درباره استوديو و سرطان مجوز

شروع موضوع توسط Mohamad.K ‏2/2/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک درباره استوديو و سرطان مجوز تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    سلام دوستان من نوشته هاي اقاي محبي رو خوندم راجبه گرفتن مجوز اما اين بيشتر به 7 خان رستم شبيه بود !

كي تو استوديو رسمي اخه به من يا امثال من كار ميده

دوما خيلي مكافات كاراي ديگش

حالا سوال بنده اينه كه اين همه استوديو بدون مجوز در ايران كار ميكنن اگر بنده در ساختمان تجاري استوديو بزنم بدون مجوز چقدر احتمال پلمپ استوديو هست ؟ اگر كسي بي مجوز كار ميكنه ممنون ميشم پاسخ بده.

كار زيرزميني هم انجام نميديم نه سياسي نه چيزي . . .

ميشه بگيد مشكلي داره بي مجوز ؟! اگر داره مشكلاتش چيه ؟ درصد رسيكش چقدره !

2. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    سلام ...
    والله خوب اگه مجوز داشته باشی خوب مسلما باید با کسایی کار کنی که رسمی می خونن و ...

اما اگه نه که باید زیر زمینی کار کنی ..
    چون من یه دوست دارم آپارتمان خونشون 4 طبقه هست ایشون اومده آخرین طبقه که پشت بوم می شه یه اتاقی محکم و .... اینا درست کرده و که این اتاق داخلش که می ری اونقدر زیبا و شیک هست که دلت نمیاد ازش بیایی بیرون و تمومی وسایل و تجهیزات استودیو رو هم خریده و ریخته و الان بدون مزاحمتی داره کار می کنه و الان وضع مالیش هم خیلی خیلی خوبه ....

از نمای بیرون ساختمان که می بینی هیچی مشخص نیست و داخل ساختمان که میری هیچ صدایی نمیاد و خوب عایق کاری و ... اینا کرده ...

حالا شما باید موقعیت خودتون رو بسنجید ببینید آیا مزاحمتی ایجاد می کنه ؟ رفت و آمد ها مشکوک نیست ؟ و اینجور مسائل رو در نظر بگیر و اقدام کن.

مثلا یه مورد دیگه آرمین ماتم که من باهاش کار کردم تو صادقیه یکی از آپارتمان هایی که چندین واحد و طبقه ای هست استودیو داره و خیلی هم کار می کنه بدون مزاحمتی ...
    البته اینایی که گفتم غیر مجازه ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اگه ساختمونت تجاریه بزن شک نکن کسی باهات کاری نداره اماکن هم طرفت نمیاد فقط سیاسی رکورد نکن و تا میتونی خواننده دختر نزار رفتو آمد کنه همسایه ها آمار ندن
    اگه خیلی پسر خوبی هستی برو مجوز آموزشگاه بگیر استدیو بزن دیگه دردسر های مجوز استدیو گرفتن رو نداری تابلو هم میتونی بزنی ( فقط مالیات باید بدی متاسفانه
    )
    اگه پول تجاری هم نداری از این ساختمون هایی که توش دکتر و وکیل و ... از این جور شغل ها هست هم میتونی بگیری فقط یه کم از مسکونی گرون تره از اداری ارزون تره ولی ما زدیم هم با مجوز هم بی مجوز هیچی نداره برات نکن دیگه اینقدر ملت یه کامپیوتر گرفتن و 4 تا اسباب بازی بهرینگر تو هر کوچه میری یه استودیو سبز شده من ساعتی 30 میگیرم الان با بهترین امکانات بهترین آکوستیک کلی هم خرج کردم مشتری نیست
    کلا اگه شهرستانی بزن دست کمتره اونجا شاید .... ولی اینجا استودیو جوابگو نیست شاید هوم استودیو جواب بده

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏3/2/11
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    در این مورد البته تاپیک داشتیم. نیاز به ایجاد تاپیک جدید نبود.
    این تاپیک هم تا اخر امروز حذف میشه.
    اما فعلا بهتون پاسخ میدم.
    اخیرا برای مجوز گرفتن باید شرکت تک منظوره ثبت کنید.
    و کلی دوندگی داره.
    اما خوبیش اینه که میتونید از تسهیلاتی که برای اینکار هستش استفاده کنید و سود بانکی کمی داره.
    کلا مجوز داشتن لازمه. در مورد غیر مجاز کار کردن اگه کاراتون مورد دار نباشه و صدای خانوم هم رکورد نکنی و اسمت بد در نره موردی نیست. میتونی بگی واسه کارهای شخصی خودت استودیو زدی.
    اما مورد دیگه اینه که اگه با مجوز کار کنی باید هر سه ماه یکبار نمونه کارها و گزارش عملکرد رو به اداره ارشاد بفرستی.

5. Rasoul_khoshnevis

Rasoul_khoshnevis عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    به نظر من بتونی سختی گرفتن مجوز رو تحمل کنی خیلی بهتره رسمی میتونی کار کنی،مثل کارمند های قراردادی و رسمی میمونه که هردوشون کار میکنن ولی رسمی با مزایای بهتر و اعتبار بیشتری هست.

دوست عزیز ، میتونی با تبلیغ به شکل های مختلف و متفاوت مشتری خودت رو جذب کنی و مطمئن باش اگه کارت رو خوب براشون انجام بدی و با این قیمت مناسب از همون مشتری ها مشتری های دیگه ای جذب میکنی مثل شرکت های هرمی میشه .

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏3/2/11
  6. arash_zare

arash_zare عضو سایت

امتیازات:
    +73 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام استاد محبی فرمودن باید شرکت تک منظوره ثبت بشه آیا ثبت این شرکت دقیقا دنگ و فنگ های راه اندازی یه شرکت معمولی رو داره ؟
    و اینکه یکی از دوستان فرمودن تابلو " یعنی اگه مجوز نباشه تابلو نمیشه زد ؟
    و اینکه من امروز رفتم ارشاد و یه کاتالوگ بهم دادن که یه بخشش مربوط به گرفتن مجوز استدیو بود که البته درباره شرکت هم که استاد فرمودن یه چیزایی نوشته اگه دوستان لازم بدونن من متن مربوط به این قسمت رو تو یه تاپیک جداگانه بزارم که دوستان ببینند .

7. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    اگه میشه بذارید....ممنون

8. arash_zare

arash_zare عضو سایت

امتیازات:
    +73 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    چشم اگه الان بتونم میذارم اگه نشد حتما امشب

9. Hamed_abdollahi

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    سلام .......میخواستم بدونم ماکه تو شهر مذهبی هستیم و هیچ استدیوای تو مشهد مجوز نداره یعنی واسه ضبط وکال مجوز نمیدن ......
    باید چیکار کنیم ؟؟باید ثبت شرکت کم؟؟؟؟
    خلاصه موندم چیکار کنم به نظرتون بدون مجوز بزنم دووم میاره یا نه ؟؟؟ بد بختی اینجاست که اماکن میریزه وسایلو کشفو ضبط میکنه.....
    میخوام استدیو بزنم ولی از همینش میترسم .....خبرچین تو هر محله ای وجود داره....
    خلاصه هرکی در این مورد چیزی میدونه کمک کنه تورو خدا:26:

خوش به حالتون شهر دیگه این.....:46:

10. Hamed_abdollahi

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    کسی نیست به سوالات ما جواب بده...:smile (9):

11. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    این همه استدیو دارن تو مشهد کار میکنن.اگه درست و بی حاشیه کار کنین هیچکس نمیاد وسایل شما رو ضبط کنه.

12. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    اگه استودیو خونگی می خوای بزنی کی میاد تو خونت که بگه فلانی پاشو بیا بیرون اون میدی و مانیتورینگو .... اینارم بیار باهم یه سر بریم کلانتری و ....

نه برادر من اینطوریا نی

مهم خودتونی ...
    مراحل مجوز رو که استاد محبی فرمودن به چه شکلیه البته نمیدونم تو کدوم تاپیک یاد نی ..

ولی اگه میخوای بیرون از خونه بزنی خب اول محیط رو بسنج ببین اصلا ارزش داره اونجا استودیو بزنی رفت و آمد و آدماشو ... کلا همه اینارو ..

بعد بزن چون به قول استاد محبی مجوز دار بخوای کار کنی سه ماه یه بار بایدنمونه ای کاراتو واسه ارشاد باید بفرستی ..
    و البقاقی قضایا ..
    اما اگه میخوای غیر مجاز کار کنی که یه جایی رو ردیف کن که به قول خود شما خبرچین و اینا نباشه الته به خبرچینی نی .. ولی خب احتیاط شرط عقله .
    درست کار کردن و اینا هم شرطه شما خواننده دختر و سیاسی و اینگون مسائل رو رعایت کن کسی به شما چپ نگا نمیکنه چون سرت تو لاک خودنه .
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  13. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیزم.
    مهم نیست که تو کدوم شهر کار میکنید مشهد یا قم. ( شهرهای مذهبی دیگه )
    مهم اینه که شما اگه دنبال مجوز هستید برید و پیگیری کنید.
    میتونید یه استودیو خونگی بزنید واسه کارهای خودتون اصلا هم ربطی نداره که به قول خودتون خبرچین باشه یا نه ؟
    شما دارید واسه خودتون کار میکنید و هیچ جا در قانون داشتن استودیو خونگی واسه کارهای شخصی جرم نیست !
    مگه اینکه کارهایی انجام بدید که خلاف قانون باشه. ! و دورخودتون رو با ادمهایی که که کارهای غیرمجاز ( کارهایی که فحش داره و خیلی تند هستند )
    وگرنه اگه برای انجام کارهای خودتون میخواین استودیو بزنید مشکلی ندارید. برای اطمینان بیشتر میتونید از اداره ارشاد شهرتون هم بپرسید.
    تا جائیکه من میدونم تو مشهد دو هنر خیلی خیلی گسترش پیدا کرده.
    1- عکاسی
    2- موسیقی و نوازنده های خوب.
    برید استارت بزنید و انشالله که مشکلی نخواهید داشت

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  14. Hamed_abdollahi

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از پاسختون دل گرمی بزرگی برای شروع بهم دادید .......ولی ماشاالله انقدر استدیو زیاد شده که ادم میترسه بزنه ولی نگیره

نه رضا جان استدیو خونگی که میدونم کاری ندارن الان هم تو خونه کارمیکنم (کارهای خودم)منضورم استدیو تجاری بود ...ممنون رضا جان

15. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +551 / 1 / -0
    نرم افزار:
    سلام عرض میکنم خدمت دوستان و اساتید.سوالی برای من پیش اومده و اینه که دوستان و اساتید به کررات اشاره کردند که در استودیو خانگی اگر کار های خودمون رو انجام بدیم کاری با شخص ندارند(البته کار های مجاز). سواله من اینه منظور از کار های خود اینه که منه استودیو دار فقط میتونم در استودیو بخونم؟؟ از اشخاص دیگری نمیتونم رکورد بگیرم؟ البته به تعداد کم. مثلا ماهی سه یا چهار بار.اون هم مجاز مانند پاپ و سنتی؟؟؟ ببخشید پر حرفی کردم دوستان.ممنونم

16. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    سلام . نه مشکلی به وجود نمیاد . مگر اینکه دوستان یا همسایه ها راپرت شما رو بدن جایی . ولی در هر صورت کاری که غیر مجاز هست یعنی کار غیر قانونی کردن که در هر صورت باید پیشو به تنتون بمالید . هیچ چیز غیر ممکن نیس !

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  17. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +551 / 1 / -0
    نرم افزار:
    از جناب اقای mohammad.k بابت باسخ متشکرم.اما میشه منظورتون رو واضح تر بیان کنید؟ به کجا راپرت بدن؟ و اگر راپرت هم بدند. مگه داشتن استودیو خونگی که جرم نیست.هست؟ یا اگر از دیگران رکورد بگیرم جنبه خلاف پیدا میکنه؟ البته من منظورم رکورد کار های مجاز هست. سپاس فراوان

18. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    منظور از راپرت اینه که مثلا به اماکن اطلاع بدن که شما مکانی دارید که مجوز نداره . اماکن به این نگاه میکنه که مکانی که شما توش کار میکنی مجاز هست یا خیر . حتی اگر کار مجاز ضبط کنید . ولی در صورتی که شما صاحب یه خونه باشید . . یه خونه شخصی اگر برای همسایه ها مشکل رفت و آمد افراد غریبه زیاد باشه میتونن شکایت کنن که شما توی این خونه رفت و آمد های مشکوک دارید و . . . در هر صورت با کاری که غیر قانونی باشه برخورد میکنن اگر بفهمن . ولی اگر شما کارتون طوری نیست که رفت و آمد و سر و صدا همسایه ها رو آزار بده میتونید به راحتی کار کنید . مثل خودم . من دوستان میان خونمون و میخونن کار میکنیم مشکلی هم نداریم . ولی دیگه استودیو نیست ! که صداش توی سه تا خونه اونورتر بره !

19. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +551 / 1 / -0
    نرم افزار:
    جناب mohammad.k ممنونمم از توجه شما.کار من هم در خونه پدرم هست و ابدا صدا از اتاقم بیرون نمیره.فوقش ماهی چهار یا پنج رکورد کنم اون هم مجاز. و مطمئن هستم همسایه ها با رفت و امد مشکلی ندارن.پس از این نظر من مشکلی ندارم.اما سوال اینه که یکی بره راپرت بده که این اقا تو خونش استودیو بی مجوز داره.صرفا همین رو بگه.ایا باز جمع میکنن استودیو رو؟؟

20. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    خیر . شما میتونید به راحتی به کارتون ادامه بدید و مشکلی نداره .

بارگذاری...