درخواست راهنمایی

شروع موضوع توسط mohsensemsar ‏10/6/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک درخواست راهنمایی تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. mohsensemsar

mohsensemsar

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوستان سلام

ابتدا کمال تشکر رو از کلیه دوستانی که در این انجمن فعالیت می کنند و به خصوص مدیران انجمن دارم. بنده در زمینه موسیقی و آهنگ سازی کاملا مبتدی هستم ولی علاقه بسیار زیادی به این کار دارم خواستم از دوستان عزیز راهنمایی بگیرم تا بتونم راه رسیدن به موفقیت در این زمینه رو پیدا کنم

بنده اولین کاری رو که چند روز پیش با fl studio انجام دادم براتون آپلود کردم ، دوستان عزیز اگر لطف کنند دانلود کنند و گوش کنند می تونن نظرشون رو بدن که اصلا بنده می تونم توی این زمینه فعالیت داشته باشم یا خیر . توجه داشته باشید که این کار (مطمئنا مبتدی هست) کار اول بنده هست و بنده نه تا بحال با سازهای موسیقی کار کردم و نه اینکه تجربه ای از اون ها دارم ، فقط در این آهنگ سعی کردم از مطالب تئوری که دست و پا شکسته خونده بودم استفاده کنم و از نظر سماعی آهنگ رو ایجاد کردم (البته آهنگ که نمی شه اسمش رو گذاشت ولی به هر حال) مدت زمان کل کار یک دقیقه و هجده ثانیه هست

در نهایت از کلیه دوستانی که زحمت می کشن و کار بنده رو بررسی می کنند و نظراتشون رو می گن کمال تشکر رو دارم

جواب هایی که بنده نیاز دارم :
    1. در کل استعداد آهنگ سازی در بنده هست یا نه ؟؟ (یعنی می شه با تلاش به دستش آورد)
    2. بررسی بشه که بنده کجا قرار دارم
    3. کجاها ضعف هست و روش های رفع مشکل چیست

البته از مدیران هم خواهش می کنم اگر جای سوال اشتباه هست مورد رو منتقل کنند به جای صحیح

دانلود آهنگ اول بنده
    http://www.mediafire.com/?9f8t5xutbvoffu9

موفق و پیروز باشید

2. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    سلام می کنم به شما دوست عزیز و به جمع پرشین سینگرز خوش اومدی ....

اولا اینکه لازمه آهنگسازی دو چیزه : 1- تئوری موسیقی 2- بلد بودن حداقل یک ساز ...

واینکه کاش اینکار رو توی بخش تمرینی میزاشتین تا اونجا نظر بدیم .
    به هر حال ...

واسه کار اول و اینکه می گین مبتدی هستین خیلی خوبه ....
    که تونستین ریتم سازی بکنید و ملودی بزنید خوبه ...

من مطمئنم شما پتانسیلش رو دارید البته با تمرین و پشتکار مطمئن باشید جواب می گیرید ...
    از همین سایت شما استفاده بکنید بخش تئوری موسیقی و .... داره ...
    مطمئن باشید اگر شما همراه با این سایت برید چزی کم نمیارید و اگه سوالی بود من و دوستان و اساتید دیگه در حد توانشون به شما کمک می کنن ...

در مورد سوالاتون :

1- بله از نظر شخصی من شما استعداش رو دارید یعنی می تونید با تلاش به دستش بیارید ولی باید دلسرد نشید از کار چون گاهی اوقات موقعیت هایی و یا اتفاق هایی میوفته که شخص از آهنگسازی و ... دلسر می شه و خوب مسلما این خیلی تاثیر داره روی فرد .. پس مطمئن باشید می تونید و می شود

2- بررسی بشه که شما کجا قرار دارید رو من متوجه نشدم واسم گنگ بود اگه واستون زحمتی نیست دقیقتر بگید ..

3- یه آدم مبتدی در این کار مطمئن باشد که ضعفش یک دو تا نیست ... برای اینکه تمامی ضعف هاتون برطرف بشه گفتم تئوری خیلی چاره سازه ... رو باید بلد باشید بعد شنیدن موزیک های دیگه و دقت کردن به قطات یک موزیک و آشنایی با اونها خیلی تاثیر گذاره ...
    همین که بدونید بیس ، پد و .... کجا ها و چه جوری استفاده می شه خیلی خوبه البته منظورم برای مبتدیان بود ..

یه نکته هم بگم موزیک باید یه هدفی رو داشته باشه یعنی بدونید کجا شروع می کنید و کجا پایان می دید .. یعنی هدف دار باشه و نقطه شروع و پایان مشخصی داشته باشه ...
    البته در حضور دوستان و اساتید من جسارت کردم ولی در حد و توانم گفتم الته من خودم شاگرد هستم اینم بگم ..
    موفق باشید

3. mohsensemsar

mohsensemsar

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    بنام حق
    دوست عزیز خیلی ممنون از راهنمایی جامع و کاملتون ، کاملا جواب سوال هام رو گرفتم و اون قضیه سوال دوم هم برام کامل حل شده ، ممنون از اینکه وقتتون رو گذاشتید و آهنگ بنده رو گوش دادید و نظراتتون رو گفتید .
    سعی می کنم بیشتر تلاش کنم و یه سری دیگه آهنگ درست کنم و اینجا بزارم که اگر زحمتی نباشه کمک کنید
    فقط یه موضوع اگر بتونید لینک بدید که از کجا (مرحله های آموزشی که در سایت هست) شروع کنم و چطور آموزش ها رو پیش برم خیلی ممنون می شم

4. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    خواهش می کنم...

شما برای شروع می تونید از اینجا تئوری موسیقی تکمیلی و
    مبانی هارمونی
    استفاده کنید و هر چی سوال دارید می تونید بپرسید تا جوابتون رو بگیرید ...
    پیشنهاد هم می کنم تئوری رو زیر نظر یک استاد یاد بگیرید چون هم واستون آسونتر می شه و هم اینکه وقت کمی رو صرف می کنید ...

ولی مطمئن باشید از همین سایت هم می تونید به عنوان استاد استفاده بکنید ولی فقط نزارید توی تئوری برای شما ابهامی بمونه ...

5. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من خودم مبتدیم
    آهنگ شما یه مشکلی که داشت این بود که تکرارش طولانی شده بود
    انگار که یه قسمت رو کپی گرفته باشی تا آخر چسبونده باشی
    توجه کن یه نواختی گوش شنونده رو خسته میکنه
    البته به عنوان اولین کار خوب بود من خودم الان حدود یه ماهه شروع کردم و خیلی کار تو این یه ماه ساختم
    ولی از بد بودنشون نا امید نشدم
    الان هم دارم اولین کارم رو برای خوندن میسازم که دیگه تقریبا داره کار آهنگسازیش تموم میشه.
    موفق باشی

بارگذاری...