درخواست آموزش ساخت ملودی رپ

شروع موضوع توسط majid98 ‏28/11/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک درخواست آموزش ساخت ملودی رپ تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    سلام به کاربرای محترم.چجوری میشه واسه یه تکست رپ ملودی ساخت؟این تکست کروس نداره قسمت پاپ هم نداره.من تمام مباحثی که مربوط به آهنگسازی و تنظیم هست رو خوندم.تو سبک پاپ میشه با ملودی که خواننده میخونه ملودی آهنگم ساخت و تو رپ هم با کمک کروسش میشه ملودی ساخت ولی تو رپی که کروس نداره چجوری میشه ملودی ساخت؟ممنون میشم سریع جواب بدین واقعا واجبه

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Farhad76

Farhad76 عضو سایت

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +232 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    درود دوست عزیز،،اگه منظورتون رو دست گرفته باشم باید در جواب اینطور بگم،،،:البته اگه حرفام اشتباه هست یا کامل نیست استاتید حتما بگن که نه دوست عزیزمون گمراه بشه و نه من تو این گمراهی بمونم!!
    تو رپ ریتم رو بیشتر داریم تا ملودی!!برای ساختن کورس خیلی به سختی یا بهتره بگم اصلا نمیشه یه ملودی رو بر اساس وکال ساخت!!!چون بیشتر از احساس و تحریر دادن استایل و فلو هست!! پس بنا براین میشه گفت واسه ساخت ملودی برای کورس رپ باید بر اساس سبک مورد نطر یه ملودی رو خلق کنیم که به سبک کار نزدیک باشه و گرنه براساس وکال امکان نداره بشه تو رپ ملودی ساخت!!!!ولی در مورد کورس اینطور نیست کورس چون ی خورده نسبت به ورس اهنگین تر و بهتر بگم دارای وزن بهتری هست بعضا دیدم که براش ملودی ساختن اونم بر اساس وکال مثال بزنم:اهنگ شبا کجایی از ارمین 2afm کورس رو اگه دقت کرده باشید بر اساس تکست و وکال خواننده ساخته شده،،،
    امیدوارم حرفام درست بوده باشه و تونسته باشم کمکی به شما بکنم،،
    استاتید و دوستان بازم تاکید میکنم اگر حرفام اشتباهی درش هست لطفا گوشزد کنید،،ما هنوز پخته نشدیم:biggrin:

3. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز برای کار رپ باید تمرکز اصلیتون روی "فضا سازی " باشه بیشتر تا خلق ملودی .
    کار رپ حتی بدون ملودی هم مشکلی نداره ( البته بستگی به موضوع آهنگ هم داره )
    اما برای جلوه بیشتر میشه زیر این فضا سازی ملودی هم به کار برد .

4. Soheil Monfared

Soheil Monfared عضو سایت هنرمند

شغل :
    MusicProducer/SoundEngineer
    امتیازات:
    +1,220 / 6 / -5
    نرم افزار:
    ableton, nuendo, protools, reason
    سلام دوست عزیز...

توی موزیک رپ چون فکوس روی شعر هست...

باید بنظرم تکس رو کامل ضبط کنی...

بعد آروم آروم طی یه روند مثلا 1 هفته ای ...;)

از دارام شروع کنی موزیک رو کامل کنی تا به اونچیزی که میخای برسی...;)

ساخت کروس هم..

اول کروس رو بساز بعد ورس...;)

5. Farhad76

Farhad76 عضو سایت

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +232 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    بلع بلع،،منم با سهیل جان در مورد اول ساختن کورس موافقم
    من خودم چن روز پیش استارت یه کارو زدم یه ورس خوب براش ساختم ولی تو کورسش گیر کردم،،،
    به نظر اول از یه کورس مناسب شروع کنی بهتر باشه

• موافقم موافقم x 1
  6. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    بله گفته های شما کاملا درسته.بنده هم منظورم این بود که اگه یه تکست رپ دستمون باشه و قسمت ((کروس)) داشته باشه از رو کروس میشه یه ملودی ساخت که هم واسه کروس استفاده کرد هم با یکم اینور اونور کردن رو ورس هم استفاده کرد ولی اگه اگه یه تکست رپی دستمون باشه که کروس نداشته باشه ینی فقط ورس باشه اینجور مواقع اگه بخوایم ملودی واسه اینجور کارا بزنیم چطوری باید عمل کنیم؟میدونم اگه رو فضاسازی بیشتر تمرکز کنیم بهتره اما حسی که ملودی کار به مخاطب میده یه حس خاصیه.امیدوارم اینو قبول کرده باشین.تو اهنگ بعد تکست و صدای خواننده چیزی که حس میده یا بهتره بگم چیزی که حس مخاطب رو نسبت به اهنگ بیشتر میکنه ملودیه پس اگه ملودی کار هر چقد قوی ترو و با اهنگ مچ تر باشه خیلی بهتره.
    من شنیدم باید بداهه نوازی کنیم ینی رپر تکستشو پیش آهنگساز بخونه، آهنگساز هم یه ملودی مطابق با وزن و ریتم فلوی رپر بزنه.بعد بشینه اون ملودی را با اصلاحاتی بهترش بکنه

7. Farhad76

Farhad76 عضو سایت

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +232 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    دوست عزیز بنده پیشنهاد میکنم اهنگ هزار تومنی رو از هنرمند و رپر توانا حامد فرد رو گوش بدین اونم همین طوریه فقط ورس داره،،گوش بدید حساب خیلی چیزای میتونه تو دستتون بیاد
    موفق باشید

8. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    خیلی ممنون.اهنگ خوب بود.حرفا حقیقت و سنگین بود.فک کنم اون چیزی که شنیدم یکی از بهترین راه واسه حل مشکله بندس.وقتی رپر تکستو میخونه باید ملودی زد یا هم باید فلویی که رپر اجرا میکنه رو ضبط کرد و روش ملودی زد.ملودی که الهام گرفته از حس درونیه حسی که آهنگساز اون لحظه داره ملودی رو واس آهنگ میاره.فک کنم مشکل حل شد.گرفتم قضیه چیه.ممنون از همگی

9. Farhad76

Farhad76 عضو سایت

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +232 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    خوشحالم که تونستم بهتون کمکی کنم،،،تموم موزیک های استاد فرد شنیدنی هست پیشنهاد مکینم ازشون نهایت استفاده رو ببرین
    در پناه حق

10. atamental

atamental عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0

پاسخ شما به دوست عزیزمون کامل و درست بود فقط نمیشه گفت اون آهنگ آرمین برا تکست ساخته شده ممکنه تکست رو رو آهنگ نوشته باشن که 90% کارای رپ همینطوری هست

11. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    دوستان تو رپ بهتره رو تکست بیت بسازیم یا رو بیت تکست بنویسیم؟سوال بعدی هم اینه که چجوری میشه رو یه تکست فلو حوب ساخت؟بعد تو بیت سازی هم بهتره اول ریتم بسازیم بعد روش ملودی بنویسیم یا اول ملودی بنویسیم روش ریتم بزنیم؟

12. mjn151

mjn151 عضو سایت

شغل :
    بیکار
    امتیازات:
    +198 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    دوستان عزیز اولا بهتره طراحی فلو کنید بعد تکست بنویسید که لازمه ی این کار اینه که اول بیت رو ساخته باشید البته میشه رو تکست هم بیت بسازید ولی اگه رو بیت تکست بنویسید چون اینجوری دستتون باز تره

در ضمن تو رپ چون ریتم مهم تره تو بیت سازیش باید ریتم قبل از هر چیزی چیده بشه

13. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    اهان مرسی دوست خوب.پس بهتره اول بیت درسته شه بعد روش تکست نوشته بشه چون اینجوری فلو بهتر درمیاد.واس فلو سازی هم اول باید فلو ساخته شه بعد تکست نوشته شه که لازمش اول ساخته بیته و تو ساخت بیت هم اول از همه باید ریتم چیده بشه بعد چیزای دیگه.عالی دوست خوبم خیلی کمکم کرد.واقعا سپاس گذارم

14. atamental

atamental عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    همه چیز توی بیت و فلو و تکست خلاصه نمیشه.... یه کار خوب بخوای دربیاری اول از همه یه هدفی باید پشت صحنه باشه که برات انگیزه بده به نحوه احسن کار رو انجام بدی... بعدشم روی تکست نسبت به سبک باید روی تاکید ها تمرکز کنی... که از حالت خشک بودن در بیاد فلو تنهایی به کار جذابیت نمیده.... چون مث خوندن روزنامه درمیاد خشک و کسل کننده تاکید های بهرام و حصین رو خیلی دوست دارم جوری قافیه ها رو میگن که اصلا خسته نمیشی از شنیدنش...بیت سازی هم مهم نیس اول ملودی بزنی یا ریتم مهم اینه ایده ی اولیه واسه ساخت بیت خوب باشه ممکنه یه ملودی تو ذهنت داری اونو بزن با تمپوی مشخص شده بعد براش ریتم بچین یا برعکس این...

15. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    درسته ولی باید ریتمی که میچنیم هماهنگ با تکست باشه تا تکست رو بیت دربیاد وگرنه بهترین ملودی و ریتم هم باشه ولی رو بیت درنیاد بدرد نمیخوره.تو رپ ریتم خیلی مهمه مهم تر از هرچیز.رپر هم وقت میخواد بخونه با ریتم میره جلو ن با ملودی.پس بهتره بهترین ملودی رو هم رو ریتمی که هماهنگ با تکست باشه بزنیم.

16. atamental

atamental عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    اکثر کارای یاس با ملودی هست صادق عرفان مخصوصا توی کورس ها که خیلی بیشترن و ... این حرف غلطه همه چیز بستگی به ژانر کاری داره تو ساخت یه آهنگ همه چیز ممکنه فقط خلاقیت میخواد و حوصله.....شما هنوز تکست رو ننوشتی پس نیازی نیس نسبت به چیزی که نیس براش ریتم مناسبی بذاری باید با چیزی که حال میکنی و به گوشت خوبه اون رو بزنی بعد اتمام کل کار براش تکست میگی... فک کنم درست متوجه نشدین منظورم رو ... از طرفی هر کسی سلیقه ی کاریه خاص خودش رو داره و من وظیفه میدونم به تصمیم و شیوه شما احترام بذارم... موفق باشی عزیز;)

17. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    خیلی ممنون دوست عزیز ما هنوز خیلی مونده تا راه و چاه کارو پیدا کنیم و بشناسیم تازه اوایل کاریم با اینکه خیلی وقته شروع کردیم البت تو موسیقی وقت زادی نیس ولی بازم واس خودش یه مدت زمانه.خلاصه واس اینکه یه فلوی خوبی به تکستامون بدیم به ناچار اول بیت رو بزنیم بهتره تا اینجوری میتونیم یه فلوی درست و حسابی هم رو تکستامون بدیم ولی اگ اول تکست بنویسیم و روش فلو بدیم اصن فلوی خوبی درنمیاد.حرف شما کاملا صحیحه و کاملا متینه.واس چیزی که وجود نداره نمیشه ریتم داد.حداقلش باید اول ملودی کارو زد بعد روش ریتم داد.این کارم میشه کرد.چون ملودی هم میزان بندی میشه و ممکن نیس خارج از ریتم باشه.خلاصه در هر صورت اول بیت ساخته بشه بعد تکست بدیم بهش بهتره البته به نظر من این نظر شخصی بندس و نظر دیگران رو نمیدونم.

18. atamental

atamental عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    اول تکست بنویسیم و روش فلو بدیم اصن فلوی خوبی درنمیادمجی جان فک نکنم من همچین گفته باشم که نقضش کنین:blackeye-11: ...حرفایی که زدی رو قبول دارم چون روالش همینه...مهم نیست تازه کاری یا حرفه ای مهم اینه بدونی چیکار میکنی و تجربه ی غلط بعضی ها رو دوباره تجربه نکنی و زمان رو از دست ندی...:happy-43:

19. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    ن دااش نگفتم تو میگی اول تکست و بعد فلو که اونم فلو خوب نمیشه ن این تجربه خودمو اخه تا دیروز با همین روش کار میکردم که دیدم زیاد جالب در نمیاد حالا خواستم روش رو عوض کنم ببینم چجوری میشه کدوم یکی بهتره.جسارت نکردم

20. majid98

majid98 عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    فداتیم دااش

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. اموزش ساخت ملودی رپ

,
  2. ملودی رپ

,
  3. شاخت فلو خوب