خرید mic با بودجه 100 تومان برای ضبط وکال در محیطی غیر اکوستیک

29/12/09
418
98
28
شهرکرد
دوست عزیر شما برای ریکورد علاوه بر میک به ساند کارت هم احتیاج دارین
از چه ساند کارتی استفاده می کنید؟

3/7/09
50
2
0
مشهد
دوست خوب من تو رنج 100تومن من چیزی به ذهنم نمیرسه..اما با اینکه بارها اساتید راهنمایی کردند میگم که...تقریبا هیچ میکروفونی در فضای غیر آکوستیک کارایی((برای وکال))نداره...اما دوستمون siro هم حرف درستی زده...کارت صدای شما چی هست؟؟

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
تقریبا هیچ میکروفونی در فضای غیر آکوستیک کارایی((برای وکال))نداره
دوست من ميكروفن هاي دايناميكي براي چنين شرايطي بسيار مناسب هستند مخصوصا براي وكال.

parsa_maker

عضو سایت
4/1/10
18
0
1
تهران
ممنون از پاسختون.این جور که در مطالب قبلی مطالعه کردم کارت sound track pro (اگه اشتباه نکنم) رو دوستان پیشنهاد کردن.اما فعلا من با بودجه ای که دارم خواستم قدم اول رو با میکروفن بردارم.به نظر شما c-1 گزینه ی پایینی هست (چون حدودا 60 تومان هست)؟آیا mic بهتری هست؟

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
کارت M-Audio FAst track pro
به نظر شما c-1 گزینه ی پایینی هست (چون حدودا 60 تومان هست)؟آیا mic بهتری هست؟
بهتره بيشتر هزينه كنيد و از ميكروفن هاي mxl تهيه كنيد. اگه فضاي اكوستيك نداريد يا فضاي ساكتي نداريد ميتونيد از ميكروفنهاي دايناميك استفاده كنيد.
آدرس فروشگاه ميكروفن هاي Mxl رو مايل بوديد پيغام ميدم.

23/12/09
127
0
0
stockholm
کارت m-audio fast track pro
بهتره بيشتر هزينه كنيد و از ميكروفن هاي mxl تهيه كنيد. اگه فضاي اكوستيك نداريد يا فضاي ساكتي نداريد ميتونيد از ميكروفنهاي دايناميك استفاده كنيد.
ببخشید اما خواستم بدونم منظورت از اتاق ساکت همون اکوستیک یا اگه اتاقم همینطوری هم ساکت باشه می‌شه رکورد کرد ؟

parsa_maker

عضو سایت
4/1/10
18
0
1
تهران
فضای خیلی ساکتی دارم.ولی فعلا نمیتونم به دد روم تبدیلش کنم.اما این میکروفن های mxl چه مشخصه ای داره؟آدرسش روهم بگید لطفا.اگر محیط آرومی داشته باشم میشه با mic خازنی هم کار کرد؟

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
ببخشید اما خواستم بدونم منظورت از اتاق ساکت همون اکوستیک یا اگه اتاقم همینطوری هم ساکت باشه می‌شه رکورد کرد ؟
نه منظور از اتاق ساکت صرفا اتاق کنترل شده (اکوستیک) نیست.
اما این میکروفن های mxl چه مشخصه ای داره؟
بررسی یکی از مدل هاش رو میتونید اینجا بخونید.
اگر محیط آرومی داشته باشم میشه با mic خازنی هم کار کرد؟
بله چرا نشه.

29/12/09
418
98
28
شهرکرد
فکر میکنم که علاوه بر ساکت بودن محیط
فضا باید به نحوی باشه که بازتاب صدا به میک نرسه و صدای بازتاب ریکورد نشه
به همین خاطر روی دیوار و سقف متریال های خاصی استفاده میشه که این باز گشت صدا کم بشه یا این که به کلی از بین بره
البته دوستان تجربشون تو این ضمینه خیلی بیشتره
بهتر میتونن کمک کنن
این تاپپیک هم میتونه به شما کمک کنه
https://www.persian-music.org/showthread.php?t=2159

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
ميتونيد از ميكروفون b-1 استفاده كنيد.
از c-1 بهتره.
خودمم دارمش البته يكي از دوستان زحمت كشيد و بهم هديه داد.
منم بيشتر براي talk back ازش استفاده ميكنم.
اما يه بار كه توي دد روم تستش كردم بد نبود. ( البته تو رنج قيمت خودش )
براي شما ميتونه مناسب باشه با توجه به اينكه فرمودين محيط ساكتي دارين.

parsa_maker

عضو سایت
4/1/10
18
0
1
تهران
ممنون امید جان. با توجه به اینکه هنوز کارت صدا رو تهیه نکردم میخواستم بدونم که b-1 به usb متصل میشه؟واینکه میشه به کارت صدایی غیر حرفه ای متصلش کرد؟اگر نمیشه با توجه به بودجه ام mic دارای usb چی پیشنهاد میکنید؟

3/7/09
50
2
0
مشهد
یکی از دوستان یک عکسی گذاشته بود ...مثل یک اتاق پروو که یک ذلع خالی بود...به نظر شما کسانی که محیط آکوستیک ندارن برن تو کمد اتاق ضبط کنن کفیت بهتری ندارن؟؟؟شایدم خنده دار باشه..اما یک اتاقک میشه خودش............دوست عزیز با تمام صحبتهایی که شده شما هنوز دقیقا کاری رو که میخوای بکنی رو مشخص نکردی...اگه میخوای رو بیتهای رپ بخونی و عملا صدای وکال رو میخوای حداقل یک کارت صدای ارزون قیمت بخر مثل zoltrix من یکی داشتم فوقوالعاده بود...1میدی و 2تا میکروفن رو ساپورت میکرد..من خوشبختانه 10هزار تومن خریدمش اما الان 18 تا 20 تومن هست...میکروفن هم که دوستان زحمت کشیدن و گفتن

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
با توجه به اینکه هنوز کارت صدا رو تهیه نکردم میخواستم بدونم که b-1 به usb متصل میشه؟
فکر کنم همین مدل از بهرینگر هست که مدل usb هم داره البته میتونید از تبدیل XLR به Usb استفاده کنید.
اینکه میشه به کارت صدایی غیر حرفه ای متصلش کرد؟
چه کارتی منظورتون هست؟ آنبورد کامپیوتر؟ خیر برای استفاده از این میکروفن خازنی، نیاز به تغذیه فنتوم هست.

به نظر شما کسانی که محیط آکوستیک ندارن برن تو کمد اتاق ضبط کنن کفیت بهتری ندارن؟؟؟
ضبط در کمدها ممکنه ساکت تر باشه ولی شما حداقل فضای شنیداری وکال رو نخواهید شنید. بنظر من ضبط تو چنین جاهایی مشکلات رو بیشتر میکنه. همه زاویه های دیوار ها و گوشه های اتاق ضبط باعث مشکلاتی برای ضبط خواهد شد و شما با قرار دادن میکروفن تو کمد اون موارد بالا رو به میکروفن نزدیک تر کردید و یکی از مشکلاتی که بیشتر خواهد شد تقویت فرکانس های بم هست.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

parsa_maker

عضو سایت
4/1/10
18
0
1
تهران
ممنون.اما امروزمن یه میکروفون jts مدل js-1e با قیمت 105 تومان تهیه کردم.چون کارت نداشتم یه فانتوم پاور تهیه کردم g-200 behringer با قیمت 60 هزار تومان.از نظر شما این ها خوب هستن؟

parsa_maker

عضو سایت
4/1/10
18
0
1
تهران
از استادها خواهش میکنم به سوال من جواب بدن چون فرصت تست گرفتم اگر مناسب نیست بگید تا عوضش کنم

29/12/09
418
98
28
شهرکرد
دوست عزیز من این میک رو دارم
در این تاپیک
https://www.persian-music.org/showthread.php?t=2159
میتونی جنس صدا شو گوش بدی
راستش من با میک های استدیوی زیاد کار نکردم
اکثر مدل های jts رو دارم
ولی خوب چون مدل های دیگه ای رو نداشتم نمی تونم بگم خوبن یا بد