درخواست راهنمایی در خصوص خرید cymbals

شروع موضوع توسط HAMED HAMRAH ‏26/10/12 در انجمن مشاوره خرید و مباحث فنی

تاپیک درخواست راهنمایی در خصوص خرید cymbals تالار مشاوره خرید و مباحث فنی در persian-music.org.

1. HAMED HAMRAH

HAMED HAMRAH عضو سایت

امتیازات:
    +103 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام دوستان من می خواستم یک ست سنج شامل HI-HAT , RIDE , CRASH , SPLASH و اگر چیز خوبی گیرم بیاد CHINESE بگیرم می خواستم یک راهنمایی از دوستان درام نواز بگیرم و ببینم کدوم برند رو انتخاب کنم و اگر از رنج قیمت هم کسی اطلاع داره ممنون میشم! تجربه نواختن هر کدوم در این خصوص طلاست!
    حتما هم نمی خوام همش از یک برند باشه؟
    Zildjian یا Paiste یا Sabian یا Istanbul
    و اینکه کسی از برند GRAND MASTER اطلاع داره می گویند ترکه و دست سازه یکی برای فروش داره ولی من از نزدیک صداشو نشنیدم!
    و مورد دیگر اینکه اگر پولم به برندهای بالا نرسه سنج های چینی مثل MAPEX یا بعضی ها هم که بی نام و نشانند و مثلا با YAMAHA می دند و کم و بیش تو بازار هست خوبند؟ ارزش خرید دارند؟

2. HAMED HAMRAH

HAMED HAMRAH عضو سایت

امتیازات:
    +103 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    دوستان کسی نمی تونه کمک کنه؟

3. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    باید ببینید تو ایران کدومشون قابل تهیه هستش و تصور میکنم Zildjian راحتتر گیرتون بیاد

4. HAMED HAMRAH

HAMED HAMRAH عضو سایت

امتیازات:
    +103 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    بودنش که فکر می کنم باشند تو رشت Paiste و Sabian و Zildjian رو که خودم دیدم حتی این که گفتم mapex و مارک های متفرقه هم دیدم بعضی ها مثلا mapex می گیرند سنجها رو عوض می کنند
    فقط چون قیمت ها قابل توجهه می خواستم اگر کسی از کیفیت صداشون اطلاع داره ما رو هم در جریان بذاره! مثلا یک سنج رو میشه بیشتر از 10 مدل نواخت بعضی سنج ها صدای crash خوبی دارند ولی روی لبه صداشون اصلا خوب نیست یا اون انعطاف و برگشت چوب لازم رو نداره و خیلی موارد دیگه! دنبال این تجربیاتم
    قبلا ها بعضی مغازه ها ردیف انواع سنجاشون رو گذاشته بودند می شد چک کرد الان فقط می گند مدل بگو برات تهیه می کنیم

5. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab
    دوست عزیز اگر برای نواختن (live ) میخوای استفاده کنی پیشنهاد من اینه که حتما" از Sabian استفاده کن ، البته قدیم تر ها یکم راحت تر پیدا میشد ، ولی الان یکم سخت شده ...
    اما اگر برای ضبط میخوای استفاده کنی Zildjian و Istanbul هم برند های خوبی هستند حتی شاید کمی بهتر برای رکورد ...
    ضمن این که سابیان قدرت موندگاری بیشتری داره ، دیر تر تغییر فرم میده و یا پاره میشه ، ولی این دوتا برند آخر فرق میکنند و زیاد با دوام نیستند ولی صداهای شفاف تری دارند مخصوصا" در لبه ها و در تاچ های پائین ...
    مورد دوم این که در رشت از اون دو تا دوست مغازه دارمون تو بلوار گیلان و گلسار خرید نکن :smile (71):
    بگو از تهران برات بفرستن ، باور کن هم جنسش بهتر خواهد بود هم این که ارزون تر

6. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab
    آقا راستی منم یه سوال از شما داشتم ، این Chinese که نوشتین چیه ! ؟ ... من تا به حال نشنیده بودم ...

7. HAMED HAMRAH

HAMED HAMRAH عضو سایت

امتیازات:
    +103 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سنج های با سایز معمول بالای 22 اینچ که صدای بم باز و گسترده و ادامه دار تری دارند و و چون صداشون ادامه دار تر و بازتره واسه ضربه با تاچ پایین با نوک چوب استیک صدای بهتری دارند. باید صداش رو بشنوی نمی تونم رنگ صدا رو با کلمات بیان کنم!

8. davit

davit عضو سایت

امتیازات:
    +152 / 0 / -0
    تا اونجا که من میدونم سنج چاینا برگرفته از سنجهای چینی هست و صداش هم مثل همون سنجهاس برای همین هم به اون چاینا میگن

9. shayanglambert

shayanglambert

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    سنج های مینل هم خوبه

بارگذاری...