درخواست راهنمایی برای آکوستیک کردن اتاق

شروع موضوع توسط ARMAN_M ‏14/11/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک درخواست راهنمایی برای آکوستیک کردن اتاق تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. ARMAN_M

ARMAN_M عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یک اتاق 3.5 در 4.5 و یک اتاق 4.5 در 3.10 ___کدوم واسه میکس و کدوم واسه اتاق رکورد خبه

میخوام سقف اتاق رو سه ضلعی یا هلالی کنم به خاطر دفع فرکانس اضافی کار درستیه؟

چیدمان باندها به طول بهتره یا به عرض ؟

واسه میکس کردن اگه پشت سر بیشتر خالی باشه بهتره یا از کنار؟
    اگه کنار هست عرض چقدر باشه واگه پشت هست چقدر طول باشه؟

برای میکس اگه کنار خالی باشه بهتره یا پشت سر؟

برای آکوستیک کردن اتاق از چه پانل هایی استفاده کنم ؟ منضورم اتاق دد روم (رکورد) ومیکس هست (حتما حرفه ای باشه )

بگم که واسه آگوستیک و اتاق میکس و دد روم(رکورد) حدود 7 میلیون خرج میکنم و میخوام حرفه ای باشه:smile (47):

2. Ahmad-Paya

Ahmad-Paya عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, wavelab
    این دوتا اتاق که از نظر ابعاد تقریبا یکسان هستند زیاد فرقی نمیکنه که کدوم کنترل روم باشه و کدوم ددروم
    برای دیواره و سقف یک لایه پشم سنگ استفاده کنید.بعد اگه میتونید یک لایه دیوار گچ پیش کار بزارید که بین این دو لایه 5تا 10 سانت فضای خالی باشه . دیواره گچی رو برای کف هم در نظر بگیرید که با زمین 5 تا 10 سانت فاصله داشته باشه. بعد هم اگه میتونید یک لایه ام دی اف (با فاصله) روی ام دی اف هم چند لایه موکت ضخیم پیچ کنید . دیواره رو با چوب روسی باریک (با فاصله به اندازه پنل آکوستیکتون) بپوشونید و پنل آکوستیک رو کار بزارید.
    در مورد شکل هندسی اتاقتون توی گوگل ایده های جالبی رو میتونید ببینید و همچنین سایتهایی که در طراحی میتونند کمک کنند.ولی باید بگم که روی این زمینه حساب شده عمل کنید چون اصلا شوخی بردار نیست.
    راستی شیشه ویزور هم کاملا عمودی نباید باشه باید زاویه دار نصب بشه.
    درب ددروم در صورت امکان باید دو جداره باشه و با پوشش مناسب.
    البته استودیو های حرفه ای یک لایه سرب هم توی دیواره کار میذارند.

یه نکته رو هم اضافه کنم برای دوستانی که هزینه کافی برای همچین کاری رو ندارند: من اون اوایل که موزیک رو شروع کردم گیتار کلاسیک میزدم
    یکی از همسایه هامون همش میومد تذکر میداد که صدا میاد.
    منم چند تا ورق یونولیت خریدم که باهاش بتونم یه اتاقک بسازم. بعد یه لایه پشم شیشه روش کشیدم یه لایه هم مقوای جعبه شیرینی (اون قسمتیش که آلومینیوم داره) برش نخورده(از یه شیرینی فروشی آدرس فروشندشو گرفتم) رویشون کار گذاشتم. بعد روی همشون چندین لایه پارچه کهنه کار کردم بصورت مچاله (نه صاف). خلاصه همین شد که تونستم بدون مزاحمت به موسقی بپردازم.

این نظر من بود از دوستان دیگر خواهش دارم ایرادات منو برطرف کنند تا به درد بقیه دوستان بخوره

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. ARMAN_M

ARMAN_M عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون احمد جان فعلا دارم تحقیق میکنم که چیکار بکنم
    هر کس نظر دیگه ای داره بگه میخوام حساب شده کار کنم

4. ARMAN_M

ARMAN_M عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0