درخواست راهنمایی برای شروع خوانندگی و باز کردن صدا در زمینه ( راک و متال )

شروع موضوع توسط Arash-Auditore ‏17/9/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک درخواست راهنمایی برای شروع خوانندگی و باز کردن صدا در زمینه ( راک و متال ) تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. Arash-Auditore

Arash-Auditore

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان
    من 18 سال دارم و تقریبا 1 سالی میشه که تصمیم به خوانندگی توی زمینه راک و متال رو دارم (ترجیحا Alt.Metal و Hard Rock ) ولی مدتیه که برام از یک قصد به یک هدفه نهایی تبدیل شده و بعد تز جستجوی زیاد توی اینترنت موقث شدم که سایت شما رو پیدا کنم ! حالا یک خواهشی ازتون دارم که منو خیلی جدی راهنمایی کنیدد که از کجا شروع کنم و چطوری میتونم صدام رو باز بکنم تُن صدا رو بالا ببرم و در کل برای این هدف خودم رو آماده بکنم ( مدتی هم هست که گیتاره الکتریک رو شروع کردم و تقریبا میتونم یکسری از آهنگهای ساده رو کاور کنم فقط آهنگش رو خوندن نه )

ممنون میشم اگر کمکم کنیــد .

2. abcd

abcd عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دیده میشه بسیاری افراد که می خواهند راک کار کنند دنبال راهی برای خشن کردن صدایشان می گردند.در حالی که نمی دانند با هر جنس صدایی میشه راک خواند.نمونه اش هم امره آیدین از ترکیه.با صدایی بسیار لطیف و نازک بسیار عالی راک می خواند.افزایش گستره ی صدایی( که یکی از ویژگی های راک خوانان اوج بسیار بالاست )ُفقط و فقط با تمرین بدست می آید.اما توجه داشته باشید که این امر تدریجی محقق میابد و نباید در کوران تمرین هنجره را پاره کرد.اوج با جیغ فرق می کند.یکی باعث تقویت هنجره و دیگری مخرب هنجره است.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. istar

istar عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    به نظرم بریم سلفژ خیلی خوبه.....شما رو نمیدونم من که از چند ماه دیگه میرم ...دلم میخواد از همین امروز برم اما فعلا پیانو رو شروع کردم میترسم برم و زده بشم استادمم گفت یه 3-4 ماه بیا نتا رو بشناس یه دو تا قطعه ساده بزن بعد برو سلفژ حالا نمیدونم دلیلش چی بوده حتما یه چی بوده که بش میگن استاد:smile (8):

4. rockrez

rockrez

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo
    سلام رفیق !
    من راک و متال میخونم . بهترین راه برای پیشرفت فقط و فقط راه انداختن یه استودیو خونگی ساده اس . اینطوری میتونی خودت مشکلات صدات رو حل کنی . من یه چند تا مزیک بدون وکال راک و متال دارم که باهاشون تمرین کردم . اگه بخوای بهت میدمشون تا بتونی تمرین کنی . لینک چندتا از کارام رو هم واست میفرستم . امیدوارم که خوشت بیاد .

3 since_i've_been_loving_you ( cover by reznab singer ).mp3 - 4shared.com - online file sharing and storage - download

when the crowds are gone practice.mp3 - 4shared.com - online file sharing and storage - download

rusty nail (trash) .mp3 - 4shared.com - online file sharing and storage - download

5. mohammad_1

mohammad_1 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوست گلم...
    من 16سال دارم و این هدف از 12سالگی برام یک هدف مهم بوده ولی این راهنمایی های من بعد از 1ماه جستجوی حرفه ایه...
    1.سبک متال ( از هرنوعش) توی ایران غیر قانونیه و اگه این یک هدف برات به حساب میاد باید بتونی امکان اینکه از ایران به خارج بری(ترجیها فرار کنی)رو برای خودت داشته باشی...برای کنسرت ها و برای مجوز و ...
    2.من پاپ راک کار میکنم و تقریبا یک چیزایی یاد گرفتم ولی خوب کسی نیست که آموزش بده پس سعی کن خودت یاد بگیری و به حرف های بقیه اهمیت ندی...
    3.تاثیر اینکه توی راک متال نوازندگی گیتار برقی یا همون الکتریک بلد باشی زیاد نیست...
    4.خوندن آهنگ به سبک راک به معنای این نیست که بری جلوی جمعیت و یک مشت اراجیف سرهم کنی و یک خورده اربده بکشی و بالا پایین بپری و در مواقع هیجانی تر یک گربه بیاری و سرش رو ببری و خونش رو بخوری و ...
    بلکه به معنای اینه که بتونی توی یک آهنگ واقعیت ها و حس درونی خودت رو به بقیه منتقل کنی و خلاصه به خودت فشار نیاری...
    5.اگه یک بار موقعیتی پیش اومد که ازت خواستن صدای خودت رو براشون بزاری یا بخونی به هیچ وجه لوس بازی در نیار و پیش خودت نگو که الان آبروم میره و صدام خوب نیست و ...اگه صدات خوب نبود نمیرفتی دنبال این سبک پس با تمام وجود برای کسی که ازت در خواست کرد براش بخونی صدای خودت رو به نمایش بزار...

6.خیلی ها میگن که همه ی سبک ها نیاز به صدا سازی دارن و...
    ولی من میگم متال راک و سافت راک و پاپ راک و ...نیازی به صدا سازی ندارن...یعنی صدات موقعی ساخته میشه که آهنگ هایی رو که میشنوی تمرین کنی و بعد از چند وقت صدای خودت ساخه میشه...نه این که زندگی خودت رو خراب کنی و این رو نخوری و این کارو نکنی که آیا چون شود و صدات ساخته بشه...
    راستی اگه یک بار کسی بهت گفت که این کارا مال تو نیست و بیخیالش شو و تو صدات ضایع ست و مگه خواننده شدن الکیه و... اصلا حرفش رو حساب نکن...
    ولی این به معنای این نیست که خواننده شدن راحته ولی خوب بعضی ها حسودن دیگه...
    من دارم اینطوری کار میکنم و تاحالا 30درصد راه رو رفتم...
    از ته قلبم برات آرزوی موفقیت میکنم...
    تو میتونی...:smile (61)::smile (31):

6. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    جناب محمد حرفات خیلی دلسرد کننده و بد بود اگه هنوز سایت میای خواهشا کسی دیگه رو اینطوری راهنمائی نکن

7. mohammad_1

mohammad_1 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اگه تونستی برو راهنماییش کن...
    درضمن پاسخ هات رو برای تاپیک های جدید بفرست...
    نه تاپیکی که مال 3ماه پیشه...
    درضمن تو کسی نیستی که به من میگه راهنمایی کنم یانه...

8. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    ببین دوسته من ما اینجا دعوا نداریم داریم حرف میزنیم پس آروم باش من نمیدونم گربه بکشه خونشو بخوره توی سبک راک پاپ دیگه چیه این نوع راهنمائی کردن فکر نمیکنم درست باشه
    من کسی نیستم که راهنمائیت کنم من از قوانین گفتم میتونی بری قوانین رو بخونی

9. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ادامه ندید و تاپیک رو منحرف نکنید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  10. mohamad ali

mohamad ali عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    داداش خودت تو خونه تمرین کن من هم دو سال پیش مث تو بودم همه به من میگفتن بدون کلاس که نمیشه یا مثلا هی ایراد میگرفتن که این چه سبکیه میخوای بخونی .ولی من اول با کتاب هندرسون شروع کردم و بعد با خوندن و تمرین کردن روی اثار چند تا گروه مشهور الان میتونم هر اهنگ متال رپی رو اجرا کنم .به حرف اینا گوش نگیر خواستن توانستن است از هر جا که هستی شروع کن و امیدت همیشه به خدا باشه

11. milad455

milad455 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان یکم بیشتر توضیح بدید
    چطوری باید تمرین کرد.
    صرفِ خوندن همراه خواننده که نمیشه. چون اصلا معلوم نیست داریم راه درست رو میریم یا نه.
    حتما باید تمرینای روزانه ای باشه. و"باید" و "نباید" هایی داشته باشه.

دوستانی که خودشون تمرین رو شروع کردن و نتیجه گرفتن، تجربیاتشون رو به اشتراک بزارن ببینیم چطور باید جلو رفت

پایدار باشید

12. Sarah B

Sarah B عضو سایت

امتیازات:
    +90 / 0 / -0
    دوستان...چرا درست و حسابی نمیگید؟؟؟؟ من که هیچی نفهمیدم...ربطی به سوال این دوستمون نداشت...:smile (49):

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  13. leon ny

leon ny Banned

امتیازات:
    +6 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, renoise, studio_one
    من از 5 سال پیش این راه انتخاب کردم،
    شمارتو برام ایمیل کن همه چیشو بهت بگم: arn1373@gmail.com

14. ali_hamidi

ali_hamidi عضو سایت

امتیازات:
    +44 / 0 / -0
    نرم افزار:
    در مواردی با mohammad_1 موافقم. چون داره خیلی واقع گرایانه به موضوع نگاه میکنه

ببین عزیز دوستمون درست میگن ، در ایران متال و راک تقریبا غیرقانونی هستن ! مگر اینکه با بدبختی و بیچارگی بتونی یه اجرای زنده ای ترتیب بدی
    یا نهایت آهنگات از طرق مختلف بین مردم پخش بشه که بتونی یکم روح خودت رو ارضا کنی! منظورم اینه که شما کارات باید با هزینه شخصی درست بشه
    و نمی تونی کنسرتی چیزی ترتیب بدی یا آلبوم رسمی منتشر کنی! یه عمر زحمت میکشی کلی راک سرت میشه بعد میای میبینی نمی تونی ارائه اش بدی!! :(

کلا یه صورت وجود داره و اونم پاشی از ایران بری که اونم هم پول میخواد و هم باید انقدر خوب باشی که با اونوریا رقابت کنی !

من خودمم عاشق راکم ولی هدف اولم نیس !

در هر صورت برای شما آرزوی موفقیت دارم :)

15. leon ny

leon ny Banned

امتیازات:
    +6 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, renoise, studio_one
    5 ساله که راک میخونم، "ا ی م ی ل" بزن بهم ،بهت بگم.

16. Ali LP

Ali LP عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    چطوري يك صدايي شبيه Corey Taylor داشته باشيم ؟ كه موقع آروم خوندن صدا آرام و دلنشين باشه و موقع فرياد زدن صدا خشمگين و مثل غرش شير باشه ؟

17. mohamad ali

mohamad ali عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من از شونزده سالگی ارزوی یه صدای خوب رو داشتم و از هجده سالگی شروع کردم به تمرین , اولاش اهنگای خواننده های دیگه رو میخوندم یادم میاد اولین اهنگی که تمرین کردم spiders از سیستم او داون بود بعد که کم کم صدای زیرم تقویت گرفت شروع کردم به تمرین متال اولاش فقط الکی داد می زدم و گلوم تا دو سه روز ناراحت می شد اما بعدا کم کم تونستم بفهمم چطوری باید متال بخونم که به گلوم یا حنجره ا م فشار نیارم  البته الان ه که بیست و یک سالمه همیشه صدام رو دور نیست مثلا بعظی وقتا اونقدر یه اهنگ رو خوب میخونم که بجچه ها همه میرن تو کفش بعظی وقت ها همون اهنگ های زیر رو هم نمیتونم بخونم مشکل ما متال و راک باز ها هم همینه حتی وقتی گروهی هم تشکیل میدیم نمیتونیم مث یه خواننده ی حرفه ای همیشه تو اوج باشیم چون کسی نیست که بهمون اصولی اموزش بده و معمولا اکثر بچه ها خودشون یاد گرفتن
    در کل سعی کن فقط رو پای خودت وایسی مطمئن باش بعد از چند سال نتیجه شو میبینی این راهیه که من وخیلی ها رفتن و جواب داده برای شروع سعی کن از کتاب های اموزشی شروع کنی یا از اموزش هایی که برای دانلود توی اینترنت هست
    برات از صمیم قلب ارزوی موفقیت میکنم
    به امید اینکه یه روز یکی از ستارگان راک کشور ما باشی 

18. jim root

jim root عضو سایت

امتیازات:
    +521 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شما باید اول از سلفژ و نت خوانی شروع کنی همینجوری الکی و دورهمی نمیشه ...
    بهت یاد میدن که چطور یه دو پایین بخونی چطور یه دو بالا...
    بعدش از متد های صدا سازی استفاده کن
    فقط اولش تا اصولی کار نکردی نیا befor i forget یا left behind بخون که حنجره سرویس میشه!

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. شیوه صدا سازی در متال

,
  2. خواننده ی راک شدن