درآمد و اغنا مالی یک خواننده ی پاپ در ایران

شروع موضوع توسط sajjad_elegance ‏30/4/11 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک درآمد و اغنا مالی یک خواننده ی پاپ در ایران تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. sajjad_elegance

sajjad_elegance عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    سلام

پیشاپیش از مدیران معذرت خواهی میکنم اگه جای مطرح کردن این موضوع اینجا نبوده - اما من مناسبتر از اینجا پیدا نکردم...

بچه ها درسته که اگه هدف یک هنرمند صرفا پول و منافع مالی باشه در واقع یه تاجره تا یه هنرمند و اسم هنرمند برازنده ی اون نیست اما در هر صورت اینم یه مساله ی مهمه. بهر حال یه موزیسینی که در آمد خوبی داره میتونه از لحاظ امکانات سخت افزاری و نرم افزاری و استودیویی خودشو به روز و تجهیز کنه و اصلا از اینا گذشته وقتی وضع مالی خوبی داشت باشه و آرامش فکری و ذهنی داشته باشه (حالا اگه موارد معنوی رو کنار بزاریم مطمئنا اغنا مالی هم تاثیر بسزایی توی آرامش انسان داره)
    و اینا مسلما تاثیر شگرفی تو آینده ی هنری و حرفه ای این موزیسین داره
    اینو خیلی از موزیسین های ایران بهش مستقیما تو مصاحبه هاشون اشاره کردن مثلا محسن چاوشی و محسن یگانه من خودم تو مصاحبه هاشون دیدم که مستقیما گفتن که درآمد خوب واسشون مهم و تاثیرگذاره..

بی شک حتی کسایی از همین سایت هم که به آینده های خوب و بزرگی تو موسیقی فکر میکنن ، به این موضوع هم فکر میکنن - پس من فکر کردم این موضوع میتونه واسه بچه های گل سایت مفید و جالب باشه ..

حالا میخوام با دوستای عزیزم راجع به این موضوع صحبت کنم که بنظر شما تو ایران کسایی که مجاز کار میکنن (یعنی یه کمپانی که تو ایران فعالیت میکنه کارهاشونو پخش میکنه و درآمد حاصل به طور قراردادی تقسیم میشه) چقد از این لحاظ تامینن؟ ..

با توجه به بحث دانلود و کپی و تقسیم درآمد بین تهیه کننده و شخص صاحب اثر و کمپانی و ... و ... بنظرتون شخص صاحب اثر (خواننده تو یه آلبوم موسیقی) در چه حد آمد داره؟

یعنی آیا بنظر شما آیا خواننده های ایران جزو قشر پردرآمد و پولدارن؟

-مثلا اگه میانگین پولدارترین های کشورمون از لحاظ سطح مالی نمره ی 100 رو داشته باشن و میانگین کم درآمدترین ها 0 شما به خواننده های ایران چه امتیازی میدین؟

-یا مثلا درآمد خواننده ای رو که میدونید رو با قشرهای مختلف مثل یه تاجر بزرگ یا یه پزشک یا یه مهندس و یا ... مقایسه کنید...

-یا اصلا(درآمد هر آلبوم یا درآمد سالیانه ...) درآمدی که میدونید و یا حدس میزنید رو بگین..
    درآمدو طوری بگین که بشه با اقشار مختلف مقایسه کرد

حالا هرکی از هر نوع موزیسین (ستاره مثل چاوشی، سطح بالا مثل حمید عسکری، معمولی مثل حامی و .... > توجه: اینا صرفا با توجه به محبوبیت بین مردم نوشته شده و منم قبول دارم که یکی مثل حامی جایگاهش بیشتر از ایناس) که اطلاع داره در مورد این بحث درآمد بحث کنه ....

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏30/4/11
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Core

Core عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    مبحث خوبیه! من فکر می کنم توی این دوره زمونه باید آدم دوتا شغل داشته باشه. خوانندگی کار دوم باید باشه یا حتی سوم تا خیال آدم راحت باشه. اما من خودم نمره ی 20 رو از 100 به درآمد از راه خوندن میدم.

3. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    بستگی داره .... توی ایران خواننده هست(خودم میشناسم) که با حقوق کارگری داره زندگی میکنه و زندگی خیلی خیلی ساده ولی صدای خوبی هم داره و چند تا کار موفق هم داده.....

و بلعکس خواننده ای هم پیدا میشه که مال و اموالش در حد عالی حال بعضی هاشون از جیب باباهاشون این مال و اموال رو دارند یا به ارث بردند .... بعضی هاشون هم واقعا ضحمت خودشون در راه خوانندگی بوده ....

البته خوانندگان داخل ایران خیلی کم اینطوری مایه دار از راه خوانندگی توشون پیدا میشه ....ولی خوانندگان لوس آنجلسی رو که خودتون بهتر میشناسید 90 در صدشون از همین راه خوانندگی الان ملیاردرند و خانه ها و ویلا های آنچنانی در سواحل آمریکا و ...(به دلیل گذاشتن زیاد کنسرت و بهتر بودن بازار های اونجا نسبت به ایران برای خرید آثارشون ....)

4. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    دوست عزيز و گل
    در امد خوانندگان بستگي داره
    اولا به نظر من كسي كه تو اين راه پا ميزاره خودش بايد از قبل يه كاره اي باشه يا جيبش پر باشه
    خيلي از خواننده هاي امروزيو معروف غير از كار خوانندگي كار تنظيم و اهنگ سازيم ميكنن!مثل حميد عسگري يا سيروان خسروي يا خيلي هاي ديگه
    زماني كه يك هنر مند البومش رو به صورت مجاز به بازار ميده يك مبلغي رو ميگيره حالا نميدونم چقدره اما مسلم در حدي هست كه طرف يك مدتيو راحت زندگي كنه و حتما ميصرفه كه واسه دادن البوم بعدي اقدام ميكنه!
    نكته ي ديگه اينكه حتي اگه البومش به صورت نتي و كپي رايت پخش شه!ايا كنسرتشم كپي ميكنن!؟
    ايشون خيالش راحته كه بي دقدقه ميتونه پول از كنسرتش در بياره!

م به شخصه با مهدي اسدي(خواننده ي يالا پاشو بيا پيشم)برخورد داشتم در يكي از عروسي هاي فوق مجلل تهران!
    ايشون بچه ي فرمانيست(ديگه معلوم وضع ماليش چطوره!!!!)شبي يك و نيم الي دو تومن بابت هر مجلسي كه ميره ميگيره!

تازه مجازم نيست!(يه سري ميگن ميخواد بشه يه سري ميگن نه)هنوز كه چيزي نديديم!

اصلا البوم يك خواننده فروشش خيلي كم بوده!
    شما حساب بكن يك كنسرت تو يك سالن 2000 نفري بليط هر نفر(بدون احتساب صندلي جلو تر و رديف اخر و اينا)30000الي20000 تومن باشه!
    شما خودت حساب بكن چقدر ميشه و چقدر به خواننده ميرسه (اگه بخوان بهش كم بدن)تازه شما حساب بكن در سال چند بار اعلاميه ي كنسرت از يك شخص رو ميبيني من خودم شده 3-4 تا اگهي تو 3-4 شهر ديدم از خواننده هاي مختلف

گاهي اوققات كه موسيقي اغاز و پايان فيلم هام دست برخي از اين خواننده هاي مجاز مثل خواجه اميري--اخشابي-قاسم افشار-دكتر محمد اصفهاني
    اينا جز كنسرت تو صدا سيما هم داراي درامدند(دعوت ميشن به عنوان مهمان و اينور اونو تو شبكه هاي مختلف)بايت عيد و ميلاد فلان امام!

البته بستگي به شانست هم داره خيليها هستند كه واقعا لنگ پول ركورد البومشون ممكنه باشند!و ما بيخبريم و ظاهر رو ميبينيم!
    اما من به شخصه هنوز خواننده ي درست حسابي رو نديدم لنگ باشه!
    اما بسياري از جووناي خوش صدا-خوش سليقه و واقعا موسيقيدان هستند كه نه ميتونن مجوز بگيرند نه ميدن بهشون نه شركتي همايتشون ميكنه!
    مشكلات در زمينه ي موسيقي واقعا واقعا زياده!

خيليهارو هم داشتيم كه اصلا قيد مجوز و ارشاد و با جيب خودشون رفتن جلو مثل هومن سزاوار-يا خيليهاي ديگه!

تو اين حرفه نميشه بگي درامد نيست گاهي وقتا از ي مهندس عالي شما درامد بيشتري داريد!
    گاهي اوقات هم نه واقعا درامدي نيست!هيچي

اما يك چيزه مسلم اينه كه شما بايد بايد يك مقدار سرمايه خودت داشته باشي تا بتوني خودي نشون بدي تو اين زمينه در موسيقي!و بايد بدوني سرمايت رو چجوري خرج كني كه نتيجه بده!

5. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اتفاقا بیشتر خواننده های ایرانی خارج از کشور بیزینس های کلان دارن که هیچ ربطی به موسیقی ندارند و از همین راه هم پولدار شدند.
    درسته ازادی اجرای کنسرت بیشتر هستش اما قیمت بلیط خیلی نیست. 50 دلار شاید اگه تبدیل به ریال بشه پولی باشه برای خودش اما در امریکا و اروپا پول زیادی نیست. ولی در عوض خرج نوازنده و کرایه سالن کنسرت و تکنسیسن صدا وووووو به مراتب بیشتر از اون چیزی هستش که کسانی که دستشون تو کار نیست فکر میکنند.
    و برای پولدار شدن با این رقمهایی که از کنسرت و این حرفها بدست میاد چند پای کار میلنگه.:smile (81):

6. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    درسته حرف شما هم ... ولی من چون توی بیوگرافی اکثرشون اطلاعات دارم چند تاشون رو (البته در بیوگرافی ) نوشته که ایشان بجز خوانندگی منبع درامد دیگه ای ندارند ... (شاید بیزینس و سرمایه گذاری رو در نظر نگرفتند ! ! ! ! )........

که البته بیزینس هم مصلما وقتی که پول باشه انجام میشه و شاید هم همینطور باشه!!!!

7. ramin syateely

ramin syateely Banned

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    فکر می کنید که خواننده با فروش رفتن cd هاش به صودی میرسه؟؟ شما میدونید بابت چاپ وتولید این cd ها چقدهزینه میشه؟ باورکنید اگه بتونه فقط پول ساختشونو دربیاره هنر کرده! چون صودش میره تو جیب سی دی فروشها!!
    زمانی خواننده صود می کنه که مردم صداشو بخوان و با اجرای کنسرت یا اجرا در جشن! به اندک پولی میرسه!
    خوانندهای مجوزدار یه امتیازهایی دارن ولی خوانندهای بدونه مجوز کمی کار براشون دشوار میشه!
    اینجا ایرانه!! ومحدودیتها مارو به هیچ جا نمیرسونند!!

8. hrm90

hrm90

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    معمولا هر آلبومی اگه حدودا صد هزار نسخه بفروشه تازه هزینه خودشو(ساخت،انتشار و...)دراورده.به خواننده های معروف هم برای هر سانس اجرای کنسرت نهایتا 2 تا 3 میلیون تومن بدن(یکم کمتر یا بیشتر).چون خواننده ها معمولا توی در صدی از سود آلبوم و کنسرت ها شریک نمیشن و فقط یه مبلغ ثابتی برای قراددادشون میگیرن،سود بیشتر (یا زیانش) مال تهیه کنندهاس. تعداد کمی از خواننده های مجاز فقط از راه موسیقی امرار معاش میکنن.غیر مجاز که دیگه هیچ.حالا دیگه بقیشو خودتون حساب کنین.

9. Saman Niknezhad

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    فكر نميكنم يك خواننده بابت يك كنسرت يعني 2ساعت مثلا اجرا بياد و 2-3 مليون بگيره اين درست نيست(از نظر من)

خواننده هاي بدون مجوز وفقط در يك حالت درامد دارند اونم تنظيم و اهنگ سازيه كه خيليا بلد نيستند و خيليهام از اين راه درامد دارند

در كل اگر تو جامعه ي موسيقي راه بيوفتي و كارت بگيره نميگم ميليونر ميشي اما به اندازه اي هست كه بتوني امرار معاش كني
    البوم-كنسرت-برنامه هاي تلوزيوني-دعوت به جشنها و ......
    محسن يگانه رضا سادقي علي لهراسبي امسال تو فرهنگ سراي رازي تهران(منطقه 11) اومدن و واسه تقريبا يه 400-500 نفري كنسرت اجرا كردن(مفت كه نيومدن)
    تازه بعد از اقاي محسن يگانه هم دخترها و پسرهارو جدا كردن
    وقتي سكوت و نباشيو ميخوند بنده چيزي جز صداي دختر چيزي نميشنيدم!
    پس پول هست بايد بلد باشي در بياري از اين راه
    خيليهام مثل مهدي مقدم معلوم نيست چيكار ميكنن!مجوز ميخوان نميخوان ولي اينجور كه پيداست دستش به دهنش رسيده كه كليپ تو كشوراي خارجي ميسازه!

در كنار اينها شما ميتوني بيزينس هم بكني كه خيلي از خواننده ها اينكارو ميكنن!

درامد داره اما بهتر اينه كه خودت كار داشته باشي و شغل دومت رو بزاري واسه خوانندگي مثل اميد عاممري كه دندونپزشكه و وقتي احساس ميكنه پولش زياد شده مياد و يه البوم ميده

10. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    ببینین دوستان مشکلات خیلی زیاده و پول هم خیلی کم و دزدی و نامردی هم پره تو این کار. !!!! متاسفانه

اما من به یه چیزی عقیده دارم

هر کسی بتونه تو همین ایران تلاش کنه و خودشو نشون بده ...میتونه....نباید به خودش بگه نمیشه و نمیتونم....باید بگه من با کمترین امکانات چه طوری میتونم یه راهی جلو پام باز کنم که موفق شم....

همیشه یه راهی هست

و اینم یادتون باشه ....اگه بهترین بشین....پول خود به خود میاد پیشتون...اونم با التماس
    فقط یه دوران سخت پشت قضیه هست که باید اونو تحمل کرد.....که واقعاٌ سخته

نابرده رنج گنج میسر نمیشود...........باور کنین هیچ کسی از راه حلال و سالم بدون سختی به مشقت به موفقیت نرسیده.

خداوند همیشه با کسی هست که واقعاً تلاش میکنه و نیتش خیره و سالم زندگی میکنه.

تو دوران یاد گیری موسیقی و از آماتور به حرفه ای شدن باید قانع زندگی کرد و ساده...و به دوستانو افرادی که دارن کیف میکنن توجه نکرد....باید اعتقاد داشته باشیم که میتونیم و از همه اونایی که اون بالا هستند هم میتونیم موفق تر شیم...

خوبی بشر به اینه که حد و مرز نداره.....یکی میشه معتاد و گوشه خیابون مگس روش میشینه و یکی میشه دکتر حسابی....هر دو انسانند...اما خودشون خواستن به اینجا برسن
    و
    یادتون باشه که هیچ انسان موفق علمی و هنری از اول پولدار نبوده.....خیلی کم پیش میاد....از 100 نفر شاید 5 نفر....بقیه از حسرت نداشتن رسیدن به اینجا

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏2/5/11
    • خوشم اومد خوشم اومد x 5
  11. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوستان همه نظرات طولاني بود نتونستم همرو بخونم.

زماني كه يه كشور از لحاظي تامين اوليه زندگي مردم تامين بشه يه سري رفاه هاي ثانويه مياد بعد از اون مثلا وقتي همه ملت براي دادن پول اب و برقشون زندگيشون رو به حراج نزارن و يا براي يه نون خوردن خودش و زندگيشو به حراج نزاره مسلما ديگه هيچ وقت پيش نمياد كه شخصي بره سي دي رايتي بخره 1000 تومان.چون شخصي كه نداره بده 3000 تومان 1000 تومان ميده 2000 تومانو ميزاره تو جيبه بچش و به منو شما نميده چون مردم زير خط فقرن. حالا خوانندگي هم جز رفاه ثانويه الان حساب ميشه شما يه كنسرت ميخواي بري 50 تومان حداقل بايد پياده بشي ايا اكثر مردم ميرن به اين كنسرت ؟ خير يه قشر خاصي كه دارن ميرن.خوانندگي در ايران به نظر من حتي از كنسرت هم در امدي براي شخص نداره چه برسه به البوم و . . . و نكته ي ديگه اينكه شما مطمئن باش الان سروتمندترين افراد در آمريكا بازيگران و خوانندگان هستن اما اينجا بر عكس هست اندازه كارگرم فكر نكنم در بياد.
    من از 100 نمره 10 ميدم به خوانندگي.

12. sajjad_elegance

sajjad_elegance عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    بچه ها پس با این حساب باید کارمونو یا فقط صرفا واسه دل خودمون ادامه بدیم یا ببوسیم و بزاریمش کنار!!!!

اما عجیبه بچه ها که همگی نظرتون تقریبا اینه که خوانندگی حتی درآمد زا هم نیست چه برشه به کم درآمد بودن! آخه یکی مثل محسن چاوشی خودش میاد اعتراف میکنه که من از نظر مالی اغنا هستم. فقط واسه دادن حق کپی رایت یه آلبومش 400 میلیون پول به جیب زده بود..

13. Saman Niknezhad

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    من شنيدم(بازم ميگم شنيدم) كه بنيامين بهادري بابت برامه شب عيدش كه 40 دقيقه تو برنامه بود چهل مليون پول گرفت
    اقا مگه ميشه درامد نداشته باشه!
    پس اين همه خواننده مجاز همه با ماشين مسافر كشي ميكنن البوم ميدن!؟ مگه ميشه همشون وضع ماليشون توپ باشه پاشن بيان خواننده شن!؟:smile (49):
    من خودم كه يك ادم معمولي تو موسيقيم درامد دارم واي به حال يك ادم كله گنده

14. abcd

abcd عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    به نظر من یه راه هم نگاه کردن به مراحل پیشرفت خواننده های مطرح است.
    یه لحظه اینا را بخونید.
    تاتلیسس خانواده ای فقیر داشت(خیلی فقیر)اما علاقه و پرورش صداش او را به فکر خوانندگی حرفه ای انداخت .تازه آلبوم های اولیش در فروش شکست داشت.اما بازم دلسرد نشد و یدفه گرفت.به نظر شما در این وسط ایشون کاری بجزکارگری می تونست بکنه؟؟؟
    تا عشق نباشه کار به موفقیت نمی رسه.که البته این هم نسبی است.
    نمی دونم چه رابطه ای بین کارگری و خوانندگی وجود داره .
    یه از خواننده های قدیمی که متاسفانه الان اسمش را فراموش کرده ام.
    قضیه از این قرار بود که این ستاره ی ما در یه مغازه ی کوچک شاگردی می کرد و عشق به خواندن باعث می شد که هنگام کار کردن بخواند.بعد اوستاش گفت جای تو اینجا نیست.بلکه باید بخونی .بعدش هم که باید حدس بزنید چی شد.شد یه ستاره.(بدین لحاظ اسمش را فراموش کردم چون در کودکی داستانش را شنیدم).
    تا خودت از صدات لذت نبری دیگران نخواهند برد.
    موفق باشید

15. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    به نظرم نميشه به گفته و شنيدها توجه خاصي داشت ! مثلا شخصي مثل محسن چاووشي پولداره الان ؟ من به هيچ عنوان اين رو قبول ندارم شخصا چون اگر واقعا انقدر پول زا باشه فردا همگي پاشيم بريم خواننده شيم.الان اكثر خواننده ها در ايران كلا پولدار هستن و امدن تو اين كار بر عكس زمان قديم

16. sajjad_elegance

sajjad_elegance عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    چرا اتفاقا این یه مورد خاص (چاوشی) خودش می گفت 400 میلیون تومن ناقابل فقط برای واگذاری حق کپی رایت آلبوم ژاکت بهش دادن...

17. ashnaboy

ashnaboy

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    باید اعتراف کنم که جملات دوست عزیز omidmt رو باید قاب گرفت و هر روز مرور کرد. کاملا موافقم:smile (13):.
    در ادامه اضافه کنم اگه با عشق واقعی و سخت کوشانه دل به کار بدی  می تونی از بزرگترین موانع سر راهت عبور کنی تا اونجا که شاعر می گه یا راهی خواهم یافت یا خواهم ساخت. . . 
    در مورد مبحث پول هم اخیرا بحث ممنوع الکار شدن محسن یگانه مطرحه که دعوا بر سر امتیاز چند صد میلیونی کنسرت های یگانه س.شخصی مثه علی چراغعلی بی خودی که کارو به دادگاه نمی کشه جتما بحث کلی پوله.
    حر فهای saman  عزیز هم منطقیه.

18. Adel Khanghahi

Adel Khanghahi عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوستان من تو کار چاپ و انتشار همین چیزا هستم اینتوری نگین این سی دی هایی که می بینین می نویسن 2000 تومن و 2800 می دونین چقدر در می یاد واسه خودشون دونه ای 600 الی 700 تومن باورتون نمی شه که همش سوده .

19. محمد سعید صمدی

محمد سعید صمدی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason

بهترین نظری که میشه داد همینه .... همه مزد زحماتشونو میگیرن ... شاید نعدادی باشند که واقعا پشتوانه ی خوبی داشتند اما خیلیها فقط بخاطر بهترین بودنشون به پشتوانه رسیدن

20. mehdi-azt

mehdi-azt عضو سایت

شغل :
    music
    امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    کسانی نیز هستند مثل سیروان خسروی که جدا از اینکه تازگی ها کنسرت نیز می گذارد قبلا فقط آهنگ هایی برای دیگران تنظیم میکرد و درامدش نیز از همین راه است که خرج آلبوم خودش کرد
    متاسفانه در ایران خیلی تبعیض وجود دارد یکی مثل یگانه یا خواجه امیری سالی دویست شب کنسرت دارن در هر جایی که فکرشو کنید خب اگه اینا شبی 20 میلیون برای هر اجرا بگیرند خودتون حساب کنید
    ولی بعضی های دیگر باید به زور پول فروش آلبوم و سالی دوسه بار کنسرت به سختی امرار معاش کنند مثل آقای حامی که واقعا به جرات توانایی هایی که داره در صدای همه ی خواننده هایی که نام بردیم وجود ندارره ولی خب .............................

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. درآمد شغل خوانندگی

,
  2. منبع درامدخوانندگی

,
  3. ایا خوانندهای لوس انجلسی پولدار هستن

,
  4. درامد خواننده های ایرانی مجاز در کنسرت های خارج ,
  5. درآمدخوانندگان ایرانی,
  6. وضع مالی چاوشی,
  7. ایا خوانندگی پاپ پول زیادی تو است,