1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

درخواست راهنمایی خرید ارگ

شروع موضوع توسط Babak518 ‏10/11/18 در انجمن مباحث عمومی کیبوردها

تاپیک درخواست راهنمایی خرید ارگ تالار مباحث عمومی کیبوردها در persian-music.org.

1. Babak518

Babak518

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    با سلام خدمت اساتید محترم
    سوالی در مورد ارگهای یاماها و کرگ داشتم.
    با توجه به گرانی دلار و گران شدن شدید ارگها قصد خرید یک ارگ در حدود 4 میلیون دارم.
    علاقه شدیدی به ریتم سازی با ارگ و برنامه اف ال استودیو دارم.
    1-بهترین ارگ برای ریتم سازی کدام مارک میباشد؟ یاماها یا کرگ؟
    2-ضمنا ارگی که وکال دارد یعنی چه؟
    3-و اینکه میشود از ارگ بجای میدی کنترلر استفاده کرد؟
    4-و نهایتا در مقام مقایسه ارگ pa500 برای ریتمسازی بهتر است یا یاماها psr1000 و یا هر مدل دیگه؟
    ممنون میشم کامل پاسخ بدید.
    سپاس از وقت و توجه شما اساتید محترم

2. Yo3fM

Yo3fM عضو سایت

امتیازات:
    +779 / 4 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    • برنده برنده x 2
    • مفید مفید x 1
  3. Babak518

Babak518

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    با سپاس از بذل توجه...
    قبل از هرچیز عرض کنم که بنده بصورت تفننی کمی ارگ میزنم و سابقه ریتمسازی با ارگهای psr510 و 630 دارم. ضمن اینکه کمی گیتار بلدم و اصول اولیه گیتار و ملودی و نیز آکورد گیری روی گیتار را میدانم. و نیز بطور سطحی با fl کار کرده ام.
    پس صفحه مورد نظر شما بدرد من نخورد. چیزی برای ارائه به من ندارد.
    من جوابی تخصصی و در سطح بالاتر میخواستم. بنده تفاوت پیانو و ارگ (سینتی سایزر) را کاملا میدانم.
    ولی با همه اینها سپاس از وقتی که گذاشتید.
    بدرود...

4. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    موزیک تراپیست (مرکز تحقیقات دانشگاه برگن)
    امتیازات:
    +7,792 / 8 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    دوست من، با توجه به چیزی که نوشتی، هنوز تفاوت "ارگ" با "سینتی سایزر" رو نمیدونی. نه سنتی سایزر ارگ هست و نه ارگ سینتی سایزر! پس فکر میکنم دوباره باید اون صفحه رو بخونی تا ما متوجه بشیم چی میخوای. این سایت یک سایت تخصصیه و اسامی اگر درست استفاده نشه، جواب درستی هم بدست نخواهید آورد. منظور دوستمون هم که اون لینک رو معرفی کرد، این بود.

• موافقم موافقم x 4
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. Babak518

Babak518

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    با سپاس از شما جناب فرهود بزرگوار بخاطر پاسختان.

کاش بجای ایراد گرفتن از کلمات بکار برده شده پاسخ به چند سوال ساده (مانند pa500 برای x بهتر است یا psr1000 و یا هر چیز دیگر) را میدادید.

سوالات کاملا واضح بیان شده.
    در همین سایت سوالاتی دیدم که تنها 1 جمله بود و حداقل 20 کامنت و پاسخ تفصیلی گرفته بود.
    ضمنا..........
    چشم... از این به بعد قبل از طرح سوال، با چند متخصص فن و استاد مشورت میکنم تا با کلمات بیجا و اشتباه خود وقت شما اساتید را نگیرم.
    بدرود.
    پایدار باشید.

6. Yo3fM

Yo3fM عضو سایت

امتیازات:
    +779 / 4 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    شما حتی نخواستی کمی وقت بذاری و اون صفحه رو باز کنی.
    انصافا من اصلا قصد تمسخر یا چیز دیگه ای نداشتم که شما رزومه ت رو واسه ما نوشتی.
    فقط چون میدونم شما وقتی بری مغازه بگی ارگ میخوام همون لحظه فروشنده میفهمه که اینکاره نیستی، هزار و یک بلا سرت میاره. چون حتی اسم صحیح اون ساز هم بلد نیستی.
    اگه کمی به خودت زحمت میدادی و صفحه رو مطالعه میکردی میدیدی که بحث تفاوت پیانو و سینتی سایزر نبود! شما وقتی برای مطالعه و چیزی یاد گرفتن دو دقیقه زمان نمیذاری، با اینکه بقول خودت ریتمسازی و گیتار بلدی ولی از مطلبی به این سادگی و ابتدایی(تفاوت کیبورد و ارگ) در موسیقی غافلی.

• موافقم موافقم x 3
  7. Babak518

Babak518

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    با سلام و سپاس مجدد.
    قبل از اینکه شما بفرمایید بنده اون صفحه را خوانده بودم. حداقل 2 بار. ولی پاسخ هیچکدام از سوالهایم را نگرفتم.
    ضمنا...
    در 1 ساعت گذشته کل مطالب این پرسش و پاسخ را به 4 نفر نشان دادم و (متاسفانه) هر 4 نفر با من هم عقیده بودند.
    اشکال ما ایرانیها اینست که تا 2 کلمه یاد گرفتیم فکر میکنیم "خدا" هستیم. و یا حداقل سلیمانیم و بقیه مور.
    اصلا عطا را به لقایش بخشیدیم.
    تجربه خوبی از طرح سوال و پاسخ در این سایت گرفتم.
    کنکاش در سایت پرشین موزیک مال شما و اصحابتان.
    از خیر جواب گذشتم.
    بدرود...
    پاینده باشید.

8. kavir_0361

kavir_0361 عضو سایت

امتیازات:
    +105 / 5 / -2
    نرم افزار:
    ableton, sonar
    این بنده خدا فقط بین خرید دو تا مدل تردید داشت. لازم بود واقعا ورکشاپ ساز شناسی براش بزاریم!؟

9. Yo3fM

Yo3fM عضو سایت

امتیازات:
    +779 / 4 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    کسی که میاد اینجا مسلما میخواد در رابطه با موسیقی کاری و فعالیتی انجام بده. پس وظیفه ما که همکار هستیم اینه که از همدیگه یاد بگیریم و این ناراحتی نداره.
    مثلا من بیام در مورد خرید سازی بپرسم بگم ساکسیفون! آیا ما که دوست همدیگه هستیم نباید نام صحیحش رو به من بگید که من که میخوام نوازندگی این ساز رو انجام بدم اسم صحیحش رو یاد بگیرم و تا آخر عمر همه جا نگم ساکسیفون میزنم!؟
    من هم در مورد خرید این ساز نمیتونستم راهنمایی ای کنم، گفتم تا شخصی میاد در اینمورد راهنمایی کنه فعلا ایشون از این موضوع نه چندان بی اهمیت! آگاه بشه. حرفی هم نزدم فقط یک صفحه معرفی کردم برای مطالعه.
    این دیگه چه ناراحتی ای واسه ایشون داشته نمیدونم. با این غروری که این دوستمون داشتن هیچ چیزی یاد نخواهد گرفت و پیشرفتی نخواهد کرد.
    باید به لیست اشکال ایرانیها که تهیه کردند مورد انتقادپذیر نبودن و غرور کاذب را هم اضافه کرد...

• موافقم موافقم x 2
    • دوستانه دوستانه x 1
  10. kavir_0361

kavir_0361 عضو سایت

امتیازات:
    +105 / 5 / -2
    نرم افزار:
    ableton, sonar
    منم به عنوان یه عضو ساده نظرمو میگم . اینکه عده ای که سوال میکنن یا راهنمایی میخوان دلخور میشن یا کلا بیخیال سوال میشن دلیلش نمیتونه فقط بی جنبه بودن اونا باشه. بعضی دوستان نگاهشون از بالا به پایینه. طرف که سوال میکنه فکر میکنه دارن مسخره اش میکنن.که کمم نداشتیم توی پستا.

11. sparrow

sparrow مدیر تالار شعر و ترانه تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,347 / 1 / -2
    درود. با توجه به اینکه بنده فقط نوازنده ی ساز کیبورد هستم، توصیه میکنم منتظر پاسخ های تخصصی تر بمانید، اما چون پاسخی دریافت نکردید به بحث وارد شده ام.
    1- با توجه به نیاز و سلیقه ی کاربر باید به این پرسش، پاسخ داد. در برخی مدل های جدید تر، دکمه سخت افزاری برای سهولت دسترسی تعبیه شده به عنوان مثال دکمه ی (split point )
    2- شاید منظور پدال vocal harmonizer باشد.
    3- بله.
    4- ساز من yamaha psr1000 است. اپراتوری این کیبورد برای من ساده بوده که میتوانید به حساب سلیقه ی شخصی بگذارید. اگر نخواهید از نرم افزار استفاده کنید، کیت های صدا را لازمست با فلاپی اضافه کنید که متاسفانه منسوخ شده. با pa500 آشنایی ندارم و فقط با pa50 کار کرده ام. امیدوارم با کمک دوستانی که آگاهی بیشتری در این زمینه دارند، به پاسخ های کامل تری برسید.

12. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,579 / 6 / -0
    نرم افزار:
    protools
    یا Vocal harmonizer که بعضی از کیبورد‌ها دارن.یک اینپوت برای میکرفون دارن. میتونی بخونی و کیبورد برات هارمونی وکال درست میکنه. بستگی به chord هایی که بگیری این هارمنی عوض میشه.

بارگذاری...