1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

درخواست راهنمایی جهت هارمونی متال و راک

شروع موضوع توسط Broken-Spades ‏21/2/17 در انجمن مبانی هارمونی

تاپیک درخواست راهنمایی جهت هارمونی متال و راک تالار مبانی هارمونی در persian-music.org.

1. Broken-Spades

Broken-Spades عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 5 / -2
    سلام به دوستان گرامی . من قصدم ساخت اهنگ اینسترومنتال راک و متال هست تئوریه منصوری و دامیز رو خوندم 10 ماهم هست الکتریک میزنم و اواخر سلفژ هم کار میکنم میخوام هارمونی رو شروع کنم ولی نمیدونم چه هارمونی ای رو باید یاد بگیرم . یکی میگه جز یکی میگه کلاسیک یعنی میگه یخورده کلاسیک یخورده جز چون پیشنیاز جز کلاسیکه . اگر میشه کمی راهنماییم کنین

2. Yo3fM

Yo3fM عضو سایت

امتیازات:
    +487 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    سلام. دوست عزیز، نمیدونم کی این حرف رو به شما زده ولی پیشنیاز هارمونی جَز، تئوری موسیقیه. یعنی هارمونی کلاسیک و جَز در یه مسائل ابتدایی مشترک هستن که اونهم بیشتر مربوط میشه به همون مسئله تئوری موسیقی.
    برای کار پاپ هم، توی ایران اینطور باب شده که کلاسیک رو مبنا میدونن ولی بصورت بین المللی بخوای نگاه کنی، برای پاپ از آموزش هارمونی جَز استفاده میکنن.
    برای سبک شما که راک و متال هست فکرمیکنم هارمونی جَز اثر گذار تر باشه.
    به هر حال این نظر شخصی من و تا حدی که میدونستم.

• موافقم موافقم x 2
  3. Broken-Spades

Broken-Spades عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 5 / -2
    من تئوری کار کردم و تقریبا فکر میکنم خوب پیش رفتم . منتها نمیدونم هارمونی جز رو یکسره شروع کنم بدون دونستن حتی یک کلمه از هارمونی کلاسیک ؟؟ یعنی هیچ نیازی بهش پیدا نخواهم کرد تو این سبک ؟

4. Yo3fM

Yo3fM عضو سایت

امتیازات:
    +487 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    من از سبک شما اطلاعی ندارم حقیقتش. ولی اینو میدونم که سبک کلاسیک فقط یک سبک نیست بلکه درس هست برای همه ی سبک ها.
    بعضی از موزیسین های jazz از کلاسیک مهاجرت میکنن به جَز. و خب بزرگانی هم بودن که از همون اول جَز کار کردن.
    بنظرمن، هارمونی کلاسیک رو یه مقداری آشنا بشی بعد بری سراغ جَز شاید بهتر باشه. ولی لزومی نیست. میتونی هم مستقیما جَز رو شروع کنی.
    به هرحال، کاش یه متخصص در این زمینه بیاد راهنمایی دقیقتر کنه عزیز. من میترسم راهنمایی درستی در این مورد انجام نداده باشم.

• موافقم موافقم x 1
  5. Broken-Spades

Broken-Spades عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 5 / -2
    کتابی میشناسی که یاد بده هارمونی کلاسیکو نه در حد خیلی پیچیده ؟ مثلا مقدماتی

بارگذاری...