ.

• موافقم موافقم x 1
  10. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0

ممنون میشم وقت بذارین اینارو گوش بدین . شاید مشکل از همون گیتار و کارت صوتم باشه . جفتشون باهم 600 دلار نمیشه :(
    برای مشاهده لینکها در این بخش از سایت می بایست ثبت نام کنید

از همون تیوب اسکریمری هم که گفتین تو دوتاش استفاده کردم

11. projektnoire

امتیازات:
    +581 / 9
    نرم افزار:
    ableton
    خب عزیز جان اینا مشکلی ندارن که :)) تنها مشکل اینه که درست کمپرس و EQ نشدن. برای اون هم ویدئوهای میکس Pete Corell رو ببینی راه میفتی، وگرنه صداها تمیز و درسته.

• موافقم موافقم x 1
  12. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0
    کمپرس و اکولایزر مگه بعد نواختن نیست ؟ من فقط با ادیسون ضبط کردم . تو یوتیوب دیدم یارو در حال نواختن بود فقط و صدای خوبی داشت یعنی داشت حرف میزد و بعد گیتار میزد ولی کاملا درست بود

13. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +8,059 / 2
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام
    میفرمائید با guitar rig به نتیجه نرسیدید ؟
    چطور ممکنه آخه ؟
    کیفیت و امکانات خیلی خوبی داره و خیلی ها باهاش کار میکنند
    احتمالا در ساختن افکت مورد نظرتون هنوز مشکلاتی دارید.

• موافقم موافقم x 2
  14. projektnoire

امتیازات:
    +581 / 9
    نرم افزار:
    ableton
    ببین ویدئوها اکثرا صداشون پلی‌بکه، یعنی صدایی که روی ویدئو میذارن باز هم یه مراحلی از پساتولید روش اعمال شده. ضمن این که شما میتونید در حین نواختن هم EQ و کمپرس رو اعمال کنید (من چون تاچ مناسبی ندارم برای خیلی از آکوردها این کار رو میکنم).

و نکته بعدی، ساخت افکت و همچنین پست-پراسس (پساتولید) چیزایی نیستن که یک شبه به دست بیان، احتمالا یک سالی درگیرش خواهی بود.

15. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0
    ممنون من فکر کنم بیشتر تو ساخت امپ مشکل دارم . مثلا یه افکت میذارم بعدش تو قسمت میکسر تو اسلات بعدی یه امپ میذارم کیفیت صدا خوب نمیشه . حالا چیزای بیشتری رو تست میکنم ببینم چی میشه ولی نرم افزار های positive grid که اینقدر تو یوتیوب ازش تعریف میکنن و استفاده میکنن رو اصلا نتونستم باهاش کار کنم صدای واقعا فاجعه باری داره
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏8/12/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏8/12/18 ---
    .
    گیتار ریگ افکتای دلی و ریورب و نویزگیتش خوبه ولی امپ ها و کابین هاش اصلا صدای جالبی ندارن ( یه هات سولو پلاسش کمی خوبه فقط که همه هم از همون استفاده میکنن ) همینطور دیستورشن هاش که اصلا کیفیت نداره . من فقط برای همون مابقی افکت ها استفادش میکنم

16. projektnoire

امتیازات:
    +581 / 9
    نرم افزار:
    ableton
    میدونی مساله اینه که به سخت افزارش آشنا نیستی، همون مدل امپ ها (مثلا Twang Reverb ) رو برو ببین کجای Signal Chain بهتر صدا میده. بعد تو Guitar Rig امپ رو دقیقا بذار همونجا. همینطور یه سری افکت در منوی Dynamics هستن که خیلی به تمیز شدن صدا کمک میکنن.

من از بایاس استفاده نکردم، ولی ببین تا موقعی که دستت تو ساخت Signal Chain درست راه نیفته، از پدال‌بورد خود ستریانی هم استفاده کنی احتمالا همین مشکل رو داری.

ببین یه نمونه تجربه بهت بگم :
    من سیگنال چین رو معمولا اینطوری میسازم ->
    EQ -> Compressor -> Overdrive -> Distortion/Fuzz (if any) -> Reverb -> Delay ​
    چون اینطوری همیشه بهترین صدا رو تونستم بگیرم. قبل تر مثلا Delay رو قبل Reverb مینداختم یه صدای عجیب و گوش خراشی تولید میکرد الان نه. الان میتونم اون Tone دلخواهم رو داشته باشم.

بارگذاری...