درخواست اموزش یک نوع افکت در FL studio 8

h@d!_metal

Banned
24/8/09
188
13
0
Sirjan City
سلام اساتید بزرگ
من میخوام روی یه ساز در FL studio 8 افکت phaser بزارم که به دلخواه من از Low به Hight بره و بر عکس
ممنون

Farhad Mahdavi

هنرمند
شوربختانه اف ال 8 رو سیستمم ندارم و ورژن کنونی 9 هستش و نمیتونم به همراه پروژه آموزش بدم ...
پیشنهاد میکنم شما هم به 9 رو بیاورید

4/12/09
95
20
0
اصفهان
بهترین و ساده ترین راه استفاده از پلاگین love filter خو fl هست.یک سری پریست هم داره که میتونه واسه شروع راهنماییتون کنه.

Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
589
374
63
شیراز
شما کافیست همانطور که دوستمون گفتند یک فیلتر به یکی از کانالهای میکسر اعمال کنید و با راست کلیک بر روی هر کدام ار پارامترهای فیلتر و انتخواب Create automation clip عملیات اتومیشن رو انجام بدید.

h@d!_metal

Banned
24/8/09
188
13
0
Sirjan City
شما کافیست همانطور که دوستمون گفتند یک فیلتر به یکی از کانالهای میکسر اعمال کنید و با راست کلیک بر روی هر کدام ار پارامترهای فیلتر و انتخواب create automation clip عملیات اتومیشن رو انجام بدید.
دوست عزیز ممنون از راهنماییت اما من اصلا متوجه نشدم
پارامتر منظورتون چیه؟؟من نمیدونم پارامتر چیه

h@d!_metal

Banned
24/8/09
188
13
0
Sirjan City
منظور از پارامتر همون افکت مورد نظرتونه...................
دوست عزیز
من وقتی روی پارامتر با کلید سمت راست موس کلیک میکنم اسمه پارامتر رو rename میکنه
در زمان انتخاب پارامتر هم کلید سیمت راست موس با چپ فرقی نمیکنه
ممنون میشم راهنماییم کنید

Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
589
374
63
شیراز
دوست عزیز ممنون از راهنماییت اما من اصلا متوجه نشدم
پارامتر منظورتون چیه؟؟من نمیدونم پارامتر چیه
ببخشید کامل توضیح ندادم.منظور از پارامترها همون knob ها یا پیچهای تنظیم که در فیلتر موجود هستند.

h@d!_metal

Banned
24/8/09
188
13
0
Sirjan City
ببخشید کامل توضیح ندادم.منظور از پارامترها همون knob ها یا پیچهای تنظیم که در فیلتر موجود هستند.
دوست عزیزم مرسی
خوب بازم یه سوال پیش میاد
منظورتون اون ایکون که به شکل یه فلش رو به پایینه کلیک کنم و از presets اون افکت گزینه Create automation clip را انتخاب کنم؟؟
اگه منظورتون اونه که من چنین اسمی رو درش ندیدم
میشه بیشتر راهنماییم کنید؟؟

Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
589
374
63
شیراز
خواهش میکنم.لطفا به عکس ضمیمه رجوع کنید.

فایل های ضمیمه

• 41.6 KB نمایش‌ها: 62
4/12/09
95
20
0
اصفهان
باید بگم من پلاگینی که در شروع این پست معرفی کردم یعنی LOVE FILTER نیازی به اتومیشن نداره.این پلاگین یک LFO یا همون اسیلاتور داخلی داره که با تنظیم اون میشه تمامی پارامترهای موجود در پلاگین از جمله ولوم,پن ,فرکانس رو به اون لینک کرد تا به طور اتوماتیک حرکت کنند.

اما چون ظاهرن شما تازه کار هستید ساده ترین راه رو براتون توضیح میدم!!!

پلاگین EQ2رو باز کنید.
روی BAND FREQ کلیک راست کنید(همون دایره که سمت راست زیر ستونهای تنظیم لول فرکانسیتون هست).
گزینه Edit event رو انتخاب کنید.
یک صفحه باز میشه که با موس میتونید راحت داخلش نقاشی کنید!!!خودمونیو سادش
از خط وسط شروع کنید یه موج سینوسی بکشید.
حالا فرکانس مورد نظر شما بین بازه فرکانسی که مشخص کردید حرکت میکنه.
فقط میمونه لول فرکانس مورد نظر رو تنظیم کنید

موفق باشید

h@d!_metal

Banned
24/8/09
188
13
0
Sirjan City
باید بگم من پلاگینی که در شروع این پست معرفی کردم یعنی love filter نیازی به اتومیشن نداره.این پلاگین یک lfo یا همون اسیلاتور داخلی داره که با تنظیم اون میشه تمامی پارامترهای موجود در پلاگین از جمله ولوم,پن ,فرکانس رو به اون لینک کرد تا به طور اتوماتیک حرکت کنند.

اما چون ظاهرن شما تازه کار هستید ساده ترین راه رو براتون توضیح میدم!!!

پلاگین eq2رو باز کنید.
روی band freq کلیک راست کنید(همون دایره که سمت راست زیر ستونهای تنظیم لول فرکانسیتون هست).
گزینه edit event رو انتخاب کنید.
یک صفحه باز میشه که با موس میتونید راحت داخلش نقاشی کنید!!!خودمونیو سادش
از خط وسط شروع کنید یه موج سینوسی بکشید.
حالا فرکانس مورد نظر شما بین بازه فرکانسی که مشخص کردید حرکت میکنه.
فقط میمونه لول فرکانس مورد نظر رو تنظیم کنید

موفق باشید
سلام دوست عزیزم
من توصیه شما رو انجام دادم اما هیچ اثری نکرد
یعنی هیچ صدایی عوض نشد

Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
589
374
63
شیراز
خوب قبل از هر چیز شما ابتدا باید اون کانال صوتی یا سینت که قراره فیلتری بر روی اون اعمال شود رو باید به یکی از کانالهای میکسر لینک کنید.با استفاده از کادر سمت راست channel settings و تغییر به عدد دلخواه.مثلا با تغییر به عدد 2 به کانال دوم میکسر لینک میشه.
سپس باید فیلتر رو به همان کانال که در مرحله قبل لینک کردید اعمال کنید و بعد از طی مرحله ای که در پست قبل گفتم وارد پلی لیست شده و خواهید دید که یک Automation clip در قسمت Clip tracks قرار گرفته.
سپس بر روی هر ناحیه از خط اتومیشن که راست کلیک کنید یک نقطه اضافه میشه که میتونید با تغییر مکان اون نقطه اون پیچی رو که اتومیشن کردید تنظیم دلخواه کنید.البته باید بعدش آهنگو پلی کنید تا تغییراتو ببینید.

فایل های ضمیمه

• 41.5 KB نمایش‌ها: 22

h@d!_metal

Banned
24/8/09
188
13
0
Sirjan City
خوب قبل از هر چیز شما ابتدا باید اون کانال صوتی یا سینت که قراره فیلتری بر روی اون اعمال شود رو باید به یکی از کانالهای میکسر لینک کنید.با استفاده از کادر سمت راست channel settings و تغییر به عدد دلخواه.مثلا با تغییر به عدد 2 به کانال دوم میکسر لینک میشه.
سپس باید فیلتر رو به همان کانال که در مرحله قبل لینک کردید اعمال کنید و بعد از طی مرحله ای که در پست قبل گفتم وارد پلی لیست شده و خواهید دید که یک automation clip در قسمت clip tracks قرار گرفته.
سپس بر روی هر ناحیه از خط اتومیشن که راست کلیک کنید یک نقطه اضافه میشه که میتونید با تغییر مکان اون نقطه اون پیچی رو که اتومیشن کردید تنظیم دلخواه کنید.البته باید بعدش آهنگو پلی کنید تا تغییراتو ببینید.
مرسی دوست عزیزم
خیلی به دردم خورد
بازم ممنون خیلی بزرگوارید
امیدوارم جبران کنم
مرسی