درخواست استادی که سن براش مهم نباشه

شروع موضوع توسط maryam.gh ‏5/4/15 در انجمن ویلن

تاپیک درخواست استادی که سن براش مهم نباشه تالار ویلن در persian-music.org.

1. maryam.gh

maryam.gh

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    سلام به همگی
    من 33 سالمه قبلا گیتار کار کردم و تا اندازه ای میتونم بنوازم ولی راستش ساز مورد علاقه ام ویولون هستش و میخوام الان برم کلاس و یه استاد خوب میخوام که واقعا به محدودیت سنی برای یادگیری ساز اهمیت نده.
    همه سختی های کار رو هم میدونم و خودم رو برای تلاش و همت زیاد آماده کردم الان تنها مشکلم پیدا کردن یه استاد خوبو دلسوزه که باور داشته باشه آدم تویه هر سنی میتونه نوازنده بشه
    اگه کمکم کنید ازتون ممنون میشم

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز خوش امدید.
    همچین چیزی نیست که اساتید فقط برای رده سنی خاصی تدریس انجام بدن
    به چز اساتیدی که موسیقی ارف و کودکان کار میکنند.
    شما بدون استرس و نگرانی با تحقیق بهترین اموزشگاهی رو که اهل فن در نزدیک محل زندگی یا شهرتون پیشنهاد میکنند رو انتخاب کرده و شروع کنید.
    هیچ وقت برای یادگیری دیر نیست

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
  3. maryam.gh

maryam.gh

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    ممنون از اینکه فوری جوابم رو دادین این نشانه فعال و خوب بودن یه سایته.
    من غرب تهران هستم اگه ممکنه یه استاد خوب و با حوصله بهم معرفی کنید چون راستش اصلا استاد ویولون نمیشناسم.

4. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    آموزشگاه موسیقی پارت واقع در ستار خان
    شاید بشه گفت بهترین آموزشگاهی هست که در تهران وجود داره!!!
    تمامی اساتیدش هم یا استاد دانشگاه هستن و اونجا تدریس میکنن
    یا دانشجوی رشته موسیقی بودن یا هستن

5. maryam.gh

maryam.gh

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    ممنون از راهنماییتون حتما یه سر به این آموزشگاه میزنم

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. میثم دایی

میثم دایی

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    من که از آموزشگاه ها دل خوشی ندارم. همشون برای پول کار میکنن. انقدر لفت میدن تا شهریه بیشتر بگیرن... در انتخاب آموزشگاه دقت کنید. من که تجربه ی بدی دارم. و اصلا تایید نمیکنم هیچ آموزشگاهی و.
    موفق باشید...

7. maryam.gh

maryam.gh

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    بله دقیقا نگرانی منم از همینه. من یه استاد باتجربه و باحوصله میخوام که بتونم انوازندگی رو تا آخر باهاش ادامه بدم اگر از دوستان حاظر در سایت کسی هست که استاد خوبی میشناسه بهم معرفی کنه لطفا. اگه لازم باشه کلاس خصوصی میگیرم که خودمو درگیره بعضی از این آموزشگاه هایه سودجو نکنم

8. samir73

samir73

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    وا مگه استادا سنم واسشون مهمه ؟اما سنتونم خیلی ک زیاد نیست

9. maryam.gh

maryam.gh

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    آخه بعضی از استادا میگن هنرآموز حتما باید زیر 12سال باشه.
    واسه همینم من میخوام استادم واقعا قبول داشته باشه که توی هر سنی میشه یاد گرفت. چون خیلی ها متاسفانه فقط واسه گرفتن شهریه میگن مشکلی نیست ولی فکر واقعیشون یه چیز دیگست. بهرحال ممنون از لطف همه دوستان

10. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,208 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    دوست عزیز از قدیم میگن "ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازست"! اما بعضاً واقعیتها خارج از ضرب المثل هم کار میکنن.

سالها پیش من در "مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما" (تهران) با متد Beyer پیانو تدریس میکردم. در اون مدرسه هنرجوهای کودک و نوجوان فقط پذیرفته میشد (الآن اطلاع ندارم پذیرش به شکلی هست). مربیان هم کارشون رو طبق روال انجام میدادند. بعضاً پیش میومد که برای تدریس هنرجوی بزرگسال در خارج از مدرسه، مراجعه خصوصی میشد. من معمولاً قبول نمیکردم، مگر اینکه هنرجو سابقه ی قبلی موفق آموزش داشته باشه. ولی همکارانی که به هر نحوی قبول میکردند که با هنرجوی بزرگسال در خارج از مدرسه کار کنند، عملاً نتیجه ای نمیگرفتند. در واقع این هنرجو بود که نتیجه ای نمیگرفت.

خارج از ترجیح های شخصی من و شما، بحث "یاد گیری"، یک مبحث بزرگ در روانشناسی هست. تحقیقات نشون داده که ساختار شخصیتی "مشق پذیری" که در کودکان بطور غریزی وجود داره، آموزش مباحث "تمرینی" رو برای اونها سهل تر میکنه. همونطور که در مباحث "تحلیلی و استدلالی"، کودکان بمراتب کنش های ضعیف تری نسبت به بزرگسالان دارند. کودکان بخاطر عمیق نبودن هیجانات، عواطف و همچنین قدرت منطق واستدلال، مانعی در مقابل "تقلید پذیری" شون ندارند بنابر این بی توجه به نتایج و تاثیرات اون مبحث، شروع به تمرین (و به عبارتی تقلید) میکنند. بزرگسالان بخاطر عمق عاطفی و قدرت تحلیل قوی تری که در مقایسه با کودکان دارند، از مبحثی که در حال یادگیری هستند، مدام انتظار "تاثیر" دارند و هر لحظه در حال "قضاوت" هستند. به عبارتی اندیشه و هیجانات یک بزرگسال، مثل یک فیلتر، مانع پیش رفتن کارهای تمرینی شون میشه. بر عکس، بزرگسالان در مباحثی که "تمرینی" و مستمر نباشه و مستقیماً با فکر کار کنه، بمراتب موفق تر و سریع تر هستند. یک بچه اول ابتدایی کاری به این نداره که مثلاً "تمرینات مشق حروف الفبا" رو دوست داره یا نداره. فقط مینویسه و مینویسه! اما یک بزرگتر وقتی تمرینات انگشت گذاری پیانو رو دو بار انجام میده، دیگه سومین بار به زور انجامش میده! چون از چیزی که میشنوه انتظار تاثیر عاطفی داره و این چیزی هست که در "مشق کردن" وجود نداره. همین فاکتور "علاقه" یه موقع میبینی که مانع پیشرفت آموزشی بزرگسالان میشه!

با این حال من منکر استثنأ هم نیستم. مواردی هم وجود داشته که در بزرگسالی ساز رو شروع کرده و به جای خوبی هم رسیده. البته آمار این موارد طبق تجربه، در سازهای مختلف متفاوت بوده. معمولاً در گیتار این موارد بیشتر از پیانو دیده شده. در ویولن که من به مورد استثنأی اینچنینی برخورد نکردم. توصیه من اینه که شما هم شروع کنید. بدون فکر کردن، و بدون حس کردن! شاید شما هم جزو استثنأ ها باشید. به دور از نتیجه ی موفق یا نا موفق، به هرحال این هم میتونه تجربه ای در زندگی باشه.

به همون اندازه ای که "امیدوار کردن" رو باور ندارم، اعتقادی به "نا امید کردن" و این چیزها هم ندارم. من معتقدم که "حقیقت"، خارج از قضاوت "تلخ" و یا "شیرین" بودنش توسط من و شما، فی نفسه زیباست؛ چون از جنس صداقته. در شرایط اقتصادی فعلی که همه ی مربیان نوازندگی هنرجو رو رو هوا شکار میکنن، مربی ای که صادقانه بگه "زیر 12 سال فقط قبول میکنه" رو باید دستشو بوسید! بعضاً ما خودمون هستیم که طرف مقابل رو وادار به دروغ گفتن میکنیم.

آخرین ویرایش: ‏9/4/15
    • خوشم اومد خوشم اومد x 7
  11. maryam.gh

maryam.gh

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    سلام دوست عزیز از اینکه صادقانه همه چیز رو توضیح دادین ممنونم. اگرچه توضیحاتتون به ظاهر امیوار کننده نبود ولی کاملا حق با شماست چون خود من هم موقع تدریس زبان انگلیسی به کودکان و بزرگسالان همین رو حس میکنم چون بچه ها خیلی راحت همون کلمه ای رو که من میگم تقلید میکنن این موضوع برای بقیه مطالب درسی هم وجود داره. ولی از اونجایی که من کلا آدمی هستم که دوست دارم زگهواره تا گور دانش بجویم پس به سمت رویاهام میرم و خودم رو به چالش میکشم و تا حالا به سمت هر کاری رفتم به سرانجام رسوندمش واسه همین به خودم شک ندارم که از پسش بر میام ولی خوب شما هم خودتون مدرس هستید و قطعا میدونید که دیدگاه و تفکرات یک مدرس روی تدریسش تاثیر زیادی میذاره.

12. maryam.gh

maryam.gh

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    به همین دلیله که دنبال یه استاد خوب میگردم

بارگذاری...