1. رد اعلامیه
  2. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  3. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

خوانندگی ؟

شروع موضوع توسط misto ‏7/6/18 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک خوانندگی ؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. misto

misto عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    با سلام خدمت دوستان
    من مدت زیادیه که گیتار میزنم تو سبک فلامینکو یعنی جوری نبوده که تا حالا باهاش آهنگ بخونم و خب استادم توصیه کرده بود که بهتره با گیتار شروع کنم به خوندن اینکارم کردم البته با اصرار استادم ولی به خاطر گرفتگی صدام که از همون بدو تولد باهامه و خشک و تیز بودن صدام تو خونه خیلی بهم توصیه کردن که کلا بیخیالش بشم :O_o:
    بعد به خاطر نداشتن پول و وقت کافی نتونستم برم ادامه کلاس گیتارم و کلا منصرف شدم .
    حالا سوال خیلی مهمی ک دارم اینه ... آیا فقط اونایی خواننده میشن و میتونن بخونن که استعداد مادرزادی داشته باشن ؟ یعنی از وقتی متولد شدن صدای زیبا و رسایی داشته باشن صداشون آهنگین باشه نه مثل من گرفته و خشک ... نبوده کسی که بتونه صداشو آهنگین و بهتر بکنه و بعدش بخواد خواننده بشه (مثلا سنگ زخمتو خالی رو تبدیل به یه مجسمه زیبا بکنن)؟
    من خیلی تو تالارا گشتم اونایی که میخوان شروع کنن صداشون خوبه و لحجه یا گرفتگی ندارن اصلا موضوعی ندیدم که برای امثال من پیدا بشه .. این صدام اعتماد به نفسمو خیلی گرفته :frown:
    حالا اگه پاسخ منفیه اقدامات لازم چی باید باشه ؟ مثلا برم دکتر جراحی کنم ؟:confused-55:

2. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +7,232 / 8 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    یعنی جراحی کنی که خواننده بشی؟!!

3. m--s

m--s عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 1 / -0
    سلام. سبک فلامنکو درسته فلامینکو یا فلامینگو غلطه:smile:
    اگه مدت زیادیه که داری فلامنکو کار میکنی که سخت هم هست
    الان نباید مشکلی تو ریتم زدن و کورد ها داشته باشی چون چیز خاصی نداره
    من در مورد خوانندگی چیز زیادی نمیدونم اما این که میگی از صدای خودم خوشم نمیاد و...
    تو خیلی ها هست خود من هم وقتی اولین وکالمو ظبط کردم از صدام بدم اومد و ناامید شدم
    همه جنس صدای خوبی ندارن اما با تمرین کردن و اصولی خوندن خواننده خوبی هستن
    پیش یه استاد دیگه برو و باهاش کار کن

• دوستانه دوستانه x 1
  4. misto

misto عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    بله درسته ... اونقدر اشتباه تلفظ کردم که دیگه عادت کردم
    بگذریم ، مشکلی تو ریتم و آکورد خیر ندارم مشکل تو جنس صداس درسته خودم خوشم نمیاد :biggrin: ولی خب بقیه هم خوششون نمیاد .
    این که میگی برم سراغ استاد دیگه یا تمرین رو شروع کنم فرقی هم به حال صدام میکنه ؟ اصولی خوندن یه طرف داشتن صدای دلنشین یا خوب هم یه طرف دیگه است .
    اینجا تایپک زدم ببینم اصلا همچین چیزی امکان داره عین همون مثالی که از یه سنگ و مجسمه زدم ... که بهش شکل بدی و طوری ک میخوای باشه
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏7/6/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏7/6/18 ---
    نه منظورم این نبود که جراحی کنم برای خواننده شدن ، حتی نمیدونم همچین چیزی هم هست یا نه (:cautious:اونوقت پولدارا همشون میتونن خواننده بشن مگه نه)بیشتر منظورم برای یه همچین ناهنجاری ایه تو اون بخش تار ها یعنی خشکی و گرفتگیش :wideyed-97: مثل این میمونه همیشه سرماخورده باشی و نتونی بخونی بعد بیان برات تمیزش کنن :bored-20:

5. ayaramv

ayaramv عضو سایت

امتیازات:
    +58 / 2 / -0
    سلام دوست عزیز
    من دقیقا مشکل صداتو نفهمیدم....ولی سه چیز ممکنه باشه یکی اینکه خیلی از افراد ابتدا صدای رسایی ندارن و با تمرین خوب میشه..خوانندگی اصلا ارثی نیست و با تمرین میشه به بهترین خواننده تبدیل شد.این افراد معمولا تو نتای بالا صداشو بد میشه و گوش خراش
    دوم اینکه فرد تو سن بلوغ باشه و صدای خوبی نداشته باشه که در این مدت به هیچ وجه نباید به صدا فشار آورد چون به حنجره آسیب وارد میشه
    سوم این که حنجره به هر دلیلی دچار آسیب شده باشه (میتونه به خاطر فشار آوردن صدا در سن کم باشه یا ژنتیکی و یا هر دلیل دیگه ای)در این صورت که حنجره آسیب دیده بهتره به پزشک مراجعه بشه
    شما میتونین به پزشک مراجعه کنین و از سلامت حنجرتون آگاه بشین..اگه کاملا سالم بود و فقط از نظر خودتون و اطرافیان صدای بدی دارین،با تلاش در این حیطه میتونین صداتون رو زیبا کنین.
    در صورت نبود مشکل در تار های صوتی هیچ مانعی برای خواننده شده وجود نداره

• موافقم موافقم x 1
  6. mtahangsazi77

mtahangsazi77 عضو سایت

امتیازات:
    +152 / 5 / -1
    سلام خوبید شاید دکتر گفتار درمان بتونن کمکتون بکنن اگه تهران هستید پیشنهاد میدم پیش دکتر فرهاد ترابی نژاد برید دکترای گفتار درمانی دارن آدم خوبیم هستن... موفق باشید.

• مفید مفید x 1
  7. m--s

m--s عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 1 / -0
    با تمرین که نمیشه جنس صدارو تغییر داد شاید بشه یکم بهترش کرد
    ولی همون اصولی خوندن ایراد جنس صدا و ... رو برطرف میکنه
    این که میگم پیش یه استاد دیگه هم بری به خاطر اینه که مطمعن تر بشی
    مورد دیگه اینکه هر چه قدر توضیح بدی صدام خشکه و تیز و .... ما چیزی متوجه نمیشیم
    نمونه صداتو بزار شاید اصلا مشکلی نداشته باشه تا نشنویم چطور متوجه جنس صدات بشیم؟
    [/QUOTE]

• موافقم موافقم x 1
  8. misto

misto عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    خیلی ممنون توضیح جامعی بود در اولین فرصت سراغ یه پزشک میرم :confused-55: ... اگه مشکلی نبود فقط کافیه تمرین صداسازی انجام بدم :happy-43: ؟ اینکار با تمرین تو خونه امکان پذیره یا باید به کلاس های مشخصی رفت منظورم اینه زیر نظر استاد حتما باش باشه ؟ :bored-20:

خیر تهران نیستم ولی ممنون تو شهرمون پیدا میکنم در صورت امکان مراجعه میکنم شاید کمکم کرد

[/QUOTE]
    :biggrin: در صورت امکان حتما میفرستم :wideyed-97: ولی خب چیزی ک واضحه و همه روش تاکید دارن اصولی خوندن هستش :smile: ممنون ک وقت گذاشتید

9. ehsan19976

ehsan19976 عضو سایت

شغل :
    producer
    امتیازات:
    +26 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, FLstudio, StudioOne
    سلام.
    دوست عزیز بنده یه استاد داشتم که میگفت صدای بد وجود نداره ، صدای خوب صدایی هست که آموزش ببینه . شما اگر آموزش ببینین احتمالا صدای خاص خودتونو دارین ، در ضمن ، برای اون گرفتگی که میگین ، یه شربت هست به اسم گایافنزین ، بگیر بخور اگر اوکی نشد صدات برو پیش یه متخصص گوش و حلق و بینی .
    امیدوارم تونسته باشم کمک کرده باشم.
    موفق باشید

• موافقم موافقم x 1
  10. misto

misto عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    ممنون از توضیحتون ... الان آموزش رو کجا ببینم ؟ آخه میترسم برم کلاسای خوانندگی استاد مثلا قبولم نکنه یا پیش بقیه فقط مورد تمسخر قرار بگیرم ...

11. ayaramv

ayaramv عضو سایت

امتیازات:
    +58 / 2 / -0
    استاد خوانندگی چرا آخه قبولت نکنه؟چرا مورد تمسخر قرار بگیری؟مگه همه ی آدما خواننده به دنیا میان؟
    برو کلاس و اصول خوانندگی و سلفژ رو یادبگیر مطمئنا اصولی و ژوست که بخونی موفق می شی و همه از صدات لذت میبرن

• دوستانه دوستانه x 1
  12. Meysam tanha

Meysam tanha عضو سایت

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +5 / 1 / -0
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏11/6/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏11/6/18 ---
    دوست عزیز من خودم یه عضو کوچکی از این مجموعه‌ی بزرگ هستم و تجربه زیادی در مورد کار حرفه ای و مساله ای که شما فرمودی ندارم ولی جسارت کردم که بهت بگم خوب مطمئناً برای خواننده شدن باید ابزارش رو داشته باشی من فکر میکنم اصلی ترین و مهمترین چیز تو این کار داشتن یه صدای خوب و مورد قبول برای مخاطبی که صداتو میشنوه هستش اگه شما احساس میکنی که با یه همچین صدایی نمیتونی پیش بری و موفق بشی،من بهت پیشنهاد میکنم نا امید نشو همینجوری که الان اومدی داری مشورت میکنی و نظر دیگران رو میپرسی ادامه بده با این هدف که من میتونم و هرجوری شده نمیذارم اعتماد به نفسم از دست بره،من هیچ چیزی از دیگران کم ندارم،پس اگه اونها موفق شدن مطمئناً من هم میتونم، هیچ وقت خودتو دست کم نگیر،و همیشه به این فکر کن که تو اشرف مخلوقاتی،پس مطمئناً لایق بهترین ها هستی که به همچین مقامی رسیدی،انشالاه یه روزی تو جایگاه یکی از بهترینها با افتخار قدعلم کنی و پیروز باشی

بارگذاری...