درخواست راهنمايي براي حل مشكل من

شروع موضوع توسط mo-hammad ‏27/11/11 در انجمن Acoustic ( اکوستیک )

تاپیک درخواست راهنمايي براي حل مشكل من تالار Acoustic ( اکوستیک ) در persian-music.org.

1. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام-من يه اتاق توي حياط دارم و توي شهر ما خيلي گرد و خاك زياده و اون اتاقم چون درش مستقيما رو به حياط هست خيلي در معرض گردو خاك و سرما ي هوا هست و لي مشكل من بيشتر با گردو خاكش هست كه به سيستمم مطمئنن آسيب ميرسونه تا الان چند بار گرد گيريش كردم اما ديگه به فكر يه راهي هستم كه كلا از شر اين مشكل رها شم .راستش فكر خودم اين بود كه مثلا يك متر بعد از در اتاق رو به صورت كامل چوب بزنم يعني مثل عكس زير وبعد گوشه ي اتاق يه در از اون چوب بگيرم كه البته اون رو تو اين عكس اشتباه وسط كشيدم .گوشه به خاطر اينكه ديگه مستقيم مقابل در اصلي قرار نميگيره و گرد و خاك وارد نميشه و يه پرده هم روي اون در چوبي نصب ميكنم.

http://1.aseo.netii.net/images/e663a72b27bd.jpg

اين ايده ي من بود . ولي شايد راه هاي ديگه اي هم باشه.
    نميدونم ديگه اين مشكلم منو كلافه كرده اگر شما ميتونيد منو راهنمايي كنيد خواهش ميكنم اين كار رو انجام بديد. ممنون

2. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
  3. super_sonic

super_sonic عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    شما میتونید از دو تا در استفاده کنید که بر عکس هم باز بشن ودر مورد تجهیزات هم حتما وقتی کار نمیکنید میکروفونتون رو توی جعبش بزارید چون از همه حساستره

4. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    ممنون دوست عزيز ولي فكر نكنم اين مشكل به اين راحتي حل بشه .دوستان اگر نياز به توضيح بيشتر هست ومن نتونستم منظورم رو برسونم بيشتر توضيح بدم.

در مورد نظر خودم هم اگر توضيح بديد و بگيد كه آيا مناسب يا نه ممنون ميشم.راستش هر چي فكر ميكنم چيز ديگه اي با توجه به شرايط به ذهنم نميرسه.

5. Hamed Sedighi

Hamed Sedighi نوازنده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    این تصاویری که شما گذاشتی کاملا مبهم هستند ، این تصویر چیه ؟ پلان ؟ نما ؟

به هر شکل ، باید تمام منافذ و ورودی این اتاق رو بررسی کنی و یه فکری به حالشون بکنی که حداقل میزان گرد و خاک وارد اتاق بشه اعم از پنجره ها و نورگیر ها و درها ... .

6. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    معذرت ميخوام اگر نتونستم منظورم رو برسونم خوب يك باره ديگه ميگم و سعي ميكنم منظورم رو برسونم:

توي عكس اون دري كه با سياه كشيدم و در وسط قرار داره و نوشتم در اصلي در اتاق هست كه رو به حياط باز ميشه اون لايه ي چو هم كه نوشتم در واقع داخل اتاق هست و يك متر بعد از در اصلي قرار ميگيره او در ي هم كه به صورت قهوه اي در گوشه هست در واقع در دوم هست كه روي لايه ي چوبي و در گوشه ي اتاق گرفته ميشه .

اين لاييه ي چوب رو ميخوام همونطور كه گفتم به صورت يك ديوار يك متر بعد از در اصلي قرار بدم و دري رو از روي اون لا يه ي چوب در گوشه ي اتاق بگيرم.

اميدوارم ايندفعه خوب منظورم رو رسونده باشم-حالا نظر شما راجع به اين طرح چي هست؟

7. Hamed Sedighi

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    طرح خوبیه ، اگر مطمئن هستی که تنها راه ورود خاک همون یه در ِ

8. Ahmad-Paya

Ahmad-Paya عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, wavelab
    درود

به نظر من بهتره از دیوارهای پیش ساخته گچی بجای چوب استفاده کنید و یه چهارچوب درست و حسابی کار بزارید و منافذ اون درب دوم رو هم بگیرید(یعنی یه فکری به حال فاصله درب تا چهارچوب بکنید)

موفق باشید

9. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    خرجش چقدره تقريبا ؟

10. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    ديوار نمتونم بزنم اگه بخوام چوب بزنم چي بزنم ؟

بودجم هم 200 هزار تومان هست اتاق هم از نظر ارتفاع يعني فاصله ي زمين تا سقف 3 متر و طول اتاق هم 3 متر هست.حالا با اين بودجه و اين ابعاد بهترين گزينه چي هست ؟

11. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    كسي جواب نميده؟

12. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    اگه خواستم چوب بزنم چه نوع چوبي باشه و اون چوبي كه معرفي ميكنيد قيمتش رو هم بگيد.لطفا

13. Hamed Sedighi

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    یه بررسی و تحقیق هم بکن راجع به درهایی که برای این منظور ساخته شدن یه جورایی عایق هستند فکر کنم به برخی از این درها دو جداره هم بگن . و ضمنا عایق صوت هم هستند . یعنی به جای اینکه فضایی رو از اتاقت حذف کنی برای جلوگیری از ورود گرد و خاک در اتاق رو عوض کن .

14. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    راستش فكر نكنم از اين راه جواب بده باشه تحقيق ميكنم و لي فعلا ميخوام يه قيمت و نوع از چوب داشته باشم كه اگه نشد برم سراغش چه چوبي رو پيشنهاد ميكنيد البته قيمتش رو هم ذكر كنيد .

15. Hamed Sedighi

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    در مورد چوب اطلاعی ندارم .

تصور می کنم اگه از چوب استفاده کنی یه مشکل دیگه داری و اونم اینکه باید درزهای بوجود آمده بین چوب و دو دیوار جانبی اتاق و سقف و کف رو فکر کنی چجوری بگیری .!!

اجرای دیوار ( بعد از در با هر مصالحی ... ) به نظرم پاک کردن صورت مسئله است . وقتی از یک پنجره هوای سرد وارد میشه با درز گیر ها سعی می کنن که میزان ورود هوای سرد رو کاهش بدن و در نهایت به تعویض پنجره رو میارن و هیچ وقت جلوی پنجره مانعی ایجاد نمی کنن و همچنین برای گرد و خاک این موضوع صدق می کنه .

حالا در هم به همین شکل راه هایی مختلفی وجود داره که ورود گرد و خاک رو به حداقل میزان ممکن برسونی . درز گیرها ، درهای مخصوص این کار و ... .

به جای چوب فکر کنم از مصالح بهتری هم بتونی استفاده کنی مثلا دیوار سبز توی گوگل جستجو کن . هم عایق حرارت و هم عایق صوت

16. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    استفاده از دو درب و عايق بندي اونها با نوارهاي درز گير و همچنين عايق كردن درزها با نوار درزگير و چسب اكواريوم بهترين راه براي مهار كردن گرد و غبار هستش.

17. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    استاد همونطور كه عرض كرديد استفاده از دو در و بعد عايق بندي اونها من هم اول ميخوام در دوم رو ايجاد كنم و ميخوام كمترين هزينه رو هم بكنم

پس بايد اون طرحي رو كه گفتم پياده كنم تا در دومي هم ايجاد بشه؟ حالا با اين اوصاف شما چي پيشنهاد ميديد استفاده از ديوارهاي پيش ساخته فكر كنم گرون در بياد ولي چوب ها بخاط تنوع قيمتشون فكر كنم مناسب باشند شما چه چوبي رو پيشنهاد ميكنيد و قيمتش رو هم اگر ميدونيد ذكر كنيد ممنون ميشم

بارگذاری...