درخواست راهنمایی درباره پلاگین T-RackS 3

شروع موضوع توسط چنگی ‏4/9/12 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک درخواست راهنمایی درباره پلاگین T-RackS 3 تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

1. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوستان سلام.من یه چندتا سوال درباره پلاگین های TrackS داشتم که به نظرم اومداینجا باید مطرحش کنم اگر جاش اشتباهه مدیرا انتقالش بدن لطفا و خیلی ممنون میشم اگر کمکم کنید.

اول اینکه در مورد آموزش این پلاگین فایلی چیزی وجود نداره؟پیدا نکردم توی فروم تویسایتش یه توضیحات کلی بود ولی جواب سوالاتمو نگرفتم.

1.اول اینکه این قسمتی که تحت عنوان Show chain داره رو خوب نفهمیدم.متوجه شدم که به ترتیبی که دستگاه هارو توی این کادرها قرار بدیم صدا ازاون ها عبور می کنه وپردازش میشه منتها توی قسمت اولش(چهارتای اول) چرا دوتا ردیف موازی داریم؟یعنی اگر تو خونه اول ردیف بالا کمپرسور وپایین دقیقا زیرش اکولایزر رو قرار بدیم چه اتفاقی می افته؟سیگنال کمپرس شده اکولایز میشه یا سیگنال اکولایز شده کمپرس میشه؟؟؟؟

درخواست راهنمایی درباره پلاگین T-RackS 3-a-chain.jpg

2.بعد اینکه چرا فقط چهارتای اولش دوتایی هستش؟؟
    3.این سه تا کمپرسوری که داره با هم چه تفاوتی دارند؟؟

درخواست راهنمایی درباره پلاگین T-RackS 3-f-classiccompressor.jpg درخواست راهنمایی درباره پلاگین T-RackS 3-c-optocompressor.jpg درخواست راهنمایی درباره پلاگین T-RackS 3-a-vintagelimiter670.jpg

مثل دستگاه های آنالوگ مختلف جنس صداهای متفاوتی دارند صرفا؟؟اگر لطف بفرمایید در مورد پارامترهای خاص بعضی هاش یه توضیح مختصری بدین ممنون می شم.مثلا Sidechain HPF در کمپرسور زرد رنگ دقیقا چه کار می کنه؟اون دکمه GR در کمپرسور Vintage که کنار دکمه های IN و Out هستش چی رو در VU نشون میده؟اون ناب که زیرش نوشته Compression توی قرمزه،میزان کمپرس شدن رو افزایش یا کاهش میده؟این چه پارامتری هستش از نظر تئوریک؟؟کلا یکم دکمه هاش فرق داره با کمپرسور های قبلی چون شبیه مدل های آنالوگ هستش.ولی خیلی باحاله واقعا هم صداش هم قیافش....:smile (8):

4.دو تا اکولایزرها تفاوتشون در چی هستش؟؟از لحاظ پردازشی که روی صدا انجام میدن؟

درخواست راهنمایی درباره پلاگین T-RackS 3-e-linearphaseeq.jpg درخواست راهنمایی درباره پلاگین T-RackS 3-i-classiceq.jpg

5.توی این اکولایزرپایینی پارامتر ATTEN چی رو تغییر میده.وقتی میپیچونمش حس می کنم که صدا یکم داره لاغر میشه ولی نمی فهمم دقیقا چکار داره می کنه؟؟؟بعد اگر بخوایم چندباند فرکانسی مختلف رو اکولایز کنیم با این،باید مثلا توی همون قسمت Show chain چهارتا از این رو پشت سر هم قرار بدیم چون یک دکمه برای LOW ویکی باری HIGH داره وهمزمان نمیشه بیش از دو محدوده رو تغییر داد؟؟ATTEN SEL هم حالیم نشد چیه دقیقا!!!!!

درخواست راهنمایی درباره پلاگین T-RackS 3-b-vintagetubeprogeq.jpg

6.اون چهار تا دکمه A B C D که پایین صفحه پلاگین داره،چهارتا صفحه Shoe chain مختلف رو میاره که وقتی یکی رو با یک سری پروسسور پر می کنیم اون یکی خالیه هنوز این چه استفاده ای داره؟؟

خیلی ببخشید که زیاد بود سوالاتم.در یک انجمن دیگه ای من یدونه سوال پرسیدم(فقط گفتم راهنمایی براش وجود نداره بخونیمش)یکم بی اعصاب باهام برخورد شد وتاپیکو قفل کردن وگفتن آقا کار کن باهاش دستت میاد دیگه راهنمایی نمی خواد که!!!!!!!انگار بعضی مدیرا شاکی میشن وقتی آدم سوال می پرسه وفکر می کنن خودشون از دوران جنینی همه چیز بلد بودن منم گفتم ببخشید دیگه اینجا نمی پرسم.امیدوارم تی این فروم مثل دفعات قبل جوابمو بگیرم.پیشاپیش ممنونم از وقتی که میذارین.

2. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    یعنی هیچکی نیست مارو راهنمای کنه؟؟؟؟؟؟:smile (74):

3. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,491 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    پلاگین های متفاوت دارای الگوریتم های متفاوت هستند،
    HPF مخفف High Pass Freq هست که از عنوانش مشخصه چیکار می کنه
    حالت vintage در همه پلاگین های باعث کات شدن فرکانس ها به حالت موزیک های قدیمی میشه، (گاهی اضافه کردن نویز های خاص و...)
    این سوالاتی که پرسیدید رو نمیشه در یکی دو خط جواب داد نیاز به تجربه عملی داره
    تا آخر هفته آموزش تصویری کامل این سری پلاگین رو upload می کنم در بخش آموزش های تصویری برای اینکه دقیق تر متوجه بشید می تونید به صورت عملی با اون آموزش ها پیش برید

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  4. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    مرسی از پاسختون.بله اگر آموزش های تصویریش باشه که واقعا عالی می شه.خیلی میشه ازش استفاده کرد.ممنون پس منتظر آموزش ها هستیم.

5. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    جواب چندتاش رو خودم متوجه شدم:

اون دکمه GR در کمپرسور Vintage که کنار دکمه های IN و Out هستش چی رو در VU نشون میده؟
    میزان Gain Reduction رو نشون میده که باتغییرش به input , output میزان صدای خروجی و ورودی رو هم میتونه نشون بده.

اون ناب که زیرش نوشته Compression توی قرمزه،میزان کمپرس شدن رو افزایش یا کاهش میده؟این چه پارامتری هستش از نظر تئوریک؟؟
    همون Treshhold هست این دکمه.

توی این اکولایزرپایینی پارامتر ATTEN چی رو تغییر میده.وقتی میپیچونمش حس می کنم که صدا یکم داره لاغر میشه ولی نمی فهمم دقیقا چکار داره می کنه؟؟؟
    ATTEN اکولایز رو به صورت کاهشی انجام میده و BOOST به صورت افزایشی.

اینم که جناب light جواب دادن:مثلا Sidechain HPF در کمپرسور زرد رنگ دقیقا چه کار می کنه؟
    به فرکانس های High اجازه عبور میده(High pass)
    همچنین حالت vintage در همه پلاگین های باعث کات شدن فرکانس ها به حالت موزیک های قدیمی میشه، (گاهی اضافه کردن نویز های خاص و...)

منتظر ویدئو ها هستیم...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. چنگی

چنگی عضو سایت

امتیازات:
    +25 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
بارگذاری...