درباره Noise Gate

  • شروع کننده موضوع JunioR
  • تاریخ شروع

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
Noise Gate یا دریچه نویز مانند یک کلید روشن - خاموش خودکار عمل میکند و نویزهای موجود در حین مکث را حذف می کند. وقتی که سطح ورودی کمتر از یک آستانه تنظیم شده می شود دریچه نویز، میزان بهره تقویت را کاهش می دهد. برای مثال وقتی سازی به طور لحظه ای نواختن خود را متوقف می کند دریچه نویز ولوم رو کم میکند و هر گونه نویز و نشت صدا را در طی مکث برطرف می نماید.


nf1.jpg


توجه: Noise Gate هنگام وجود سیگنال (نواختن یک ساز) نویز را حذف نمی کند.
درچه مواردی از Noise Gate استفاده میشود؟
این دستگاه با حذف نشت صدای مابین ضربات به خلوص شیارهای صوتی مربوط به درام کمک می کند، "زمان فرود" را در سیگنال صوتی درام کوتاه کرده و صدایی محکم از درام را بدست می دهد. در طی مرحله "ترکیب کاهشی" می توانید هر شیار صوتی یک دستگاه ضبط آنالوگ را برای کاهش نویز هیس نوار از Noise Gate عبور دهید. اگر در حال ضبط از طریق یک تقویت کننده گیتاری نویزدار هستید، آز آن برای حذف نویز وزوز و هیس بین جملات موسیقی کمک بگیرید.
چطور باید یک Noise Gate را به کار برد؟
دستگاه را بین خروجی دستگاه ریلی و ورودی میز صدا (میکسر) قرار داده و نوار را پخش کنید. آستانه دریچه نویز را چنان تنظیم کنید که هیس و نشت صدا در حین مکث ها از بین برود. اگر Noise Gate بعضی از نت های موسیقی را حذف می کند آستانه آن را کم کنید. "زمان فرود" را برای ساز درام کم، و برای سازهایی که دارای بخش پایدار (Sustain) طولانی هستند، زیاد در نظر بگیرید.
نوارهای صوتی با کیفیت عالی میتوانند بدون کاربرد Noise Gate استفاده شوند اما اگر صدایی محکم می خواهید Noise Gate مفید است.
 

فایل های ضمیمه