1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

دانلود آلبوم های پولی موسیقی به صورت رایگان و به اصطلاح پایرت کردن موسیقی مجاز است؟

شروع موضوع توسط ali3422 ‏2/1/18 در انجمن مقالات و بررسی ها

تاپیک دانلود آلبوم های پولی موسیقی به صورت رایگان و به اصطلاح پایرت کردن موسیقی مجاز است؟ تالار مقالات و بررسی ها در persian-music.org.

1. ali3422

ali3422 عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 2 / -4
    سلام خسته نباشید

از مدیر محترم وبسایت و همه کاربرانی که توانایی حذف موضوع رو دارن خواهش میکنم موضوع رو حذف نکنن

یه سوال برام پیش اومده. سوالم رو تو موضوع نوشتم
    نمیدونم یه پست گذاشتم گفتم دانلود رایگان موسیقی مورد رضایت صاحب اثر نیست و تا آمریکا و اروپا و تقریبا همه کشور های توسعه یافته جرمه. بعد دوستمون گفتن که ده سال پیش شاید جرم بوده و الان جرم نیست

از نظر حقوقی هم که به قضیه نگاه نکنیم از نظر انسانی و معنوی مورد داره.
    با دزدی فرقی نداره بدتر وقتی هست که شما اثر رو پخش هم میکنید
    نمیگم میشه این بی فرهنگی رو تغییر داد من خودمم دانلود میکردم
    ولی جدیدا یه راه حل برای خرید پیدا کردم.اولین آلبومی که خریدم هم چهل آهنگ برتر هایده بود
    درسته شاید همه نتونن مثل من بخرن ولی سوالم اینه:
    واقعا ده سال پیش جرم بوده و الان مجازه؟
    این دوستمون که به ادعای خودش 32 سالشه از شدت عصبانیت و وقتی کم آورده بود رفت و پستای من که مال چند ماه پیش بودن رو مسخره کرد و تو گفت و گو بهم گفت تازه کاره سگ... بخاطر سوالاتم درمورد پیانو
    وبا انواع و اقسام فحش بنده رو بمب بارون کردن

درسته این کار؟؟

• اشتباه اشتباه x 1
  2. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    موزیک تراپیست (مرکز تحقیقات دانشگاه برگن)
    امتیازات:
    +7,786 / 8 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    دوست من، قطعاً اینطور نیست که شِر کردن فایل موسیقی بصورت عمومی الآن مجاز شده باشه. اتفاقاً طی 10 سال اخیر تولید کنندگان محصولات دیجیتالیِ غیر فیزیکی، بیش از پیش در صدد پیدا کردن راهکارهایی جدّی تر برای پیشگیری از تخلفات سایبری بودند و هستند. و از اینکه شما فایلهای موسیقی مورد علاقه خودت رو خریداری کردی، جای تشکر داره. بی شک کاربران جدّی این فروم از این حرکت شما استقبال میکنند. اینجا به هرحال کاربرهایی وجود دارند که خودشون تولید کننده ی موسیقی هستند و دوست دارند موسیقی ساخته ی خودشون هم فروش بره و این فرهنگ جا بیافته، نه اینکه شِر بشه.

اما در مورد بگومگوهای خصمانه در بخش "گفتگوی خصوصی" چیزیه که همیشه همینطور بوده و کاری هم نمیشه کرد. ارتباط کتبی در پیغامهای خصوصیِ فرومها، جاییه که کسی به درستی همدیگه رو نمیشناسه، بنابر این خوندن هر تهمت و فُحشی دور از انتظار نیست، کما اینکه حاوی محتوای ارزشمندی هم نیست که وقت براش صرف بشه! در این موارد سکوت عاقلانه ترین تصمیمه. اما گفتگوهای اینچنینی نباید به بخش پست های عمومی درز کنه. اینجا فروم تخصصی موسیقیه و قسمتِ پستها، محلی هست برای استفاده ی تخصصیِ هر کسی که میخواد از مطالب نوشته شده استفاده بکنه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. ali3422

ali3422 عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 2 / -4
    حرف شما کاملا درست اما ایشون آلبوم خودشون رو به فروش نذاشتن بلکه آلبوم یه خواننده خارجی رو به رایگان شیر کردن

بحث من فقط بحث جنبه ی حقوقی ماجرا بود
    که شما هم تاییدش کردید

ایشون به قول خودشون ده ساله تو موسیقی هستن و خیلی هم بزرگای موسیقی رو تحسین میکنن ولی انگار نه شعور موسیقایی دارن و نه شعور اجتماعی
    من پیام های ایشون رو دارم
    نمیدونید چه حرف های زشتی به بنده زدن

با تشکر از شما

• نامحترمانه نامحترمانه x 1
  4. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    موزیک تراپیست (مرکز تحقیقات دانشگاه برگن)
    امتیازات:
    +7,786 / 8 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    خب من فکر میکنم دیگه نباید اینجا این موضوع رو ادامه بدیم! چون همونطور که گفتم، به بخش پستهای عمومی نباید درز کنه. پیشاپیش ممنونم از همکاری شما.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. projektnoire

projektnoire هنرمند عضو سایت

امتیازات:
    +564 / 9 / -1
    نرم افزار:
    ableton
    جرم که نمیشه بهش گفت ... حداقل تا وقتی صاحب اثر شاکی نشه و شکایتی از شما در جریان نباشه. اما خب قوانین زیادی هست که مانع این کار میشه. حتی در خود ایران هم امکان جلوگیری از پخش غیرمجاز آثار هست.

حقوقی رو که قوانین و اجازه نامه ها و ... تعیین میکنن. اما از نظر انسانی، بحث سرش زیاده. شما فکر کنید یک کتاب خریدید، آیا به کسی قرضش نمیدید؟ یا اگر کسی نیازش داشت بهش نمیدیدش؟ (کاری که عمدتا با کتب درسی و رفرنس میکنیم!)
    جدیدا قوانینی موسوم به DRM دارن در این زمینه ها هم وارد میشن و خب مدتهاست بحث «اینترنت بدون DRM» هم مطرحه، یعنی سایت یا شخصی بخاطر چنین چیزی مواخذه، دستگیر یا تعطیل نشه.

اگر در خصوصی به شما توهینی شده گزارش بدید. در فضای عمومی نیاز نیست مطرحش کنید :)

• برنده برنده x 1
  6. mahsa2018

mahsa2018 عضو سایت

امتیازات:
    +16 / 0 / -0
    سلام فرمایشات شما هم درست اما به این نکته ام توجه کنید که خیلی سایتای سودجو ام وجود داره که اصلا پول این آلبوم و به صاحب اثر نمی دن پس ما باید از کجا بفهمیم که پولی که پرذاخت میکنیم به صاحب اثر میرسه؟
    رزرو تالار

• موافقم موافقم x 1