درامد از طریق موسیقی اونم تو ایران!

شروع موضوع توسط Mohamad.K ‏8/12/10 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک درامد از طریق موسیقی اونم تو ایران! تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    سلام دوستان یه سوالی که شاید باسه همه دوستداران اهل موسیقی پیش میاد اینه که اصلا موسیقی درآمد داره تو ایران ؟! خیلیها دوست دارن تو موسیقی فعالیت کنن تمام وقتشون رو میزارن باسه موسیقی آخرش که چشم باز میکنن هیچی ؟! همه توان مالی ندارن که استودیو بزنن یا سوالی دیگری که شاید مطرح بشه اینه که یه شخصی که علاقه داره به موسیقی یا استودیو زدن از چه طریقی هزینه کنه باسه استودیو؟!با هزینه های امروزی شاید به شکست بخوره؟!واقعا موسیقی در ایران شغل دوم باید باشه ؟ یا میتونه باسه خودش یه شغل باشه مثل همه جای دنیا !

2. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوست عزیز !
    ببینید هرکسی یه نظریه ای داره - این مورد که موسیقی میتونه شغل باشه یا نه به یه سری موارد بستگی داره :
    از موسیقی چه انتظاراتی دارید ؟
    چقدر قانع هستین و دوست دارید درآمد ماهیانتون چه مقدار باشه ؟
    سطح کارتون به چه اندازست ؟
    و...
    ببینید یه نفر به کم قانعه و یه نفر خیلی بالا می پره !!!
    خب دوست من ، زمانی که شما کار قوی بدین و در سطح حرفه ای کار کنید ، مسلماً و مسلماً جواب خواهید گرفت.
    اگه با مشتریانتون خوب کار کنید و شرایط کاریتون سخت نباشه و ضمناً اخلاق حرفه ای داشته باشید باز هم خودش برگ برنده ایست.
    اما مهمترین نکته همین سطح کاری شماست - برای درک بهتر مثال میزنم ؛ آقای سیروان خسروی خوب کار میکنه و اگه دقت کنید آلبوم ها و تک آهنگهای بسیار زیادی رو برای افراد مختلف کار کرده و هزینه های نسبتاً بالایی هم دریافت میکنه و این حقشه و ارزش کار خوبشه.
    اخیراً هم دارید میبینید که ایشون توی اکثر آلبومهای مجاز دارن کار می کنن - خب چرا یک خواننده میره و هزینه های بالا رو پرداخت میکنه و از صمیم قلب از همکاریش رضایت داره ؟ چون کار خوب تحویل میگیره و خیلی از این افراد هستن که حق الزحمه ی کار خوب رو به خوبی پرداخت می کنن.
    پس باید قوی شد تا انتظار درآمد داشت.
    اما موسیقی میتونه در عین پردرآمدی شغل دوم هم باشه و این خیلی خوبه - موسیقی یک عشقه و میتونه همیشه در کنارت باشه - میتونی با برنامه ریزی روزهات رو تقسیم کنی و به همه ی کارات برسی اما نکته ی قابل توجه اینه که اگر حرفه ای بشی اونقدر پروژه میریزه سرت که فرصت نکنی انجام بدی - من دوستان زیادی داشتم که پس از مدتی دو شغله بودن ، وقتشون رو گذاشتن رو موسیقی - دوستانی داشتم که واقعاً موسیقی جوابگوی زندگیشون نبود و دو شغله باقی موندن.
    در همین سایت آقای محبی عزیز با برنامه ریزی تونستن به هم به موسیقی برسن و هم به شغلشون و همونطور که اطلاع دارید بارها در سایت ذکر کردن که موسیقی براشون یه علاقه هست تا شغل.
    موسیقی هم مثل بقیه ی شغل ها اومد و نیومد داره به خصوص توی ایران...
    شما از خودتون سوال کنید که آیا موسیقی در ایران داره مثل تمام دنیا انجام میشه ؟ مسلماً خیر اما اگر کسی در سطح دنیا کار کنه ، مسلماً مثل همه جای دنیا میتونه شغلش باشه - اینو خودت تعیین می کنی.
    البته متاسفانه توی کشور ما گاهی در این شغل دچار مشکلاتی میشی اما خب اگه علاقه مند باشی باید یه سری چیزا رو تحمل کرد.
    موفق باشی.

3. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    بله درست میفرمایید اما خوب علاقه در موسیقی هر قدر هم زیاد باشه بازم پول حرفشو تحمیل میکنه مثلا آقای سیروان خسروی از نظر مالی مشکلی نداشتن از اول یعنی در خانواده نسبت از وضع مالی خوبی برخوردار بودن اما شخصی علاقه زیادی داره به موسیقی اما نصبت به هزینه هایی که در ایران هست همش هزینه میکنه اما از قبالش اندک چیزی در میاره.به نظر من موسیقی در ایران بسیار هزینه داره اما به اون اندازه هزینش در نمیاد.مگر اینکه شخصی پولدار باشه و فقط به عنوانه عشقه به موسیقی هزینه کنه و باسش مهم نباشه.

4. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    خب دوست عزیز مسلماً اوضاع مالی شما مهم و تاثیر گذاره - شما اگه اوضاع مالیت خوب باشه همه چیز خواهی داشت و به سادگی از پس هزینه های گزاف بر میایی و اگه علاقه رو هم در کنار پول داشته باشی که دیگه واقعاً عالیه - یک آدم با اوضاع مالی خوب و علاقه مند به موسیقی همیشه موفقتر و جلوتر از کسی خواهد بود که علاقمنده اما پول نداره.
    ببینید اگر وضع مادیتون خوب باشه تجهیزاتتون رو تهیه می کنید و میتونید به سادگی در محضر بهترین اساتید باشید و این خیلی خوبه اما مطمئن باشید اگر شدت علاقتون وافر باشه - همین علاقه مندی باعث میشه جلوی همه ی مشکلات بمونید و نه تنها هزینه های کارتون رو در بیارین بلکه بتونید با اون زندگیتون رو هم اداره کنید - پس باز هم همه چیز بسته به شماست.
    اما بحث ما درآمد آهنگسازی بود نه اینکه ببینیم قبل از شروع حرفه ای موسیقی اوضاعمون چطوره (هرچند که این شرطه)
    عرض کردم افراد زیادی هستند که درآمد خوبی دارن و خیلی ها هم وجود دارن که اوضاعشون چندان تعریفی نداره.

• موافقم موافقم x 1
  5. erfanath

erfanath عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    واقعا این یک مسئله مهمی هستش. ببینید من واقعا به خواننده گی علاقه دارم و می خوام در آینده خواننده ای موفق بشم اون هم در سطح جهانی ولی من انقدر وضعیت مادیم خوب نیست که بتونم تمام هزینه های این کارو پرداخت کنم. فقط این وسط چند چیز مهم هستش که هر کس در هر کاری باید داشته باشه
    اول نیت-بعد استعداد-سوم تلاش و پشت کار -تمرین علمی منظورم اینکه علمی تمرین کنه نه اینکه هر جور خودش بخواد- و اینکه همیشه خودش تجربه نکنه و از جربیات دیگران هم استفاده کنه و بعد از اینها می مونه مسائل مادی که اون هم واسه خودش خیلی شرط هستش و بعدش می مونه که باید با حرفه ای ها باشی تا حرفه ای بشی. و اون زمانه که تو رو مییای. همه اینایی که نوشتمو خودم ندارم ولی دارم سعی می کنم که بهش برسم
    این بحث خوبی هستش امید وارم اساتید تجربیاتشونو در اختیار ما بزارن
    خیلی حرف زدم و انشا الله که خوب بوده باشه
    یا حق

6. RaminMT

RaminMT عضو سایت

شغل :
    برنامه نویس
    امتیازات:
    +199 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason, studio_one
    سلام خلاصه بهت بگم
    شما واسه پول درآوردن میتونی با یه رپر تازه کار کار کنی و واسش کار بسازی بعد که اون معروف شد یعنی تو معروف شدی اونوقت میتونی مثله بقیه پولهای نجومی واسه یه بیت بگیری میتونی کف پولتم بین 200 تا 700 بگیری دیدم که میگما
    ولی از نظر من کار زیاد جالبی نیس از موسیقی پول در آوردن

7. kirk_hammett

kirk_hammett عضو سایت

امتیازات:
    +26 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    به نظر من شدنی نیست.حتی بندای بزرگم تو دنیا الان مشکل دارن.این مشکلیه که تو کل دنیا واسه خیلیایی که موقعیت استعداد قدرت بیشتری از ما دارن هست دیگه چه برسه به ما.کلا همه جا موزیک داره به طرف fun میره پول می خوای در بیاری خیلی سخته.باید پولو خرج شهرت و تفریح کنی.الان دیگه تو کشورای دیگه خیلیها تو خونشون دیگه یه کارت صدا و یه گیتار و اینا دارن و خیلیا هستن که از بچگی می زن تو اینکار و فقط یه عده کمی از اونا موفق می شن ولی اگه اینجا این کارو بکنیم و به جایی نرسیم تو این جامعه چطوری می خوایم نون در بیاریم؟مگه اینکه مثل خ واننده های پاپ یه دفعه ای بزنید و معروف شید با دو تا آهنگ و یه کم قیافه مثل خیلیا تو ایرانو خیلیام تو خارج

• موافقم موافقم x 1
  8. wolf

wolf عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    هرکاری که بخوای بکنی اول خدا بعد پشت کار بعد علاقه و بعد پول و .....
    امضامو بخون متوجه میشی که چقدر سختی کشیدم

9. Les_paul

Les_paul مدیر تالار گیتار تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +1,917 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, sonar
    تمامه حرفم تو امضامه (قطعا تلاش کنی به هدفت میرسی)
    بهتر هست به هنر ،دیده مادیاتی نداشته باشیم.مهم علاقه ست.

10. erfanath

erfanath عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    حرفاتون کلا درست.مثلا همین جاستین بیبر چطوری به اینجا رسید.فکر کنم همه مستندشو دیده باشن.استعداد کمی داشت ولی بیشترش شانس بود. از هیچ جا هم شرو نکرده بود.پس خواهشا شعار ندید و تجربیاتتونو بریزین وسط
    ممنون یا حق

11. wolf

wolf عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    داداش تو سعی کن خودت باشی.هیچوقت سعی نکن راه کسی رو بری.:smile (7):

12. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    قطعا وقتی شما میگید تجربهاتون رو بریزید وسط جناب آقای erfanath پس دنبال شانس نیستید و نباید باشید شما کار خودتون رو بکن تلاشو پشت کار داشته باش حالا اگه این وسط شانس هم در خونت رو زد نه نگو اگر هم نزد از چیزی عقب نموندی و خودت با تلاشت به هدفت میرسی انشالله

13. Rasoul_khoshnevis

Rasoul_khoshnevis عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    در ادامه صحبت دوستان در حقیقت هم علاقه مهم هست هم داشتن سرمایه اما این دلیل نمیشه اگه علاقه داشتی ولی سرمایه نداشتی دیگه سمتشم نری خیلی ها با نداری شروع کردن الان کسی هستن برای خودشون ما نمیگیم پول توی این رشته مهم نیست چرا اتفاقا اکثر دوستان میدونن که موسیقی جز یکی از رشته های پر خرج هستن چه برای تحصیل و چه برای ایجاد یک شغل کاری هست .
    اما درکل پشتکار هم خیلی مهمه و اینکه توی این راه کم نیاری و با همه سختی هاش بسازی تا موفق بشی .

درسته شاید جناب آقای سیروان خسروی مشکل مالی نداشتن ،اونم داریم میگیم شاید... اما در کل زحمت کشید تا تونست خودش رو توی موسیقی محبوب کنه . پس اگه پول هم داشته باشی اما زحمت نکشی بیفایدس .
    امیدوارم که تونسته باشم شما رو به جوابت نزدیک کرده باشم.

14. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    تو موسیقی میشه از این سه چیز خوب پول دراورد--ترانه سرایی-اهنگ سازی--تنظیم

فقط کافیه اسمت بزرگ بشه!!!همین
    اونوقت با چنگال بکوب رو در قابلمه میگن وایییییییییییییی خدای من چه تنظیمی!!!!(اینو مردم میگن)
    البته جدیدا میکس و مستر هم منبع درامد شده(که میشه همون استودیو داشتن)

من به ان حرفی که میزنم رسیدم
    اسمت بزرگ باشه همه چی هست

فقط کافیه اسمت و همه بشناسن همین اونوقت قیمت هایی مثل سایر دوستان میدی از 2 تا 7 ملیون(واسه هر ترک)

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  15. ‏mohsen alipour

‏mohsen alipour عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    سلام دوستان سيروان خسروي و زانيار همونطور كه از اسمشون هم مشخصه كرد زبان هستند و در شهر سنندج به دنيا اومدن وضع ماليشونم از اول خوب بوده ولي صرف به خاطر وضع مالي خوب نميتوني يه تنظيم كننده ي عالي مثل سيروان بشي.
    در تصديق حرف اقا سامان من اهنگهاي سيروان رو بسيار دوست دارم و واقعا تكه ولي مشهوريت ايشونم كمك كرده تا اهنگاش شنونده ي زياد با ديد تحسين برانگيز داشته باشه.
    براي پول در اوردن نبايد تلاش كرد ولي براي پيشرفت بايد با جديت تلاش كرد چون دست مايه ي پيشرفت , شهرت و در نتيجه درآمد خوبه

• نامحترمانه نامحترمانه x 1
  16. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    من هم به دوستان توصيه ميكنم بريد و خاطرات جو سترياني رو در مورد استيو واي بخونيد.
    خالي از لطف نيست. به همه جوابهاتون خواهيد رسيد.

• آموزنده آموزنده x 1
  17. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    آقاي محبي از كجا ميشه تهيه كرد ؟

18. bahadori2016

bahadori2016

شغل :
    نوازنده
    امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    جناب محبی به نکته خوبی اشاره کردند"

19. makan_sky

makan_sky عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    دوستان نحوه کارکردن با افراد بزرگ چ جوری هست ؟چ جوری باید باهاشون ارتباط برقرار کرد ؟
    الان اگه ما ی ترک داشته باشیم چ جوری میتونیم بدیم مثلا اقای سیروان تنظیم کنه ؟

20. Shadmehrmn

Shadmehrmn عضو سایت

امتیازات:
    +188 / 1 / -0
    آره بخدا. دقیقا. وقتی یکی معروف میشه دیگه هر مزخرفی بده همه میگن فوق العاده س نوآوری کرده.
    اونوقت ما که معروف نیستیم یه کار در حد سمفونی نهم بتهوون بسازیم هزارتا ایراد ازش درمیارن. و جالب اینجاس وقتی حرف و ایرادی برای گفتن نداشته باشن میگن میتونست بهتر باشه یا اینجاش سلیقه ی من نیست!! خب من که ساختم سلیقه ی منه دیگه ! قرار نیست سلیقه ی تو یا مردم باشه که!

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. کسب درآمد از موسیقی

,
  2. شغل نوازندگی پول نداره

,
  3. کسب درآمد از راه موسیقی

,
  4. راهای پول در اوردن از موسیقی,
  5. کسب درامد با موسیقی,
  6. درامد و شغل موسیقی در ایران