خرید پیانوی دیجیتال تولید ۸ سال پیش

25/2/19
2
0
1
31
سلام به دوستان هنرمند
من میخوام تا ده تومن برای خرید پیانو دیجیتال برای شروع هزینه کنم. از بین مدل های زیر میخوام انتخاب کنم. شما کدوم رو پیشنهاد می‌کنید؟
پیانو p115 یا p125 یا p105 نو
ydp 143 کم کارکرد (تا سه سال کارکرد)
ydp 163 کم کارکرد
پیانوی korg lp 380 کم کار کرد
پیانوی clp 230 کم کارکرد ۸ سال به بالا
پیانوی clp 330 کم کارکرد ۸ سال به بالا

از یه نفر شنیدم که قطعات الکترونیکی حتی اگه به برق نباشن و استفاده هم ازشون نشه فرسودگی خودشونو دارن؛ یعنی حتی اگه ساز دیجیتال توی کارتن باشه بعد از مدتی فرسوده میشه و بعدش زود خراب میشه. یه مورد clp 330 اشنا سراغ دارم که ۸ سال پیش تولید شده ولی کم نواخته شده ۹ تومن قیمت گفتن. میخواستم اینو بگیرم ولی با این حرف مردد شدم...

19/8/18
149
67
28
20
mashhad
سلام.در این مورد پست زیاد گذاشته شده که مورد شما رو داشتن کاش میخوندی اونارو.در مورد دسته دوم خیلی توصیه نمیکنم هرچند اینم که گفته کالای دیجیتال تو کارتنم باشه فرسودگی خودشو داره این ازون سخن بزرگان بود.باتوجه به ثانیه زدن قیمت ها زودتر تصمیم بگیری بهتره.دست دوم اگه میخوای بگیری با یه اینکاره برو بگیر اگه خودت میری حتما باید کلاویه هاشو دونه به دونه با حساسیت های تاچشون امتحان کنی.اگه ولومش ازین چرخان ها هست چون زود خراب میشن تست کن همون اول خش خش نکنه موقع چرخوندن و......
در کل سعی کن نو بگیری گارانتی دار اونم چون پیانو دیجیتال مثل پراید نیست خراب بشه همه جا تعمیرکنن و قطعاتش باشه.مطمئنا یاماها گزینه مناسب تریه اما گران تره.اما کورزویل بنظرم تو دیجیتال ها از کورگ باز بهترباشه.برند زیاده.برا دیجیتال سعی کن سازی بخری که نهایتا چهارسال کارکرده باشه چون کم کار بودن تنها لفظه همه بکار میبرنش.موفق باشی

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
759
1,046
93
تهران
Instagram.com
سلام به دوستان هنرمند
من میخوام تا ده تومن برای خرید پیانو دیجیتال برای شروع هزینه کنم. از بین مدل های زیر میخوام انتخاب کنم. شما کدوم رو پیشنهاد می‌کنید؟
پیانو p115 یا p125 یا p105 نو
ydp 143 کم کارکرد (تا سه سال کارکرد)
ydp 163 کم کارکرد
پیانوی korg lp 380 کم کار کرد
پیانوی clp 230 کم کارکرد ۸ سال به بالا
پیانوی clp 330 کم کارکرد ۸ سال به بالا
سلام
Ydp163 اگه کارکرده ی خوبشو پیدا کنی که قیمت منصفانه بده مناسبتره. ولی متاسفانه منصفانه نیست قیمتها. همین که وسیله الکترونیکی از جعبه بیاد بیرون و از آکبندی دربیاد حداقل یک سوم قیمتش میفته. ولی من چندوقت پیش دنبالش بودم نوش ۱۲/۵ بود ملت کارکرده هاشو میفروختن ۱۱ حتی ۱۲ تومن هم بود! خب اگه اینطوری بخوان بدن مسلما عاقلانه نیست خریدش.
بعد از اون p115 گزینه ی خوبی هست البته اگه تازه میخوای شروع کنی همین مدل کفایت میکنه فعلا. از بابت گارانتی و سالم بودن هم خیالت راحته.
Clp230 و clp330 هم سازهای مطمئن و از رده های خوب و معروف بودن یه دورانی. زیاد عمر میکنن. ولی خب فکرمیکنم پیانو دیجیتال عمرش برسه نزدیک ده سال چندان جونی واسش نمونده باشه مجبورشی زود عوض کنی.

25/2/19
2
0
1
31
خیلی ممنون از پاسخ‌های باحال سریع
ydp 163 رو به 143 ترجیح دادی؛ دلیلش چیه؟ الان هم همین دوازده و نیمه نوش. کمترین قیمت غیر آکبند هم که پیدا کردم ده تومنه یک ماه خریداری شده...
با این که korg به کیفیت بالای ساخت ژاپن و صدای شفاف معروف شده ولی چرا توی هیچ کدوم از پاسخ‌ها تاکید نداشتین؟
Ydp163 اگه کارکرده ی خوبشو پیدا کنی که قیمت منصفانه بده مناسبتره. ولی متاسفانه منصفانه نیست قیمتها. همین که وسیله الکترونیکی از جعبه بیاد بیرون و از آکبندی دربیاد حداقل یک سوم قیمتش میفته. ولی من چندوقت پیش دنبالش بودم نوش ۱۲/۵ بود ملت کارکرده هاشو میفروختن ۱۱ حتی ۱۲ تومن هم بود! خب اگه اینطوری بخوان بدن مسلما عاقلانه نیست خریدش.
اما کورزویل بنظرم تو دیجیتال ها از کورگ باز بهترباشه

آخرین ویرایش:
19/8/18
149
67
28
20
mashhad
ydp 163 رو به 143 ترجیح دادی؛ دلیلش چیه؟ الان هم همین دوازده و نیمه نوش. کمترین قیمت غیر آکبند هم که پیدا کردم ده تومنه یک ماه خریداری شده...
با این که korg به کیفیت بالای ساخت ژاپن و صدای شفاف معروف شده ولی چرا توی هیچ کدوم از پاسخ‌ها تاکید نداشتین؟
اینکه یه وسیله ساخت ژاپن باشه میتونه یکی از معیارهای کیفیت باشه اما ملاک بهترین بودن نیست.کورگ رو توی عروسی ها زیاد میبینی چون توی بخش ارگ و این چیزا عالی عمل کرده.برای پیانوی دیجیتال از معیارهای مهم اکشن پیانو هست.اینکه چقدر سنگینی کلاویه ها نزدیک به آکوستیک باشه.اینکه چقدر حساسیتشون نزدیک باشه به آکوستیک و...
کلا نمیگم چه برندی چه مدلی اما ببینید نیازهاتون چیه با توجه به اون اقدام کنید.مثلا اگه aux رو لازم میدونید برای همنوازی دنبال مدلی باشید اونو داشته باشه.اگه اکشن و حساسیت مهمه براتون دنبال اونی باشه که 3حالت یا 4 حالت رو ساپورت کنه.اگه صدا مهمه ببینید از چه پیانویی سمپل برداری کردن گرند ،دیواری.....مطلب زیاده رفیق تو نت سرچ کن کامل مدل به مدل خواهی دید

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
759
1,046
93
تهران
Instagram.com
با یه مقایسه ساده بین کلاویه ها و امپلی فایر. کلاویه های GHS از نوع ابتدایی هستند و بعد GH ، و بعد GH3 که ydp163 هست.
جواب این رو دوستمون دادند.