درخواست اموزش و راهنمايي براي خريد كيبورد

شروع موضوع توسط Moein.s ‏19/9/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

1. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با سلام به دوستان عزيز.از دوستان كه با كيبورد كار ميكنن درخواست دارم اگه براشون مقدور باشه تصويري يا ويديويي از نحوه كار با نكات ابتدايي كيبورد كرگ و اين همه دكمه كه روش قرار داره توضيحي بدن كه كار اينا چيه...خيلي ممنون ميشم!!!يه راهنمايي هم از دوستان ميخواستم كه براي شروع كار با ارگ چه مدلي رو بخرم خوبه؟!خودم علاقه زيادي به مدل pa50 و pa800 دارم...:smile (53):

2. ارسلان

ارسلان عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست من
    من بیش از 12 ساله که تو موسیقی هستم و نوازندگی میکنم این مدلهای که شما میفرماید من چند سال پیش داشتم
    این مدلها جزو ارنجرهای حرفه ای به حساب میان و برای شروع گزینه مناسبی نیست از من میشنوید باید با مدلهای آموزشی شروع کنید تا بتونی پیشرفت کنید

3. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خب نظر شما هم درسته و ممنون از راهنماييتون...اما خب كيبورد هايي مثل ياماها PSRكه ميشه واس كارهاي ابتدايي استفاده كرد و براي شروع مناسب هستن...اما در حال ديگه ريتم هاي زياد جالبي رو ساپورت نميكنن بعدش صداي ساز هاش زياد جالب نيست.اما خب يه كيبوردي مثل pa50هم حرفه اي تر هستش و هم ريتم هاي زيادي رو ساپورت ميكنه هم صداهاي زياد تري داره...بنظرمن اينطوري بهتر ميشه راه افتاد...اگه ريتم بره بالاخره اهنگ رو هم ميشه يجوري دراورده ديگ!!!:smile (74):

4. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوست عزیز.

تازه کاریه شما دلیل بر این نیست که از یه ساز مدل پایین استفاده کنید.............!
    کیفیت بد صداها وریتم ها باعث خستگی روح شما میشه. این کار باعث می شه تا با سازتون ارتباط خوبی بر قرار نکنین.
    من شخصا به این اعتقاد دارم که باید با ساز یه ارتباط حسی برقرار کرد. این خیلی مهمه........!

به نظر من pa-800 خیلی بهتره. البته اگه مشکل مالی ندارین. من خودم pa2X-pro دارم و خیلی باهاش حال می کنم. دوتا کیبورد دیگه هم دارم که مال خیلی وقت پیشه. ولی هنوز نگهشون داشتم. چون باهاشون بزرگ شدم. و انگار بچه هامن...............!
    من حدود 20 ساله که کیبورد میزنم. و همیشه از بهترین برندها و مدلهای روز استفاده کردم. از CASIO, Roland, GEM گرفته تا KORG.
    حالا هر کیبوردی که میدونی بیشتر باهاش حال می کنی تهیه کن. البته با در نظر گرفتن بودجه مالیتون بین این دو مدلی که گفتی یکیشو بخر.

البته نظر بنده باعث سوء تفاهم و جسارت به دیگر اساتید و دوستان نشه.

موفق باشی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوستان عزيز...اره دوست عزيز...ايول!منم نظرم اينه!!!هركسي كه تازه كاره بنظر من نبايد از مدل پايين شروع كنه...من خودم علاقه شديدي به pa800دارم.اما قيمتش خب خيلي بالاست نسبت به بودجه من...فكركنم حدوداي 2و500يا 800 باشه!درسته؟اما بعد اون به مدل pa50علاقه دارم و با توجه به قيمتش كارايي خوبي داره و مجلسي هم هست...شماخودت با اين دومدل كاركردي؟چطوره كارباهاش؟ساده؟!قيمتش اگه اطلاع دقيق داري بي زحمت منو مطلع كن...ممنون!

6. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من با pa-50 کارکردم. ولی 800 نه......!
    50 نصبت به قیمتش کارایی خوبی داره. بعدشم تمام برنامه ها و ریتم ها و سمپلاش تو بازار فراوونه....! از این لحاظ حرف نداره.
    قیمت دقیقشو ندارم. نمی دونم هنوز نوش تو بازار هست یا نه. ولی فکر می کنم کار کرده سالمش حدود 900 تا 1.100 باشه.
    ولی بازم پرس و جو کن............!
    از لحاظ کارایی هم بگم: واسه اون کاری که شما می خوای بکنی خیلی سادست. شما فکر نکنم چیز خواصی از کیبورد بخوای. در حد نوازندگیه. نـــــــــــــــــــه؟

7. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اره درسته...واس كار هاي زياد سنگين نميخوام مثل استديو و اين جور چيزا...بيشتر واس نوازندگي خودم و فوقش يه مدت نوازندگي تو مجالس باشه كه جواب اون رو هم بده...حالا نميدونم جواب بده يا نه...البته خيلي هارو ديدم واس مجالس از اين كيبورد استفاده ميكنن...حالا اين حرف درمورد اين كيبورد درسته كه تو مدت زمان مصرف هنگ ميكنه؟اگه بخواي وسط كار دچار مشكل نشي ميشه از دوتا كيبورد استفاده كرد؟

8. امير حسين حبيبي

امير حسين حبيبي عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    من بهتون pa80 رو پيشنهاد ميكنم كه مرگ نداره و كيفيتش هم از 50 خيلي بهتره , مشكلاتي مثل هنگ كردن هم نداره ولي از اونجائيكه اكثرا از اين مدل براي موزيك مجالس استفاده ميكردن و هنوز هم استفاده ميشه بايد دنبال يه سالمش بگردي اگر با اين موارد نميتوني كنار بياي بنظرم 50 گزينه مناسبي هست از نظر قيمت (در ضمن من از منبع معتبري شنيدم 800 مشكلاتي هم داره , نميدونم چون باهاش كار نكردم اگر خواستي 800 بخري بيشتر تحقيق كن)
    راستي يادم رفت بگم اگر به سمپل نياز نداري ميتوني Pa500 بخري كيبورد كامل و خوبيه

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏6/10/11
  9. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست گرامی

من اصلا با 500 حال نمیکنم. مثل اصباب بازیه. خیلی ضعیفه. منم شنیدم مشکل داره. با 500 یکی از دوستام کار کردم مثل پلاستیک کهنست. البته هنوز از وارداتش چیزی نگذشته کلی خرابی داره.
    به گفته ی امیر عزیز اگه 80 گیرت بیاد حرف نداره. کلاویه های نصبتا بهتری داره.
    واسه خرید عجله نکن......!

10. Hamed Sedighi

Hamed Sedighi نوازنده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    اگر بین همین دو مدل می خواهید انتخاب کنید به نظر من pa800 رو بخرید .

11. swt

swt

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان من دانشجویی ترم 3 کامپیوتر هستم البته تو مقطعه کاردانی)این چند سال اصلا وقت نشد برم تو کار موسیقی به دلایل خیلی زیاد)اما الان می خوام بیام تو این کار)الانم دقیقا 200 هزار تومن پول دارم واسه ارگ...می خواستم از شما دوستان که یه ارگ واسه یاد گیری تو این رنج قیمت بهم معرفی کنید... مرسی:smile (73):

12. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    پاسخ:

سلام.دوست عزيز ما يجورايي مث هميم...منم اتفاقا دارم رشته كامپيوتر تحصيل ميكنم...بدجوري افتادم توخط نوازندگي و خصوصا با كيبورد.اما خب بنظر من200 تومن فكرنكنم بشه كيبوردي رو خريد كه امكانات زيادي داشته باشه.قيمتyamaha psr540رو حدودا 300 هزار تومن قيمتشو گرفتم.با اين حال باز هم امكانات و صداهاي زيادي نداره بنظرمن...اما اگه بتوني900الي1تومن جور كني يه كيبورد خوبي مثkorg-pa50يا yamaha a1000بخري خيلي بهتره.من خودم دنبال p50هستم...:smile (47):

13. WEDER

WEDER عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کمک برای خرید

سلام دوستان خوشحالم که با این سایت آشنا شدم
    من میخوام یه مدل کیبورد بگیرم اما نمیدونم کدوم مدلش برام مناسبه

البته من مبتدی هستم بنظر شما pa50 یا pa800 یا pa800 و اینکه ممنون میشم قیمتشو بهم بگید من شنیدم کیبوردها گران شدن درسته آیا؟

بعد میشه در مورد سمپل کردن و ... یه مختصر توضیحی بدید مرسی

14. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوست من خیلی خوش اومدی به جمع ما
    ببین برادر اگه هنوز با کیبورد کار نکردی و تازه میخوای شروع کنی هیچ کدوم از این مدلها برات مناسب نیست برای شما بهتره با کیبوردهای آموزشی شروع کنی که هم از نظر امکانات برای شما بهتر و کامل تره و هم از نظر قیمت بهتره تا یک مقدار که یاد گرفتی با کیبوردهای سنگین تر کار کنی پیشنهاد من A300 یا E423 هست
    اگر کمی بلدی میتونی نوازندگی کنی ولی در حد آماتور با کیبورهای نیمه حرفه ای کار کن مثل or700 یا s710
    این سه مدلی که شما نام بردین برای افراد حرفه ای هستن که برای مجلس تهیه میکنن . کار کردن با این مدلها سخته و دل افراد آماتور میزنه یعنی شما برای شروع اگر با این مدلهای کرگ کار کنی از نوازندگی دل زده میشی
    سمپل بدرد افراد مجلسی میخوره که بیشتر برای ریتم استفاده میشه یا یه جور ساده بگم سمپل ریتم باکیفیته و برای افراد آماتور چیز مناسبی نیست که بخوای سمپل ملاک خرید قرار بدی
    قیمت:pa80 آکبند نداره کارکرده از 1400 تا 2 ملیون pa50 آکبند 1650 pa800 هم 2850 قیمت در تاریخ 20/8/90

15. WEDER

WEDER عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    تشکر از راهنمایی شما دوست هنوز

میبخشید این مدل کیبوردها در بازار موجود است اونایی که برا آموزش معرفی کردید من اصلا باهاش کار نکردم البته چون شدید علاقه دارم یاد بگیرم میخوام خودتون یه مدلشو بگید و ممونو میشم کمکم کنید از کجا بتونم تهیه کنم موقعیت من شیراز هست

یعنی خوب نیست حداقل یه pa50 بگیرم چون قبلش از یکی کمک خواستم مستقیم بهم گفت pa800 همه چی داره و میتونی سریع یاد بگیری

16. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام به همه دوستان..والا دوست عزيز نظرشماه درسته كه واس من و امثال من ها كه تازه ميخوايم شروع كنيم و اماتور هستيم بهتره با كيبورد هاي پايين شروع كنيم و اين حرفتو قبول دارم.اما خب ايا اين كيبورد هايي كه معرفي كردي شما جوري هست كه ساز ها و ريتم هاي ايراني رو ساپورت كنه و ريتم واسش موجود هست؟!به هرحال كسي كه اين كيبورد هارو ميگيره قراره با سبك ايراني كاركنه پس بايد اين ريتم و صدا هارو داشته باشه اگه نداشته كه بدتر ادم زده ميشه از اين كار!!!اگه اطلاعاتي دارين شما در اختيار ما بزارين...ممنون درظمن a300منظورتون yamaha a300؟:smile (14):

17. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    چشم دوستان من راجب این مدلها یک توضیح مختصری میدم به امید این که شماهم به جمع نوازندگان این ساز بسیار دوست داشتنی بپیوندید
    بله این مدل کیبوردها در ایران کاملا موجود هست و کار کردن باهاشون برای فراد مبتدی و تازه وارد طراحی شده تا بتونن ازامکانات بالای این سازها استفاده کنند که در ادامه میگم.
    چون من تهران هستم دقیقا نمیدونم ولی شنیدم تو شیراز یه پاساژمعروف هست که لوازم موسیقی و کیبورد میفروشن اگر برید اونجا حتما میتونید پیدا کنید.
    خوب هر کسی یه نظری داره و نظرش محترمه اما بنده صلاح نمیدونم شما این کارو بکنی خود من بعد از 12 سال نوازندگی به تازگی یه pa800 گرفتم ولی بازم یکم سختم هست باهاش کار کنم اگر شما برای شروع بگیرید به دلیل سنگین بودن ساز دل زده خواهید شد
    pa800 یکی از قول های ارنجر تولید شده توسط کرگ هست که تمام امکانات حرفه ای روبه طور کامل ساپورت میکنه ولی برای شمای که تازه میخواین شروع کنین حجم سمپل یا وکال هارمونی یا افتر تاچ یا خیلی چیزهای دیگه چه اهمیتی داره؟
    از طرفی شما اگر بگید آموزشی نمیخوام حرفه ای میخوام از طرف دیگه pa800 که 3 ملیون قیمتش که برای شروع کمتر کسی میاد این مبلغ هزینه میکنه
    و خدایش هم خیلی برای شروع این همه پول نتیجش این میشه که شما نه آموزشی خریدی نه حرفه ای و هیچ وقت نوازندگی شروع نمیکنی.

18. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    بله ساز yamaha a300 یه ساز اورینتال هست و منحصر به کشورهای خاورمیانه از جمله ایران هست داخل خود دستگاه ریتمهای ایرانی عربی کردی ترکی بندری موجود هست و از طریق pc میتونید ریتم های کامل کیبورد A1000 روی دستگاه اجرا کنید از نظر صدا هم کامل هست و صداهای ایرانی مثل سنتور نی تار سه تار ..... کامل موجود هست و از نظر صداهای ایرانی کم و کسری نداره
    ساز yamaha E423 غربی هست و صداهای ایرانی نداره اما چون پورت usb داره میتونید راحت ریتم ها و صداهای کیبوردهای دیگه مثل psr1000 روش اجرا کنین
    پیشنهاد من E423 هست درسته که صداهای ایرانی نداره ولی جدیدتر و به روزتر هست usb هم داره که a300 فقد برای pc داره از نظر امکانات هم از a300 قوی تر هست ریتم و صدای ایرانی هم براش بسیار موجود هست که خودتون میتونید به کیبورد بدید اما a300 تا 20 عدد ریتم فروشنده داخل دستگاه میده و کار سختی هست که خودتون بخواید بهش ریتم بدید.

19. amir- paradise

amir- paradise عضو سایت

امتیازات:
    +205 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    در کل برتری کیبوردهای آموزشی نصبت به حرفه ای این هست که داخل مانیتور کلاویه ها و نت هارو نشون میده و طریقه انگشت گذاری صحیح رو به شما نشون میده طریقه آکردگیری(تک انگشتی،دو انگشتی و سه انگشتی) و نوت خوانی رو به شما آموزش میده و نوازندگی و کارکردن باهاش بسیار راحت و آسون هست
    در کل ساده بگم کسی که کیبورد آموزشی میخره انگار یه معلم خصوصی استخدام کرده تا تمام راه و چاه نوازندگی یاد بده و اگر شما کمی باهوش و پشت کار داشته باشد دیگه احتیاجی به معلم ندارید(البته برای استارت اولیه و شروع) و خود دستگاه همه چیز به شما یاد خواهد داد
    خود من 11 سال پیش یه کیبورد آموزشی خریدم و با همون 1 سال کار کردم تا امروز هم هیچ معلمی نداشتم به شماهم پیشنهاد میکنم تو خریدش شک نکنید.

20. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلامي دوباره ممنون از اطلاعاتي كه دادين خب شما ميگين كه هردو اين كيبورد هاريتم ها و صداهاي ايراني رو ساپورت ميكنن پس؟!امكانات اين دومدل چي هستش؟چه نوع فرمتي رو ساپورت ميكنه؟ورودي هايي مثل فلاپي رو داره!؟طوري هست كه بشه باهاش يه آهنگ ايراني رو اجرا كرد؟شما خودتون كه كاركردين چندسال كدومشو پيشنهادميدين؟
    خب شما كه نظرتون اينه تا چه زماني پيشنهادتونه كه با اين مدل ها كار كرد؟يه نوازنده آماتور بايد به چه سطحي برسه؟:smile (74):

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. بهترین کیبورد برای آموزش

,
  2. بهترین کیبورد یا ارگ برای اموزش

,
  3. چه نوع کیبوردی برای مبتدیان خوب است

,
  4. کیبورد برای شروع,
  5. بهترین ارگ برای اموزش متد غربی,
  6. بهترین اروگ برای اموزش متد غربی