خيلي نامردي (rap-love)

شروع موضوع توسط love_london ‏30/7/11 در انجمن اشعار کاربران

تاپیک خيلي نامردي (rap-love) تالار اشعار کاربران در persian-music.org.

1. love_london

love_london Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    1_دوست ندارم وقتي دارن منو اعدام مي كنن / يه مشت آدماون پائين وايسن اشك تمصاح بريزن
    2_دوستندارم نگاه كنم پايئن و ببينم تو داري هي مي خندي / الان هيچي نمي دونم فقط مي دومخيلي نامردي
    3_آره خيلي نامردي / راستي يادته اون روزي كه منو ول كردي
    4_يادته نگفتي هيچ حرفي / فقظ من بهت گفتم اميد وارم بدون من باشي آدم خوشبختي
    5_نه ناراحت نيستم واسه اون لحظه هاي آخر / واسه اين ناراحتم چون گفتي مي موني پام تاآخر
    6_ولي ديدي نبودي / آدم با مرامي
    7_مي دوني ما خيلي تفاوت با هم / داريم
    8_ولي اين رو بدون كه وقتي رفتي / و پشت سرت درم بستي
    9_تو دلم مردي / هه ديگه واسم مهم نيست با كي هستي
    10_ولي ميدوني / ازت ممنونم كه به فكر من بودي
    11_و پشتسرت درم بستي / ولي بازم اينو مي دونم خيلي نامردي

اميد وارم خوشتون بياد

2. power-in-es

power-in-es عضو سایت

امتیازات:
    +16 / 0 / -1
    نرم افزار:
    nuendo
    اسم سبکش را میذاشتی دیس لاو بهتر بود
    بعضی مصرع ها کوتاهتر از مصرع های بیت بعدیه که توی بیشتر این سبک ها هم اندازه هست
    قافیه هاش هم یکم باید روش کار بشه اما در کل خوب بود خیلی خوشم اومد :smile (7):

3. love_london

love_london Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوست عزير ممنون ولي نفهميدم منظورت از اين كه گفتي بايد رو قافيه ها كار بشه چيه ؟؟؟

4. bluray

bluray ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +111 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    سال ها قبل برای یک مدتی رپ می نوشتم .

کار شما جوری هست که تا آهنگی در کنارش نباشه نمی شه نظر داد چون طول و تعدا هجا ها هماهنگ نیست .

سکته های موجود رو میشه ناشی از سبک دوسنت اما خیلی جاها غیر ضروری به نظر می رسند . قافیه ها هم باید تغییر کنند و ترمیم بشوند .

5. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    خيلي بيشتر كار كن . روايت ضعيف بود و داستان خاصي نداشت. اما اگر تازه شروع كردي خوبه

6. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    رو وزن کارت کار کن . ببین همین کار رو میتونی رو یه بیت درست و روون بخونی ؟
    رو قافیه هات کار کن .
    اعدام میکنن - تمصاح بریزن == قافیه نیستن اینا
    و ........

معلومه که اولای نوشتنتون هست . کارهای رپ قوی رو اگر گوش کنید میبینید که قافیه در اونها خیلی خیلی جدی گرفته میشه چون زیبایی کار رو دو چندان میکنه.
    شعرت هم بین لاو و دیس لاو هست که بیشتر دیس لاو بهش میخوره .
    موفق باشی.

7. love_london

love_london Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوست عزيز براي نظري كه دادي ممنونم درست گفتيد من تازه شروع به كار شدم و امروز با كمك bluray متوجه اشباهم شدم و از اين به بعد درست كار خواهم كرد

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏30/7/11
  8. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوست من حالا كه تازه شروع به كار كردي من يه تجربه اي دارم كه شايد كمكت كنه.البته خودت وارد تري اما بازم ميگم شايد خالي از لطف نباشه

رپ كردن كاري هستش كه مستلزمه چند نكته اساسي هست غير از اون باشه مقصدي نداره.
    1-انتخاب استايلي كه شايد در كل ايران يا جهان تك باشه.يعني يك استايلي داشته باشي كه هر كسي نداره.اين استايل ميتونه نوع حرف زدنت باشه ميتونه نوع لباس پوشيدنت باشه ميتونه نوع راه رفتنت باشه ميتونه شخصيتت باشه.كه همه ي اينها بستگي به ديد تو داره كه ميخواي تو رپ چه حرفي رو بزني به مردم.شايد بخواي بي بندو باري رو رواج بدي اونوقت استايلت مشخصه اگه نه ميخواي از درد مردم بگي باز يه جوره اگر بخواي موضوع مشخصي نداشته باشي كه اصلا نيازي به استايل نداري.

يه روايتي رو انتخاب كن كه به ذهن هر كسي نميرسه.بعد مثل داستان مثل انشا رو كاغذ بنويس و نتيجه گيري كن.و راه حل بده دست مردم.
    مثلا ورس اولت راجبه سختي ها ميگي.ورس دوم از خودت يا مردم كه سختي هايي كه ديدي يا ديدن صحبت ميكني.ورس سوم مياي نتيجه گيري ميكني و اميد ميدي به مردم و راه حل ميزاري نه اين كه بگي مردم سختي هست فقر هست ! خوب اين رو همه ميدونن اما شما بايد حرف تازه اي بزني كه شنونده بگه اره راست ميگي! از بي سواد ترين ادم تا با سواد ترين ادمها بفهمن راجبه چي صحبت ميكني

9. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    نظرت درمورد استایل رو کاملا قبول دارم .
    ولی پاراگراف دوم با پاراگراف اول یه کم تضاد داره.
    پاراگراف اول داره میگه خاص باش. ولی پاراگراف دوم میگه کاری رو بکن که خیلیا این کار رو کردن. نمونه بارزشم یاس.
    به نظر من این دوستمون باید خودش باشه.

علاوه بر استایل ، رو تکستات باید وقت بیشتری بزاری . از چند نفر با تجربه سوال بکنی. آهنگسازی های خوبی رو واسه کارات استفاده کنی .

و یک چیز خیلی مهم اینه که کار رو سرسری نگیری ( اگه واقعا واست مهمه ) . رپ خیلی سختی داره حتی ممکنه از طرف خونواده مورد حتی تمسخر قرار بگیری .
    اگر هدفت مشخصه باید از خیلی از سختی ها بگذری .

10. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    حرف شما درسته اما سبك رپ سبكي هست كه نبايد انسان خودش باشه.خيلي ها رو من مشناسم در همين سبك رپ كه يك چيزه ديگري بودن اما بهم ريختن زندگيشون رو تا به هدفشون برسن.خودش بودن زماني صادق هست كه مثلا يه شخصي هيچ مشكلي نداشته باشه بعدش بياد بگه من خيلي مشكلات دارم.اما وقتي طرف مشكلات داشته باشه و از نزديك خيلي چيزها رو ديده باشه اونوقت ميشه خاص.يعني چيزهايي ديده كه من و شما و يا افراد عادي نديديم يا اگرم ديديم سر سري گزشتيم ازش

11. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    منظورم از خودش بودن اینه که دروغ نگه .
    تو رپ یارو بچه مایه داره واسه معروفیت میاد میگه من بدبختم بیچاره ام و فلان .
    یا سوسوله میاد از خیابون و سختیاش میگه .
    من منظورم این بود که اگر واقعا تو زندگیش مشکلاتی نداشته لازم نیست بیاد از مشکلات بگه .
    وقتی اون مشکل رو خودش لمس نکرده باشه نمیتونه حرفاش رو کسی که اون مشکل رو از نزدیک حس کرده اثر بذاره .

بیشتر منظور از خودش بودن اینه که وانمود نکنه . همون چیزی رو نشون بده که هست .

12. love_london

love_london Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    salam
    dostan aziz Ferdmusic va nascent man nemikham ye raper besham man faghat dost daram ye shaer va ye ahangsaz khob bara rap besham va hala age 100sal dg bekham rap konam 100% hip hop mikhonam

بارگذاری...