درخواست راهنمایی در مورد میزان 3/2

شروع موضوع توسط alirezanaseri ‏14/9/14 در انجمن مفاهیم پایه صوت و تئوری موسیقی

تاپیک درخواست راهنمایی در مورد میزان 3/2 تالار مفاهیم پایه صوت و تئوری موسیقی در persian-music.org.

1. alirezanaseri

alirezanaseri عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان عزیز و هنرمند درود بر شما . من در موسیقی مبتدی هستم و مدتی است به صورت خودآموز مشغول فراگیری موسیقی و تئوری آن هستم.به میزانی برخورده ام که عدد میزان نما 3/2 ( سه و دو ) نوشته شده و من در درک آن با مشکل مواجه شده ام خواهش میکنم راهنمایی کنید ضربهای چنین میزانی چگونه خوانده ، شمرده و نواخته می شوند. قبلا از زحمت و راهنمایی دوستان کمال تشکر را دارم.

2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    درود بر شما.

میزان 3/2 به این صورت توضیح داده میشه که عدد پایین 2 هست یعنی تعداد ضرب نت گرد که 4 باشه تقسیم بر عددی که در پایین در میزان وجود داره میشه تا نوع ارزش ضربی نت معین بشه.

4 تقسیم بر 2 میشه 2 که 2 معرف تعداد ضرب نت سفید است. عدد بالا هم در میزان ها نشان دهنده تعداد ضرب استفاده شده در هر میزان است. در این میزان عدد بالا 3 است. پس سه نت سفید در هر میزان استفاده شده که نحوه ی شمارش این میزان به این شکل میشه :

1 - 2 - 3 - 1 - 2 - 3 ....

هر عدد برای یک نت سفید و 2 ضرب ارزش داره
    که هر عدد معادل یک نت سفید ارزش داره پس اگر بخواید در این میزان نت سیاه بزنید باید معادل نیم عدد بزنید چرا که هر عدد در این میزان ارزشی معادل نت سفید و 2 ضرب داره.

موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. nahavandi

nahavandi عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی و آهنگ ساز
    امتیازات:
    +365 / 0 / -0
    کاملا درسته اضافه میکنم چون مخرج 2 هست اهنگ سنگینتر خواهد بود ضمن اینکه هدف مصنف اثر در چنین مواردی تقسیم ضربها به مقادیر ریز بوده مثلا اگه هر سیاه رو بخواهیم به 12 قسمت تقسیم کنیم (در میزان 3/4) به تقسیمات خیلی ریز بر میخوریم که نت خونی اونها ساده نیست پس بهتره در 3/2 بنویسیم و سنگین تر اجرا کنیم تا موسیقی واضح به گوش برسه اینه که از نظر من حس این دو هم متفاوت خواهد شد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. alirezanaseri

alirezanaseri عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از شما اساتید بزرگوار و هنرمند که زحمت کشیدید و سریع و روشن پاسخ را نگاشتید صمیمانه سپاسگزارم . دیگر بزرگواران هنرمند نیز چنانچه توضیح روشنگر دیگری میدانند دریغ نفرمایند. با سپاس

بارگذاری...