1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

درآمد از رشته آهنگسازی

شروع موضوع توسط Ali35 ‏29/7/18 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک درآمد از رشته آهنگسازی تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. Ali35

Ali35 عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -4
    سلام خسته نباشید.
    من میخواستم بدونم آیا تو این انجمن ، کسی هست که به صورت تخصصی تو رشته ی آهنگسازی رفته باشه و تحصیل کرده باشه؟ اگه هست لطفا بگه درآمد اش چطوریه؟ چون من به موسیقی و مخصوصا آهنگ سازی علاقه دارم ، ولی درمورد میزان کسب درآمد اش چیز خاصی رو تو اینترنت ننوشته بودند. اگه میشه راهنمایی کنید و لطفا هم نگید پول مهم نیست و فقط علاقه و عشق و ... .
    سوال دوم این که آیا میشه یک آهنگساز خوب شد ، اونم در کنار یه رشته دیگه و در واقع یه شغل دیگه؟ من مهندس کامپیوترم و تخصصی دارم روش کار می کنم. حالا می تونم کنار این شغل ، آهنگسازی هم بکنم؟ اگه آره ، در چه سطحی؟ مبتدی؟متوسط، پیشرفته ؟ آیا میشه تمرکز بین جفتش رو برقرار کرد؟بعضی ها میگن نه ، آدم فقط باید یکی رو انتخاب بکنه.
    من اگه بتونم در کنار شغل اصلی ام آهنگسازی رو یاد بگیرم و یه استودیوی آهنگسازی برای خودم داشته باشم خیلی خیلی بهتره، حتی اگه سطح کاریم در حد پاپ های امروزی هم باشه،باز راضی ام ، چون دیگه از آهنگسازی انتظار درآمد رو ندارم و می تونم واسه دل خودم کار کنم و علاوه بر این از چیزی که سال هاست دارم روش کار می کنم و با هزار زحمت توش قبول شدم (کامپیوتر) دست نکشیدم.
    ممنون که حوصله کردید و خوندید ، اگه کامل هم جواب بدید ممنون میشم.

2. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    موزیک تراپیست (مرکز تحقیقات دانشگاه برگن)
    امتیازات:
    +7,541 / 8 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    چه نوع آهنگساز؟ آهنگسازی که نواختن هیچ سازی رو بلد نیست؟!
    جدای از درآمد، اگر فکر میکنی کار سهل الوصولی هست، خب انجامش بده. اینو قبلاً هم بهت گفته بودم.
    با وجود تحصیلات کامپیوتر که سالها هم هست که روش سرمایه گذاری مادی و معنوی کردی (همونطور که خودت گفتی)، نمیدونم چه اجباری برای ورود به حرفه ی موسیقی میبینی. تا همین اواخر هم که داشتی گروه موسیقی بین المللی درست میکردی. با توجه به توصیه هایی که دوستان قبلاً برات کردند، الآن دیگه این سوالِ "آهنگساز شدن" نباید برات معما باشه و به شرایط اون باید پی برده باشی. مگه اینکه همون سوالِ یک ماه پیش رو دوباره به یه شکل دیگه بکنی! حرفه ی آهنگسازی درآمدش میلیاردی هم اگر باشه، میانبُر پذیر نیست.
    من قرار نیست توصیه هایی که قبلاً برات شده رو مجدداً اینجا تکرار کنم. ولی بدون سوال و جواب مکرر، توصیه میکنم که بچسبی به همون رشته ای که روش کار و تحصیل کردی. این توصیه ای هست که من مناسب شما میبینم. گرچه میدونم که دوست نداری از این توصیه ها بشنوی، ولی حقیقت به دوست داشتن و نداشتن من و تو کاری نداره.

• موافقم موافقم x 4
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
    • نامحترمانه نامحترمانه x 1
    • اشتباه اشتباه x 1
  3. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI هنرمند عضو سایت

امتیازات:
    +592 / 6 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, StudioOne
    صادقانه خدمتتون عرض کنم:
    دارین وقتتون رو تلف میکنین...

1-مطمئنا شما هدف بزرگی در موسیقی ندارین و به داشتن یک استودیو بسنده میکنین که ازش درآمد کسب کنین اما فراموش نکنید که استودیوی موسیقی کارگاه تولید دبه ی پلاستیکی نیست.
    اگه میخواین برای خودتون کار کنین که خوب هیچ ایرادی توش نیست و کاملا آزاد هستین هر سبکی میخواین کار کنین و با هر شخصی میخواین کار کنین این مساله شخصی هست. دقیقا چیزی که دیگه این روزها به وفور داخل کشور شاهدش هستیم. الان تعداد مدعیان آهنگسازی از تعداد خوانندگان مدعی هم داره بیشتر میشه.
    البته من اسمش رو بیشتر جفنگسازی میزارم تا آهنگسازی.
    شما در نظر بگیرید در غرب در هر خانواده دست کم یک نوازنده وجود داره که نتیجه میشه نوازنده های چیره ای که به سن نوجوانی هم نرسیدن. اونوقت ما اینجا تا سن 30 سالگی درگیر انتخاب هدف و شغل و رشته و ... هستیم.
    توصیه ی برادرانه و دوستانه ی من به شما اینه که یک حرفه رو دنبال کنین.
    این رو خدمتتون عرض کنم که تنها علاقه فاکتور مهمی نیست.
    شما به فاکتورهایی مثل زمان-علم-استعداد-خلاقیت-تمرین فراوان-برنامه ریزی و از همه مهمتر غرق شدن در اون حرفه ی خاص نیاز دارین.
    حرفه ی جفنگسازی حرفه ی کاملا آسان-کم هزینه-نیاز به کمترین زمان-در عرض 10 دقیقه موسیقی شما حاضره و شما نیاز به هیچگونه بی خوابی-تلاش و تمرین-استعداد و علاقه و کسب علم در اون زمینه ندارید و میتونین طبق گفته ی خیلی از اساتید گیتار پاپ که آگهی هاشون رو به وفور مشاهده میکنین در عرض کمتر از یک هفته گیتار رو تا دسته قورت بدین!!
    این یک راه هست که شما میتونین انتخاب کنین.

راه بعدی که فکر میکنم بهترین راه باشه اینه که در حرفه ای که مشغول بودین این سالها و تجربه کسب کردین و علاقه هم دارین غرق در اون بشین.
    چرا که بیل گیتس قرار بوده بیل گیتس بشه و نه هانس زیمر...
    و بالعکس...

البته اگه واقعا علاقه دارین میتونین از نظر برنامه نویسی خودتون رو قوی کنین و از ایران برید و در شرکتهای نرم افزار های موسیقی فعالیت کنین و یا مشاغلی که به این دسته مربوط میشن که اون هم خودش داستان جدای خودش رو داره...

پس حتما قبل از ورود به دنیای جدید موسیقی قشنگ بهش فکر کنین...
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • آموزنده آموزنده x 1
  4. Ali35

Ali35 عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -4
    بحث گروه موسیقی جدا بود. اون در مورد نوازندگی پیانو بود که دارم روش جدی کار می کنم.ربطی هم به شما نداره که اون چی شده.من تو این تاپیک درمورد اون صحبت نکردم.شما هم اگه حرف جدیدی ندارید صحبت نکنید. اون درمورد نوازندگی بود،این درمورد یه رشته تحصیلی به نام آهنگسازی هست، به صورت آکادمیک.بذارید کسایی که حرفی واسه گفتن دارند بیان.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏29/7/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏29/7/18 ---
    خیلی ممنون از نظرتون ، ولی یه چندتا مسئله وجود داره...
    من خب 30 سالم نیست،19 سالم هست ، و دارم برای بحث انتخاب رشته فکر می کنم،آزمون شخصیت شناسی دادم،با تیپ شخصیتی آهنگسازی هم پوشانی داشته،خودم به شدت بهش علاقه دارم و به نظرم استعدا خوبی هم دارم.منتها من میخواستم از کسانی که این رشته رو رفتن جلو و یا آشنایی دارند ، درمورد مسائلی مثل درآمد این رشته و میزان زمان لازم برای یادگیری بپرسم. با توجه به صحبت هاتون نیاز به تمرکز تمام وقت داره.پس کار دیگه ای نمیشه درکنارش انجام داد(برداشت من) ، اما درمورد بازار کارش چه اطلاعی دارید؟چون نمیخوام اگه تو این رشته رفتم جلو ، بعد از کلی سال تلاش ، نتونم به یه درآمد مناسب و زندگی ایده آل برسم.درآمد مناسب یعنی لااقل ماهی 6 تومن داشته باشم.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏29/7/18 ---
    نکته دیگه این هست که حرفاتون با هم یه مقدار تناقض داره! الان این آقا رو نگاه کنید ، 8 سال هست میگه کار کرده ، به هیچ جا نرسیده،بعد ببینید تو جواب بهشون چی گفتن:
    مشکلات زیاد درآمد از راه تنظیم آهنگ و نا امیدی...
    دقیقا حرف من رو زدن!!! گفتن به عنوان شغل اصلی سراغش نرو،چون به اون صورت آینده نداره.
    پ ن : لینک رو پاک نکنید ، مال سایت خودتونه:smile:
    تو پست بعدیش هم ، خود آقای فرهود گفتن با توجه به نبود ساختار صنعتی مدرن ، شاید تا 8 سال بعد این صنعت به شکوفایی نرسه واسه همین یکی از راه حل ها هم میتونه این باشه که شغل درآمد زا موسیقی نباشه !!
    مشکلات زیاد درآمد از راه تنظیم آهنگ و نا امیدی..
    دوباره پست بعدیش هم راه حل رو این بیان کرده که شغل درآمد زا ات یه شغل نامرتبط باشه!
    مشکلات زیاد درآمد از راه تنظیم آهنگ و نا امیدی...

آخرین ویرایش: ‏29/7/18
    • خلاقانه خلاقانه x 1
    • نامحترمانه نامحترمانه x 1
  5. ayaramv

ayaramv عضو سایت

امتیازات:
    +78 / 2 / -0
    اولا که Farhood جان کسی نیست که شما بهشون بگین بذار کسایی که چیز بیشتری ازت بلدن نظر بدن و تخصص نداشته با شن تو این زمینه.
    دوما که حرفا ی شما انگار تناقضش از حرفای ما بیشتره...یه بار میگی من مهندس کامپیوترم اونوقت ۱۹ سالته؟الان لیسانس کامپیوتری یا فقط تابستون رفتی کلاس مهندس شدی؟؟...الان میخوای بری دانشگاه آهنگسازی بخونی؟میخوای کامپیوتر بخونی؟
    اول اینا رو جواب بده بعد..بگو میخوای کنکور هنر بدی بری آهنگسازی بخونی یا نه...
    سوما درآمد ۶ میلیون برای اول کار یکم رویاییه...شما اول باید با کار رایگان و درآمد صفر هم راضی باشی عزیز..هرچه موفق تر باشی و بیشتر پیشرفت کنی و اطلاعات و دانش آهنگسازیت بیشتر باشه در آمدت هم بیشتره

• موافقم موافقم x 1
  6. naksoka

naksoka عضو سایت

امتیازات:
    +114 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio, StudioOne
    سلام علی جان
    بذار با یه مثال جواب سوالاتتو بدم
    یه فردی مهندس مکانیک هست و تحصیل کرده این رشته
    یه نفرم مکانیک هست ولی عملی و با تجربه یه چیزایی یاد گرفته
    نفر سوم حرفش چیز دیگه بوده و به مکانیک شدن علاقه داره
    آیا فکر میکنی درامد این سه نفر تو این حرفه به یه میزانه؟
    کدوم راه پیشرفت بهتری داره؟ کدومشون میتونه فعالیت حرفه ای تری داشته باشه؟
    وقتی شالوده حرفات اینه که ساخت موسیقی پاپ امروزی ایران کار راحتیه ، باید اینم در نظر داشته باشی که خیلی از این آهنگ سازا اساتید موسیقی هستن، و شما میخوای فقط با علاقه تو سطح حرفه ای کار کنی؟
    تو این که میشه یا نمیشه آهنگ سازی رو یاد بگیری باید بگم افراد زیادی هستن که چنتا دکترا دارن
    نمیشه گفت چون یه حرفه رو دنبال کردی تا حالا نمیتونی حرفه دوم رو یاد بگیری
    شدنیه ولی وقتی که بحث فقط علاقه و یاد گرفتن یه سری چیزا نباشه و کاملا به دنبال یاد گیری موسیقی بری
    در آمد هر شخص هم بستگی به خوب بودن کارش و پیگیری برای کسب درآمد داره

• موافقم موافقم x 2
  7. Ali35

Ali35 عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -4
    من نگفتم مهندس کامپیوترم .... گفتم دارم این رشته رو میخونم.... نگفتم اول کار میخوام 6 تومن داشته باشم ... گفتم نرم 8 سال وقت بذارم آخرش به "هیچ" برسم. بعد هم اصلا من نمیفهمم شماها چرا اینقدر حاشیه میرین... چرا جواب آدمیزادی نمیدین.... آقا من یه کلمه گفتم درآمد چطوریه و اینکه آیا میشه کنار شغل دیگه ای باشه یا نه... تنها جوابی که بهم نمیدین این دوتا حرفه
    تو این تاپیک همه حرف من رو زدن . گفتن باید شغل دوم داشته باشی. میای تو این تاپیک همه مغرور .... تو نمیتونی...تو نمیشی.. ، باید کامل بذاری رو آهنگسازی و .... .واقعا معلوم نیست چی میگین...من که جوابم رو گرفتم با توجه به پستی که لینک کردم... باید کامپیوترم رو ادامه بدم و درکنارش آهنگسازی.
    بی احترامی به آقایونی که قلبا دارن راهنمایی میکنن و قصدی ندارند نمی کنم ، دستشون رو هم میبوسم... ولی یه عده دیگه مثل عقده ای ها رفتار می کنند ، هر تازه ای واردی که میاد فققط میزنن. فقط خودشون موسیقی رو می فهمند و چون نتونستن پس بقیه هم نمی تونن . حتی اگه حرف خودشون رو زده باشم باز مخالفت میکنن.بازم میگم کسی مجبورتون نکرده جواب بدین.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏29/7/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏29/7/18 ---
    آره ، ولی تو ایران میگن باید شغل دومت موسیقی باشه تا بتونی درآمدت رو برسونی.من اصلا پاپ ایرانی گوش نکردم،بهش علاقه ای ندارم،ولی وقتی chainsmokers رو گوش میدم یا coldplay رو گوش میدم ، یا به ادل گوش میدم،واقعا کامپوزش چیز سختی نبوده،تنظیم،میکس،مسترینگ ، برندینگ و بازاریابی ، قطعا هرکدوم به متخصص و کسی که حرفه ای هست نیاز داره. من صرفا آهنگسازی رو منظورم هست.استراکچر کلی آهنگ.

• نامحترمانه نامحترمانه x 2
  8. naksoka

naksoka عضو سایت

امتیازات:
    +114 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio, StudioOne
    علی جان این هنرمندا فقط موسیقی رو بلد نیستن بلکه دارن هدایتش میکنن
    نمیدونم چطور انقدر راحت بهش نگاه میکنی ولی بازم میگم اگه حرفه ای پیگیری کنی حرفه ای هم میشی
    در مورد درآمد هم توضیح دادنش خیلی پیچیدست
    یکی لیسانسه و انقدر پیگیره واسه کسب درآمد که به فراتر از خواستش هم میرسه
    یکی هم فوق لیسانسه ولی تو خونش میشینه انتظار داره کار بیاد دنبالش
    پیگیری و یادگرفتن در مورد بازار موسیقی هم خیلی مهمه
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏29/7/18 ---
    درمورد جواب های اساتید اینجا هم ناراحت نشو
    وقتی از یه دکتر ریاضی در مورد دو دوتا چهارتا بپرسی و بگی میخوای درآمد هم داشته باشی تو ریاضی حتما ترجیح میده بگه بیخیالش بشی بهتره، مگه اینکه واقعا بیای واسه یادگیری
    کسب درآمد فقط بسته به حد حرفه ای پیگیری کردنت داره عزیزم

• مفید مفید x 1
  9. Mr.Amirreza

Mr.Amirreza عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +31 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio, garageband, soundforge
    سلام و عرض ادب خدمت علی جان و دیگر اساتید
    رفیق دقیقاً حرف دوستمون درسته، شما باید یکم اطلاعاتت رو ببری بالاتر تا دقیق تر سوالت رو مطرح کنی؛
    من خودم دقیقا هم سن خودت بودم از خوب روزگار همون رشته کامپیوتر رو رها کردم و بعد از 3سال کنکور کارشناسی قبول شدم.
    اول کار بگم صحبت تو این باب خیلی زیاده، ولی باز سعی میکنم چیزی از قلم نیافته.
    اصلا بحث موسیقی مثل مهندسی و پزشکی (امروز) نیست، موسیقی خصوصا در کشور ما به دلیل شرایط خاصش قابل محاسبه نیست.
    اولا که شما اگر علاقت ادل و coldplay و ... هست بدون که اصلا تو دانشگاه از این خبرا نیست.
    کارشناسی آهنگسازی رو دانشگاه هنر فقط داره(اگر اشتباه نکنم) که اونم در وضعیت نابسامانی موسیقی کلاسیک فقط کار میکنن که کلیپ آقای مشایخی رو که جناب فرهود اخیراً آپلود کردن میتونی ببینی و ... خودم هم دوستان زیادی دارم که آهنگسازی میخونن، اصلا تو این فضاها نیست مگر اینکه خود طرف جدای دانشگاه پیگیر این موارد باشه.
    پس اصلا فکر نکن بیای دانشگاه و آهنگساز پاپ تربیت بشی چه بسا از مسیرت هم دور بشی...

دوماً هم واضح بهت بگم اصلاً دانشگاه خصوصا در ایران جای تربیت نوازنده و آهنگساز نیست، یه جای بلبشوییه که هرکی یجور گلیم خودشو از آب میکشه بیرون... خیلی از دانشجوها هم واقعا از سر بی اطلاعی وارد دانشگاه شدن و مسیرشون رو اشتباه اومدن؛ بگذریم از این بحث...
    اخیرا از راهنمایی دوستان حتی به این نتیجه رسیدم که چه در خارج و چه داخل کشور، شما اگه میخوای موسیقی رو به عمل برسونی یعنی یه تولید کننده موسیقی باشی اصلا به دانشگاه فکر نکن، مگر اینکه بخوای وارد مدارج علمی و تحقیقاتی و بحث تدریس دانشگاهی و مراتب اداری و ... بشی؛ در غیر این صورت بهترین کار اینه که برترین هارو(اساتید) پیدا کنی و ازشون درس بگیری، مطمئن باش با صرف هزینه و وقت کمتر از نظر عملی بسیار توانمندتر از دانشگاهی ها خواهی بود.
    سوماً و چهارماً های زیادی هم پشت بندش هست که تا همین دوماً به نظرم کافیه.

بحث درآمد هم دقیقاً همونطور که دوستان گفتن کاملا بستگی به خودت داره، یکی هست تو مترو هم ساز میزنه، تو هر ارکستری ساز میزنه، آموزشگاه، خصوصی و ... همه جوره تدریس و ... هم میکنه و به پول هم میرسه؛ یکی هم هست تمام هم و غمش رو میذاره تا سالی یه اثر خوب(از نظر فنی) بده بیرون، بالطبع درآمدش به نفر قبلی نخواهد رسید ولی از نظر هنری در بین هم صنف های خودش جایگاه بالاتری داره. اصلا بحث ارزش گذاری هم نیست این یه انتخابه که فکر میکنم تو مشاغل صنعتی دیگر مثل حتی تراشکاری و ... هم همینطوره...
    بحث درآمدی رو اگر دید حقوق بگیر و کارمندی نداشته باشی در مشاغل آزاد و خصوصا هنری یه روز هست و زیاده، یه روز نیست و سخت میگذره...

در کل با این شعر سعدی خلاصه میکنم:
    به دریا مرو گفتمت زینهار / وگر می‌روی تن به طوفان سپار

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  10. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    موزیک تراپیست (مرکز تحقیقات دانشگاه برگن)
    امتیازات:
    +7,541 / 8 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    خونسردی خودتو حفظ کن Ali35 عزیز. اینجا یک فرومه و هر کسی آزاده که نظر خودشو بنویسه. نهایتش اینه که جواب، مورد قبول صاحب تاپیک نیست. صاحب تاپیک میتونه به اون جواب هیچ ترتیب اثری نده خب. این که دیگه موضوع بحرانی ای نیست. کسی که جواب مینویسه، اعم از درست یا غلط، دست و پای صاحب تاپیک رو که نمیبنده. سوال کننده همیشه برای تصمیم گیری آزاده.

جواب دیگران، جواب دیگرانه، و جواب شما، جواب شماست. من یا هرکسی در این فروم با توجه به شرایط طرف مقابل براش جواب مینویسیم. اگه پستها رو درست بخونی، در پست قبلیِ همین تاپیک نوشتم: "این توصیه ای هست که من مناسب شما میبینم". یعنی هرکسی توصیه ی خودشو داره. یک پزشک نمیاد برای بیماری که یبوست داره نسخه ی بیمارِ سینه پهلو رو بپیچه. هر بیماری نسخه ی خودشو داره. تشخیص اینکه چه کسی چه جوابی نیاز داره، توضیح دادنی نیست. خیلی زمان میبره تا شما متوجه بشی. جوابهای تاپیکِ "مشکلات زیاد درآمد از راه تنظیم آهنگ و نا امیدی . . ." برای شما نیست. در مورد کسی هست که 8 سال عملاً کار کرده و تخیل نبافته. بنابر این، جوابهای اون قطعاً به درد کسی که آهنگسازی رو با دبّه ی پلاستیکی سازی اشتباه گرفته (بقول دوستمون) نخواهد خورد.

دنبال درآمد گشتن برای کسیکه تازه در 19 سالگی نبوغش کشف شده و تازه میخواد شروع بکنه، مثل یه آدم فلَجی میمونه که در مورد شرایط گرفتن مجوز خلبانی داره پُرس و جو میکنه. و یا اجرای کنسرت در خارج از کشور . . .! بنابر این ناراحت نشو اگر کسی جواب سوال این تاپیک رو نداده. سوال اگر سوال باشه، جواب میگیره. تشخیص سوال بی پایه و اساس سخت نیست.

واکنش عصبیِ شما اثبات میکنه که اشتباه نیست اگر در پست قبلی پیش بینی کردم که: "میدونم که دوست نداری چنین توصیه هایی رو بشنوی". باز هم اشکالی نداره که آدم یک جواب، نظر یا توصیه ای رو دوست نداشته باشه. اینکه دیگه برافروختن نداره. همین که واکنش شما قابل پیش بینی بود، نشون دهنده ی شناخت ما از شماست که بر اساس اون شناخت برای شما جواب مینویسیم.

من اگر موضوع تاپیک یک ماه پیش شما رو مجدداً مطرح کردم، برای این بود که متوجه بشی که ما میدونیم که برای چه کسی قراره جواب بنویسیم. من هم دنبال این نبودم که "اون چی شده"! فکر نمیکنم تخیلات خام پیگیری نیاز داشته باشه.

وقتی یک متنی رو میخونی، دقیق و درست بخون تا مجبور نشی بعداً با تحریف نقل قول کنی. جوابی که من در تاپیکِ "مشکلات زیاد درآمد از راه تنظیم آهنگ و نا امیدی . . ." دادم، ربطی به معنیِ نقل قول تحریف شده ای که شما در پست شماره 4 اینجا کردی نداره. یکبار دیگه بخون، شاید این بار متوجه بشی. شاید البته.

اصلاً برای اینکه این اتفاق دیگه تکرار نشه و شما هم عصبی نشی، برای دفعات دیگه، قبل از اینکه تاپیک بزنی، بیا خودت جوابی که دوست داری رو با پیام خصوصی به ما بگو تا ما هم بیایم همون جواب رو در جوابِ تاپیکت بنویسیم! این راه حل چطوره؟! شاید از این طریق به اون جواب "آدمیزادی" که دنباش هستی برسی. در تمام پستها آنچنان اطلاعات عجیب و غریب از خودت میدی که گویا به زور دنبال گرفتن جوابی میگردی که دلخواه خودته. (اینکه خیلی خیلی خیلی استعداد داری، اینکه آزمون شخصیت شناسی دادی . . .). خب اگر در این حد موضوع برای خودت روشنه، چه نیازی به سوال کردن از دیگران هست؟ جواب "قشنگ و زیبا" رو که نمیشه به زور از مردم مَکید. سوال درست باشه، جواب خودش میاد و فوقش اینه که مورد پسندت نیست. اون موقع نظر خودتو عملی کن خب. این سومین باری هست که اینو میگم!

من خیلی خوشحالم که جوابت رو از یک تاپیک دیگه که اصلاً ربطی به شرایط خودت نداره، گرفتی. خب شروع کن عزیز. (این هم بارِ چهارم بود!)

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
    • موافقم موافقم x 1
  11. Yo3fM

Yo3fM عضو سایت

امتیازات:
    +744 / 4 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    *منم با Farhood موافقم، تو خودت جواب خودت رو هم در این تاپیک و هم در قبلی میدونی و جواب تلخی هم هست. اما زور میزنی که یه نفر بیاد حتی به ظاهر و دروغ هم شده جواب رویایی ای که دوس داری رو بهت بده.
    +بهتر نیست به جای این سوالها که جوابش حتی اگه باب میل ت باشه هیچ سودی و پیشرفتی برات نداره، در مورد خود موسیقی بحث کنی و اشکالات و ابهاماتی که در تکنیکها و تئوریات موسیقی داری بپرسی تا تاپیک برای همه از جمله خودت مفید باشه؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏30/7/18
    • موافقم موافقم x 2
  12. mtahangsazi77

mtahangsazi77 عضو سایت

امتیازات:
    +153 / 5 / -1
    سلام علی امیدوارم حالت خوب باشه نمیدونم چرا وقتی به شخصیت و نوع رفتارت نگاه میکنم برام آشنا به نظر میرسی میشه فامیلی شریفتون رو بدونم؟!
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏30/7/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏30/7/18 ---
    و اینکه بگم من بحث تخصصی نمیکنم چون تخصصی ندارم اما باید بگم بنده خودمم هم سن و سال شمام قطعا منم رویاهای زیادی تو ذهنم هست که دوست دارم بهشون برسم و خیلی های دیگه هم همینطورین ...
    و اینکه من خودم واقعا دوست دارم در آینده از این حرفه درآمدم داشته باشم ولی باور میکنی تا حتی تا پنج شش سال اولشم به درآمد از این حرفه فکر نکردم فقط تنها چیزی که ذهنم رو مشغول کرده یادگیری مباحث موسیقی و پیشرفت تو نوازندگیه !!!
    و اینکه در جواب آخرم بگه از اونجایی که من خودمم قبل اینکه بخوام آهنگسازی رو به صورت قاطعانه و جدی به عنوان هدف و مسیرم انتخاب کنم در مورد همه چی این حرفه تحقیق کردم و متوجه این شدم که هنرمندا تو کشورهای اروپایی هم درآمد زیاد ثابتی ندارن (حالا چه برسه به ایران که ساختار درستی هم نداره!!! و وضع موسیقی کشور داره به جاهای بدتریم میکشه!!!) و اینم اضافه کنم که یکی از استاد بزرگ همون ور گفته بود که آهنگسازی مثل یه خطی میمونه الان که هی با گذشت زمان این خط کم رنگ تر داره میشه و نهایتا پاک و نابود میشه (این نگرش اونهاست حتی با وجود اینکه پایه گذاری درستی رو هم انجام دادن و سرمایه گذاری ها زیادی انجام دادن تو این قسمت... حالا تو ایران رو در نظر بگیر واقعا چه انتظاری میتونی از همچین جایی داشته باشی ؟! انتظار اینکه حتما ماهی شش میلیون تومن درآمد کسب کنی از این حرفه؟!) یه چیزی رو هم باز اضافه کنم من خودم که این حرفی که میخوام بزنم برام خیلی نگران کننده است !!!
    اینکه اگه توجه داشته باشی قدرت خرید مردم تو ایران خیلی پایین اومده و همینطوری داره ادامه پیدا میکنه جوری که حس میکنم مردم دیگه فقط بیشتر به فکر شکمشون باشن تا خرید یه آلبوم موسیقی یا بخوان یه آهنگ براشون بسازی چون اول اینکه چیزی که زیاد شده آهنگسازه و خب خیلی ها هم اگه بخوان آهنگی براشون ساخته شه یا به یه شخص شناخته شده و معمولا معروف مراجعه میکنن که تبلیغات خیلی زیادیم برای کارش انجام داده و یا هم به کسایی مراجعه میکنند که واقعا هم نمیدونند اینا چقدر دانش این کار رو دارند چرا؟! چون که یک تو ایران موسیقی به دید بدی بهش نگاه میکنن و مدرسه ای یا کلاسی (حتی در مدارس معمولی) تحت عنوان موسیقی وجود نداشته و احتمالا تا زمانی که این نظام فعلی باشه وجود نخواهد داشت مگه اینکه یه آدم خیرخواه از مرگ برگشته ی بی نهایت پولدار بیاد پولشو در این بخش هزینه بکنه که مثلا برای این ممکلت و جووناش کاری انجام داده باشه (که بیشتر مثل یک خیال میمونه البته غیر ممکنم نمیتونه باشه!) و دوما که ایرانی های(البته اونایی رو میگم که واقعا درکشون خیلی پایین تره از موسیقی) فقط گوشاشون به موسیقی های ضعیف عادت کرده متاسفانه و به همین علت وقتی یه نفر با اف ال یه آهنگ درپیت (حتی کپی برداری شده) هم براشون بسازه متوجه نمیشن که این آهنگ درجه سه نه درجه متوسط یا حتی یک !!! (بعدشم کلی ذوق میکنن که ایشون چه استعدادیم در این زمینه دارن و چه آهنگهاییم میسازن) قصدم توهین نبودا دوستان ولی خب واقعیت امر رو گفتم و خب بعضی ها هم هستن که درک درست تری از موسیقی دارن و میتونن واقعا آدم های با استعداد و کاربلد رو شناسایی کنن و خب از این دوستان هم بهره ی لازم رو ببرند.

در مورد بهتر شدن وضعیت مادی و حتی معنوی هنرمندای عرصه ی موسیقی کشورمون من خیلی فکرا کردم و طرح ها و ایده های خیلی جالبیم تو ذهنم هست که اگه جاش بود مطرحشم میکردم ولی در کل نه اینکه بگم گوش شنوایی واسش پیدا نمیشه نه !!! اما با این وضع اقتصادی کشور عملی کردن چنین ایده و تفکراتی اصلا فایده ای نداره و احتمالا باعث بدتر شدن وضع موسیقی کشور هم بشه !!!

و اگه هم خب وضع اقتصادی کشور خوب و مساعد هم بود باز به دلیل اینکه این کشور اهمیتی به هنر و مخصوصا موسیقی نمیده ایده ها و طرح های تجاری و معنوی که من برای این عرصه کردم شنیده نمیشه و اگه هم شنیده بشه خیلی سست و ضعیف بهش عمل میکنن ولی اگه غیر این بود نه اینکه بگم حقوقدانم و تخصصی در این زمینه دارم ولی خب ذهنم بازه و خیلی خوب این مسائل رو تحلیل و بررسی میکنم و خب به نظر خودم ایده هام کاملا شدنی و تاثیر گذاره و باعث میشه حتی کپی رایت تو کشور کمتر و حتی به مرز صفر برسه !

به هر حال امیدوارم موفق باشی و اینکه یه کم لطیف تر باش و با عصبانیت و لج بازی سعی نکن تصیمیمی رو بگیری!!!

آخرین ویرایش: ‏30/7/18
  13. projektnoire

projektnoire هنرمند عضو سایت

امتیازات:
    +541 / 9 / -1
    نرم افزار:
    ableton
    دوست عزیزم اولین اشتباه شما اینه که در اینترنت (اون هم نوع فارسیش) دنبال اطلاعات از مشاغل هستید. واقعا در وب فارسی اطلاعات درستی در مورد هیچ شغلی (حتی مشاغلی مثل مهندسی و پزشکی!) نیست. چون یا یه سری تاپیک در فرومه که وسطاش به دعوا رسیدن، یا وبسایت کلاهبرداران پست مدرن (a.k.a مشاورین کنکور). در وب غیرفارسی هم دنبالش باشید که خب، اطلاعات مربوط به ایران بسیار کمه و یا نیست؛ و احتمالا شما میتونید حقوق و مزایای یک آهنگساز در مجارستان یا هلند رو بهتر پیدا کنید (و همینجا بگم زهی خیال باطل، یک دهمش هم در ایران درآمد نخواهید داشت).

واقعا مهمه، و به نظرم اگر دنبال پول هستی یک تخصص خوب داشته باش و از اون پول دربیار و برای سرگرمی دنبال موسیقی برو.

«خوب» یک تعریف نسبیه. برمیگرده به این که خودت چی فکر کنی راجع به خودت و آینده‌ت. آیا قراره موسیقی که میسازی در یکی از فیلمهای نولان پخش شه؟ یا این که نهایتا قراره سالی ۲ تا آلبوم بدی اون هم دیجیتالی صرفا برای شناخته شدن بیشتر و ارضاء حس هنری درونیت؟ اینها مهمن که بتونی اسم «آهنگساز خوب» روی خودت بذاری. علاوه بر اون، نکته ای که خودم خیلی سخت بهش رسیدم اینه «برخورد تهاجمی با حرفه‌ای ترها» هیچوقت واقعا حلال مشکل نیست.

شما فرموده بودی که ۱۹ سالته. احتمالا امثال میری ترم ۳ مهندسی کامپیوتر. درسته؟ بعنوان کسی که آخرای تحصیلش در دوران کارشناسی همین رشته‌س میگم که تا ترم ۷ ما واقعا مهندس نیستیم. چرا؟ چون ما (سخت افزاریها) نه چیزی از الکترونیک میدونستیم، نه از محاسبات دیجیتال، نه از طراحی مدارات پرتراکم و ... . همین امر برای نرم افزاری ها و مهندسی نرم، تحلیل و طراحی سیستم، پایگاه داده و ... هم صادقه!

چرا که نه، ولی به نظرم وقتت رو تنظیم کن که نه به شغل اصلیت صدمه بزنی نه به هنرت. اگر دوست داری هر دو رو داشته باشی. ولی این هم بگم که روندشون به شدت کند میشه.

• مفید مفید x 1
بارگذاری...