آخرین ارسال‌ها

درخواست راهنمایی برای تجهیزات ضبط آموزش و پادکست

l3eyond

عضو سایت
24/7/19
3
سلام به همگی

میخواستم از دوستان حرفه ای بپرسم که برای ضبط آموزش و پادکست حرفه ای چه تجهیزاتی نیاز هست؟

چند وقت پیش یه ویدیو دیدم که گفتن هدست usb گزینه خوبی هست، مدل h340 logitech رو خریدم ولی صدای 100% هم خیلی کم بود.

بعد اون میکروفون یقه ای boya by-m1 رو خریدم، که این میکروفون هم صداش زیاد جالب نیست و خیلی نویز داره، گزینه حذف نویز رو از تنظیمات میکروفون داخل ویندوز هم انتخاب کردم (کارت صدا onboard realtek هست) کیفیت صدا میاد پایین و نویز هم همچنان داره فقط درصدش کم میشه.

به نظر شما چه تجهیزاتی برای کار من مناسب تره؟ اصلا قصد رکورد صدای ساز و خوانندگی ندارم، کارم آموزشه و صدای بدون نویز با کیفیت برای صحبت کردن مورد نیازم هست.

برای همین میکروفون boya by-m1 اگر pre amp یا کارت صدای اکسترنال بگیرم کیفیتش در چه حدی میشه؟
کیفیت در این حد:
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

24/9/19
2
با سلام.
دوست گرامی ، برای اینکه حداقل کیفیت رو دریافت کنید ، بایستی به فکر یک کارت صدای اکسترنال + میکروفون کندانسر باشید.
میزان بودجه شما خیلی میتونه تعیین کننده باشه ، اینکه تا چه حد دستتون بازه و چقدر میتونید هزینه کنید میشه بر اساسش پیشنهاد داد.

چقدره بودجتون ؟

l3eyond

عضو سایت
24/7/19
3
با سلام.
دوست گرامی ، برای اینکه حداقل کیفیت رو دریافت کنید ، بایستی به فکر یک کارت صدای اکسترنال + میکروفون کندانسر باشید.
میزان بودجه شما خیلی میتونه تعیین کننده باشه ، اینکه تا چه حد دستتون بازه و چقدر میتونید هزینه کنید میشه بر اساسش پیشنهاد داد.

چقدره بودجتون ؟
ممنون که پاسخ دادید.
راستش یه سری review دیدم به این نتیجه رسیدم که کارت صدای focusrite scarlett solo g3 و میکروفن rode nt1 kit بگیرم.
البته هنوز یه کم شک دارم بین rode nt1a و rode nt1 ولی nt1 صداش طبیعی تره و یه مقدار خیلی کمی نویزش از nt1a پایین تره.
الان نمیدونم چه کابل xlrی بگیرم و یه سه پایه میکروفن. ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید.

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,837
تهران
ممنون که پاسخ دادید.
راستش یه سری review دیدم به این نتیجه رسیدم که کارت صدای focusrite scarlett solo g3 و میکروفن rode nt1 kit بگیرم.
البته هنوز یه کم شک دارم بین rode nt1a و rode nt1 ولی nt1 صداش طبیعی تره و یه مقدار خیلی کمی نویزش از nt1a پایین تره.
الان نمیدونم چه کابل xlrی بگیرم و یه سه پایه میکروفن. ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید.
مدل a دار bright تر هستش(تفاوت اصلی).
اگه صدا طبیعی تر باشه ، دستتون تو پردازش بعد باز تره و البته پردازش کمتری رو هم نیازمنده.
و اینکه اتاقی که میکروفون و منبع صدا توش قرار میگیرن ، در کیفیت نهایی تاثیر دارند.

l3eyond

عضو سایت
24/7/19
3
مدل a دار bright تر هستش(تفاوت اصلی).
اگه صدا طبیعی تر باشه ، دستتون تو پردازش بعد باز تره و البته پردازش کمتری رو هم نیازمنده.
و اینکه اتاقی که میکروفون و منبع صدا توش قرار میگیرن در کیفیت نهایی تاثیر دارند.
اتاق تقریبا صدایی نداره به جز فن کامپیوتر که اگر لازم باشه عوضش میکنم.
برای پایه میخواستم پایه بازویی rode psa1 رو بگیرم فعلا بودجم بهش نمیرسه. سه پایه (رومیزی) خوب تو رنج 200-300 میشه گرفت؟
کابل xlr هم ممنون میشم راهنمایی کنید.
فرق cpm / cfm / ccm چیه؟ برای پادکست و آموزش کدوم بهتره؟
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

صفحه ما در اینستاگرام

بالا