خوانندگی غربی ژانر پاپ و راک

ArianParham

Formerly 'Arian2004'
عضو سایت
2/8/20
19
3
3
درود
لطفاً جواب بدید واقعا گیج شدم.
ی خواننده تازه کار وقتی میخواد وارد صنعت موسیقی بشه باید چیکار کنه.
چجور پرودیوسر و سرمایه گذار پیدا کنه و چجور باید بهشون بفهمونه ارزش سرمایه گذاری داره .
اول باید با هزینه شخصی ی آهنگ بده یا اول باید مثلا سانگرایتینگ ۱۰۰ آهنگ رو انجام بده و واسشون نمونه دمو رو بفرسته یا آهنگ کاور کنه.
از ایران می‌تونه ارتباط برقرار کنه یا حتما باید اونجا باشه فکر نکنم واسه رفتن مشکلی داشته باشم(شهروند کانادا هستم)
بگید من باید چیکار کنم.

ArianParham

Formerly 'Arian2004'
عضو سایت
2/8/20
19
3
3
مشکلات مثل حنجره بالا ، شیپوری خوندن، تنفس سینه ای و... رو حل کردم.
و تکنیک ها و روش های کمک کننده آواز زیادی رو یاد گرفتم و دارم با آهنگ خواننده های مختلف تمرین میکنم
آموزش لیریک نویسی رو دیدم
و دارم آموزش سانگرایتینگ میبینم.
مقدمات تئوری موسیقی رو هم یادگرفتم.
اینم بگم بخاطر شرایطی که خانواده داشتیم آهنگ راک و پاپ و ... دهه ۶۰-۹۰ میلادی بیشتر داخل ماشین و خانه و... پلی میشد.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,248
10,428
113
54
.
اگر منظورت بازار کار خارج از ایرانه، روش هاییکه الآن معمول هست که خود شما کم و بیش میدونی. مثل آپلود نمونه کار در یوتیوب، داشتن پرفورمنس زنده، فرستادن یکی دوتا کار (هم ریکورد شده و هم زنده) برای یک پرودیوسر یا یک برند موزیک، فرستادن موزیک ویدئو یا فایل موسیقی برای کانال های شبکه های تلویزیونی، شرکت در مسابقات تلویزیونیِ آواز، تشکیل گروه موسیقی و داشتن پرفورمنس لایو در جاهای مختلف (که طبعاً دفعات اول مجانیه) . . .

. . . چجور باید بهشون بفهمونه ارزش سرمایه گذاری داره.
قرار نیست که شما چیزی رو بزور به پرودیوسر بفهمونی! تشخیصِ این مقوله، کار خود پرودیوسره. شما رو چه حسابی قراره بهش بفهمونی که "من ارزش سرمایه گذاری دارم؟"! شما که قرار نیست کار طرف رو بهش یاد بدی. صدای شما رو بشنوه، خود متوجه همه چیز میشه.

ArianParham

Formerly 'Arian2004'
عضو سایت
2/8/20
19
3
3
الان من واسه فرستادن کار به پرودیوسر چند تا سوال دارم.
نمی‌دونم آیا باید دمویی که خودم سانگرایتینگش رو انجام دادم بفرستم یا کاور یک آهنگ.
اجرا ریکورد شده داخل استودیو باشه یا با ضبط موبایل(تاثیری داره؟)
آیا پرودیوسر سرمایه گذاری آلبوم هم هست؟
آیا امکان داره پرودیوسر مشهور و درجه یک با من همکاری کنه
چ راهی واسه ارتباط گذاشتن؟
برند موزیک رو هم توضیح میدید منظورتون رکورد لیبل ها هستن و فکر نکنم راهی گذاشته باشم.

ArianParham

Formerly 'Arian2004'
عضو سایت
2/8/20
19
3
3
بنظرتون وقت رو یادگیری سانگرایتینگ و ساخت دمو بزارم؟
پرودیوسر درجه یک و درجه سه آیا تفاوت زیادی در بحث هنری و تجاری دارن؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,248
10,428
113
54
.
نمی‌دونم آیا باید دمویی که خودم سانگرایتینگش رو انجام دادم بفرستم یا کاور یک آهنگ.
هر دو رو بفرست. طرف با کار اورجینال توان شما رو میسنجه، و با کار کاور قدرت رندیشن شما رو.
اجرا ریکورد شده داخل استودیو باشه یا با ضبط موبایل(تاثیری داره؟)
البته که تاثیر داره. برای مادر بزرگت که یادگاری نمیخونی با موبایل ضبط کنی بفرستی.
آیا پرودیوسر سرمایه گذاری آلبوم هم هست؟
نه همیشه. اصولاً لیبل ها سرمایه گذاری میکنن. ولی پرودیوسر هم اگه فکر کنه طرف کارش حرف نداره، ممکنه خودش سرمایه گذاری بکنه.
آیا امکان داره پرودیوسر مشهور و درجه یک با من همکاری کنه؟
پولشو بپردازی، البته که میکنه. هم برات موزیک ها رو میسازه و هم کلّ پروسه ی پروداکشن رو به عهده میگیره.
پرودیوسر درجه یک و درجه سه آیا تفاوت زیادی در بحث هنری و تجاری دارن؟
نمیدونم چرا به این "درجه"ی پرودیوسرها گیردادی! خودت مگه خواننده ی درجه چندی؟ صدای شما رو شنیدیم؟ ما الآن چی قراره بگیم؟ یه طوری میگی درجه فلان که انگار سالهاست که در برج میلاد کنسرت غربی داشتی و ایرانی ها همه میشناسَنت، الآن مونده که در خارج از مرزها فعالیت کنی و بشناسنِت، دنبال درجه ی پرودیوسر خارجی میگردی!

سایر سوالهایی که جواب ندادم نامفهوم بودن برای من.

ArianParham

Formerly 'Arian2004'
عضو سایت
2/8/20
19
3
3
نمیدونم چرا به این "درجه"ی پرودیوسرها گیردادی! خودت مگه خواننده ی درجه چندی؟
راستش من پرودیوسر های تازه کار زیادی رو دیدم که درخواست همکاری با خواننده های ناشناخته رو میدن از همون جهت پرسیدم

البته که تاثیر داره. برای مادر بزرگت که یادگاری نمیخونی با موبایل ضبط کنی بفرستی.
یعنی باید کل مراحل ساخت یک موسیقی رو طی کنم واسه کاور (بامیکس و مستر و آهنگ بی کلام و...)
واسه دمو اورجینال ووکال و یک ساز کافیه؟

و اینکه چند تا دمو اورجینال و چند کاور باید باشه(کاور ها از خواننده های مختلف باشن بهتر نیست) بهتره.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,248
10,428
113
54
.
راستش من پرودیوسر های تازه کار زیادی رو دیدم که درخواست همکاری با خواننده های ناشناخته رو میدن از همون جهت پرسیدم

یعنی باید کل مراحل ساخت یک موسیقی رو طی کنم واسه کاور (بامیکس و مستر و آهنگ بی کلام و...)
واسه دمو اورجینال ووکال و یک ساز کافیه؟

و اینکه چند تا دمو اورجینال و چند کاور باید باشه(کاور ها از خواننده های مختلف باشن بهتر نیست) بهتره.
ببین، هیچ فرمول و قانونی در مورد دمو برای کمپانی ها و پرودیوسرها وجود نداره که بگیم مثلاً این تعداد ساز باید باشه و غیره. شما با فرستادن دمو، فقط توان صدات رو معرفی نمیکنی. توان انجام کار حرفه ای رو در واقع معرفی میکنی. و از دید پرودیوسرها و تولید کنندگان حرفه ای، یک خواننده ی کار کُشته به فایل تلفنی نمیگه "دمو"! شما از هر راه اصولی و با کیفیتی باید نشون بدی که در این کار قابلیت سرمایه گذاری رو داری.
ضمناً نمونه کار پرفورمنس زنده، برای اونها مهم تر از کار استودیویی هست.

ArianParham

Formerly 'Arian2004'
عضو سایت
2/8/20
19
3
3
پرفورمنس زنده رو باید فیلم از اجرام بگیرم و بفرستم؟منظورتون همینه
یعنی باید کل مراحل ساخت یک موسیقی رو طی کنم واسه کاور (بامیکس و مستر و آهنگ بی کلام و...)؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,248
10,428
113
54
.
بله، فیلمی بگیری که کیفیت صدابرداریش کمتر از استودیویی نباشه به هرحال. البته با موسیقی (که اگه با نوازنده زنده باشه خیلی تو نمونه کارت موثره).
داری میگی "کاور". کاور که کلّ مراحل نمیخواد. از مرحله ی تنظیم تا آخر.

ArianParham

Formerly 'Arian2004'
عضو سایت
2/8/20
19
3
3
یک آهنگ کاور (ضبط استودیو )
سه پرفورمنس زنده با نوازندگی زنده(کاور)
سه دمو اورجینال با نوازندگی زنده(پرفورمنس زنده)
اینجوری خوبه؟
آیا نیازه بیشتر یاکمتر کنم ؟

ArianParham

Formerly 'Arian2004'
عضو سایت
2/8/20
19
3
3
من اینجوری برداشت کردم مواردی که تعیین کننده قرار میدن:
پرفورمنس آرت
توان رندیش
توان کار حرفه ای موسیقی ( سانگرایتینگ و ساز و آواز و ...)
چیز دیگه ای هم هست ؟؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,248
10,428
113
54
.
یک آهنگ کاور (ضبط استودیو )
سه پرفورمنس زنده با نوازندگی زنده(کاور)
سه دمو اورجینال با نوازندگی زنده(پرفورمنس زنده)
اینجوری خوبه؟
آیا نیازه بیشتر یاکمتر کنم ؟
من اینجوری برداشت کردم مواردی که تعیین کننده قرار میدن:
پرفورمنس آرت
توان رندیش
توان کار حرفه ای موسیقی ( سانگرایتینگ و ساز و آواز و ...)
چیز دیگه ای هم هست ؟؟
من نمیدونم این عددها رو از کجا آوردی. ولی اگر مثلاً دوتا دمو بجای سه تا بفرستی براشون، اونها میگن بررسی نمیکنیم چون یکی کمه؟! 😄
چه سوالات عجیبی!
چرا از خودشون سوال نمیکنی؟
به نظر میرسه با این سوالات که هیچ سر و تهی ندارن، داری سعی میکنی یه جوری خودتو سرگرم کنی، بجای اینکه آستین هاتو بالا بزنی و کار کنی.
زبون ما ایرانی ها رو ازمون بگیرن، هیچّی نداریم. همیشه بجای عمل، حرف زدیم.

ArianParham

Formerly 'Arian2004'
عضو سایت
2/8/20
19
3
3
من نمیدونم این عددها رو از کجا آوردی. ولی اگر مثلاً دوتا دمو بجای سه تا بفرستی براشون، اونها میگن بررسی نمیکنیم چون یکی کمه؟! 😄
چه سوالات عجیبی!
چرا از خودشون سوال نمیکنی؟
به نظر میرسه با این سوالات که هیچ سر و تهی ندارن، داری سعی میکنی یه جوری خودتو سرگرم کنی، بجای اینکه آستین هاتو بالا بزنی و کار کنی.
زبون ما ایرانی ها رو ازمون بگیرن، هیچّی نداریم. همیشه بجای عمل، حرف زدیم.
اصلا نمی‌خوام خودم رو سرگرم کنم اما می‌خوام مواردی که واسه اون ها مهمه رو بدونم تا با توجه به اون انجام بدم.
اینو داخل یک مقاله خوندم دمو ها باید به گونه ای باشه که طیفی از از سبک و کار هنرمند بده و نشون دهنده این نباشه خواننده فقط داخل یک بخش خوبه. مثلا خوب می‌تونه هوی متال بخونه و اونم استایل متالیکا و فقط همین. پس دو یا سه دمو ممکنه فرق داشته باشه.
کاور آهنگ های پرفروش براشون مهمتر تا آهنگ های دیگه.
خب همین و اطلاعات دیگه باعث میشن بدونم دقیقا باید چیکار کنم.
اگه اطلاعاتی دارید خوشحال میشم درمیون بگذارید