درخواست راهنمايي براي انتخاب يك ساز با شرايط من

شروع موضوع توسط MohamadMJ ‏19/11/11 در انجمن سایر سازها

تاپیک درخواست راهنمايي براي انتخاب يك ساز با شرايط من تالار سایر سازها در persian-music.org.

1. MohamadMJ

MohamadMJ

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    خسته نباشيد
    ببخشيد اگر جاي مناسبي انتخاب نكردم واسه اين پست. ولي بهتر از اينجا هم نديدم راستش

درخواست و سوالاتي دارم. ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

اول در مورد خودم :
    علاقه زيادي به ويولن داشتم و پدرمم هم علاقه ي خيلي خيلي زيادي داشت من ياد بگيرم عشق هايده و اين حرفاست.
    شروع كردم ويولن رو، اول كار كه تحقيقي نكردم و نميدونستم ناخواسته كلاسيك شروع كردمو بعد از يك مدت فهميدم اصلا من قرار بوده ايراني ياد بگيرم و اون سبك ديگست.
    يه وقفه اي افتاد و رفتم ايراني. اين حرفها حدود يكسال و نيم طول كشيد. مشوق نداشتم. پدرم دوست داشت ولي از موسيقي سر رشته اي نداشت و هر روز انتظار آهنگ هايده از من داشت در صورتي كه وصعيتي كه من توي كلاس ميديدم اوني كه اون انتظارشو داشت واسه 2-3 سال بعد من بود. كم كم حرفها شروع شد. پس رفتي چي ياد گرفتي از خانواده تا كل فامي و خاندان. انقدر گفتن كه خودمم به فكر افتادم و ديدم واقعا هم راست ميگن. من هرچي پيش ميرم فقط يه سري درسهاي مزخرف ياد مييگرم. كه البته واسه استادم ميزنم كيف ميكنه ولي بخوام يكيشو واسه خانوادم يا دوستام بزنم فكر ميكنم دارم مسخره بازي در ميارم با ساز.
    اين بود كه با كلي اين طرف و اون طرف ولش كردم ويولن رو.

نميدونم ديگه چه چيزايي باعث كنار كشيدنم شد. شايد گوشهامم يكم ضعيف بود. يعني گوش موسيقي كه نت رو بگيرم. از روي نت ميزدم ولي صداي نت ها رو خوب نميفهميدم ويولن هم كه ماشالله تكليف هيچ نتيش رو نميشه معلوم كرد ( يكي مثل من )

هميشه و همه جا عاشق اين بودم يه ساز بزنم. خيلي علاقه دارم به موسيقي ولي ويولن خاطرات بدي گذاشت برام كه هميشه از شروع ميترسم

تصميم گرفتم دوباره وارد موسيقي بشم.
    بين 3 تا ساز
    1. پيانو ( خيلي دوستش دارم، به نظرم به گوشامم ميتونه كمك كنه و نت شناسيم قوي تر ميشه )
    2. گيتار ( گيتارم خيلي دوست دارم و حس ميكنم راحته. ويولن از بس اذيتم كرد گيتار رو كه دستم ميگيرم راحت ريتم و آكورداشو از روي اين و اون ياد ميگيرم و واسه همين آسون ياد گرفتنش ترجيح دادم كلاسشو نرم و خودم ياد بگيرم )
    3. ويولن ( خيلي دوستش دارم ولي ميترسم ازش، آدم خيلي قد و كله خرابيم ( رك گفتم ) ولي اين ويولن جدا روي آدمو كم ميكنه. البته باعث ميشه آدم كم بياره. تشويق ها از بين ميره. صداها دلخراشه تا قبل از حرفه اي شدن و نميشه انتظار اطرافيان رو اجرا كرد.)

ميخوام كمكم كنيد. يه سازي انتخاب كنم و برم واسه يادگيريش. ببخشيد زياد توضيح دادم.
    ممنون ميشم راهنمايي كنيد

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام رفیق...
    کاملا متوجه میشم چی میگی ...
    خود بنده هم مشوقی نداشتم و یه سری مشکلاتی مثل شما....
    در مورد ویالون قبول دارم که ساز ویالون مدت زیادی طول می کشه تا بتونی صدای قابل توجهی ازش در بیاری و جوری بشه که ازش لذت ببن اطرافیان...
    و این سختی هاش ممکنه که شما رو از پا در بیاره...
    در اول یه سوال: شما به نوازندگی ویالون علاقه داشتید یا به صداش و آهنگهایی که با ویالون میسازن یا این که علاقت واقعی بود؟ تحت تاثیر پدرتون قرار نگرفتی؟؟؟
    عوامل زیادی ممکنه باعث بشن که آدم یه سازی رو انتخاب کنه که از ته دل به اون ساز علاقه نداره...
    به هر حال بحث گذشته رو بزاری کنار...قبلا تجربه ی کافی نداشتی و مهم همینه که الان قصد شروع یادگیری رو داری...

در مورد پیانو : ساز خوبیه و به عنوان مادر ساز ها شناخته میشه...صد در صد به گوشها کمک می کنه اما این دلیل محکمی نیست که بری این ساز رو ادامه بدی . تقویت گوش ها از راه های تخصصی تر و کلاسات سلفژ و این حرفا هم امکان پذیره... اگر صداش رو دوست داری و حاضری که پاش وقت بزاری یا علی...
    در مورد گیتار: ظاهرا ساز ساده ای هستش اما تجربه ه من نشون داده که هیچ سازی یادگیریش آسون نیست و هر سازی سختی های خودش رو به همراه داره...برای اوایل کار و اجرای چیزایی مثل آهنگ هایی که الان زیاد شده(منظورم کار با چند تا آکورد و چند تا ریتم ساده هستش) زحمت چندانی لازم نیست 2 تا 3 سال که خوب تمرین کنی میتونی اجرا های خوبی هم داشته باشی و تو 1 سال اول همه ی اطرافیان هم راضی اند....
    در مورد ویالون: اگر واقعا بهش علاقه داری و میدونی که قبلا واسه ی تلقین اطرافیان رهاش کردی و الان حاضری سختی هاش رو بگذرونی شروع کن...
    در آخر...توی این تاپیک ها کسی نمیتونه کمک چنانی بکنه مگر این که یا کم اطلاعات و تجربیات شخصی رو بگن...حتی اساتید هم نمیتونن...چون کاملا بستگی به روحیات خودت و پشتکارت داره...
    به هر حال برای اطرافیان ساز نزن ببین خودت چی دوست داری و کدوم ساز میتونه به آرامش برسونتت...
    موفق باشی...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. MohamadMJ

MohamadMJ

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام مجدد
    ممنونم از راهنماييت دوست من.
    {username}-{filename}:smile (48):

ببين دوست من
    راستش مشكل من توي اين مدت كه دنبال ساز نرفتم اين بوده كه نميدونستم كدوم رو انتخاب كنيم. آدميم كه عاشق موسيقيه. ميدوني خوب خيلي چيزارو ميفهمم كه خيليها نميفهمن از بس موسيقي شنيدم. سبك هاي مختلف رو شنيدم.
    مثلا همين مسابقات آكادمي موسيقي رو نظراتي كه من بعد اجرا ميدادم خداييش ميگم داورا و مربياش همون حرفاي منو ميزدن. موسيقي رو ميفهمم و از درون دركش ميكنم.
    يه جورايي دوست دارم همه سازي بتونم بزنم. همشونو دوست دارم

ويولن : خيلي اذيتم كرد. خيليم دوستش دارم. عاشق شادمهر عقيلي بودم و هستم. آهنگ هاي ويولن ( سبك ايراني ) واقعا دوست دارم و لذت ميبرم. ولي خيلي اذيتم كرد. خيلي
    گيتار : راستش سختي ويولن باعث شد گيتار رو هيچ حساب كنم واسه خودم. چون آسون ترين كار ويولن كه بون فرت نت گرفتنه رو هم گيتار اتوماتيك فرت بندي داره. يعني سخت ترين هنر گيتار رو من با آسون ترين هنر ويولن مقايسه ميكنم.
    يه دونه پاساژ گيتار رو يك هفته هركي تمرين كنه اجرا ميكنه. حالا بيا روي ويالن پاساز بده. يه كتاب بايد بگذره تا پوزيسيون 2 بري تازه.
    راستش من گيتار رو هيچ تمريني نكردم ولي بار اولي كه جلوي من زدن گيتار رو من ريتم 4/4 و 6/8 و 2/4 رو با صدايي كه ازش توي مغزم ضبط كردم ياد گرفتم با چندتا آكورد. ساز آسوني نيست ولي براي مني كه سختي رو چشيدم راستي آسون ميبينمش.

پيانو : من هر سه تاي اين سازهارو دوست دارم. هم صداشون و هم نواختنشون و همه چيشونو دوست دارم. هميشه دوست داشتم واسه دل خودم هم شده يه سازي ياد بگيرم نه واسه كلاس گذاشتن جلوي مردم و نميدونم پول و اين حرفها. خيلي آرامش ميده به آدم. كلا روح آدم پرواز ميكنه.
    پيانو رو گفتم چون خب ساز خوبيه. آسون تر از ويولن هستش. نت ها و هارموني رو قويتر ميكنه. و دوست داشتني هم هست

اينو ميدونم كه كسي هم صد در صد نميتونه بگه كوم رو ادامه بدم چون ته تهش بايد به دل خودم باشه. ببينيد من دل خودم ويولن و پيانو رو بيشتر ميپسنده.
    هر كدوم از اين دوتا هم مزايا و ايراد خودشون رو دارن مثلا :
    مزايا ويولن:
    دوستش دارم
    صداشو استيلش رو كلا همه چيزش رو دوست دارم
    معايب ويولن :
    اذيتم كرده
    دل خوشي ازش ندارم
    خسته شدم از بس چسبيدم و ولش كردم چون تا آخر كار 3 دفعه اي ول كردم دوباره شروع كردم
    سخته

مزايا پيانو :
    دوستش دارم
    اينم صدا و همه چيزش رو دوست دارم
    احساس ميكنم خيلي راحت تر از ويولن ميشه ياد گرفت
    احساس ميكنم هارموني و گوش و حس آدم رو تقويت ميكنه
    احساس ميكنم زودتر ميشه به اون مرحله رسيد كه شنونده ازت راضي باشه
    معايب پيانو :
    1. كلي وقت واسه ويولن گذاشتم زورم مياد اينو از صفر شروع كنم
    2. اين يكي رو هم انتخاب كنم بابام طعنه ميزنه حالا همون كه ياد گرفتي بزار چندتا كنسرت بزاري بعد بقيشونو ياد بگير
    3. كامل نميدونم درسته كارم يا نه

4. MohamadMJ

MohamadMJ

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون ميشم دوستان ديگه هم نظراتشون رو اعلام كنن

5. milllad

milllad عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام محمد جان.
    نمیدونم میخای چقدر هزینه کنی ولی اگرهزینه برات مهم نیست من بهت سازپیانورو بیترتوسعه میکنم چون شمامیخای بتونی توسبک های مخطلفی کارکنی به همین دلیل فکرکنم پیانوبهت بیشتر کمک کنه تا سازهای دیگه.البته نظرمن چون ازطرف دارای پروپاقرص پیانو وکیبردم.
    موفق باشی:smile (61):

6. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز یه نگاهی به تاریخ این تاپیک بندازید!!!!!
    در ضمن ذکر این نکته رو لازم دیدم که کلا چنین تاپیک هایی بسیار بی تاثیر هستند و راهنمایی گرفتن از دیگران برای انتخاب ساز بی معناست.چطور ممکنه کسی برای کس دیگه ساز انتخاب کنه و سرنوشت نوازندگیش رو رقم بزنه؟دوستان دیگری هم که چنین سوالی رو در ذهن دارند تنها به علاقه و شرایط خودشون توجه کنند و با پشتکار به یادگیری بپردازند.
    پیروز باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. amirsoltany

amirsoltany عضو سایت

امتیازات:
    +32 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic, protools
    اول از همه دوست من بدون که موسیقی خیلی سخت و یاد گرفتنش زمان میخواد
    خانواده هایی که از موسیقی چیزی نمیدونن(مثل خانواده خودم) همیشه جلو پا سنگ می اندازن
    به خواسته های دیگران اهمیت نده
    خواسته های خودت مهم هستن فقط
    در مورد هایده و موسیقی پاپ چیزی نمیگم چون علاقه ای به این سبک ندارم
    من از بچگی با مخالفت خانواده گیتار باس و درامز رو شروع کردم همش هم زدن تو سرم که هیچی یاد نگرفتی
    :smile (41):
    تو دانشگاه سازم رو ویولنسل انتخاب کردم
    حقیقتا این سازها واقعا سختن
    هم بخاطر fretless بودن هم بخاطر آرشه کشی
    حداقل برای من
    کاش سن و سالت رو هم مینوشتی
    به نظر من دوباره ویولن کلاسیک رو شروع کن و انتظار نداشته باش بعد یک سال نوازنده ای بشی که همه آهنگها رو بزنی
    از همه چیز مهمتر صبر و استقامت

ببخشید که مثل پدربزرگها حرف زدم D:

8. ar.music

ar.music عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اگه سازهای ایزانی کار کنی بهتره
    ستار-تار-عود-سنتور ولی البته اگه علاقه باشه از هر کدوم یه اهنگ گوش کن ببین کدومش بهتره

9. davidmy

davidmy

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام خسته نباشید - من داود هستم و تقریبا از 12 سالگی عاشق موسیقی شدم و لی تا الان که 26 سال دارم موفق نشدم وارد موسیقی بشم . ولی خدا راشکر شرایط جور شده و می خوام شروع کنم . ولی الان یک مشکل دارم و آن هم اینه که از همون اوایل علاقم عاشق گیتار بودم ولی چند وقته که کلا به سازهای سیمی از جمله باغلاما.سه تار . تنبور . و سبک ایرانی سنتی علاقه پیدا کردم - لطفا راهنمایی کنید که کدام ساز در ایران بهتره و آینده خوبی داره - ممنون می شم راهنمایی کنید :a:a

10. ar.music

ar.music عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    قانون-تار-سه تار-عود-سنتور اینها همه سازهای خوبین به صدای کدم ساز بیشتر علاقه دارید و نواختن با ان را دوست دارید آن ساز را انتخاب کنید.
    قانون ساز خوبیه به پیشنهاد من

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. انتخاب ساز

,
  2. انتخاب ساز تخصصی برای کودکان

,
  3. کدام سازها سختند کدام آسان

,
  4. فرق سه تار با باغلاما,
  5. کدوم ساز برای اواز کوردی بهتره,
  6. تار قویتر یاسنتوز,