خواندن نت های بالا

19/11/18
1
2
1
29
سلام امیدوارم متخصص ها در موضوع صدا بتونن کمکی به من بکنن
من علاقه به خوندن دارم اما توی نت های بالا صدام تغییر میکنه (نت های لا و سی) و حنجرم بسته میشه. آدم خجالتی نیستم که بخواد به خاطر ترسم باشه. بخشی از صدام مثل صدای مادرم هست و توانایی کشیدن نت ها رو خیلی خوب دارم اما وقتی زیر رو میخونم بیشتر شبیه صدای پدرم هست بم میشه با اینکه خانم هستم. خواستم بدونم این مساله ژنتیکی هست من باید بیخیال خوندن بشم یا اینکه میشه با تمرین زیاد حنجرم رو باز کنم؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,477
8,814
113
53
.
من علاقه به خوندن دارم اما توی نت های بالا صدام تغییر میکنه (نت های لا و سی) و حنجرم بسته میشه. آدم خجالتی نیستم که بخواد به خاطر ترسم باشه. بخشی از صدام مثل صدای مادرم هست و توانایی کشیدن نت ها رو خیلی خوب دارم اما وقتی زیر رو میخونم بیشتر شبیه صدای پدرم هست بم میشه با اینکه خانم هستم. خواستم بدونم این مساله ژنتیکی هست من باید بیخیال خوندن بشم یا اینکه میشه با تمرین زیاد حنجرم رو باز کنم؟
پاسخ به چنین سوالهایی مستلزم شنیدن صداست. با خوندنِ صرفاً یک توضیحِ تایپ شده، فقط میشه حدس زد. ما نه صدای شما رو شنیدیم، نه پدر شما رو میشناسیم و نه مادر شما رو. ضمناً بهترین کسی که میتونه جواب این سوال رو بده، یک معلم آواز هست که صدای شما رو بطور حضوری بشنوه. اونها تخصصشون همینه.

Mahaam Farhang

Recording Artist
هنرمند
عضو سایت
21/9/09
184
157
43
تهران
شما صداتون هیچ مشکلی نداره .. انتظار نداشته باشید با صدایی که تربیت نشده و رشد نکرده بتونید بهترین آواز رو بخونید..
کلاس صداسازی تشریف ببرید.. چند سال کار کنید . مشکلات صداتون قطعا برطرف میشه