درخواست اموزش فوری وسریع آکورد گذاری

شروع موضوع توسط abbas mahmoodi ‏28/1/14 در انجمن Chords ( آکوردها )

تاپیک درخواست اموزش فوری وسریع آکورد گذاری تالار Chords ( آکوردها ) در persian-music.org.

1. abbas mahmoodi

abbas mahmoodi عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام.من نه مبتدیم نه حرفه ای.اکوردها رو یادبگیرم میشم حرفه ای.لطفا یه نفر اگه میتونه یه هفته ای بهم یاد بده ممنونش میشم و براش جبران میکنم.
    بازم ممنون

2. 2remi

2remi عضو سایت

امتیازات:
    +73 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    دوست من ((آکوردها رو یه هفته ای بهم یاد بدید میشم حرفه ای)) یه جورایی شبیه جدول ضربو بهم یاد بدی میشم استاد دانشگاست ( یا یه مثالی شبیه این ... من هیچوقت تو اینجور مثال زدن خوب نبودم...!!! ;):);) )
    ببین این آکورد ها مثل یه مشت مصالح ساختمانی هستن که شناختنشون یه چیزیه استفاده کردن ازشون یه چیز...(مصالح ساختمانی خیلی باحال بود..!!!;):);) ))
    درک درست از آکردها برای استفاده سالها مطالعه و تمرین تئوری و عملی زیر نظر یک استاد آگاهو میطلبه...
    اما برای شناخت اسمی آکردها فکر میکنم تهیه ی یه کتاب تئوری کافی باشه...(تو آرشیو همین سایتم خیلی از این چیزاست...!!)
    اگه یه هفته ای حرفه ای شدی بگو منم عین تو عمل کنم ...!!!( شوخی کردم) ;):);)

3. MohammaD_MirzaD

MohammaD_MirzaD عضو سایت

امتیازات:
    +16 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام و عرض ادب
    من 22 سالمه تازه میخوام برم کلاس موسیقی سازم کیبورد هست علاقه زیادی یه موسیقی و کیبورد دارم استعداد یادگیریش هم دارم به نظر شما چقد طول میشه بتونم در حد حرفه ای بزنم؟

4. abbas mahmoodi

abbas mahmoodi عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    والا من رفتم گیتار الکتریک گفتن 6 ماهه میشی متالیکا از نوع ایرانیش ولی هنوز 2 سال از اون ماجرا میگذره و .......

5. MR.FOG

MR.FOG عضو سایت

امتیازات:
    +154 / 4 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    نمیدونم چرا وقتی کسی سوال می پرسه انقدر می ترسونیدش ! آکورد ها رو میتونید 1 هفته ای یاد بگیرید ، نه فقط اسم بلکه نحوه ی آکورد گذاری
    یا حداقل اکورد های پر کاربرد رو می تونید یاد بگیرید

اما برای درک درستشون زمان بیشتری لازم هست

این جمله "سالها مطالعه و تمرین تئوری و عملی زیر نظر یک استاد آگاهو میطلبه" درسته اما بیشترین حسی که به سوال کننده میده حس نا امیدی و ترس هست که انگار این راه انقدر طولانی و سخت هست که اصلا بهتره بهش فکر هم نکنه

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  6. 2remi

2remi عضو سایت

امتیازات:
    +73 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason

من قصدم نا امید کردن نبود...!!!
    اما دقیقا قصدم این بود که بگم این راه بسیار طولانی و سخت هستش که اگه کسی میخواد توش قدم بذاره نباید با ذهنیت یادگیری یک هفته ای و حرفه ای شدن بیاد ...
    چون احساس کردم دوستمون این ذهنیتو داره و این نوع تفکر خیلی گمراه کنندست و استعداد هارو از مسیر دور میکنه خواستم تو این تایپیک چیزی نوشته باشم همین ...

7. saeedforghani

saeedforghani عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +41 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    راه خیلی ساده و تا حدودی کار راه بنداز اینه که شما اول گام ملودیتونا داشته باشید،
    هر ملودی را میشه با کورد های درجه اول tonic ، چهارم subdominant و پنجم dominant در ساده ترین حالت آکورد نویسی کرد...
    حالا اگه بخواین بدونید آکورد ها چه طوری روی این درجات شکل میگیرن از فرمول P43 برای کورد های ماژور و P34 برای کورد های مینور میشه استفاده کرد (P یعنی نت پایه و اعداد بعدش هم نت هایی هستند که با اختلاف 3 یا 4 نیم پرده قرار میگیرن) باز برای اطلاعات بیشتر میتونید به تاپیک هایی که جناب شعبانیان در این زمینه نوشتند مراجعه کنید که دقیق تر و مفصل تر توضیح دادند...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  8. abbas mahmoodi

abbas mahmoodi عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دم همگی دوستان گرم.اگه کسی فایل pdf در این زمینه داره لطفا بزاره برا دانلود.ممنونش میشم.فقط توروخدا تئوری موسیقیو نزارید که هرچی میخونم اصلا ربطی به آکورد نداشت و همش فرکانسو شکل نت ها بود و آخرم هیچی سر درنیاوردم

9. yorgun

yorgun عضو سایت

امتیازات:
    +175 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    فک کنم کارتونو راه بندازه درخواست اموزش فوری وسریع آکورد گذاری-guitar-chords-chart-complete-114.jpg

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  10. abbas mahmoodi

abbas mahmoodi عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقا چقد خدایی بچه با معرفت هست اینجا.ایول. ولی منظورمو فکر کنم بد فهموندم.من مثلا یک آهنگیو گوش میدمو میخوام اونو REMAKE کنم.اولین چیزی که مورد نیازه آکورد اونه تا به بعد.اما من در آوردن آکوردها که چه جوریه و اینها و بهتر بگم هیچی از آکورد و گام اینجور چیزا حالیم نیس.یکی بتونه یادم بده واقعا ممنونش میشم.

11. yorgun

yorgun عضو سایت

امتیازات:
    +175 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خوب قضیه یخورده فرق کرد...
    واسه این کار شما باید بتونین با شنیدن نت تشخیص بدین چه نتی هست.
    که اینم فقط و فقط با تمرین اصولی بدست میاد.
    ولی باز اگه حوصله تئوری ندارین! می تونین تجربی کار کنین. از نرم افزار ear master می تونین واسه تقویت گوشاتون برای تشخیص نت استفاده کنین.
    این گام Dm یا (ر مینور) هستش شمارهایی که رو دایره هاست ترتیب انگشت گذاریو نشون میده اگه به دردتون خورد بقیه گامارم تا جایی که بتونم میذارم.

فایل های ضمیمه:

12. suymun

suymun عضو سایت

شغل :
    مدرس،آهنگساز،تنظیم کننده ونوازنده
    امتیازات:
    +69 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    دوست عزیز موسیقی رو خیلی ناچیز و کوچک فرض کردی. دیدت رو عوض کن و برو کلاس و اصولی کار کن.موفق باشی.

بارگذاری...