آخرین ارسال‌ها

درخواست راهنمایی برای مقایسه کارت صداهای r.m.e

دوستان عزیز. من چند ماه هست که کارت RME FireFace UC رو خریدم. با راهنمایی آقای اخوان و بقیه ی دوستان در این سایت.
فروشنده که انسان خوبی بود ، میگفت پری امپ کارت RME ،
high-end هست .
و نیازی نداری پری امپ UA solo 610 رو بخری . چون تغییر محسوس ایجاد نمیشه.
و میگفت حتی چنل استریپ LA610 هم نیاز نیست . چون نصف پولش رو برای پری امپش میدی که نیاز نداری .
و بهتره یک دیوایس بگیری که فقط کمپرسور باشه. مثل avalon .
در واقع یک کمپرسور تنها بگیری که در حد کارت صدات باشه.

1-حالا می خوام بدونم پری امپ کارت من با این پری امپ ها تقریبا برابر هست؟ ممکنه چنین چیزی؟

2- این پری امپ ها با این مدار پیچیده یعنی تغییر محسوس در صدای کارت RME ایجاد نمیکنه؟

3-چنل استریپ LA610 ، کیفیت کمپرسورش در حد کمپرسور های تنها نیست؟

nkaq

Gold User
5/9/12
530
32
تهران
دوست عزیز پری امپ هایی که اشاره کردید لامپ خلا هستن ولی پری امپ کارت صدا سالید استیت هستش و کلا جنس صداشون فرق میکنه

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

nkaq

Gold User
5/9/12
530
32
تهران
برای کسی که گوشش به انواع اکسایتر ها آشنا نیست شاید تفاوت زیادی نکنه ولی تشدید هارمونی های این دو نوع پری آمپ جنس صدای متفاوتی داره.صدای پری آمپ لامپی یکمی نرم تر و گرم تره و در عوض صدای پری آمپ ترانزیستوری یکمی تیز تر براق تر و خشک تره

پس این جمله « با داشتن کارت rme دیگه نیاز به پری امپ نیست »
یک جمله ی بی معنی هست؟

nkaq

Gold User
5/9/12
530
32
تهران
جفتشون پری امپ هستن و صدارو تقویت میکنن ولی داشتن یه پری امپ لامپی خیلی خوبه دیگه بستگی به بودجه خودتون و اولویت های خریدتون داره

akhavan

کاربر با تجربه
9/9/12
1,683
39
Tehran
پری امپ این کارت خوب هست ولی من این کارت رو بعلت داشتن کانورترهای خوب و ورودی بیشتر پیشنهاد کردم . میتونین از پری خود کارت فعلا استفاده کنید ولی برای ضبط بهتر خرید یک پری تیوب برای ضبط ساز و وکال ضروری هست . اگر گرون هست میتونید dbx376 یا حداقل استودیو چنل تهیه کنید گرچه بخوبی پری سولو ۶۱۰ نیست. ولی همین یونیتها هم میتوانند تاثیر داشته باشند گرچه اعتقاد دارم کل دیوایسها همگی باید در یک سطح باشند اگر امکانش نیست . به هر دلیل . حداقل کانورتر رو بهتر انتخاب کنید.

ضبط خوبی داشته باشی و موفق باشی.

کارت صدای من RME Fireface UC هست . که USB هم هست.
با Cubase لاتنسی رو 3.5 میلی ثانیه میزنه.
زیاده؟

11/8/14
219
21
سلام دوستان........الان رو سیستمم یه کارت صدای آنبرد وصله.......دنبال یه کارت صدای استرنالم و بودجمم 100 هزار تومنه.....میدونم کمه...ولی یه چیز معمولی میخوام که حداقل از آنبرد بهتر باشه.....ورودی HI Z هم داشته باشه....میخوام گیتار الکتریک بهش وصل کنم تا به جای آمپلی فایر ازش استفاده کنم

11/6/18
1
24
سلام دوستان عزیزم، لطفا کاربرد دقیق کانورتر رو در کارت صدا توضیح بدین برای من . خیلی جاها سرچ کردم چیزی ندیدم . ممنونم

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,497
53
.
سلام دوستان عزیزم، لطفا کاربرد دقیق کانورتر رو در کارت صدا توضیح بدین برای من . خیلی جاها سرچ کردم چیزی ندیدم . ممنونم
کانورت کردنِ (تبدیل کردن) اصلاعات انالوگ که بصورت سیگنال از میکروفون یا ورودیِ انالوگ وارد کارت میشه، به اطلاعاتِ دیجیتال (دیتا) - و برعکس. فکر نکنم دقیق تر از این بشه نوشت.

بالا