درخواست راهنمایی در مورد یک Track بسیار مهم

شروع موضوع توسط SasyMankan ‏19/7/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک درخواست راهنمایی در مورد یک Track بسیار مهم تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. SasyMankan

SasyMankan

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام به خدمت اساتید محترم. من به تازگی با این سایت آشنا شدم و متوجه شدم که اساتید و بزرگان موسیقی توی این سایت دور هم جمع شدن. یه سری سوالات دارم ، امیدوارم به کمک شما ، به جواب برسم :

یکی از دوستان بنده ، با اینکه سن بسیار کمی داشت ، عید امسال ، دوستاش رو تنها گذاشت و در جریان یک تصادف ، جون خودش رو از دست داد. ( خدا بیامرزتش )
    با توجه به علاقه بسیاری که به این دوستم داشتم ، مدت هاست که فکر ساخت یک Track در سبک رپ ذهن بنده رو مشغول کرده.
    چندی پیش ، یک آهنگ با همین مضمون شنیده بودم که چند تا پسر جمع شده بودن و یک Track واسه دوستشون که توی سربازی فوت می کنه داده بودن. اون موزیک واقعا من رو تحت تاثیر قرار داد. کروس کار واقعا تاثیر گذار بود. مخصوصا ورس ها که با گوش دادن ، موهای بدن سیخ میشد ! واقعا با سوز اجرا شده بود.
    از این موضوعات که بگذریم ، منم تصمیم جدی گرفتم که چنین موزیکی رو در همین حال و هوا بخونم. (بسازم یا...)
    شما خودتون رو بذارید جای بنده. من از تولد رپ فارسی ، تک تک رپرها رو زیر نظر داشتم و به 80% درصد کارها گوش دادم و همیشه هم روی آهنگ های اساتید رپ ، خودم خوندم و حتی روی بیت ها اونا نیز صدای خودم رو محک زدم.
    مشکل بنده اینجاست که به صورت جدی تا به حال این عرصه رو پیش نرفتم. نظر شما اساتید در مورد این کار چیه؟ نمیخوام توی ایران بترکه. میخوام کاری باشه که خودم با شنیدنش لذت ببرم و به با دوستان ، هروقت این Track رو گوش دادیم ، به یاد اون خدا بیامرز باشیم.
    آیا باید به سراغ بیت های آماده برم؟ یا باید ابتدا به تکست نوشتن مشغول شم؟ اگه شما بخواید چنین کاری رو پیش ببرید ، مراحلی که پیش میگیرید رو نام ببرید. اگه هم ممکنه با توضیحات ( هرچند مختصر )
    با تشکر

2. ezhdeha

ezhdeha عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز اول بابت فوت دوستتون تسلیت میگم و امیدوارم روح ایشان الان شاد باشه از کاری که شما قراره انجام بدید .

من اگر جای شما بودم ، اولین قدمی که بر میداشتم این بود که بتونم احساساتم روی با استفاده از قلم روی کاغذ پیاده کنم . یعنی حتی اگه شیوه تکست نوشتن رو بلد نیستم سعی می کنم احساساتم رو روی کاغذ تخلیه کنم. البته به گونه ای که ریتمیک باشه و قابل استفاده برای آهنگ باشه . اگر این کارو انجام دادید و دیدید چیزی که نوشتید فوق العاده شده که چه بهتر . اگر دیدید خیلی خوب نشده می تونید بدید به یکی از اساتید که براتون ویرایش کنه و اگر دیدید که اصلا به درد نمیخوره می بایست به یکی از اساتید در این زمینه مراجعه کنید و حال و هوای خودتون و شعری که دوست دارید در مضمون آن خدا بیامرز سروده بشه رو توصیف کنید تا شعری خوبی سروده بشه .

مرحله بعدی هم ملودی ، آهنگسازی و تنظیم هست که اگر احساس می کنید که به همه ی زوایای صدای خودتون آشنایی دارید و سر رشته ای در ملودی نوشتن و آهنگسازی دارید می تونید خودتون اینکارو انجام بدید . در غیر این صورت حتما به اهل فن مراجعه کنید تا اونها با توجه به دامنه ی صدای شما ، ملودی و آهنگ خوبی روی تکست شما بذارند و در نهایت تنظیم خوبی روی کار صورت بگیره .

امیدوارم موفق باشــــــــــــــید ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. SasyMankan

SasyMankan

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نظر شما بسیار سازنده بود خیلی ممنونم از شما.
    دوستان دیگه هم فکر می کنم چنین نظری داشته باشن.
    در هر صورت منتظر نظرات دیگر دوستان هم هستم. باز هم متشکرم از شما

4. amirsoltany

amirsoltany عضو سایت

امتیازات:
    +32 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic, protools
    شما اول بیت رو به یک اهنگساز سفارش بده برات بسازه بعد همون آهنگساز بهت میگه چه کارهایی باید بکنی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...