درخواست آموزش صحیح رپ

شروع موضوع توسط amiR-hossein ‏20/8/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. amiR-hossein

amiR-hossein

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    سلام خدمت عزیزان
    الان این سبک (رپ) تو ایران زیاد شده ولی متعصفانه داره تو یه راه های دیگه ی قدم میزاره و از سبک اصیل خودش در اومده همینطور کشور بنیان گذار این سبک (آمریکا).
    حالا من از دوستان اهل موسیقی یا موسیقی دان ، میخوام که راجب این سبک توضیح یا آموزش های مختصری بدن و واسه علاقه مندان و یا خوانندگان رپ یه نوع فانوسی باشه.
    پس از درخواستم جدا نشیم و وارده حاشیه نشیم
    درخواست آموزش کوچک و توضیح درباره ی rap/hiphop
    یا علی

2. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +318 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    به نظر من رپی که تو ایران داره اجرا میشه " رپ " نیست . درسته خیلی نزدیکه به رپ ولی این دلیل نمیشه که هر نوع موسیقی گفتاری و رپ حساب کنید . خودتون میدونید که ضعیفترین قشر موسیقی ایران شده رپ . چرا که همه فکر میکنن رپ خوندن به گفتاری و تُند خوانیه . گذشته از دو سه نفر که دارن مقررات رو رعایت میکنن و توجه میکنن به نوع موسیقی اما واسه پیشرفت و یادگیری من توصیه میکنم از همون رپ های آمریکا شروع کنید . سعی کنید خودتون رو با روش غلط مچ نکنید . البته ماشالله هزار ماشالله بچه های رپر ایران که توی رپ خونی حرف اول رو میزنن چون رویه هر نوع موسیقی رپ میخونن غافل از اینکه رپ سبکی جدا و نوع و روش های جدا داره . هر چیزی حساب و کتابی داره :d

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. amiR-hossein

amiR-hossein

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    موافقم ولی هستن از رپر های ایران که واقعا کارشون درسته

4. ali32

ali32 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    سلام یه رپر اصالتش به این 2 مربوط میشه فلو شعر
    فلو خط ملودی یک رپر به حساب میاد که تو این خط ملودی باید از تکنیک هم استفاده کنه که اگه توجه کنین یک رپر خوب استیل و فلو مخصوص خودشو داره
    و اما شعر معمولا شعر تو این سبک ساده اما با معنی هست که باید حساسیت زیادی روی قافیه ها داشت اما نه به اندازه ی معنی و منظور اینه که هدف و معنای آهنگ نباید فدای قافیه بشه
    رپ جز فرهنگ هیپ هاپ هست که همونطور میدونین این فرهنگ بر میگرده به سیاه پوست های امریکا
    در مورد موزیک این آهنگ هم باید بگم که رپ نسبت به بیشتر سبک ها ریتم محور تر هست و بشتر از ریتم استفاده مشیه تا ملودی و ملودی اون هم معمولا ملودی های ساده ای انتخاب میشه تا بهتر تو خاطر شنوده نقش ببنده . یکی از مواردی که میشه گفت از اجزای موزیک رپ هست تکنیک سمپلینگ یا ری سملینگ هست که اگر اشتباه نکنم میتونید نمونه ی این تکنیک رو تو آهنگ بای بای از گروه تن به ده ببینین یکی از تکنیک های دیگه که تو این سبک زیاد استفاده میشه اسکرچ هست تو رپ و مخصوصا اجرا های لایو دی جی حکم گیتاریست توی یک گروه راک رو داره توی این سبک یکی دیگه از حرکات جالبی که استفاده مشه تو رپ بیت باکس هست که که توسط شخصی به نام بیت باکسر بوسیله ی دهان زده میشه و معمولا روی اون بداه رپر ها اشعرشونو میگن که معمولا به فری استایل معروف هست و این هم جز تفوت هی رپر هاست که البته باز هم این ها بیشتر به فرهنگ هیپ هاپ و اون اوایل برمیگرده
    بزرگان این سبک هم میشه از امینم توپاک دکتر دری لیل وین سنوپداگگ و.... بزرگان دیگری نام برد که من بیشتر کسانی رو نام بردم که تو کشور ما هم شناخته شده هستن
    و تو کشور ما معمولا افرادی کاملا بی سواد نه تنها رپ میخونن بلکه نظر کارشناسانه هم میدن و چون موزیک خوذشون ضعیف هست موزیک های سبک های دیگه رو زیر سوال میبرن حتی من یادم هست یکی از این ئوستان هیپ هاپی نما به میزان میگفت تمپو و میگفت 6.8 یک تمپو هست یا مثلا من میگفتم که موزیک انجام وظیفه از هیکس 6.8 هست و یکی از دوستان میگفت خدا نکنه که هیچکس 6.8 هشت بخونه این حرفا چیه میزنی و.... از این قبیل صحبت ها
    یا م اسم موزیک هوس رو روی رپ میزارن و .. من امیدوارم کسانی که قصد دارن به موزیک رپ روی بیارن اول فرهنگ هیپ هاپ و بعد موسیقی رو فرا بگیرن
    اگر اشتباهی در صحبت های من بود خوشحال میشم دوستان اشتباهات من رو بگن و اگر سوال خاصی داشتن بازم خوشحال میشم سوال کنن و اگر جواب سوال رو بدونم جواب میدم :smile (29):

5. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +304 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوست عزيز رپ فارسي با رپ دو تا بحث جدا هست.در رپ فارسي خيلي قانون ها فرق داره و ربطي به رپ آمريكا نداره و اصل رپ توي موسيقي ايران بوده اما غربي ها هميشه از تمدن ما بيشتر استفاده كردن تا خودمون.

رپ خواني اولين نكته اي كه لازمش هست شعر و روايت درست هست . روايات شما بايد واقعي باشه جز اون شما رپ فارسي نميخوني . يكي از ويژگي ها رپ فارسي اينه شما بايد واقعي به همه چي نگاه كني.اين واقعيت ميتونه تو قالب هاي گوناگون باشه . . ميتونه گنگ باشه ميتونه سياسي باشه ميتوني اجتماعي باشه و . . .

يه نكته ديگه اينه كه شما بايد ريتم خواني قوي داشته باشي . . ضد ضرب خواني و خيلي موارد ديگر كه مربوط وزن خواني و ريتم خواني ميشه . . .

نكته ديگر استايل بايد داشته باشي . اين انتخاب استايل سخترين مرحله شماس كه از شعر گفتنم سختر هست . . . هر كسي استايلي داره كه اين استايل شامل صدا و قيافه و ضاهر ادمها ميشه مثلا من و شما و اقا نيما هر كدوم يه صدا داريم يه تيپ داريم كه فرق داره باهم حالا شما در خوانندگي بايد استايلي داشته باشي كه حداقل از 70 ميليون تك باشي.

خيلي موارد ديگر هست كه اگر علاقه مند باشي ميتونم بهت توضيح بدم تو پيغام خصوصي

6. ali32

ali32 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    من از خیلیا شندم که رپ مال ما بوده و اونا الان میکن که مال اون ها هست و هیچ وقت دلیلشو نفهمیدم میشه شما توضیح بدین :smile (2):

7. amiR-hossein

amiR-hossein

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    واقعا جایه تأسف داره که یه سری بی سواد وارده این سبکی شدن.به نظر من ،اینا رپو به خاطره راحت بودنش انتخاب کردن ولی همچین چیزی نیست.
    برخلاف تفکر بعضی ها رپ یه سبک ضعیف ، ساده و ... نیست.
    الان من4 ساله رپ گوش میدم و دنبال میکنم همچین سبکیو ولی حس میکن اطلاعاتم کافی نیست.راستی رپ تو امریکا از سیاهان شروع شده و از اول یه نوع موسیقی نبود بلکه اعتراض بود که به صورت فی البداهه اجرا میشد که بعد ها شد یه نوع موسیقی که یکم ساختاره اشعارش فرق کرد و به خوانندگان رپ میگن mc.
    و.....

8. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +304 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    بله . ببينيد هميشه غرب خيلي از ايده هاي ما شرقي ها رو ورداشتن و دارن الان به اسم خودشون بهترين استفاده ها رو ميكنن ولي ما هيچ وقت قدر ندونستيم . يه مثال ساده ميزنم : روزي يكي از دوستان ما تو كار فرش فروشي بودش كه يه روز يه ژاپني مياد تو مغازه ميبينه فرش رو انداختن زير پا . . ژاپنيه تعجب ميكنه ميگه اين فرش دستباف بايد به ديوار اويزون شه چرا زير پاتونه ! يعني منظورش اينه كه ارزش اون كار براي ما كه دسته ساخته خودمونه كمتر از كسي هست كه از كشور ديگه اي مياد و تا حالا نديده. حالا سبك رپ شما اگر به اشعار مولانا و يا حافظ دقت كنيد رجز خوبي خيلي رايج بوده و مثل رپ بوده

پیر منم جوان منم تیر منم کمان منم
    یار مگو که من منم ،من نه منم ،نه من منم
    گر تو توئی و من منم ،من نه منم ،نه من منم
    عاشق زار او منم ، بی دل و یار او منم

يا

سلام به به دستون طلا
    ای یوسف خوش نام ما خوش می​روی بر بام ما
    ای درشکسته جام ما ای بردریده دام ما
    ای نور ما ای سور ما ای دولت منصور ما
    جوشی بنه در شور ما تا می​شود انگور ما
    ای دلبر و مقصود ما ای قبله و معبود ما
    اتش زدی در عود ما نظاره کن در دود ما

يا مثلا

با من صنما دل یک دله کن
    گر سر ننهم آنگه گله کن

مجنون شده‌ام از بهر خدا
    زان زار تو مرا یک سلسله کن

فكر كنم واضح بود

9. amiR-hossein

amiR-hossein

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    اره درسته
    اگه دقت کرده باشین تکست های پرشن رپ و یا رپ کن های ایرانی از تکست های کشور های دیگه سنگین تر و قشنگ تره و یکی از دلیلش اینه که ما دارای ادبیات بالا تریم و با اینکه رپ یه سبکیه که آدم میشه حرفاشو روک زد ولی حتی روک گفتنمون واضح ولی سنگینتره.

10. amiR-hossein

amiR-hossein

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    نظرتون درباره ی این چیه؟
    موسیقی رپ چیست؟]…روزگاری،موسیقی،پیامی از بهشت بود و مرهم نهنده زخم های درونی و آرامش دهنده روح و جان.آهنگ،لذت بخش بود و پیام(کلمات)امیدوار کننده و تسلی دهنده،ولی این روزها،این پیام بهشتی،هم مسخ شده و در سرازیری فساد و وقاحت افتاده و فریادرسی هم نیست.سالها،ما از وقیح بودن و شرم آور بودن آهنگ ها و پیام های (راک اند رول)شکوه میکردیم،حال موسیقی نفرت انگیز(رپ)وپیام شرم آور آن،مثل اجل معلق از راه رسیده و خواننده و شنوده هر دورا،ملوث کرده است. ویدئوهای موسیقی رپ یک راست،از دوزخ می آیند و پیام تحریک کننده وکلمات وقیح و کثیف آن،بهمه چیز شباهت دارد،غیر از موسیقی.موسیقی رپ فحاشی است،نه هنر،فاحشگی است نه زیبایی…..پیام توهین آمیز و رکیک و ابلیسی را بر بال ویدئو در سراسر دنیا پخش می کنند.در لوای آزادی گفتار و در زیر ماسک آزادی قلم،میلیون ها بجیب میزنند و جوانان ساده لوح و ساده دل و تاثیر پذیر را بخاک سیاه مینشانند و این جوان را معتاد،قاتل و…. تحویل جامعه می دهند.پیام خیلی از آهنگ سازان و تنظیم کنندگان رپ مخوف و غیر انسانی است.در این زباله دانی(رپ)همه نوع متاعی یافت میشود.از تحریک به کشتن پلیس و اقلیت ها گرفته تا وقیح ترین توصیف و شرم آور ترین فعالیت های غیر عادی س ک س ی و توهین به زنان را میتوان در این ویدیو های متعفن و ابلیسی یافت و خون گریست.

11. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +304 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    فحش دادن در رپ غربي و استفاده از كلمات ركيك خيلي عادي و رايج هست در موسيقي غربي به ويژه رپ اما رپ فارسي به هيچ عنوان كلمات ركيك درونش ديده نميشه . اگرم به 8 سال پيش برگرديم در ايران خيلي جونها بودن كه كل كل ميكردن و فحش هم ميدادن كه همين دليل باعث شد خيلي ها سو استفاده كنن و بخوان رپ فارس رو جلف نمايش بدن . اما اصل رپ فارسي بدون هيچ فحش و كلمات ركيكي دنبال ميشه به جز يك سري تازه كارهاي ناشي.كه همرو نبايد به يه چوب زد

12. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    از این حرفها زیاد شیندیم.
    اینا به یاس وقتی میگن شیطان پرست ، دیگه چه توقعی میره از اینا ؟

13. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,769 / 1 / -4
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    این حرف رو بر چه مبنایی میفرمائید ؟
    توصیه میکنم مرجعی مناسب پیدا کنید و در مورد رپ بیشتر مطالعه کنید.
    اینهایی که به عنوان نمونه مثال زدید هیچ ارتباطی به موسیقی رپ نداره.
    موسیقی رپ با قدمتی 70 ساله. بر گرفته از زبان و موسیقی محاوره ایی بومیان آفریقا و جز موسیقیهای روستایی افریقا بوده که در اوایل جنگ های آپارتاید به اوج خودش رسیده فلسفه رپ اعتراض و بیان مسائل و مشکلات جامعه هستش.

14. amiR-hossein

amiR-hossein

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    پس چرا به راه های دیگه ی کشیده شده؟
    به نظر من چون میشد ازش از هر چی حرف بزنیم و رپرها این نوع موضوع رو انتخاب کردن.

15. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,769 / 1 / -4
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    وقتی گفته میشه اعتراض فلسفه وجودی موسیقی رپ هستش یعنی که میشه در همه زمینه های اعتراضی از موسیقی رپ استفاده کرد. از مسائل نژاد پرستی تا مواد مخدر و .....
    اما در موسیقی ما ایرانی ها نمیشه همه این مسائل رو بیان کرد. چون در موسیقی رپ گاها کلمات رکیک و الفاظ بدی استفاده میشه که مناسب با شان و منزلت و فرهنگ ایرانی ما نیست.!

16. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درسته امید جان
    یکی از دلایل این کلمات که بعضی مواقع استفاده میشه اینه که رپ زبان محاوره ای تری داره .
    تو محاوره های روزانه ی 99% ما هم از این کلمات به وفور شنیده میشه.
    پس کلا اون کلمات ( حالا چه تو رپ چه تو محاوره های خودمون ) مناسب با شان و منزلت و فرهنگ ایرانی ما نیست .

17. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +257 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    ببينيد استاد محبي درست گفتن...

رپ يه چيزي نيستش كه بخواي ازش براي خودنمايي و الفاظ ركيك و ...
    خب اين وسط موزيك و ... اينگونه مسائل هم در ارتباط و زير سوال ميره ..
    اگه قرار براين باشه هر كسي دوست داشت با هرنوع موزيكي بياد يه شعري بنويسه كه سر و تهش مشخص ني چيه بعد اجراش كنه بعد بياد تو ملا عام بگه من رپ خوندم و .. اينا پس رپ واقعي چي ميشه ؟؟؟

تو اين من دو سه نفر رو بيشتر قبول ندارم كه آقاي سروش لشگري و ياس كه واقعا رپ رو سمت خودش ميرسونن .

18. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,769 / 1 / -4
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    فحش دادن و استفاده از کلمات نامناسب بخشی از فرهنگ غربه. شما در فیلمهاشون که نگاه کنید محترمانه ترین فحششون کلمه حرومزاده هستش ( از ذکر مابقیش خودداری میکنم ) اما آیا این کلمات مناسب با شان و فرهنگ ما ایرانیها هستش ؟
    مسلما خیر.
    در ضمن اینکه رپ از کجا اومده و کجا متولد شده برای ما اصلا مهم نیست. اصلا و ابدا.
    مهم اینه که من ایرانی که رپ رو کار میکنم چه طوری میتونم با این سبک موسیقی برای جامعه م مفید باشم. ؟ چه طوری میتونم با موسیقی رپی که از هر جا میخواد اومده باشه فرهنگ و ادب ایرانی رو به دنیا نشون بدم ؟ چه طور میتونم درد جامعه رو با بیانی درست و مناسب به گوش مسئولین برسونم.
    اینها مهمترین بخش در هر نوع سبک موسیقی هستش.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  19. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    مثل این که منظور من اشتباه برداشت شد.
    من دفاع نکردم از اون کلمات.
    حرف اصلی من این بود که ما تو گفتار های روزانه امون هم داریم از این کلمات استفاده میکنیم.
    که این اشتباه هست و باید خودمون رو اصلاح کنیم .

20. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,769 / 1 / -4
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خیر بنده فرمایشات شما رو بد برداشت نکردم. صرفا نظرم رو گفتم.
    ببینید اگه میخواهید موسیقی کار کنید حالا رپ یا هر سبکی دیگه توصیه میکنم که اروم و بی سر و صدا به کارتون بپردازید و سعی کنید کارتون رو به بهترین نحوه انجام بدید. کل کل هایی که اخیرا تو رپ باب شده رو ازش دوری کنید. سبک رپ اصیل رو دنبال کنید.
    یادتون باشه رپ واقعی توهینی در خودش نداره. بحث سیاسی و مذهبی نمیکنه. فقط به بیان مشکلات روزمره جامعه میپردازه.
    انشالله که رپرهای ایرانی ( نه همه شون ) رپ واقعی رو درک کنن و کارهای مناسب با فرهنگ ایرانی اجرا کنند تا مسئولین امر هم موسیقی رپ رو مورد توجه قرار بدن و دیگه از اون به عنوان موسیقی غیر قانونی یاد نشه.
    یادمون باشه موسیقی و هنر موهبتی خدادایه. میتونه مثل چاقو باشه در دست یه پزشک جراح برای جراحی و نجات جون یک بیمار و یا چاقویی باشه در دست یه آدم لاابلی برای کشتن آدمی بیگناه.

بارگذاری...
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)

عبارات جستجو شده:

1. آموزش رپ خوانی

,
  2. آموزش فلو در رپ

,
  3. اموزش رپ خوانی

,
  4. اموزش فلو,
  5. انواع فلو در رپ,
  6. ضربخوانی یعنی چه,
  7. آموزش خوانندگی رپ,
  8. فلو رپ تو ایران,