آخرین ارسال‌ها

درخواست راهنمایی برای خرید پری امپ و کمپرسور

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,823
تهران
با توجه به این عکس که گذاشتم اینحا ، در پشت پری امپ این ورودی هست !!! چرا یکی دیگه هم جلو گذاشتن پس ؟؟؟
studio_channel_front_rear.jpg
دو حالت داره:
یا یکی ورودی هستش یکی خروجی.
یا اینکه از یه نوع پرت چند تا داره !

محمد-بیگوردی

هنرمند
عضو سایت
با توجه به این عکس که گذاشتم اینحا ، در پشت پری امپ این ورودی هست !!! چرا یکی دیگه هم جلو گذاشتن پس ؟؟؟
studio_channel_front_rear.jpg
ورودی جلویی برای سازه و ورودی پشت برای mic که نیاز به فانتوم پاور داره

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
جناب دکتر نویز شما این دستگاهو خریداری کردید ؟؟ الان داریدش ؟؟
اگه خریداری کردین میخواستم نظرتونو راجع به کیفیتش بدونم ...
درود دوست عزیز ...
بله من این استودیو چنل رو تهیه کردم . بسیار بسیار ازش راضی هستم . هم از کامپرسور ، هم از اکولایزرش و به خصوص از پری امپ این استودیو چنل .
به نظر من با توجه به قیمتش واقعا ارزش خرید رو داره . یادمه وقتی داشتم تحقیق و پرس و جو میکردم تا تهیه کنم ، جناب محبی عزیز این مدل رو به من معرفی کردن . اون موقع dbx تو ایران نایاب بود !! هر چند که جناب محبی عزیز این مدل رو با dbx 376 ( اگر اشتباه نکنم ) خودشون مقایسه کرده بودن و بعد از تست ، نتیجه رضایت بخشی گرفته بودن ...
اگر قصد تهیه این استودیو چنل رو دارید ، در خریدش شک نکنید ...
موفق باشید ...

Sent From My Galaxy Grand 2

درود دوست عزیز ...
بله من این استودیو چنل رو تهیه کردم . بسیار بسیار ازش راضی هستم . هم از کامپرسور ، هم از اکولایزرش و به خصوص از پری امپ این استودیو چنل .
به نظر من با توجه به قیمتش واقعا ارزش خرید رو داره . یادمه وقتی داشتم تحقیق و پرس و جو میکردم تا تهیه کنم ، جناب محبی عزیز این مدل رو به من معرفی کردن . اون موقع dbx تو ایران نایاب بود !! هر چند که جناب محبی عزیز این مدل رو با dbx 376 ( اگر اشتباه نکنم ) خودشون مقایسه کرده بودن و بعد از تست ، نتیجه رضایت بخشی گرفته بودن ...
اگر قصد تهیه این استودیو چنل رو دارید ، در خریدش شک نکنید ...
موفق باشید ...

ممنون از شما ...
راستش من قصد خرید ۱ میکسر داشتم که بتونم به صورت آنالوگ میکس کنم و خودش پری امپ هم داشته باشه ! مثل میکسر های بهرینگر که خودش مجهز به پری امپ هست ...
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

[/URL]

اما عاقلانه که فکر کردم به این نتیجه رسیدم که 1 پری امپ حرفه ای واسم مناسب تره تا 1 میکسر با پری امپ معمولی چون میکسو میتونم با نرم افزار انجام بدم " از طرفی من با هیچکدوم از این 2 دستگاه کار نکردم ...
این پستو که خوندم نظرم عوض شد چون این استودیو چنل به گفته ی دوستان کیفیت مطلوبی داره و اکولایزر و کامپروسور هم داره ...
حالا با توجه به گفته هام به نظر شما کدوم گزینه مناسب تره ؟؟
1 میکسر با پری امپ معمولی یا 1 پری امپ حرفه ای مثل استودیو چنل ؟؟

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
ممنون از شما ...
راستش من قصد خرید ۱ میکسر داشتم که بتونم به صورت آنالوگ میکس کنم و خودش پری امپ هم داشته باشه ! مثل میکسر های بهرینگر که خودش مجهز به پری امپ هست ...

اما عاقلانه که فکر کردم به این نتیجه رسیدم که 1 پری امپ حرفه ای واسم مناسب تره تا 1 میکسر با پری امپ معمولی چون میکسو میتونم با نرم افزار انجام بدم " از طرفی من با هیچکدوم از این 2 دستگاه کار نکردم ...
این پستو که خوندم نظرم عوض شد چون این استودیو چنل به گفته ی دوستان کیفیت مطلوبی داره و اکولایزر و کامپروسور هم داره ...
حالا با توجه به گفته هام به نظر شما کدوم گزینه مناسب تره ؟؟
1 میکسر با پری امپ معمولی یا 1 پری امپ حرفه ای مثل استودیو چنل ؟؟
درودی دوباره ...
100 % به نظر من استودیو چنل به مراتب بهتر از میکسر ( حداقل میکسرهای معمولی ) هستش . هم تیوب هم کامپرس و هم اکولایزر در استودیو چنل هستش . در این رنج قیمت در خرید این استودیو چنل شک نکنید . اما اگر میتونید بیشتر هزینه کنید ، گزینه های دیگه ای هم هست :
چنل استریپ dbx 376 قیمت حدودا 2.700.000 تومن ( البته بعید میدونم این مدل ، تفاوت محسوسی با استودیو چنل پریسنوس داشته باشه ! به همین خاطر خیلی پیشنهاد نمیکنم )
چنل استریپ UA LA 610 Mk2 با قیمت حدودا 6.100.000 تومن
چنل استریپ MANLEY CORE با قیمت حدودا 9.100.000 تومن
ناگفته نمونه ، چنل استریپ های قیمت بالا ( دو نمونه آخر که اسم بردم ) نیاز به مایک خیلی خوب هم داره . حد اقل نویمن TLM 49 ...
موفق باشید ...

درودی دوباره ...
100 % به نظر من استودیو چنل به مراتب بهتر از میکسر ( حداقل میکسرهای معمولی ) هستش . هم تیوب هم کامپرس و هم اکولایزر در استودیو چنل هستش . در این رنج قیمت در خرید این استودیو چنل شک نکنید . اما اگر میتونید بیشتر هزینه کنید ، گزینه های دیگه ای هم هست :
چنل استریپ dbx 376 قیمت حدودا 2.700.000 تومن ( البته بعید میدونم این مدل ، تفاوت محسوسی با استودیو چنل پریسنوس داشته باشه ! به همین خاطر خیلی پیشنهاد نمیکنم )
چنل استریپ UA LA 610 Mk2 با قیمت حدودا 6.100.000 تومن
چنل استریپ MANLEY CORE با قیمت حدودا 9.100.000 تومن
ناگفته نمونه ، چنل استریپ های قیمت بالا ( دو نمونه آخر که اسم بردم ) نیاز به مایک خیلی خوب هم داره . حد اقل نویمن TLM 49 ...
موفق باشید ...
تشکر مجدد ...
راستش در توانم نیست که بیشتر از 1.500.000 هزینه کنم .
1 سوال دیگه : الان که این پری امپ رو به سیستمتون اضافه کردید هنگام رکورد تفاوت احساس میشه ؟؟ افزایش کیفیت نسبت به قبل ؟؟

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
تشکر مجدد ...
راستش در توانم نیست که بیشتر از 1.500.000 هزینه کنم .
1 سوال دیگه : الان که این پری امپ رو به سیستمتون اضافه کردید هنگام رکورد تفاوت احساس میشه ؟؟ افزایش کیفیت نسبت به قبل ؟؟
خواهش میکنم ...
با این که کارت صدای موتو الترا لایت دارم ، اما باز هم صدای پری امپ استودیو چنل گرم تر هستش و تا حالا حتی برای وکال فسه از خانم ، گین رو از 30 بالاتر نبردم !!!
مطمئن باشید بسیار کار آمد و خوب هستش این استودیو چنل و در خریدش شک نکنید ...
موفق باشید ...

Ha-MeD

ice-vocal
29/1/10
156
ایران - شمال
خواهش میکنم ...
با این که کارت صدای موتو الترا لایت دارم ، اما باز هم صدای پری امپ استودیو چنل گرم تر هستش و تا حالا حتی برای وکال فسه از خانم ، گین رو از 30 بالاتر نبردم !!!
مطمئن باشید بسیار کار آمد و خوب هستش این استودیو چنل و در خریدش شک نکنید ...
موفق باشید ...
سلام نازنین رضا - دوست خوبم
یه جورایی منم یه پری آمپ جدا و میکسر جدا اذیتم میکنه مخصوصا تا رنج صدای بالا عملا نمیتونم صدای خوبی داشته باشم
چن تا سوال برام پیش اومده با توجه به اینکه خریدیش و داری استفاده میکنی
کارت صدام دلتا 10 10 - میکسر بهرینگر 1204 - پری آمپ alesis و میکرفن نوا
شما فکر میکنی اگه این استدیو چنل و تهیه کنم
کدوم از این سخت افزارها عملا دیگه باید حذف بشن ؟
و به نظرتون با این تغییر تفاوت و حس میکنم تو رکورد صدا ؟
با توجه به امکانات این استدیو چنل چه میکرفنی داشته باشم ؟

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
سلام نازنین رضا - دوست خوبم
یه جورایی منم یه پری آمپ جدا و میکسر جدا اذیتم میکنه مخصوصا تا رنج صدای بالا عملا نمیتونم صدای خوبی داشته باشم
چن تا سوال برام پیش اومده با توجه به اینکه خریدیش و داری استفاده میکنی
کارت صدام دلتا 10 10 - میکسر بهرینگر 1204 - پری آمپ alesis و میکرفن نوا
شما فکر میکنی اگه این استدیو چنل و تهیه کنم
کدوم از این سخت افزارها عملا دیگه باید حذف بشن ؟
و به نظرتون با این تغییر تفاوت و حس میکنم تو رکورد صدا ؟
با توجه به امکانات این استدیو چنل چه میکرفنی داشته باشم ؟
درود حامد جان ...
خوبی شما ؟؟
به نظر من اگر واقعا قصد داری تجهیزاتت رو عوض کنی ، کارت صدا + میکسر + پری امپ همه رو بفروش و یک کارت صدا + استودیو چنل تهیه کن . هم بازدهی بهتری داره ، هم میز کارت خلوت تر میشه ...
پیشنهاد من هم مثل همیشه اول Tc Konnekt 6 و اگر هم usb میخوای Presonus AudioBox 22 VSL هستش . اگر هم میخوای بیشتر هزینه کنی ، کارت صدای موتو بسیار بسیار خوبه . مثلا میتونی Audio Express بگیری . شما مقدار بودجه رو مشخص کن . اینطوری خیلی بهتر میشه تصمیم گرفت .
بله اگر همه رو بفروشی و این هایی رو که گفتم بگیری ، قطعا تفاوت رو حس میکنی . در مورد مایک هم من با نوا کار نکردم و نمیتونم نظر بدم ...
موفق باشی ...

Ha-MeD

ice-vocal
29/1/10
156
ایران - شمال
درود حامد جان ...
خوبی شما ؟؟
به نظر من اگر واقعا قصد داری تجهیزاتت رو عوض کنی ، کارت صدا + میکسر + پری امپ همه رو بفروش و یک کارت صدا + استودیو چنل تهیه کن . هم بازدهی بهتری داره ، هم میز کارت خلوت تر میشه ...
پیشنهاد من هم مثل همیشه اول Tc Konnekt 6 و اگر هم usb میخوای Presonus AudioBox 22 VSL هستش . اگر هم میخوای بیشتر هزینه کنی ، کارت صدای موتو بسیار بسیار خوبه . مثلا میتونی Audio Express بگیری . شما مقدار بودجه رو مشخص کن . اینطوری خیلی بهتر میشه تصمیم گرفت .
بله اگر همه رو بفروشی و این هایی رو که گفتم بگیری ، قطعا تفاوت رو حس میکنی . در مورد مایک هم من با نوا کار نکردم و نمیتونم نظر بدم ...
موفق باشی ...
من فکر میکنم بتونم AUDIO EXPRESS رو به عنوان انتخابم بهش جدی نگاه بکنم
چون دلتا 10 10 وتقعا خسته ام کرده و البته تعداد ورودی خروجی های زیادی که استفاده نمیشه و احساس میکنم خروجی که میخوام و نمیده
حالا رضا جان ، "استدیو چنل" و "کارت صدای AUDIO EXPRESS " به نظرتون خوب باهم ست بشه ؟
مشکل بعدیم میکروفن یه که هم صدای ساز خوب ضبط کنه چون شدیدا گیتار اسپانیش دوس دارم که تو موزیکام باشه با توجه به اینکه ساز تخصیصمه و "هم وکال" .. نمیدونم چقدر استدیو چنل با چن کاره بودنش کمک میکنه با توجه به کارت صدای AUDIO EXPRESS هم که اضافه بشه من تفاوت احساس میکنم تو رکورد گرفتن و خروجی گرفتن آیا ؟
رنج مالیم تا همین حد به سقف میرسه چون باید یه میدی هم بگیرم

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
من فکر میکنم بتونم AUDIO EXPRESS رو به عنوان انتخابم بهش جدی نگاه بکنم
چون دلتا 10 10 وتقعا خسته ام کرده و البته تعداد ورودی خروجی های زیادی که استفاده نمیشه و احساس میکنم خروجی که میخوام و نمیده
حالا رضا جان ، "استدیو چنل" و "کارت صدای AUDIO EXPRESS " به نظرتون خوب باهم ست بشه ؟
مشکل بعدیم میکروفن یه که هم صدای ساز خوب ضبط کنه چون شدیدا گیتار اسپانیش دوس دارم که تو موزیکام باشه با توجه به اینکه ساز تخصیصمه و "هم وکال" .. نمیدونم چقدر استدیو چنل با چن کاره بودنش کمک میکنه با توجه به کارت صدای AUDIO EXPRESS هم که اضافه بشه من تفاوت احساس میکنم تو رکورد گرفتن و خروجی گرفتن آیا ؟
رنج مالیم تا همین حد به سقف میرسه چون باید یه میدی هم بگیرم
آودیو اکسپرس موتو و استودیو چنا ترکیب خوبی میتونه باشه و بی شک از ست خودتون خیلی خیلی بهتر خواهد بود ...
مایک مخصوص ساز باید تهیه کنی و از اونجا که مایک های ساز اکثرا برای استریو گرفتن دو تا هستن ، من پیشنهاد میکنم Rode NT4 تهیه کنی . دوتا مایک با یک خروجی . چون استودیو چنل فقط یک دونه ورودی داره . پس بهترین راه استفاده از Rode NT4 هستش ...
اگر هم میخوای یک مایک تهیه کنی که هم ساز خوب بگیره هم وکال ، منتظر نظر سایر دوستان و اساتید باشی . من شناختی از مایکی که هم صدای ساز خوب بگیره و هم وکال ندارم !! خودم Se X1 دارم . گاهی رکورد گیتار میگیرم . و برای من راضی کنندست . اما نمیدونم شما رو هم راضی میکنه یا نه !!
موفق باشی ...

29/6/15
5
21
سلام دوست عزیز من تازه عضو شدم میخوام چنل بگیرم(بهترینو)مایکروفن من u87هست.پیشنهادتون چی هست؟؟ممنون

naksoka

عضو سایت
29/12/09
155
سلام دوست عزیز من تازه عضو شدم میخوام چنل بگیرم(بهترینو)مایکروفن من u87هست.پیشنهادتون چی هست؟؟ممنون
سلام دوست عزیز
به نظر من این 3 گزینه میتونه از بهترین انتخاب ها باشه

1- چنل استریپ Universal Audio مدل 6176
یک چنل استریپ کلاسیک لامپی در کلاس A، متشکل از یک پری آمپ میکروفون و یک کمپرسور

2-چنل استریپ AVALON مدل VT-737 SP
چنل استریپ لامپی کلاس A ، دارای سه بخش مستقل ، یک پری امپلی فایر (تقویت کننده سطح سیگنال) برای میکروفون و اینسترومنت (ساز) ، بخش دوم یک کمپرسور و بخش سوم یک اکولایزر چهار قسمتی

3- چنل استریپ UA مدل LA 610 MK2 یک پری آمپ لامپی کلاس A و یک کمپرسور بی نقص

ali salmanpoor

عضو سایت
25/12/10
262
شیراز
دوستان عزیزم'من سوالی دارم
چجوری میتونم presonus studio channel رو کارت صدای Presonus Fire Studio Project نصب کنم ?
اگر بخوام همزمان از دوتا میکروفون استفاده کنم باید چیکار کنم اگه ممکنه نحوه اتصال این دوتا سخت افزار رو برام توضیح بدید اساتید گرامی. اتصال میکروفنها و این دو سخت افزار رو به هم. پیشاپیش سپاسگذارم

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
دوستان عزیزم'من سوالی دارم
چجوری میتونم presonus studio channel رو کارت صدای Presonus Fire Studio Project نصب کنم ?
اگر بخوام همزمان از دوتا میکروفون استفاده کنم باید چیکار کنم اگه ممکنه نحوه اتصال این دوتا سخت افزار رو برام توضیح بدید اساتید گرامی. اتصال میکروفنها و این دو سخت افزار رو به هم. پیشاپیش سپاسگذارم
درود علی عزیز ...
اتصال از استودیو چنل به کارت صدا ، از طریق کابل مایک انجام میشه . یک کابل مایک تهیه میکنید . کابل قبلی رو از مایک به استودیو چنل و کابل جدید رو از استودیو چنل به کارت صدا وصل میکنید ! همین .
در صورتی که بخوای همزمان از دو مایک استفاده کنی ، قطعا نیاز به دو تا استودیو چنل داری‌ ! چون ورودی و خروجی استودیو چنل یک دونه هست ...
موفق باشی ...

ali salmanpoor

عضو سایت
25/12/10
262
شیراز
ممنونم ازتون Dr.Noise گرامی سوال دیگه اینکه چنل استریپی هست که دوتا ورودی داشته باشه اما رنج قیمتش همین باشه ولی از لحاظ کیفیت مطلوب باشه مثل استودیو چنل?

ممنونم ازتون Dr.Noise گرامی سوال دیگه اینکه چنل استریپی هست که دوتا ورودی داشته باشه اما رنج قیمتش همین باشه ولی از لحاظ کیفیت مطلوب باشه مثل استودیو چنل?
فکر نمیکنم تو این رنج قیمت استودیو چنل دیگه ای برای خرید وجود داشته باشه

14/11/16
27
31
درود به همه دوستان
شاید نگارش این مطلب در این قسمت زیاد جالب نباشه ولی به نظرم مطالب جدیدی است و احساس میکنم یک سری سوالات مطرح بشه
ببینید عزیزان اینکه ما در ایران همیشه مجبوریم با یک سری تجهیزات آنالوگی که از لحاظ کارایی در سطح کاملا حرفه ای نیستند سر و کار داشته باشیم جای نگرانی است و بدتر از آن این همه فروشنده دلال صفت که گویی انسانیت را با نوشابه بالا کشیده اند و هنر صدا برداری در ایران به وضع فلاکت باری برسد و این دایره مافیایی طوری گسترده شود که از بهترینهای جهان که بعضا قیمتشان خیلی کمتر از این موارد است، بی بهره شویم..
نکته دیگر آنکه استودیو ضبط صدا دارای دو مرحله میکس و مستر است که هرکدام با توجه به نوع صدا و تاکید بر فرکانسهای خاص و همچنین رنگ صدا و یک سری پارامترهای دیگر تعیی می شود..بنده باتوجه به بودجه ام که بین 15000 دلار تا 17000 دلار میباشدرک های میکس و مستر را با درج قیمت جهانی و پاره ای از توضیحات آورده ام:
1)برای رکورد و میکس
پری آمپ های great river mp-2nv )2275$) ,a design pacifica 2100$ و دو عدد پری avedis ma5 به قیمت هرکدام 800 دلارآخری بیشتر برای وکال است و pacifica بیشتر برای2-bus و vox که اینها جزء بهترینها هستند..برای اکولایز میکس هم hammer 2عالیست و هیبریدی است و صدای کلینی دارد
کمپرسور هم دو عدد distressor el8x که تنالیته vintageدهه 70 میلادی داردو یک کمپرسور اپتیکال از شرکت buzzبه نامsoc1.1 که برای صدای باس و همچنین وکال و حتی گیتار عالی است و حتی در مسترینگ هم کاربرد دارد
2) برای مسترینگ هم با توجه به اینکه قیمتها خیلی بالاست به avalon 747 بسنده میکنم چون هم استریو است و هم 6 باند اکولایزر دارد..جمع تقریبی

بالا