درخواست راهنمایی - چگونگی آهنگسازی

شروع موضوع توسط mostafatd ‏5/6/16 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک درخواست راهنمایی - چگونگی آهنگسازی تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. mostafatd

mostafatd عضو سایت

شغل :
    میکسو مسترینگ
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    باسلام خدمت اساتید و دوستان هنرمند.
    بنده اف ال استودیو رو به طور تقریبا کامل به همراه پلاگین ها و وی اس تی های مهمش رایاد گرفتم.
    سبک کاری بنده در آهنگسازی برای کار های خود و دوستان بیشتر R&B, Trap, Hip Pop و امثالش می باشد.
    خوب در این سبک ها اولویت با درامز میباشد که در اف ال پیش فرض وجود دارد و نوع کاملتر آن در وی اس تی( اگر اسمو اشتباه نگفته باشم) FPC می باشد.
    چندی بیش جایی هم دیدم برای فضا سازی از پلاگین Ougn استفاده کرده بود.
    البته تو پروژه های دیس لاو و آراند بی و رپ پاپ معمولا از پیانو در کنار درامز استفاده میکنند و حتی گیتار و ویولین هم میارن.
    خوب اول از همه سوال من اینه که:
    1-پلاگین معتبر برای ویولین چه وی اس تی یا پلاگینی هست؟
    2- وی اس تی ای که برای فضا سازی مصرف میشود اگر در آهنگ ها دیده باشید حالت صدای باد، یا صدای سفید با استایل خاصی می آید چیست؟
    3- برای سبک Trap معمولا از چه وی اس تی هایی استفاده میکنند؟
    4- وی اس تی های به درد بخور دیگر چیست؟
    5- وی اس تی nexus را آیا میشود از سی دی فروش ها و.... دریافت کرد یا خیر؟ درضمن این وی اس تی معمولا چه صداهایی از خود تولید میکند.
    6- در تنظیم صدایه خواننده آیا فقط پلاگین Reverb2 و EQ2 و Limiter کافی هستند یاخیر؟

درضمن از مدیران خواهشمندم این تاپیک رو نبندند چون مشکلات دوستان تازه کار دیگر همچون من همینگونه میباشد. سرچ هم کردم جواب به درد بخوری گیرم نیمد. امیدوارم دوستان راهنمایی کنند تا هم ما به جواب برسیم و تو آهنگسازی راه بیوفتیم هم دوستان دیگر.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏5/6/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏5/6/16 ---
    درضمن یک سوال دیگه:
    ارزیابی آهنگسازی مثلا درجه 1و2 و 3 چگونه وبراساس چه اصولی صورت میگیرد؟
    خواننده و صدا و قدرت او هم چگونه درجه بندی و براساس چه اصولی صورت میگیرد؟
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏6/6/16 ---
    دوستان من میدونم تو حرفام بیشتر جوابارو دادم. ولی من میخوام حرفه ای تر و بهتر کار کنم و نیاز به راهنمایی دارم.

2. DJ MORTEZA AK

DJ MORTEZA AK عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوست عزیز
    نظر سنحیتون که گزاشتین باید بگم نرم افزار اهنگسازی و تنظیم سلیقه ای هست و هیچ فرقی نداره اما فقط به خاطر اینکه تازه کارید و اف ال محیط نرم افزاری بهتری برای تازه کار ها داره من اف ال رو پیشنهاد میکنم
    پلاگین ویالون میتونید از بانک های کنتاکت مثل شهرزاد و سلطان استرینگ استفاده کنید
    برای فضا سازی هم اتمسفر
    برای سبک تراپ میتونید از بانک صدای تراپ برای سایلنس و مسیو استفاده کنید تو نت پره
    بستگی به سبکت وی اس تی بسیار زیاده و از نام بردن مقدور نیست
    میتونی نکسوز رو از فروشگاه های معتبر اینترنتی که مخصوص فروش وی اس تی هستن بگیری که کامل ترن خرید از سی دی فروشی منطقی نیست
    در تنظیم صدای خواننده یا همون میکس صداش میتونی از دیلی ریورب تیون اکولایزر کمپرسور و بسته به نیازت خیلی چیزای دیگه مثل هارمونی ملوداین البته ریورب و دیلی رو سند کن براش
    اهنگسازی و درجه بندیش هیچ قانون خاصی نداری و ما با توجه به چیزی که میشنویم میگیم و من اصلا در این موضوع نظری ندارم چون کار هر کسی ارزش داره چه کسی که اول راهه چه کسی که کلی تجربه داره
    و درجه بندی صدای خواننده رو هم والا تازه شنیدم و اصلا این حرف رو قبول ندارم صدا علاوه بر استعداد و مهارت یه مقداری ذاتی هم هس و نمیشه مثلا منکه صدای خوبی ندارم برای خوانندگی ذاتا اینجوریه رو درجه 3 کنیم
    در کل از حرفاتون فهمیدم که هنوز تو مقدمات اف اق ستید پیشنهاد میدم با دیدن تایپک مختلف دوستان تو همین سایت به تجربه زیادی در مدت کمی میرسید .
    موفق باشید

• موافقم موافقم x 1
    • برنده برنده x 1
  3. Rezakb

Rezakb

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    با سلام و خسته نباشيد به همگي،يك سوال داشتم اينكه ميشه فقط با برنامه ي لاجيك يك تركِ حرفه اي رو ساخت؟!

4. Shadmehrmn

Shadmehrmn عضو سایت

امتیازات:
    +188 / 1 / -0
    چرا که نه!

5. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوست عزیز
    دارید قدم های اول رو برمیدارید ، پس بهتره مطمئن تر جلو برید .

ببینید تمام سوال های شما مربوط به پلاگین و وی اس تیه .
    در حالی که اولین سوال های شما بهتره که راجع به تئوری موسیقی باشه .

کم حجم ترین وی اس تی میتونه بهترین استفاده رو برای شما داشته باشه اگه علم استفاده ازش رو داشته باشید و بدونید کجای آهنگ نیاز به این صدا هست و با چه نتی ؟

و این حرف هم که احتمالا شنیدید برای آهنگسازی رپ نیاز به تئوری موسیقی نیست و ... کلا از ریشه غطله . برای ساختن هر موسیقی و تنظیمش قطعا نیاز به دونستن تئوری موسیقی هست .

پس اولین قدم شما تئوری موسیقی باید باشه
    دو راه دارید
    یا هزینه میکنید و پیش یک استاد خوب یاد میگیرید که قطعا میتونه نتیجه بهتری داشته باشه .
    یا به صورت خودخوان که سخت تر هست خودتون با تهیه یک کتاب تئوری موسیقی مثل تئوری موسیقی استاد پورتراب یا پرویز منصوری سعی کنید یاد بگیرید .

و باز اگر میخواید خیلی حرفه ای تر پیش برید مباحث کلی مربوط به تئوری موسیقی رو بعد از یاد گرفتن تئوری موسیقی بنیادین ، به صورت تخصصی تر یاد بگیرید . مثل هارمونی ، کنتورپوان ، ارکستراسیون و ...

آهنگساز ها هم درجه بندی رسمی ندارن اما اگر میخواید در درجه بالاتری قرار بگیرید به خصوص تو رپ که کلا یه پله سقوط کرده نسبت به سالهای پیش و راحت تر میشه مطرح شد ، بهتره که سه تا مبحث رو دنبالش برید .
    1- تئوری موسیقی
    2- نوازندگی یک ساز
    3- سلفژ

اگر این ها رو یاد بگیرید از نود درصد آهنگسازان حال حاضر رپ درجه ی علمتون بالاتر میره و میمونه کار عملی که تجربه ، دیدن فیلم های آموزشی فارسی و خارجی ، آزمون و خطا و ... باعث میشه هر کار بهتر از کار قبلی بشید .

در ضمن اگر هر زمانی خواستید سبک های دیگه مثل پاپ ، راک و ... هم کار کنید با دانشی که توی این راه بهتون اضافه میشه به راحتی میتونید این کار رو بکنید .

• برنده برنده x 1
  6. DjConte

DjConte عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    در ابتدا باید بگم که نرم افزارهای آهنگسازی هیچ تفاوتی با هم ندارند ،برای صحت این مسئله هم آقای رامین پیر یک ویدیو ساختن که شما میتونید از طریق اپارات تماشا کنید و ببینید که کسانی که از نرم افزار خاصی دفاع میکنن علایق شخصی رو درگیر کردند. و اما در رابطه با سوالاتتون ، دقیقا سوالاتتون هیچ جوابی نداره ، چون صددرصد به شما برمیگرده ، این شما هستید که باید تصمیم بگیرید از چه وی اس تی ها و بانکهای کنتاکتی استفاده کنید

• موافقم موافقم x 1
  7. mostafatd

mostafatd عضو سایت

شغل :
    میکسو مسترینگ
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    خیلی ممنون از جوابتون
    من تصمیم دارم در رشته آهنگسازی بین المملی ادامه تحصیل بدم
    چون بعد از اول دبیرستان مدرسه نرفتم باید بزرگسالان برم که آموزش و پرورش گفت باید رشته کارودانش برم
    خوب برای ثبت نام گفته شد اول باید تو یکی از آموزشگاه های طرف قرارداد با آموزش و پرورش برای دروس تخصصی رشته آهنگسازی ثبت نام کنم وسپس در مدرسه بزرگسالان ثبت نام کرده و درس های عمومی رو تو مدرسه و تخصصی رو تو آموزشگاه بگذرونم

خوب الان نمیدونم کجا باید برم برای ثبت نام. اگر جایی رو میشناسید ممنون میشم معرفی کنید
    استان تهران
    ممنون

8. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خواهش میکنم عزیز
    متاسفانه راجع به این مساله اطلاعی ندارم .

9. Shadmehrmn

Shadmehrmn عضو سایت

امتیازات:
    +188 / 1 / -0
    سلام. من نمیدونم چیزی بنام آهنگسازی بین المللی رو کی به شما گفته؟!!
    والا تا اونجا که ما دیدیم بر اساس سبک انتخاب میکنن! که صدماشالله در این مورد در ایران تنوع داریم کلاسیک و ایرانی!!
    اگه رشته ی آهنگسازی بین المللی رو جای معتبر و مستندی دیدید خوشحال میشم به ما هم بگید تا بدونیم واقعا چنین رشته ای وجود داره!

10. mostafatd

mostafatd عضو سایت

شغل :
    میکسو مسترینگ
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    بله همچین رشته ای وجود داره
    یه جستجو ساده لیست درس های دانشگاه رو پیدا میکنید

11. Shadmehrmn

Shadmehrmn عضو سایت

امتیازات:
    +188 / 1 / -0
    من که چیزی در این مورد پیدا نکردم! البته در ایران اینجور چیزا بعید نیست!! وقتی در مقطع کارشناسی، رشته آهنگسازی و رشته رهبری ارکستر میذارن! از اینجور رشته ها هم شاید بسازن.
    اوکی. شما برید آهنگسازی بین المللی.

12. mostafatd

mostafatd عضو سایت

شغل :
    میکسو مسترینگ
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
  13. Shadmehrmn

Shadmehrmn عضو سایت

امتیازات:
    +188 / 1 / -0
    آهنگسازی رو میدونم داره. شما گفتی آهنگسازی *بین المللی*! کجاش نوشته بین المللی؟

14. mostafatd

mostafatd عضو سایت

شغل :
    میکسو مسترینگ
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    خوب کلیه دیگه

15. saeid.j

saeid.j عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    به ما هم بگید این نت های بین الملل کدومند که ماهم ملودی رو روی اون ها بسازیم آهنگ مون بین المللی بشه....

16. فریبرز اف اس

فریبرز اف اس عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    سلام دوست خوبم اولا که شما اول این راه دراز و بی پایان هستید ودوما این که بنا بر ادعا شما که اف ال رو خوب بلد هستید اف ال محیط بسیار مناسبی داره برای اهنگسازی و خلاقیت شما که شمارو فعلا در حدی که هستید بی نیاز میکنه از هر نوع وی اس تی و پلاگینی که میخواین و سوما دوستان و اساتید بنده در ای سایت مسلما میدونند که یک سری اهنگساز داریم که واقعا از وی اس تی ها و پلاگین هایه موجود بهترین استفادرو میکنن وبعضی ها فقط وی اس تی باز هستند فقط تهیه میکنن که داشته باشن و اخر سر هم بعد از چند روز هر وی اس تی یا پلاگین نو یی وارد بازار شد جایگزین میکنن بدون کوچکترین استفاده ای از اون..واخرین پیشنهای که میتونم به شما بدم اینکه واقعا اول سواد موسیقیایی خودتون رو ببرید بالا..اسبکهایی هم که نام بردید R&Bو HIP HOP دو سبک مجزا از هم هستند که هر کدام یک سمت سو خاصی رو دارندوووووووووووو در اخر دوست من به خلاقیت در موسیقی فکر کن و هدف داشته باش...فعلا سمت مرز نرو این ور باش ایشلا با تلاش همدیگه و اساتید بین المللیش میکنم

• مفید مفید x 1
بارگذاری...