درباره ست کارتصدا rmeو پری امپ من نظر بدین لطفا

solikhobe

عضو سایت
21/1/10
64
14
8
زاهدان
سلام دوستان حرفه ای
بنده ۴-۵ساله که استودیو با مشخصات متوسط دارم و میخام خودمو حرفه ای کنم و مجوز بگیرم
کار اصلیم وکال گیری وساز و میکس هستش و کیفیت خیلی مهمه که یه صدای تجاری داشته باشم

بهم موتو پیشنهاد شد اما در مقایسه نهایی میخام بدونم کارتصدا
RME 802
به همراه پری امپ پریسینیوس adl 600که چنل استریپ دوکانال هم هست
به همراه tlm103 neuman
چطوره؟
واسم کیفیت صدابرداری و تیوب و گرم و هارمونیکال صدا خیلی مهمه و میگن آر ام ای کانورتورا A/D قوی داره .
اگر تو این رنج قیمت و کیفیت کارتصدا و پری امپ خیلی عالی تری سراغ دارین یا تجربه استفاده از هریک ازین سخت افزارارو دارین لطفا کمکم کنین

منتظر پاسختونم از سطحی تا عمقی

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,358
2,209
113
35
Vengeance Land
soheil0monfared.bandcamp.com
بنظرم لیست خوبیه...
اما پری امپ رو میتونی بری سمت Avalon ...
پری امپ های تیوب و هیبرید خوبی داره ;)
البته پلاگین های تیوب هم هستن که اون جنس صدا رو تا حدودی برات فراهم کنن ولی صدا از سورسش گرم رکورد بشه و تقویت بشه یچیزه دیگس....;)

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,248
10,428
113
54
.
"سُلیخوبه"ی عزیز،
دیوایسهایی که اسم بردی حرفی ندارن، ولی قطعاً اون "خیلی عالی تر" که پرسیدی نیستند. شما مثلاً اسم Lynx رو شنیدی؟ بعید میدونم. کمپانی هایی وجود دارن که صرفاً برای سطح حرفه ای دیوایس میسازند با قیمت 5 تا 10 برابر این دیوایسهایی که شما اسم بردی. Lynx هم یکی از اونهاست. اینها حتی آدیو اینترفیس سفارشی برای استودیوهای حرفه ای میسازند. مثلاً فقط کانورتر (بدون پری امپ داخلی) که اینترنال هم هست و شما از بیرون هیچّی نمیبینی. حتی پورتهای اینها هم پورتهای معمول مثل XLR و امثالهم نیستن که با شمردن اونها بگی مثلاً این تعداد ورودی داره. معمولاً هم تبلیغات آنچنانی هم ندارن چون میدونن که مشتری حرفه ای اونها رو میشناسه. حالا این مورد رو مثال آوردم فقط برای اون "خیلی عالی تر" که پرسیدی. ضمناً سخت افزارهای استودیویی با بد، خوب، عالی، خیلی عالیتر و . . . طبقه بندی نمیشه! سخت افزارها یا مبتدی (Beginner) هست، یا هوم استودیویی، و یا حرفه ای. اون دیوایسهایی که شما اسم بردی همشون هوم استودیویی هستند.

دو مورد رو هم میخوام اشاره کنم و امیدوارم نرنجی. من صرفاً اینها رو جواب میدم چون خودت گفتی "منتظر پاسختونم از سطحی تا عمقی"!

1- تعجب کردم از اینکه "مانیتور" جزو سوالاتت نیست، در حالیکه کارِت میکس هست (طوری که خودت گفتی) و در صدد زدن استودیوی مجوز دار هستی. یک میکسمن حرفه ای، خوب میدونه که قبل از هر دیوایسی، اول مانیتورها هستند که کیفیت نهایی کار رو رقم میزنند. شما اگه صدا رو "درست" نشنوی، گران قیمت ترین سخت افزارها هم کمکی در کار میکس برات نخواهد کرد. و مانیتور استودیوی حرفه ای زیر 25 هزار دلار نداریم. شما مانیتور بالای 25 هزار دلاری استفاده میکنی؟!

2- آیا با خریدن تجهیزات، "خودت" حرفه ای میشی؟! (میخام خودمو حرفه ای کنم . . .) اصطلاحهای عجیب و غریبی که در متن نوشتی با یک نگاه نشون میده که شما اصلاً تخصص این کار رو نداری:

gvlhb.jpg

خب رو چه حسابی فکر میکنی که صرفاً با خریدن تجهیزات "حرفه ای" میشی؟ چرا سرک کشیدن به گوشه و کنار اینترنت رو به تحصیل کلاسی و اکادمیک صدابرداری ترجیح میدی؟ مگه نمیخوای مجوز بگیری؟ در پروسه ی گرفتن مجوز کافیه یکی از اون اصطلاحها رو بکار ببری، طرف دیگه تا آخر خط داستان دستش میاد! ما تخصص منفک شده ای بنام "وکال گیری" داریم؟! "هارمونیکال صدا" یعنی چی؟! درسته که اونجا ایرانه و مجوزهای زیر سبیلی هم داده میشه، ولی به هرحال یه استانداردهایی هم وجود داره برای گرفتن مجوز یک شغل تخصصی.

واکنش‌ها: Light, pe32_64 و m.Ali

solikhobe

عضو سایت
21/1/10
64
14
8
زاهدان
ممنون بابت نقدتون
مانیتورینگ جنلک
راستش تو دوره های فنی حرفه ای درس الکترونیک دیجیتال استادمون اقای ایدین الفت میگفتن صدارو هارمونی تر میکنه !!!
حتی اقای صادقی ک مدرس کیوبیسن همین گفتن .
البته اشتباهات لفظی بارزی توی پستم هست که بابت خستگیم بود چون فقط میخاستم پست سریعتر انجام بشه .
من سعی کردم علاوه بر ۳-۴سال دوره تجربی اینترنتی یوتیوبی برم اموزشگاه شهر صدا و اکادمیکشم بخونم و در قالب مدرک فنی حرفه ای صدابرداری و میکس و مستر واحداشو بخونم و امتحان بدم .که امتحانات بعد از عیده.
ما تو ایران رو بودجه ۴۰_۵۰تومن بهمراه خرج اکوستیک فک نکنم بهتر ازین بتونم تهیه کنم با دلاری ۴خورده ای .
البته استودیو من تو شهر زاهدانه و فقط استودیو منم و با این شرایط فکر کنم تجهیزاتم نسبت ب شرایط مناسب باشه
البته از نظر خوب بودن خوبن فکر کنم نه عالی
دوستان پری امپ بهتر تا ۷م چی پیشنهاد میدین ؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,358
2,209
113
35
Vengeance Land
soheil0monfared.bandcamp.com
ممنون بابت نقدتون
مانیتورینگ جنلک
راستش تو دوره های فنی حرفه ای درس الکترونیک دیجیتال استادمون اقای ایدین الفت میگفتن صدارو هارمونی تر میکنه !!!
حتی اقای صادقی ک مدرس کیوبیسن همین گفتن .
البته اشتباهات لفظی بارزی توی پستم هست که بابت خستگیم بود چون فقط میخاستم پست سریعتر انجام بشه .
من سعی کردم علاوه بر ۳-۴سال دوره تجربی اینترنتی یوتیوبی برم اموزشگاه شهر صدا و اکادمیکشم بخونم و در قالب مدرک فنی حرفه ای صدابرداری و میکس و مستر واحداشو بخونم و امتحان بدم .که امتحانات بعد از عیده.
ما تو ایران رو بودجه ۴۰_۵۰تومن بهمراه خرج اکوستیک فک نکنم بهتر ازین بتونم تهیه کنم با دلاری ۴خورده ای .
البته استودیو من تو شهر زاهدانه و فقط استودیو منم و با این شرایط فکر کنم تجهیزاتم نسبت ب شرایط مناسب باشه
البته از نظر خوب بودن خوبن فکر کنم نه عالی
دوستان پری امپ بهتر تا ۷م چی پیشنهاد میدین ؟؟؟؟
پری امپهای Avalon
;)