درخواست راه‌نمایی برای تحصیل موسیقی در آلمان

شروع موضوع توسط Nazanin.P ‏25/1/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک درخواست راه‌نمایی برای تحصیل موسیقی در آلمان تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. Nazanin.P

Nazanin.P

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    سلام دوستان.
    32 ساله هستم و می‌خوام برای تحصیل موسیقی برم آلمان. می‌خوام آموختن پایه‌ای رو از ابتدا شروع کنم. خوانندگی حرفه‌ای هدفمه. تابه‌حال آموزشی در این زمینه ندیدم اما صدای بدی ندارم. مدتی سه‌تار می‌زدم که ولش کردم. الان می‌خوام -قبل از رفتن- سلفژ و گیتار رو با هم شروع کنم.
    سوالم اینه که آیا کسی اطلاعاتی درمورد گرایش‌های موسیقی تو دانشگاه‌های آلمان داره؟ آیا مثل شاخه‌های آهنگ‌سازی و... شاخه‌ی اختصاصی خوانندگی هم دارن؟ و آیا باید نواختن یک ساز رو در حد عالی بلد باشم؟
    دوستانی که در این مورد اطلاعات دارن لطفن راه‌نماییم کنن.
    ممنون.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. mehdikraker

mehdikraker

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    اگه به خودت ایمان داشته باشی موفق میشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    فکر نمیکنم برای آواز احتیاجی به نواختن ساز باشه (البته دقیقا اطلاعی ندارما)
    و اینکه شما باید چند سال موسیقی کار کرده باشید بعد به فکر دانشگاه ها و کنسرواتوار های اونجا باشید ( حالا تو هر شاخه ای)
    قبول شدن رشته ی موسیقی تو دانشگاه هنر تهران هم اصلا کار آسونی نیست حالا دیگه اونجا آلمان هست و تقریبا میشه گفت نصفه موسیقی کلاسیک واسه اوناس ..
    یه چیزی هم که باید بدونید اینه که برای تحصیل تو رشته ی موسیقی تو دانشگاه های خارج فکر کنم باید مدرک همون مقطع رو از دانشگاه کشور خودت داشته باشی (برای اتریش که اینطوری بود)
    همینطوری دانشجو نمیپذیرن (حالا جدا از اینکه چه قدر سخته قبولی تو دانشگاه های اونجا)
    مثلا یکی که کارشناسی آهنگسازی از دانشگاه هنر تهران میگره و میخواد برای ارشد بره مثلا اتریش، خیلی کم پیش میاد بتونه ارشد قبول بشه و احتمالا باید دوباره از همون کارشناسی بگیره بخونه
    بهرحال فرق هست بین ایران و اتریش دیگه!!!!

4. Nazanin.P

Nazanin.P

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    ممنون بابت جواب شما دوست گرامی. درهرحال هر دانش‌گاهی آزمون ورودی خودش رو داره و می‌شه نشست و برای قبولیش خوند. دور از ذهن نیست. من فقط می‌خواستم بدونم موسیقی تو دانش‌گاه‌های آلمان زیرمجموعه‌ی آواز هم داره یا نه، که تو این چند ساعت توی نت تحقیق کردم و متوجه شدم مدارس عالی موسیقی، رشته‌ی موسیقی-آواز رو دارن اما هنوز دانش‌گاه‌هاش رو نمی‌دونم. شما درست می‌گی، حتا همین مدارس عالی موسیقی آزمون‌های ورودی دارن که گذشتن ازشون راحت نیست. من فقط می‌خوام بدونم این راه وجود داره، هرچقدر هم سخت باشه از پسش برمیام.

5. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    ببخشید سوء تفاهم نشه ها
    اصلا قصد جسارت نداشتم! فقط چیزهایی که احساس کردم میتونه مسیرتونو روشن تر کنه عرض کردم
    و اینکه اصلا و ابدا" قصد ناامید کردنتونو نداشتم
    امیدوارم موفق باشید
    و اگر خواستید میتونم در اینباره از یکی از دوستانم که قصد داره برای تحصیل توی رشته ی آواز به خارج از کشور بره سوال کنم
    یا از معلم آواز خودم که ایشونم اتریش تحصیل کردن براتون بپرسم که شاید کمکتون کنه .. :)

6. Ties1

Ties1

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    سلام .
    دوست عزیز شما برای اینکه بتونید خواننده ی موفقی بشید حتما باید یه ساز جهانی (نه سنتی) رو بلد باشید به این علت میگم ساز جهانی چون شما تو آلمان با متد های کلاسیک سروکار دارید و خبری از سبک سنتی نیست چون قوائد و نت نویسیش کاملا متفاوته . مناسب ترین گزینه هم پیانو یا گیتاره .
    یادگیری ساز قبل از خوانندگی مثل گرفتن گواهی نامه برای رانندگیه شما هر چقدر هم که خوب بخونی باز هم تجربیه و زبان موسیقی رو بلد نیستید پس مثل یه راننده ی بدون گواهی نامه هستید .
    یادگیری ساز تاثیر فوق العاده زیادی تو خوندن داره و مطمئن باشید که سرعت پیشرفتتونو چند برابر میکنه !
    دانشگاه های موسیقیه کشورهای اروپایی مثل ما کنکور ندارن ! ولی آزمون های ورودی دارن که هر کسی میتونه تو اون شرکت کنه اما هر کسی نمیتونه قبول شه ! آزمون هاشون مطمئنا فقط تئوری نیست و بخش عملی هم داره پس شما باید خوانندگیتو تا خیلی بالاتر از سطح ایران ارتقا بدی یعنی باید اصولی و درست بخونی که این یعنی باید موسیقی و زبانشو بلد باشی .
    در مورد اینکه باید یه ساز حداقل بلد باشی شکی نیست اما راجب اینکه تو آزمون باید نوازندگی کنی مطمئن نیستم اما اگه بتونی با ساز خوانندگی کنی مطمئنا خیلی تاثیر گذارتره پس بهتره فکر همه ی اینا رو بکنی که نری اونجا و بی گدار به آب بزنی !
    یکی از دوستان من توی دانشگاه موسیقی رویال لندن تو رشته ی نوازنگی گیتار درس خونده و قبل اینکه بره چندین سال نوازنگی میکرده و حتی شاگردای زیادی هم داشت یعنی به عنوان یه استاد گیتار رفت انگلیس و اون طور که اون میگفت , برای آزمون ورودی باید دو قطعه ی کلاسیک و یه قطعه ی ساخت خودشو اجرا میکرد که قطعاتی مشکل مثل کارهای باخ و . . . رو به بهترین نحو اجرا کرد و مراحل دیگه ای هم گذروند تا تو آزمون قبول شد .
    اینا رو گفتم تا بدونی تو آزمون هاشون مو رو از ماست میکشن و سخت دانشجو پذیرش میکنن چون کشورهایی مثل آلمان یا انگلیس اعتبار زیادی تو موسیقیه دنیا دارن و این امر طبیعیه .
    البته این شرایط برای دانشگاه موسیقیه انگلیس بود که گفتم اما برای آلمان هم نباید فرق زیادی داشته باشه .
    برای مثال اگه شما تورنمنت های موسیقیه تلویزیونی مثل American Ideal رو دیده باشید میبینید که عده ی زیادی از شرکت کننده ها واقعا با استعدادن و یه شخص عادی نمیتونه ازشون ایرادی بگیره اما میبینید که به راحتی حذف میشن و دانشگاه های موسیقی هم مطمئنا سخت گیرانه تره !
    البته اونقدرام وحشتناک نیست و اگه تو هدفتون مصمم باشید و تلاش کنید میتونید بهش برسید .
    امیدوارم تونسته باشم بهتون کمکی کنم . موفق باشید .

آخرین ویرایش: ‏26/1/15
  7. Nazanin.P

Nazanin.P

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    بازم ممنون. و بله اگه از دوستتون بپرسید و اطلاعات بیش‌تری بهم بدید لطف بزرگی کردید.

8. m.keeper41

m.keeper41

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    سلام، کجای آلمان قصد تحصیل دارید؟ من خودم هم دو دل هستم در این زمینه و بعد از کالج نمیدونم سمت موسیقی برم یا بزنم تو خط مهندسی.. چیزایی که من متوجه شدم اینه که آزمون ورودی (برای اون دانشگاه هایی که تحقیق کردم) شامل آزمون عملی هم میشه، یعنی نواختن ساز یا قطعه ی ساخت خودتون یا هرچیزی که عملی باشه.. مگر اینکه برید شاخه ی خاصی مثه مهندسی های صدا و این داستانا که دقیق نمدونم.. در مورد آوازم فک کنم چون موسیقی ها اصولا کلاسیک تدریس میشه خوانندگیش هم مربوط میشه به سبک اپرا و یا کُر.. ولی باز تحقیق کنید.. بهترین دانشگاهام برلین و یکی هم دانشگاه مشترک اسن و دورتموندِ.. که منم نمیدونم برم نرم..

9. Ties1

Ties1

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    خواهش میکنم . متاسفانه به دلیل مشغله ی کاری ایشون زیاد فرصتی پیش نمیاد که بتونم ببینمش اما اگه دیدمشون حتما میپرسم و تو همین تایپک براتون مینویسم .
    موفق باشید .

10. Nazanin.P

Nazanin.P

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    طبق تحقیقاتی که کردم متوجه شدم «گویا» آزمون عملی رشته‌ی آواز، فقط همون خوندن هستش. جای خاصی الان مدنظرم نیست، دارم درمودش پرس‌وجو می‌کنم. شما بوخوم هستید درسته؟ درمورد دانش‌گاه شهر بوخوم اطلاعاتی ندارید؟ شنیدم خیلی درمقابل دانش‌جوهای خارجی ساپورتیو هستن. تو آلمان دوسال از لیسانس منو به عنوان کالج قبول می‌کنن درسته؟ من می‌خوام با دیپلم شروع کنم چون رشته‌ی لیسانسم مرتبط نیست.

11. davit

davit عضو سایت

امتیازات:
    +152 / 0 / -0
    من از آلمان خبر ندارم ولی از کنسرواتوار اینجا گرجستان که پرسیدم اگه اشتباه نکنم 2 تا آریا و یک رومانس باید بتونید بخونید و البته اطلاعات تئوری هم به حد لازم باید داشته باشید.البته اینم بگم کنسرواتوار گرجستان بر خلاف دیگر کنسرواتوارهای جهان که 5 ساله هست 6 ساله هست یعنی رس آدمو میکشن

12. Ties1

Ties1

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    تا جایی که میدونم تو کالج های آلمان تحصیل تقریبا مجانیه اما تا 5 یا 10 سال (دقیق نمیدونم) باید توی شغلی مرتبط با رشته ی تحصیلیتون براشون کار کنید که این سیاست کشور آلمان برای جذب نیروی انسانی و این حرفاست .
    من این موضوع رو از چند نفر شنیدم ! یکی از دوستام برای تحصیل تو رشته ی وکالت میخواد بره آلمان و تا حدودا یک سال دیگه میره چون منتظر تموم شدن تحصیلات دانشگاهیش تو همین رشته ست .
    راجب اینکه تحصیلات دانشگاهیتون مرتبط با موسیقی نیست اطلاعاتی ندارم که چه فرقی میکنه باید پرس و جو کنید .
    موفق باشید .

13. m.keeper41

m.keeper41

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    والا تا الان هر کی رو دیدم که رشته عوض کرده یه دوره کالج دوباره اومده که بگذرونه.. از معماری به مهندسی، از اقتصاد به مکانیک.. همشون هم چند سال خوندن و مثه شمان..ولی باید کالج رو رد میکردن.. موسیقیِ دانشگاه بوخوم خوبه، ینی بیخود نیست، ولی تفاوتی توی پذیرش فک نکنم داشته باشه با بقیه، و بومی اینجا باشین شاید فرق کنه در جریان نیستم والا. شما کدوم ایالت؟. شاید دانشگاه و کالج خوب داشته باشه همون جا،،در باره ی آواز احتمال خیلی زیاد بخش آواز همونطوره.. دیگهه نمیگن بیا همراه خوندنت قطعات پاگانینیرم با ویالون بزن!دی

بارگذاری...