دانش یک آهنگساز و تنظیم کننده

شروع موضوع توسط mdmpmj ‏1/10/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک دانش یک آهنگساز و تنظیم کننده تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. mdmpmj

mdmpmj عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام .چند تا سوال دارم.ممنون می شم جواب بدین
    یه آهنگساز و تنظیم کننده چه چیزایی رو باید بلد باشه ؟ سلفژ و هارمونی و کنترپوان و نوازندگی ؟
    چند بار دیدم که گفتین فلان تنظیم کننده کارش خیلی بهتره و تجربه داره می خوام بدونم تجربه چه نقشی اینجا داره و اون آقا که کارش خوبه چی بیشتر بلده ؟
    و اینکه می خوام بدونم هارمونی و کنتر پوان چه چیزایی هستن ؟
    من خودم چندیدن ماه سلفژ کار کردم ، یه مقدار هارمونی بلدم (مثلا آکوردارو می شناسم مثلا معکوسو 7 و و ...) و کمی هم پیانو بلدم) ..تاحالا شده آهنگ بسازم واسه خودم ...می خوام بدونم با این مقدار اطلاعاتم می تونم آهنگ خوب بسازم ؟ (چه برای متن و چه آهنگ خالی) ؟ و یا اگر بسازم چون مثلا کنتر پوان بلد نیستم آهنگم خوب نمی شه ؟
    من مثلا الان یه ملودی می سازم و بعد جاهایی که لازم باشه آکورد رو تغییر می دم و فکر می کنم می تونم یه ملودیه دیگه هم روش بزارم ..با این حال کنتر پوان که فکر کنم علم ترکیبه ملودی ها باشه چه کمکی به من می کنه ؟ آیا من الان بدون دانش کنتر پوان اگه دوتا ملودی رو هم بزرام 100 درصد غلط می شه یا بخاطر گوشم امکان داره درست باشه ؟

و در آخر ممنون می شم اگه چند تا کتاب درباره ی هارمونی و کنتر پوان و آهنگسازی معرفی کنین ...

2. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    خیلی طووووووووولانی شد اما همه اینها به یه جا ختم میشه و اون هم سوال اولتون هست .

آهنگسازی >> علم + تجربه + سلیقه

شما تا زمانی که کاملا با قواعد آشنا نشیدید و هنوز پخته کار نشدید نمیتونید خودتون رو در جمع بزرگان ببینید . مرحله اول رسیدن به دروازه حرفه ای ها هست . اینکه چیکار کنید خودتون رو در جمع بزرگان ببینید . واسه رسیدن به آستانه دنیای حرفه ای موسیقی تلاش های زیادی لازمه .
    باید با تکنیک های مختلف نوازندگی و بداهه نوازی ( تغییر صوت آکوردها در نقاط خاص , نواختن ملودی های زیبا و ... ) آشنا شید . شناخت نمودارها , و خلاصه اینکه دانش و معلومات بسیار زیاد میتونه شما رو به مراحل بالا برسونه .

3. mdmpmj

mdmpmj عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی..اما نگفتین اون مراحل کدومن؟
    اگه چند تا کتاب هم تو زمینه ی آهنگ سازی و میکس و اون دانش های لازم که گفتین معرفی کنین ممنون می شم ..
    :smile (2):

4. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    همه این ها علم هایی هستند جهت درک موسوقی د ساخت آهنگ

فقط یک مثال میزنم.
    تنظیم کننده با تجربه یک ریتم باس برای کارش میسازه تنظیم کننده مبتدی هم یک چیز دیگه آیا تفاوتی نیست...

هارمونی علم پیوند آکورد ها به هم کانترپوان علم ترکیب ملودی ها باهم چندین بار توضیح داده شده.

در کی موسیقی یک هنر هست که از غریزه انسان خارج میشه قوانین فقط به بهتر شدنش کمک میکنند...

5. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3

مراحل رو باید به صورت تئوری در کنار تجربه به دست آورید چیزی نیست که بگیم مثلا فلان چیز هارو یاد بگیرید میشید استاد!

در مورد کتاب هم در سایت جستجو کنید به نتیجه میرسید...

6. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    هیچ کتابی خاتمه دهنده یک دوره حرفه ای نیست . هیچ کتابی نمیتونه در زمینه هایی که امروزه از یک آهنگساز جهانی انتظار میره رو یاد بده و ...
    محرک های ارزشمندی رو باید به دست آورد تا وارد این عرصه شد . از یک کتاب و دو کتاب خارجه . به طور مشروح تجزیه و تحلیل عملکردهای ارکستر و تکنیک ساخت موسیقی رو باید آموخت و ...

بارگذاری...