درآمد سبک رپ چی هست؟

شروع موضوع توسط Farhad76 ‏24/6/14 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک درآمد سبک رپ چی هست؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. Farhad76

Farhad76 عضو سایت

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +232 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    سلام به همه دوستان و استاتید عزیز سایت،،
    یه سوالی هست که خیلی وقته ذهن منو مشغول کرده شاید پرسیده شده باشه اما من پیدا نکردم ،، از سوال که بگذره شاید بحث سرنوشت هم بشه،، حالا برم سر اصل مطلب سوالم اینه که ایا کسایی که رپ کار میکنن در امدی هم دارن؟؟
    اگه دارن از چه راه هایی دارن؟؟؟ چون میدونید رپ نه مجوز داره که بشه روش کنسرت گذاشت!! نه میشه البوم بیرون داد و راحت فروختش!! پس دقیقا اینایی که رپ کار میکنن و تو ایران هم هستن مثه یاس،بیباک، ارمین 2afm
    اینا چطوری رو این کار پول در میارن ایا اصن میشه رو رپ حساب باز کرد درسته همه چیز پول نمیشه ولی اخه ادم که نزده سرش بره الکی خرج کنه باید یه کسب در امدی هم باشه یا نه؟؟؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید........

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. tars

tars عضو سایت

شغل :
    موزیک
    امتیازات:
    +210 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    تو هر سبکی اشخاصی که اسم و رسمی بهم میزنن اگه هدفشون پول درآوردن باشه با همون اسم راههای مختلفی واسه پول درآوردن دارن.
    البته تو سبک رپ ریسک خیلی بالاتره و کسایی که درآمد خوبی کسب میکنن فقط کسایی هستن که هم اندازه های همین اشخاصی هستن که نام بردی ،
    بهترین ها زندگی خوبی دارن سبکش و کارش زیاد مهم نیست.

3. Farhad76

Farhad76 عضو سایت

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +232 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    پس با این حساب تا بخوای اسم ورسمی بهم بزنی باید حسابی بری تو خرج درسته؟؟؟
    خب بقیه چی که خیلی هم معروف نیستن چه سودی به حالشون داره که میخونن؟؟؟
    حالا شهرت و محبوبیتش هم به کنار!!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. HAMID_MUZIK

HAMID_MUZIK عضو سایت

امتیازات:
    +108 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    خوب بقیه هم دارن سعی می کنن که مثل اون چند نفر بشن دیگه.بعدش هم خیلیا همینطوری الکی واسه دل خودشون یا معروفیت و ... رپ می خونند

5. mhayap

mhayap عضو سایت

امتیازات:
    +48 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    دوست عزیز موسیقی درامد خاصی نداره نمیشه به خوانندگی به عنوان یه شغل ثابت نگاه کرد, رپ که سهله دوستایی که تو ایران هم به صورت قانونی کار میکنن نمیتونن انچنان درامدی داشته باشن چه برسه به رپ, همه این خواننده ها هم که میبینی یا بچه پولدارن یا موسیقی شغل دومشونه, توصیه میکنم به موزیک به عنوان یه تفریح نگاه کنی تا یه شغل, چون اگه همه انرژیتم روش بزاری از محالاته که بتونی از این راه پولدار شی.
    موفق باشی

6. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما.
    یکی از افکار اشتباهی که بچه ها دارن، فکر می کنن که در موسیقی فقط از راه فروش آلبوم و کنسرت می شه پول در آورد ولی حقیقت اینه که اون چیزی که باعث فروش آلبوم هم می شه چیزیه که بهش می گیم "شهرت و محبوبیت".
    یه اصل روانشناسی وحود داره که می گه : "ما به کسانی که ازشون بدمون می آد بیشتر اعتماد می کنیم تا آدمایی که نمی شناسیم."
    وقتی شما محبوب و مشهور باشید از خیلی راها می شه پول در آورد.
    از راه فروش آهنگ، ترانه و اسمتون روی کاور آهنگ ها و دللالیسم و فتو مدل و ...
    تو فعالیت های اقتصادی هم خیلی می تونید شرکت کنید و ...
    حتما شنیدید که واسه شروع هر کاری اول باید سرمایه گذاری کنید.
    موسیقی هم از قاعده مستثنی نیست.
    تازه می شه گفت موسیقی خیلی دیر بازده تر اما امان از اون روزی که بازده داشته باشه!
    حالا مگه ول کنه!
    تا آخر عمرم می تونه آدمو ساپورت کنه و حتی بعد از مرگ هم یه عده می خوان به زور زندت کنن!
    مثل آلبوم مایکل جکسون یا حتی اجراش در بیلبورد 2014!

درآمد سبک رپ چی هست؟-XSCAPE-Album-MJ-2-thumb-300x300-6954.jpg

درآمد سبک رپ چی هست؟-o-MICHAEL-JACKSON-HOLOGRAM-facebook.jpg

تا حالا فکر کردید که می تونید از راه فروش برگر پول دار شید؟

درآمد سبک رپ چی هست؟-barobax_burger_res2ran (1).jpg

درآمد سبک رپ چی هست؟-bergerland7.jpg

زیر زمین همچین جاییه!
    از راه موسیقیش شاید نشه خیلی پول در آورد ولی غیر مستقیم می شه پول کشید ازش.
    اینایی که نام برید برای آهنگشون آنچنان هزینه ای نمی کنن.
    من خیلی از تنظیم کنندها رو دیدم که کاراشون رو برام پلی می کردن و می گفتن که این کارو دارن واسه محمد بیباک می سازن.
    خب ساختشون که مفتی، پخششم که مفتی، احتمالا ویدیو کلیپ هم مفتی، شهرتشم مفتی.
    شما بودی این شرایط رو نمی خواستی؟
    البته باید بگیم که این بندگان خدا خاکش رو هم خوردن.
    در پایان صحبتم هم بگم اگر مجوز بگیرید و مشهور بشید می تونید از این راه میلیارد بشید.
    می گن احسان خواجه امیری ماهیانه .... بگذریم.
    موفق باشی.

آخرین ویرایش: ‏24/6/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 8
  7. Farhad76

Farhad76 عضو سایت

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +232 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    درست میفرمایید اما در مورد مایکل جکسون اون تو خارج هست اونجا که مثه ایران نیست واسه یه کار پاپ مجاز پدر ادمو در بیارن!!!
    بعد یه سوال دیگه چرا مفتی بسازن؟؟ بالاخره اونا هم دارن وقت میذارن و واسه یادگیری کارشون زحمت کشیدن!!

8. HAMID_MUZIK

HAMID_MUZIK عضو سایت

امتیازات:
    +108 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    مایکل جکسون رو واسه مثال زد که مثلا اگر در موسیقی معروف و محبوب شی نه تنها تا آخر عمرت بلکه بعد از آخره عمرت هم اسمت رو زبان هاست! :D
    اونا هم که رایگان کار می کنند واسه خوانندگان معروف چون خودشون معورف نیستن واسه اینکه اون خواننده رو پله کنند واسه معروفیت خودشون رایگان آهنگ می سازند.

9. Farhad76

Farhad76 عضو سایت

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +232 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    پس با این حساب تا وقتی اسم و رسم پیدا نکردی باید خرج کنی ولی بعدش باید برات خرج کنن!!:D
    هزینه های اهنگسازی و تنظیم واقعا بالاست مخصوصا واسه منی که نه سن زیادی دارم نه کسی که حمایتمون کنه
    ممنون از همه که کمک کردین

10. AliRezA Nasehi

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    اینا مثالن واسه موردی که گفتم بعضی از هنرمندا بعد از مرگ هم آلبوم می دن.
    نمونه ایرانیش هم اگر اشتباه نکنم آقای ناصر عبدااللهی که جند وقت پیش دیدم یه سایتی زده بود دانلود آلیوم جدید ناصر عبداللهی.
    الان باز نگید این که سبکش پاپه.
    اینا مثالن.
    من در گذشته تو یه استودیو کار می کردم. اسم نمی برم.
    یه رپر نسبتا معروف اومد تو استودیو.
    من این صحنه ها رو خودم با چشم خودم دیدم.
    رفت تو دد روم.
    صداشو رکورد کرد.
    کارشو یکی دیگه واسش ساخته بود.
    صاحب استودیو گفت این کار رو واست میکس و مستر می کنم فردا برات پخش می کنم.
    به همین راحتی!

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  11. Farhad76

Farhad76 عضو سایت

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +232 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    جل الخالق!!!!!!!:rolleyes:

12. mhayap

mhayap عضو سایت

امتیازات:
    +48 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    وقتی شما محبوب و مشهور باشید از خیلی راها می شه پول در آورد.
    از راه فروش آهنگ، ترانه و اسمتون روی کاور آهنگ ها و دللالیسم و فتو مدل و ...
    تو فعالیت های اقتصادی هم خیلی می تونید شرکت کنید و ...

می گن احسان خواجه امیری ماهیانه .... بگذریم.
    موفق باشی.[/QUOTE]
    فروش آهنگ، ترانه و اسم روی کاور آهنگ ها و دللالیسم و فتو مدل و شرکت تو فعالیت های اقتصادی چیزی نیست که باهاشون پولدار شد و به جز مورد اولی هیچ کدوم به موسیقی ربطی نداره. با این حساب پیشرو باید میلیاردر بود در حالی که هشتش گرو نوهشه 2afm رو من خودم میشناسم اگه بدونی از لحاظ مالی وضعش چطوریه فکت می افته, این اقایون بروبکس هم دوست خوبم عکسشونو گذاشت قابل توجهتون همگی مهندسن و وضع مالیشون نامیزون توپه سروش هیچکس که در لندن اقامت داره خودش تو کار لباسه بکس زدبازی خانواده هاشون مولتی میلیاردرن امیر تتلو با 1ملیون لایک خودش تو فیس بوکش گفته بود من از موسیقی پولی در نمیارم تو دوبی واسه خودش کارو کاسبی داره. محسن چاوشی پدرش کارمند شرکت نفته, موسیقی به عنوان تفریح خوبه اما به عنوان شغل نه, حد اقل تو ایران نه, اما تو خارج اگه همه وقت و انرژیتو روش بزاری اونموقع شاید به یه جایی رسیدی مثل یاس, تی ام بکس یا تهی.
    دوست عزیز احسان خواجه امیری پسر ایرج خواجه امیری یکی از خواننده های بزرگه اونا جد اندر جد خواننده بودن و هامیان زیادی پشت این اقاست پس باید هم این همه پول دربیاره اگه در نیاره باید تعجب کرد.

13. AliRezA Nasehi

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما.
    متاسفانه با حرفاتون موافق نیستم چون دارید زمان حال آدما رو می بینید.
    کلا از حرف شما اینجوری می شه نتیجه گرفت که از موسیقی نمی شه پول درست حسابی در آورد که این اتفاقا حرف درستی نیست به نظرم.
    تو هر شغل و حرفه ای اگر جز چندتای اول باشی می شه پول در آورد.
    می خواد جراح مغز اعصاب باشه یا موزیسین.
    عوامل بسیار زیادی در موفقیت موثر هستن.
    یکیش ارتباطاته که از همه مهمتره اتفاقا.
    علم اون کاره که خیلیا با ارتباطات جبرانش می کنن.
    شما در نظر بگیر نادر کوهستانی از امیر تتلو قبل از معروفیتش می گرفتی یا ...
    خیلی ها هستن که یک بند (گروه موسیقی) تشکیل می دن و موفق می شن و خیلی ها نمی شن.
    من با صنف های مختلف کار کردم.
    از اسنودیو دار تا آهنگسازای درجه 2 و 3 و حواننده و تنظیم کننده و ...
    دو سه آدم معروف هم این وسطا بودن که از وقتی اینا و سطح سواد و فرهنگشون رو دیدم اعتماد به نفسم رفت بالا.
    این وسط آدمهایی بودن که از فروش آموزش های موسیقی پول در می آوردن اتفاقا با اون ها هم کار کردم.
    به نظر من ایران یه کشور در حال توسعه هست و تو این کشور خیلی راحت تر می شه کار کرد. فقط باید تولید داشتو
    یه قطعه ی موسیقی هم یک تولیده اما به نظر شما کسی که کیفیت این محصول توجه می کنه؟
    کسی می پرسه که آیا کار شما کپی هست یا نه.
    اتفاق همین چند دقیق پیش داشتم یه آهنگی از هلن گوش می کردم که کپی آهنگ مدرن تاکینگ No Face No Name بود.
    الان اگر بگم میلاد ترابی می گی اون که الان هوم استودیو داره و وضعش توپه و ...
    نمی دونی که وقتی دانشگاه آزاد میبد درس می خونده با حمید عسگری هم خونه بودن چند سال پیش (اون موقع که خیلی ها نمی دونستن کیوبیس چیه.) یکی از استودیو دارا کیوبیس رو تو چند تا سی دی بهش داده و ... علاقه داشته، پیگیر بوده به جایی رسیده.
    یا آرش پاکزاد در نظر بگیر. مثل خودت تو یه انجمن به اسم میوزکس Muzux فعالیت می کرده و خیلیای دیگه. یا سیروان و زانیار که از یه خانواده ی متوسط بودن و بابا مامان مالتی تیلیادر نداشتن.

درآمد سبک رپ چی هست؟-hqb77vbp423jy853zl.jpg

من اعتقاد دارم : یا دنبال یه تریبون بگرد که بری پشتش و خودتو به جامعه معرفی کنی یا اگه تریبونی وجود نداره، یکی واسه خودت بسازی.
    موفق باشی.

آخرین ویرایش: ‏24/6/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 9
  14. shahab47

shahab47 عضو سایت

امتیازات:
    +450 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools, StudioOne
    حرفاتون درسته ولی..
    اکثر این کسایی که نام بردید رپر نیستن .

مثلا آقای یاس . میتونید یه مقدار تو پیج ایشون پیگیر شید بپرسید قیمت یه تکست ساده ایشون چنده

فکرشم نمیتونید بکنید چقدره .
    از بزرگاشون که بگزریم کوچیکا ( حتی متوسطاشونم ) درآمد خاصی ندارن . یه تکستی مینویسن یا یه حق فیتی میگیرن یا ته تهش رپ خوندن یاد میدن و یه پولی به جیب میزنن بعضی هاشونم نمایشگاه لباس میزارن خلاصه به هر دری میزنن .
    دوستمون درست میگن نمیشه به عنوان شغل روش حساب کرد .

15. mhayap

mhayap عضو سایت

امتیازات:
    +48 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    از راه مجوز و قانونی کار کردن میشه پولی به جیب زد به عنوان یه حرفه و شغل روش حساب کرد اما از راه زیر زمینی شب و روز کا کنی بازم به جایی نمیشه رسید, و برای مجوز گرفتن هم ارشاد معرفیتون میکنه به یه شرکت تولید اثار موسیقی, تو تهران فکر کنم وضع بهتر باشه و امکان واسه پیشرفت زیاد, تو شهری که من توشم بدبختانه فقط یه شرکت موسیقی وجود داره که اونم فقط برای گرفتن یه مجوز ساده 4 تا 5,6 ملیون پول میگیره تازه اگه اونم ارشاد بده مجوزو تازه اگه بده معلوم نیس کی بده مجوزو, 1 سال دیگه 2 سال دیگه 3 سال دیگه . . . الله اعلم, این فقط هزینه مجوز گرفتن بود وقتی هزینه های دیگه هم روش میاد یه مبلغی میشه که اگه اونو تو هر کار دیگه ای سرمایه گذاری کنی 100% موفق تر خواهی بود, موسیقی کار کردن تو ایران سخته و واسه کسایی که پول و هزینه کافی ندارن غیر ممکنه و از مهالاته که از این راه بتونن به جایی برسن, اما اگه پول داشته باشی و از لحاظ مالی تامین شی تازه اگه شانس بیاری اونموقع شاید به جایی رسیدی, به عنوان یه تفریح خوب و سالم البته با وضعیتی که الان هست یه تفریح نسبتا سالم, میشه موزیک کار کرد اما به عنوان شغل ثابت خیلی خیلی سخته بتونی از این راه پول در بیاری, اگه فقط به عنوان یه تفریح بهش نگاه کنی بیشتر ازش لذت میبری اما اگه جدی بگیریش ممکنه خیلی چیزارو از دست بدی,

16. AliRezA Nasehi

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود دوباره.
    من اول صحبتم ام عرض کردم که موزیسین های زیر زمینی خیلی نمی تونن از راه موسیقی پول در بیارن ولی غیر مستقیم می تونن کارای اقتصادی انجام بدن.

قطعا قرداد بستن با کمپانی هایی مثل آونگ یا شیوا میوزیک خیلی ضرر نخواهد داشت.

در‌آمدت از کجاست؟ آهنگسازی می‌کنی؟ برای دیگران ترانه می‌گویی؟

کاری جدا از هنر برای خودم دارم‌. نه آهنگسازی‌، نه ترانه‌سرایی و نه هیچ چیز دیگر که به رپ و خوانندگی مربوط باشد. برای خودم در فضای دیگری پول در می‌آورم.

پس پشتت به جایی گرم است که فکر پول در‌آوردن نیستی؟

شما چرا فکر می‌کنید من خوب پول در می‌آورم؟ خانواده‌ام حامی من هستند. همین و بس. خانواده‌ام گفتند دنبال هر چیزی که دوست داری برو و فقط موفق باش‌.

کسی شبیه تو، خرج‌های بیشتری دارد از این که بخواهد با حمایت خانواده زندگی کند.

چرا فکر می‌کنید من با شما فرق دارم و از مریخ آمده‌ام؟

تو بهترین ساعت را می‌بندی‌، بهترین برند لباس را می‌پوشی، بهترین ماشین را سوار‌ می‌شوی. طرفداران تو این را‌ از تو می‌خواهند. به‌هر‌حال سبک زندگی‌ات حتی با ما روزنامه‌نگارها فرق دارد، چه برسد به اینکه‌ یک پسر معمولی خانواده باشی.

قبول دارم، اما باور کنید این مسائل را می‌شود خیلی راحت حل کرد. من 3 ساعت است دارم با شما مصاحبه می‌کنم و می‌گویم دلم می‌خواهد مجوز بگیرم، چه کسی از پول بدش می‌آید؟ اما نمی‌شود من که تا کنون 10 کار در شبکه‌های آن‌ور آبی داشته‌ام، بیایم و به راحتی فکر مجوز به سرم بزند. باید راه را طی کرد، اما از مسیرش‌. بگذارید همه‌چیز را برایتان شفاف کنم؛ من اگر می‌خواستم به خاطر پول مجوز بگیرم، می‌رفتم بازیگر می‌شدم‌ و زمانی که فیلمنامه مجوز گرفته و همه‌چیز جلو رفته بود، می‌رفتم و بازی می‌کردم، نه اینکه به خودم زحمت‌ بدهم‌.

شبیه کسانی هستی که می‌گویند سربازی نمی‌روم تا اینکه بالاخره معافم کنند.

نه‌، من به هیچ‌وجه دوست ندارم بی‌قید‌و‌بند زندگی‌ام جلو برود.

آن فروشگاه پوشاک که در مجتمع تجاری نارون به نام تو کار می‌کند، برای تو است؟

بابا شما که همه‌چیز را می‌دانید! بله، آن کاری هم که گفتم از آن پول در می‌آورم، همین پوشاک است.

پس وضع‌تان بد نیست؟

صادقانه می‌گویم فرد دیگری سرمایه‌گذاری کرده و من به او کمک می‌کنم.

مصاحبه با آرمین 2AFM خواننده زیرزمینی - اتحاد جنوب

یا درحواست پول برای مصاحبه :

تتلو از درخواست 20 میلیون تومانی اش برای مصاحبه گفت | موسیقی ایرانیان

تتلو از درخواست 20 میلیون تومانی اش برای مصاحبه گفت

به نظر من اینکه ما بگیم نمی شه از خود موسیقی زیر زمین (در هر سبکی نه فقط رپ) نمی شه پول در آورد صحبت درستیه اما از شهرتی که واستون می آره می شه.
    همه چیز که پول نیست اینکه بشینی کنار یه آهنگساز و تنظیم کننده ی حرفه ای و اون خودش همه چی رو رله کنه باور کنید خودش یه نعمت و نوعی ثروت.

درآمد سبک رپ چی هست؟-1508061_798797210130741_1642291047_n.jpg

یا این همه حمایت و انگیزه ی که مردم به اونها می دن اینم یه ثروته.
    هر کسی زحمت بکشه حقش همین هست به نظرم. درسته نسبت به مجاز ها خیلی کمتر در می آرن ولی در کنارش حمایتای انسانی هم واسشون کم نبوده. مطمئن باشید.
    به نظر من : "آدم محبوب هیچوقت فقیر نمی شه."

17. psw22

psw22 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    ببین عزیزم دقت کنی همه رپرا میگن نصفه تهران ماله منو و این حرفا خوب میتونین یکی از اونا رو پیدا کنین و یه قسمتی از تهران که صاحبشینو بفروشین یا یکی از این درو دافایی که میگن توو کفشوننو بفروشن ، واقعا متاسفم که الگوی ما شدن 2 اف ام و تتلو

18. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بهترین راه برای درآمد تو سبک رپ به نظر من اول میکس و مستره ، بعد آهنگسازی
    حتی اگر "خیلی" معروف هم نباشی تو این قضیه پول مناسبی در میاد ( البته به شرط اینکه استاندارد ها رو رعایت کنی ) ، دلیلش هم اینه که تعداد مشتری زیاد هست تو سبک رپ .

اگر از این دو تا بگذریم و بحث خوانندگی رو بهش بپردازیم ، افراد معروف "خیلی" راحت میتونن پول در بیارن .
    1- فروش تکست ( دو سه سال پیش یاس یک میلیون برای یک ورس میگرفت الان رو نمیدونم )
    2- فیت ( خواننده های درجه دو و سه که یه کم معروف میشن میلیونی حق فیت میگیرن درجه 1 ها که بماند )
    3- ناظر ضبط ( طرف میره موقع ضبط یه خواننده جوون و جدید و بی تجربه وای میسته دو تا نکته خیلی سطحی میگه و چند صد هزار تومن پول میگیره - مثلا برای دو ساعت نشستن رو صندلی چهارصد هزار تومن کمه ؟ - نمونه اش هم امیر خلوت تو استودیو مرکز رکورد کارش همینه )
    و و و ...

اگر پیشرو به این روز افتاده دلیلش سیاست نداشتن خودشه .

تو موسیقی رپ میشه راحت پول درآورد ( برای افراد معروف )

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  19. JAVAD1375

JAVAD1375

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    تتلو استاه کسی مثل اون پیدا نمیشه
    این چه حرفیه حتما تو صدات خوبه

20. mhayap

mhayap عضو سایت

امتیازات:
    +48 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    قابل توجه دوستان, اینم وضع زندگیشون از زبان خودشون, نمیدونم بعضیا چرا نمیخوان باور کنن تو این کار پول نیست:
    تتلو:
    دیدم تو یه روزنامه نوشته مثلاً چرا طرفدارای امیر تتلو از بعضی از بازیگرامون که سالها دارن زحمت میکشن بیشتره ؟!؟ بعدشم یه جوابِ کاملاً ناحق به این مسئله داده بود !!! حالا من یه سوال می پرسم ؟!! اگه همون بازیگرِ عزیزمون فیلمِ اول رو پول نگیره آیا فیلمِ دوم رو بازی میکنه ؟؟! در موردِ بازیگرای بزرگ صحبت میکنیم نه اونایی که حاضرن پول هم بِدن و بازی کنن !!! سوالِ بعدیِ من اینه که آیا میتونن بدونِ هیچ در...آمدی ۱۲ سال شب و روز کار کنن ؟؟! آیا اون بازیگرِ عزیزمون میتونه درک کنه که موزیک ویدئوِ " با تو " که نزدیک به ۳۰ میلیون خرجش شد از کجا اومد ؟؟! و بعد از پخش شدنش چی به ما رسید ؟!؟ آیا میتونن درک کنن که موزیکِ " خونه خوبه " یه موزیکِ معمولی نبود ؟!؟ آیا خودشون با " بذار تو حالِ خودم باشم " تو خلسه نرفتن ؟؟! آیا متوجه هستن که خواننده های لُس آنجلسی چی شدن ؟؟! الآن کجان ؟؟! میدونید هر کنسرتی از گوگوش که اجرا میشد چقدر پول از کشور خارج میشد ؟؟! اصن میدونید رپ و R&B فارسی از کجا اومد ؟؟! اصن میفهمین " مغزِ در رفته " یعنی چی ؟؟! بابا ما زحمت کشیدیم ، ما پدرمون دراومد ، ما ۳۰ سالِمون شد هنوز یه خونه از خودمون نداریم !!!! بازیگرامون کلاهشونو بندازن بالا و بشینن تو ویلاشون عشق کنن !! طرفدار میخوان چیکار ؟! خُب من همین تتلیتی هارو نداشته باشم که دیگه باید برم بمیرم !!!

البته اينو بارها گفتم ، اما گفتم ماه رمضونِ یه بارِ دیگه بگم که امیر تتلو هیچوقت یه خواننده‌ی سیاسی نخواهد شد !!! چون چیزی از سیاست نمیدونه !! چون همه چیزِ ایران رو قبول داره !! امیر تتلو هیچوقت بر ضدِ کشورش کار نخواهد کرد !! چون همه ی عشقش اینجاست و امیر تتلو فهمید که اینجا بهترین جای دنیاس !! فهمید که عشق بین ایرانی هاست و بینِ تتلیتی هاست !! امیر تتلو فهمید حجاب یعنی چی ؟؟؟ یعنی اینکه وقتی سوپر... مارکت میاد درِ خونه به خواهرش بگه برو مانتوتو بپوش !!! وقتی من نمیخوام خواهر خودم بی حجاب باشه یعنی چی ؟؟!؟! امیر تتلو فهمید که مشروب حرام است یعنی اینکه ٩٠ درصد کسایی که در دنیا تو زندان هستن سرِ مستی اونجان یا مست بودن آدم کشتن یا مست بودن تجاوز یا دعوا کردن !! امیر تتلو میخواد که فوتبالمون ، والیبالمون و همه چیمون بهترین باشه چون ما نژاد برتر دنیا هستیم !! امیر میخواد تو ایران بمونه و یه سرباز باشه !! امیر تتلو پناهندگیِ انگلیس و آمریکا رو نمیخواد و میدونه که اونا از ما بهتر نیستن !! میدونه بهشت اینجاست و همه ی اونایی که رفتن پشیمونن !! امیر تتلو هیچوقت احساس بزرگی نمیکنه و با همه یکسانِ !!! خاک پایِ همه ی مردم ایرانِ !!!! شهرت و این چیزا یعنی چی اصلا ؟؟!؟ من فرزندِ این سرزمینم و پای بند به قوانین !! تورو خدا منو بین خودتون بپذیرین و بهم اجازه بدین همه ی عشقمو تو آهنگا تقدیمتون کنم !!! قسم میخورم قسم میخورم ، به همون خدایی که منو از کفِ خیابونای همین خاک به امیر تتلو تبدیل کرد قسم میخورم که به دستورات بزرگان و پیشکسوتان و مسئولین احترام خواهم گذاشت و دست بوسِ همه ی مردم ایران به ویژه مقام معظم رهبری خواهم بود . من بارها و بارها معذرت خواستم و از کوچیک شدن هیچ ترسی ندارم چون واقعاً کوچیکِ مردم ایرانم و کلا ٤ تا آهنگ بلدم بخونم همین !! خیلی از دکترا و نابغه‌ها وجود دارن که من ناخن کوچیکشونم نیستم !! اما اینبار از تهِ دلم و با همه ی وجود از همه معذرت میخوام اگه در گذشته الگوی خوبی نبودم !! منو ببخشین شب بخير

پیشرو:
    حال نمیکنم مردم منو تو خیابون میبینن میان جلو عکس میندازن تعریف میکنن و این حرفا
    بعد خودم جیبم خالیه،سالهاس مثه حیوون کار کردم، اوضام خوب نیس ،نمیخواد تعریف کنید ازم ،پول این چند تا کاره اخیرو اگه حال کردید بدید
    برای باره هزارمم میگم هنرمندم زندگی داره ،اگه خواستن حقم گداییه به منه گدا کمک کنید که بی مایه فتیره

با تشکر از کسایی که خوندن این متنو درک کردن...

حسام استپس:
    لطفا کمی پایه دردو دلم بشینین
    از ساله ۷۹ تا الان این شده کارم... مدتی دی جی بودن و هیپ هاپ دنس ... مدتی کارای ضعیف و هدست رکورد خونگی اما با روند رو به رشد تا اینکه خودمو پیدا کردم حتی دست خیلی ها رو هم گرفتم... واسه معروف شدن هم نرفتم پا...چه خواری کنم... نونه بازومو خوردم تا نونه زانومو ...نمیخوام رزومه کاریمو باز کنم اما خداییش این رپ کردن به سود من نیست عقده معروف شدن که ندارم مثه... پولم که ازش در نمیاد فقط خرحمالی داره برا ادم اخه کدوم ادمی یه کاری رو از رو عشق و علاقه ۱۴ سال یعنی نصف عمرش مجانی انجام میده ؟ زندان میره؟ کمپ میره؟ خودشو بار ها نابود میکنه؟ واسه میکس به ۴ نفر واسه کاور به ۴ نفر واسه پخش کار به ۴ نفر واسه رکورد به ۴ نفر واسه موزیک به ۴ نفر رو میزنه تا یه کار خوب در بیادو امت مجانی دانلود کنن ؟؟؟ حتی پوله خوده کارم در نمیاد این هیچی برا من نداره این چه جور طرفدار بودنیه ؟ بلاخره این فرهنگ باید از یه جا شروع شه به نظرم خیلی بهتره قبل از پخشه هر کاری ۱ دقیقه دمو ازش پخش کنیم و بزاریم برا پیش فروش مثلا بگیم این ترک ۵ هزار تومان پیش فروش میشه و وقتی به ۲۰۰ تا فروش رسید پخش خواهد شد (حالا یه ترک ۱۰۰ تا یه ترک ۲۰۰ تا یه ترک ۵۰۰ تا با توجه به زحمتی که روی کار کشیده میشه) در این بین زمان رو هم ادم در نظر میگیره وقتی میبینه اقا دو ماه گذشته و ترک دیگه بیش از یه حدی فروش نمیکنه ادم پخشش میکنه اینجوری کمتر ادم اتیش میگیره بابا من فقط ماهی ۷۰ تومن پوله اینترنت میدم هزینه سایت میدم وقت میزارم به اینو اون رو میزنم ۲۷/۲۸ سالمون شد هیچی نداریم از ماله دنیا که بهش افتخار کنیم اونایی مجانی کار میدن که هنوز عشقه شهرت دارن خدایی ما که دوره خودمونو داشتیم .. یا این موضوع جا میافته یا ما هم عشقی کار میدیم سالی ۲ تا ۳ تا یا ۴ تا نهایت چاقو زیر گلومون نذاشتن که حتما با این اوضاع کار بدیم پیگیریه یه کار از اهنگسازی گرفته تا تکست و رکورد و میکس و عکس و کاور و اپلودو پخش و اطلاع رسانیش همه و همه رو منه بد بخت ۱۴ ساله دارم فی سبیل الله انجام میدم یعنی از این ۴۶ هزار نفر ۴۶۰ نفرشون نمیخوان ۵ تومن بدن تا اهنگ کت قهوه ای بیاد بیرون؟ این رقم یک درصد لایک پیجه منه یعنی رو یک درصدتونم نمیشه حساب کرد؟ با این وضعیت پشیرفتی که شما دوست دارین رو ۱۰۰ % ادم نمیتونه داشته باشه

از اینا گنده تر که دارن تو ایران کار میکنن نی
    فک کن حالا بعضبا میخوان بیان از این راه پول دار شن, واقعا خنده داره
    صد بار گفتم بازم میگم اگه میخواین از این راه پول در بیارین و به عنوان یه شغلی روش حساب کنین که بتونین درامد خوبی داشته باشین و بتونین زندی اداره کنین باید برین خارج که اونم در جای خودش دنگ و فنگای خودشو داره
    روز خوش بچه ها

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏9/7/14
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. حق فیت چیست

,
  2. فیت دادن چیست

,
  3. خواننده های خارجی و ایرانی چطور معروف میشوند و کسب درامد

,
  4. درآمد یک رپر,