درخواست راهنمایی(نارضایتی از صدای خروجی نهایی در fl)

شروع موضوع توسط Mastan ‏16/3/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک درخواست راهنمایی(نارضایتی از صدای خروجی نهایی در fl) تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Mastan

Mastan عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از عزیزانی که با نرم افزار FL کار میکنن میخوام در مورد مشکلی که در زیر مطرح میکنم بنده را راهنمایی کنند:

در حال مسترینگ پروژه ای با نرم افزار FL هستم,پروژه کاملا ساخته شده هستش و از تمامی اجزای اون رضایت کامل دارم اما مشکلی که در حال حاضر موجب نارضایتی من شده اینه که من به اون درجه ی مطلوبی از master volume و treble که مد نظر دارم نمیتونم برسم،(یه مقدار فضای بم برآهنگ حاکم)یعنی در حقیقت اون خروجی نهایی صدا و اکولایز یکه میخوام به دست نمیارم .

البته به این نکته هم اشاره کنم که به تغییر خیلی زیاد نیاز ندارم .
    در کل راضیم فقط به یه مقدار تغییرات جزئی نیاز دارم

حالا لطف کنید در مورد نرم افزارها،plugin ها و پارامترهایی که میتونن به من کمک کنن بنده را راهنمایی کنید.

با سپاس:smile (70):

2. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    سلام مستان عزیز،
    نمی دونم منظورتو درست فهمیدم یا نه اما شما اگه با پلاگینهای داخلی FL میکس و مستر
    کنین بد نیست اما نمیشه یه کار حتی نیمه حرفه ای گرفت،بهترین برنامه کاربردی که کار باهاش
    ساده است Iozone4 هست که هم واسه دانلود توی سایت هست هم اساتید راهنمایی و طرز
    استفاده از اون هم براتون گذاشتن!
    به این نکات توجه کن:
    1. کارت صدا حتما رو Asio4All باشه!
    2.ولوم کلی که در سمت چپ بالا کنار option,edit,file,... باید روی 100% باشه!
    3. به اکولایزرهای داخلی میکسر دست نزنید و از پلاگین استفاده کنید.
    4. در آخر حتما از Iozone(یا برنامه های مشابه)برای میکس و مستر استفاده کنید.

اگه سوالی هست بفرمایید....

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام

یک نکته هم من اضافه کنم این که با مولتی بند کامپرسور همه باند های فرکانسی رو در یک حد تنظیم کنید . اینجوری صدا شفاف تر و از حالت خفگی در میاد .

4. Mastan

Mastan عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از راهنماییتون ممنونم
    سوال دیگه ای که برام پیش اومد اینه:
    پیشنهاد شما برای میکس چیه؟
    برای میکس چه برنامه ای رو پیشنهاد میکنید؟

برای میکس ببینید درست میگم؟
    از همه ی ترک ها اکسپورت wave بگیرم و بعد اون ها رو میکس کنم ،حالا ترک های میکس شده را یکجا در یک فایل save کنم یا بازهم جز به جز؟تا اینکه بتونم پلاگین Iozone را بر فایل اعمال کنم؟
    فکر میکنم این پلاگین در شیار master میکسر بایداستفاده بشه،جز به جز بودن یا یک فایل کلی wave بودن پروژه در مسترینگ تاثیر داره؟

5. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,602 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    میتونید از محصولات ویوز استفاده کنید!

شما باید از کل ترک ها فقط یک خروجی بگیری (کلمه میکس یعنی مخلوط کردن و یک واحد ساختن)، شما وقتی همه رو میکس کردی، میتونی پلاگین مسترینگ (مثلاً ایزوتوپ اوزون) را در خروجی قرار بدید.

6. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    برای میکس حتما اکولایزر،کامپرس،و در صورت نیاز از بالانس استفاده کنید(مرحله بعد reverb و delay هست)
    توی اف هم میشه یه میکس خوب گرفت اما اگه دوست ندارین از دوست بنده DJ AMIX بپرس ولی من از
    خود اف استفاده میکنم و مهم اکولایزر کردن و اعمل هوشمندانه افکتهاست نه برنامه!
    ببینید از میکسر اف ال استفاده کنید و برای هر کدوم یه کانال تعریف کنید و اونجا هم میتویند افکتها و میکس های لازم رو اعمال کنید،راه اولتون هم درسته غلط نیست اما تا خوب مفهومه میکس رو نفهمیدین این عمل رو انجام ندین اما میدونم که حتما بلدین!
    حتما تاثیر داره مستان جان،جز به جز کار بهتر انجام میشه اما توصیه میکنم در صورتی که میکس رو فهمیدین انجام بدین چون در غیر این صورت فالش میشه(خارج شدن از موزیک)،
    Iozon برای هم میکس و هم مستر انتخاب شده و در نسخه 4 کاملتر شده که میکس رو به خوبی انجام میده
    و من میکس مسترم با اوزونه!

در آخر حتما از تالار ها دیدن کنید،از جمله اف ال و مبانی هارمونی و .... تا یادگیری سریع تر بشه،اگه سوالی بود در خدمتم...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...