دراوردن نت اهنگها

شروع موضوع توسط farshad.f ‏12/9/11 در انجمن گیتار

تاپیک دراوردن نت اهنگها تالار گیتار در persian-music.org.

1. farshad.f

farshad.f عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان.  من 2 سال هست که گیتار میزنم سعی کردم بعضی از نت های اهنگها رو در بیارم ولی زیاد خوب نشد ازکجا و چطور باید برای این کار شروع کنم من فلامنکو میزنم

2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    به علمی که شما رو در این کار یاری میده علم سلفژ میگویند.
    البته تجربه ثابت کرده که این کار جدا از حالت و دروس تئوری که داره یک کار تجربی هست و شما باید گوش موسیقی تون رو قوی کنید. بستگی به استعداد و .. هر شخص در زمان خواصی میتونه این کار رو انجام بده.

برای این کار ابتدا از ملودی های ساده تر و آشنا تر به گوش ما ایرانی ها استفاده کنید و سعی کنید ابتدا گام موزیک رو تایین کنید. حوصله داشته باشید در اوایل کار این عمل ممکنه زمان بر باشه...

3. farshad.f

farshad.f عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مثلا چی اهنگهایی گوشم قوی نیست متاسفانه

4. NinetyNine

NinetyNine عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    شما باید تجربه زیادی کسب کنید ( با گوش کردن و اجرای قطعات ) . . . . تنها با تجربه گوش قوی میشه و می تونید راحت نت ها رو تشخیص بدید

5. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    ترک هایی که ملودی های ساده داشته باشند و شما بیشتر گوشتون باهاشون آشنایی داره ترک هایی از خواننده های مورد علاقتون و....

6. M.A.H.Y.A.R

M.A.H.Y.A.R عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اصلا سخت نيس دوست من، من خودم يه ترم كلاس رفتم تونستم، ولي كلا يه چيز تجربي هست. به نظرم واسه شروع ميتوني سراغ آهنگ هايي بري كه نت هاشونو داري. مثلا ببين چه نت هايي تو آهنگ استفاده شده، (فقط اسم نت ها منظورمه) بعد سعي كن اون نت هارو ببيني كجا استفاده شدن و به قولي تو آهنگ جاگذاري شون كن و اينطوري نت آهنگ درمياد. بعد از مدتي كه ديدي تو اين كار حرفه‌اي شدي، ديگه اسم همه نت هاي استفاده شده تو آهنگ رو نخون و فقط ببين آهنگ تو چه گامي هست و نت هاشو دربيار. وقتي ديدي تو اين كار هم حرفه‌اي شدي ديگه فقط آهنگو گوش كن و نت رو دربيار. همين، فقط بايد گوشت به صدا عادت كنه.

7. farshad.f

farshad.f عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی با راهنمایی های شما سروع میکنم تا ببینم به کجا میرسم راستی چه کلاسی رفتی اقا مهیار

8. M.A.H.Y.A.R

M.A.H.Y.A.R عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نه منظورم همون كلاس گيتار هست. منظورم اين بود كه وقتي هنوز ترم اول كلاسم تموم نشده بود اين كارو انجام ميدادم. سوءبرداشت نشه‌ها هدفم اينه كه بگم با تمرين كردنو گوش دادن اين كار به راحتي ممكنه، فقط يه كم پشت كار ميخواد

9. siavash78

siavash78 عضو سایت

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست گرامی شما ترک های فلامنکو را می گویید مشکل دارید؟
    اگر بحث سر آهنگ های پاپ باشد دوستان فرمودند ولی برای فلامنکو من چنین نظری را ندارم.
    برای کاور کردن آهنگ های فلامنکو شما یکی نیاز به تکنیک بسیار بالا دارید، دوم نیاز به آشنایی با گوشه ها و چم و خم فلامنکو در سطح بسیار بالا دارید،،، اگر به این سطح رسیده باشید متوجه میشوید که چه قسمت هایی در بیشتر آهنگ ها وجود دارند و تکرار میشوند و ازین قبیل.
    در غیر اینصورت کاور کردن فلامنکو به این سادگی ها نیست.

10. farshad.f

farshad.f عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نه دوست عزیز من بیشتر وقتمو برای نوازندگی گذاشتم حالا هم که نسبتا خوب شده می خوام در کنارش دراوردن نت رو هم شروع کنم نتای فلامینکو چون به نسبت پاپ دشواره علتشم ترکیبی بودن و نت های روی اکورد هست دراوردنش برای منه که تازه بخوام شروع کنم سنگینه 

11. siavash78

siavash78 عضو سایت

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خب عرض من هم همینه. اصلا برای شروع فلامنکو کاور نکنید. یک مقدار آهنگ های پاپ رو که ساده هستند آن هم فقط خط ملودی و بدون هیچ تزیینی کار کنید. بعد که قوی تر شدید به سبک دلخواهتان فلامنکو بپردازید.
    برای پاپ هم اول گام مورد نظر را انتخاب کنید. بعد ۳ آکورد برایش در نظر بگیرید. (برای ساده بودن کار همین ۳ آکورد بس است). مثلا گام لامینور و سه آکود لامینور و ر مینور و می ماژور.
    سپس در گامی که انتخاب کرده اید کمی بداهه نوازی کنید در همان حال و هوا و بقول معروف تم آهنگی که می خواهید کار کنید.
    کم کم خودش در می آید.

بارگذاری...