درخواست راهنمایی برای شروع گیتار زدن

شروع موضوع توسط Niiika ‏8/10/11 در انجمن گیتار

تاپیک درخواست راهنمایی برای شروع گیتار زدن تالار گیتار در persian-music.org.

1. Niiika

Niiika

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه گی
    من یه مدته که میخوام گیتار یاد بگیرم
    گیتار آکوستیک و با پیک میزنم
    معلم ندارم فعلا و میخواستم خودم شروع کنم
    مشکلی با نت خونی ندارم
    ملودی هم میتونم بزنم ولی اصلا نمیتونم آکورد بگیرم
    میخواستم از دوستان یه کمک بگیرم
    هم یه سری ملودی آهنگ برای تمرین اگه بشه
    و هم اینکه برای تمرین آکورد زدن چی کار باید کنم
    بینهایت ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

2. siavash78

siavash78 عضو سایت

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بهتره آکوردهای لامینور و می ماژور را برای شروع یادبگیرید و آنها را چنج کنید.

3. Niiika

Niiika

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از شما
    میشه یه سری نت ملودی هم برای تمرین معرفی کنید

4. poulad

poulad عضو سایت

شغل :
    طراح داخلی - تصویر سازی 3D
    امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo
    سلام به شما پیشنهاد میکنم چنانچه اینترنت پرسرعت دارید ، به سایت YouTube.com برید . اونجا میتونید عبارتهایی مثل : acoustic guitar lessons , acoustic guitar tutorial for beginners و اگر آهنگی که به نظرتون از عهده اون بر میاین اما نمیتونین اونو بزنین رو search کنید . مثلا آهنگ معروف " Ave maria" رو به این صورت جستجو کنید :
    how to play ave maria on acoustic guitar.

واگر هم گیتار کلاسیک رو مد نظر دارین ،مباحثی از جمله variation , andante, moderato هست که میتونین به این صورت اونها رو search کنید: how to play variation on acoustic guitar

.در خود گوگل در بخش video هم می تونین موارد بالا رو پیدا کنید .
    ضمنا کلیه ویدیوهایی رو که میبینید رو میتونین دانلود کرده و با چند بار نواختن حتی از خود نوازنده هم روانتر بزنین
    موفق و پیروز باشید

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏9/10/11
  5. Niiika

Niiika

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خیلی ممنون از راهنمایی تون
    من بزرگترین مشکلم اینه که نمیتونم آکورد بگیرم
    یعنی وقتی مثلا یکی از سیمهای دوم یا سوم رو میگیرم سیم پایینی صداش خراب میشه یعنی انگشتم به حالتی هست که علوه بر سیم مورد نظر که درست گرفتم رو سیم پایینی هم یه تاثیری میذاره در نتیجه سیم پایین صداش فالش میشه
    نمیدونم چقد تونستم منظورمو برسونم
    ولی وقتی ملودی میزنم این مشکل رو ندارم
    برا همین تصمیم گرفتم یه کم رو ملودی زدن کار کنم اول ولی تو یوتیوب همه آموزشها برای آکورد هست نه ملودی
    می تونید در این مورد هم منو راهنمایی کنید

6. poulad

poulad عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo
    سلام Niikka
    امیدوارم منظور شما رو درست فهمیده باشم . نمیدونم شما چقدر با اصول گیتار از جمله محل قرار گرفتن انگشتان دست چپ آشنایی دارید ؟ اگر مشکل شما در آکورد گرفتن هست،عبارت زیر رو در Youtube جستجو کنین :
    Beginner Guitar Lessons - Left Hand Basics - Part 1
    ویا به این لینک برین :How To Play Guitar for Beginners : Left Handed Technique for Beginning Guitar - YouTube
    ودرصورتیکه به دنبال نحوه گرفتن یک آکورد مشخص هستین ، مثلا سل ماژور یا G رو به این صورت جستجو کنید
    How to Play the G Chord on Guitar

برای ملودی هم میتونین به این لینک برین :Silent Night in C How to Play Melody on Guitar - YouTube
    تصویر پایین هم برای این که بدونین در هر پرده از سیم ها چه نتهایی هست کار شما رو راحت میکنه
    و نکته آخر اینکه از کوک بودن سازتون هم اطمینان خاطر کنید.
    امید وارم این پاسخ مشکل شما رو حل کنه
    موفق باشید
    درخواست راهنمایی برای شروع گیتار زدن-Guitar_Scales_Charts_Tabs.jpg

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏14/10/11
  7. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    با سلام...
    با اجازه ی استاد بنده آقا poulad ایشون توضیحات کامل و خوبی دادن...
    بنده هم به عنوان یه هنرجو نظرم رو بگم.
    فکر می کنم شما مشکل اصلیتون این باشه که اصول گرفتن آکورد ها رو مشکل دارید.خود من هم این مشکل رو داشتم ملودی ها رو راحت اجرا می کنید اما توی آکورد ها انگشتاتون سیم های دیگه رو (به طور نامطلوب) خفه میکنن...و احتمالا یه مقداری هم توی بعضی آکورد ها با درد ساعد مواجه میشید.
    اگر درست منظورتون رو فهمیده باشم.
    راه مناسب تمرین بیشتر رو آکورد های لا مینور و می ماژور و بعد هم seven ها هست...و همینطور چنج کردن اون ها(همونجوری که سیاوش عزیز فرمودند)
    و توی چنج کردن هم باید سعی کنی خیلی تمیز این کار رو انجام بدی فقط سرعت مهم نیست سعی کن پل های بین آکورد ها رو هم یاد بگیری برای تحرک کمتر دست. و خستگی کمتر...
    امیدوارم کمک کرده باشم ...
    موفق باشید

8. M.A.H.Y.A.R

M.A.H.Y.A.R عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    واسه این فالش که شما انگشتاتو خوب نمیگیری. سعی کن 90 درجه زاویه داشته باش انگشتت با فینگربرد ولی اصلا نباید فشاری به ساعدت یا مفصل انگشت شستت بیاد

9. poulad

poulad عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo
    با عرض سلام خدمت همه دوستان هنرمند
    دو نکته رو لازم به گفتن میدونم : 1-همونطور که آقایانShank و M.A.H.Y.A.R گفتند نحوه گرفتن سیم ها، طوری باید باشه که نه به شصت ،ساعدو حتی به کتف شما فشار بیاد . توضیح اینکه اگه به نحوه گرفتن نوازندگان 3 تار دقت کنین می بینین که اونها انگاشتاشون رو با زاویه کمتری میگیرن .در واقع این کار به نواختن 3 تار هیچ آسیبی نمیزنه .و دلیل اون هم عرض کم دسته هست .درحالیکه گیتار ها معمولا دسته هاشون عرض بیشتری داره که هر چی بیشتر باشه، نوازنده باید برای جلو گیری از گز زدن ویا مانور بهتر در عوض کردن آکورد ها و یا نت ها (در ملودی) ، انگشتان دست چپ رو با زاویه بیشتر ( یا به عبارتی بازتر ) قرار بده . ضمن اینکه شصت شما هم ترجیحا پشت پرده دوم باید باشه . چیزی شبیه تصاویر پایین
    درخواست راهنمایی برای شروع گیتار زدن-handposition3.jpg درخواست راهنمایی برای شروع گیتار زدن-FMajorPhoto.jpg
    2- انگشتان دست چپ هم به ترتیب شماره ، 1 برای پرده های اول_ 2 برای پرده های دوم _ 3 برای پرده های سوم _ 4 برای پرده های چهارم ( وبعضی وقتها برای مانور بهتر برای پرده های سوم)استفاده میشن
    درخواست راهنمایی برای شروع گیتار زدن-Guitar_Hand_Numbers-300x276.jpg درخواست راهنمایی برای شروع گیتار زدن-efficiently8.jpg
    موفق و پیروز باشید!

فایل های ضمیمه:

10. -UV-

-UV- عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فکر می کنم یکی از تمرین های موثر " تمارین 24 گانه" برای دست چپ می باشند. در این تمرین با ترکیب اعداد 1 تا 4 که در واقع شماره انگشتان دست چپ می باشند 24 ترتیب متفاوت به شرح زیر خواهیم داشت:
    ۱. ۱ - ۲ -۳ - ۴
    ۲. ۱ - ۲ - ۴ - ۳
    ۳. ۱ - ۳ - ۲ - ۴
    ۴. ۱ - ۳ - ۴ - ۲
    ۵. ۱ - ۴ - ۲ - ۳
    ۶. ۱ - ۴ - ۳ - ۲
    و به همین ترتیب برای بقیه...
    به این صورت که جایگاه های اول تا چهارم در بالا، فرت های 1، 2، 3 و 4 می باشند. مثلا برای شماره 3 به ترتیب فرت های 1، 3، 4، 2. شروع از سیم 1 و تکرار آن تا سیم شش.
    همچنین برای اطمینان از کیفیت تمرین، به ازای هر حرکت دست چپ، دست راست نیز آن سیم و سپس سیم پایینی را(به صورت open) به صدا در می آورد (که این نیز اگر به صورت "پیکادو" اجرا شود بسیار مفید تر خواهد بود) و اطمینان حاصل نمود که هر دو سیم کیفیت صدای خود را برخوردارند.

11. mohammadavi

mohammadavi Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همگی
    من تازه آموزش گیتار رو شروع کردم.همین امروز اولین جلسم بود.
    استادم تو صفحه دفتر نوتم محل های دو ر می فا سل لا سی رو نقطه گذاشته و گفته باید برای دو روز آینده همه رو حفظ کنم ولی هرچی تلاش میکنم نمیتونم.آخه نمیدونم چطوری باید حفظ کنم و چطوری باید روی گیتار پیاده کنم.میشه یکم راهنماییم کنید با چه روشی باید یاد بگیرم؟ با تشکر

- - - - - - - - - -

هه اصلا حواسم نبود الان صبح شده . منظورم این بود که اولین جلسه اموزشم بعد از ظهر دیروز بوده.الان ساعت 4 صبحه اخه.:smile (61):

12. delta38

delta38 عضو سایت

امتیازات:
    +451 / 0 / -0
    نرم افزار:

سلام و درود

دوست عزیز اینا چیزی نیست که بخوایی حفظ کنی ... باید برات جا بیوفته و بفهمی چیه ...
    این درست نیست که بخوایی حفظ کنی و از ترس استادت بخوایی حفظ کنی ...
    درس شاید فردا به کارت نیاد ولی این فردا به کارت میاد

باید در حدی روش تمرکز داشته باشی و برات جا بیوفته که تا میگن فلان خط یا فلان فاصله چیه بتونی سریع و بدون این که توش شک کنی بگی

و مهم تر اینه که همیشه یادت بمونه و بتونی ازش استفاده کنی
    این که من دارم میگم درسته سخته ... عزیز برای همه سخت بوده اولش
    حفظ کردنش وقتی سخته که ندونی کجا استفاده میشه
    ولی کم کم ازش استفاده میکنی و به جا اینکه حفظ کنی می فهمی و تا ابد یادت میمونه
    شاید نمیخوایی یاد بگیری ...
    چون اگه یکی بخواد یک کاری بکنه میکنه ... حتی اگه به جا این 5 تا خط 40 تا دیگه هم باشه حفظ میکنه

شما این مسئله را برای خودت خیلی خیلی بزرگ کردی
    و داری از کاه برای خودت کوه میسازی ...

در مورد این حرفت (( کلا هرکی مدیره تو این فروم فقط حال میکنه گیر بده.یه حس خوبی بهش دس میده...))
    واقعا موافقم و 100% قبولش دارم

چه گیتاری کار میکنید ؟

به گیتار علاقه دارید یا نه ؟

موفق و پیروز باشید

• موافقم موافقم x 1
  13. mohammadavi

mohammadavi Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آره داداش آفرین منم مشکلم این بود که نمیدونستم کجا استفاده میشه برای همین گیچ بودم چطوری حفظ کنم. ولی جلسه دوم که تموم شد حفظ کردنش برام آسون شده.اصلا دیگه اسمش حفظ کردن نیس به قول شما داره جا میوفته خودش.
    در شمن در پاسخ سوالاتون باید بگم
    گیتار کلاسیک کار میکنم ولی خیلی تشریفاتی کلاسیک نه در واقع دارم پاپ کار میکنم استادم هم leon ny هست.
    گیتار رو هم خیلی دوست دارم.درواقع از بین ساز ها اول گیتار بعد کیبورد رو دوست دارم.ولی عاشق همنوازی دو گیتار با هم هستم که یه اهنگ رو با یکی بنوازم.امیدوارم هرچه زود تر یاد بگیرم...:smile (61):

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. چگونه گیتار بزنم

,
  2. چگونه گیتار یاد بگیرم

,
  3. چگونه گیتار زدن یاد بگیرم

,
  4. چ طوری گیتار بزنم