خرید کارت صدا (600) و میکروفون (500)

شروع موضوع توسط om!d-MJ ‏28/3/10 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک خرید کارت صدا (600) و میکروفون (500) تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. om!d-MJ

om!d-MJ عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام . بابا عجب سایت توپی دارین . هر نوع اطلاعات توش پیدا میشه :smile (38):

فقط جای یه تالار خالی بود که قیمتهای به روز قطعات ( interface headphone , monitor , ... و microphone ) در اون نوشته بشه . در تاپیکهای این قطعات , به قیمت ها اشاره شده , ولی پست ها قدیمی شدن و قیمت ها تغییر کرده .
    اگه یه تالار به وجود بیاد که برندهای هر نوع قطعه سخت افزاری از لحاظ قیمت ب روز بشه عالی میشه .:smile (31): فکر میکنم خیلی از کاربرای این سایت در این زمینه سوال و مشکل دارن .

اما سوال من , میخوام یه کارت صدا و یه میکروفون بگیرم . برای کارت صدا تا 600 و برای میکروفون تا 500 میخوام هزینه کنم . تو کارت صداها fast track ultra و profire 610 رو انتخاب کردم . از لحاظ برتری و کیفیت کدومشون بهتره ؟ , یه جا تو سایت خوندم fast track ultra از لحاظ کیفیت مثل fast track pro هستش , فقط ورودیهای بیشتری داره , پس profire 610 بهتره ؟ تو این رنج قیمت کارت صدای بهتری هم موجوده ؟ میخوام یه کارت صدایی بگیرم که vocal و آهنگسازی رو خوب جوابگو باشه و بعدها که حرفه ای تر شدم و خواستم سخت افزار اضافه کنم همین کارت صدا جواب کارمو بده و نرم عوضش کنم .

در مورد میکروفون هم فکر کنم تن صدامو بگم بهتر میتونین راهنماییم کنین . صدای من کلفته ولی در موقع خوندن به یه صدای نازک دلنشین تبدیل میشه . :smile (53):

مرسی از سایت خوبتون

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏28/3/10
  2. Mobin Taffakh

Mobin Taffakh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +90 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    من توي رنج 600 براي كارت صدا Digidesign MBox2 بهتون معرفي ميكنم از fast track ultra و profire 610 خيلي بهتره، تازه از Pro Tools LE هم ميتوني استفاده كني !
    قيمتش هم تقريبا 550 هست.
    {username}-{filename}
    براي اطلاعات بيشتر اينجا كليك كن.

3. BM Audio

BM Audio عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من هم کارت صدایی که دوستمون معرفی کردن رو پیشنهاد میکنم البته اگر بتونین Mbox 2 pro رو بگیرید خیلی بهتره اگر در آینده نیاز به اتصال word clock برای سنکرون کردن سخت افزار ها داشتین به مشکلی بر نمیخورید. برای میکروفون هم Rode مدل NT2-A رو پیشنهاد میکنم . فکر کنم با بقیه پولی که از میکروفونی که معرفی کردم بتونین بگیرینش البته باید یکم دیگه بزارید روش اما ارزشش رو داره .

4. ART

ART عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo
    قربانت شومDigidesign MBox2 چيش نصبت به profire 610 بهتره؟يعني رو چه حسابي ميگيد بهتره؟؟!!!!! usb بودنش يا چهار خروجي بودنش؟!!!! حتما چون pro tools رو جواب ميده؟!!
    لطفا اگه مبحثي رو ميگيد با دليلو اساس بگيد؟

لطفا اينجا رو يه نگاه بندازيد
    http://www.m-audio.com/products/en_us/ProFire610.html

5. om!d-MJ

om!d-MJ عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام ART .

من بین این مدل یعنی Digidesign MBox2 و profire 610 موندم کدومو بگیرم . از لحاظ کارایی و کیفیت کدومشون سرتره ؟ اگه از مشخصات و امکانات profire 610 اطلاع داری و اینکه چرا از mbox2 بهتره ؟ اینارو بگی ممنون میشم .

6. BM Audio

BM Audio عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خب کاملا مشخص محصولات هر شرکت در یک رده کلاس قرار داره درست که شرکت M-Audio زیر مجموعه شرکت Avid اما سطح تکنولوژی ساخت شرکت Digideign در کلاس بالاتری قرار داره . برای اثباتش کافیه یک تحقیق در مورد تجهیزاتی که تو استودیو های معتبر در ایران و جهان استفاده میشه بکنید . یا نظر مهندسین صدا رو در این مورد بپرسید .

7. ART

ART عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo
    درسته ولي چون تو استديوها بيشتر هست دليل بر برتري اين دو مدل نيست.

بحث سر خصوصيات اين دو تا مدل بود نه مارك M-Audio يا Digidesign!!!!

8. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    شرکت m-audio مدتی هستش که توسط digi design خریده شده .
    شما میتونید با کارتهای m-audio از برنامه پروتولز m-powered هم استفاده کنید.
    دلیل خاصی در برتری این دو مدل نمیبینم جز نحوه کار شما و نیازهای شما.
    و اینکه این دو کارت m-box فایر وایر هستن و باید یه کارت فایر وایر مناسب هم براش تهیه کنید.

9. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab
    چقد خوبه که اینجا سطح فکر ها انقدر بالا و خوبه ، به نظر من همون MBOX2 و NT2-a جالب ترین برای شماست ...
    ضمنا یه بحث :
    من نه به سطح ساخت کاری دارم ، نه به نحوه تولید .... چیزی که به تجربه اکثر صدابردارها رسیده اینه که رزونانس صدایی محصولات دیچیدیزاین منطقی تر و جالبتره ...
    من حرف صدابردارهایی که آهنگساز هستن رو نمیزنم ( چون این دوستان کارهای خودشون رو فقط خوب میکس میکنند ، چون میدونن چی میخوان بشنون !! منظور خاصی ندارم ) ....
    شما وقتی از یک Maximizer سخت افزاری با خروجی 1010 استفاده میکنی صدای نسبتا توپول و امروزی میشنوی ... اما وقتی با یک 003 معمولی اینکار رو میکنی ، احساس میکنی صدا تا حدی که گوشت میشنوه بالا میاد ، یعنی حد و مرز نداره ...
    این خوبه ، واسته مسترینگ و واسه همه چیز خوبه ....
    دقت کنید که 003 یه سمپل خیلی ساده است از پروتولز اچ دی ، پس ببینید شما با اچ دی چیکار میتونید کنید ....

حرف کسی رو میزنم که صدابرداری کارشه ، و موسیقی رو در حد تئوری و دشیوز و کنترپوآن میدونه ...

10. om!d-MJ

om!d-MJ عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان .

بلاخره پولا جمع شد و روز خرید فرا رسید :smile (20):

کارت صدا : profire 610 با چيپست تگزاس اينسترومنت ( یه جا تو سایت در مورد ترانس و هویه کاری یه چیزای خوندم . اینا لازم هستن ؟ )
    میکروفون : u87 ( شاید در کنارش یه MA-200 بگیرم از صداش خوشم اومد . )
    کمپرسور و پری آمپ : twintrack pro
    مانیتور : mackie mr8
    و در آخر ِ اینکه تو تهران فروشگاهی هست که همه اینارو بشه یه جا ازش خرید , دیگه اینور اونور نریم ؟

11. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    سلام
    کارت صدا Profire 610 در کنار کارت Firewire با چیپست TI (Texas Instrument .
    بنده شماره فروشگاهی رو که بتونین همه این موارد رو ازشون بخرید بهتون پیغام دادم.
    موفق باشید.

بارگذاری...